Skoči na vsebino

Nesreča pevca skupine BePop


robberrt

Priporočene objave

:cry: Moje sožalje.

Danes je v Dnevniku precej obširen članek o tragičnem dogodku s podrobnim opisom in skico nesreče. Nejc je dobil usodne poškodbe zaradi izjemno nesrečnega poteka dogodkov pri nezgodi. Glede na zapisano bi jo z malce sreče lahko odnesel le z manjšimi poškodbami... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iskreno sožalje!

Ta nesreča me je spomnila na podobno nesrečo pred nekaj leti, v kateri je na enak način umrl mopedist. Vse se je dogajalo pri nizki hitrosti. Avtomobilist je peljal s stranske na prednostno cesto s hitrostjo kakšnih 30km/h in zaviral šele na glavni cesti. Sodni izvedenec je glede na nepreglednost križišča ugotovil, da mora voznik ustaviti, preden zapelje na glavno cesto, da lahko preveri ali je pot prosta. Vsi stop znaki niso za okras.

Mislim, da je po dveh letih sojenja povzročitelj dobil simbolično kazen, ker še ni bil kaznovan ipd.

Moti me, ker mediji vedno suhoparno napišejo vzrok nesreče prevelika hitrost ali izsiljevanje prednosti - ta podatek ne pove nič in ne deluje preventivno. Če bi napisali natančen vzrok nesreče, tako kot v danes v dnevniku, bi se morda ljudem v kakšen košček možganov le zapisalo, da je na videz nedolžno zavijanje na glavno cesto lahko usodno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje sožalje.

Fanta sem kmalu po končni avdiciji videl v mimovozečem avtomobilu.

Bil je poln energije in prepeval. Škoda mladega življenja :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kopiram:

Sem iz okolice, kjer je Nejc doma. Poznam njegovo mamo.Slisala sem resilce in policiste, ko so sirene tulile po Trebnjem, pa nisem se vedla, da je on udelezen. In da bo na koncu poskodbam podlegel.

Poznam tudi druga mnenja, stalisca ocividcev. Kar pisejo casopisi so samo novice, kdo je dejansko kriv se ni znano. Poznam cloveka, ki je bil soudelezen. Njegov sin je bil njegov dober kolega. Kater normalen clovek bi zanalasc povzrocil nesreco. Lepo vas prosim. In ta clovek je normalen. Bil. Verjamem, da mu je hudo. Njegovi druzini prav tako. Nejcevim starsem in znancem pa da ne govorimo. Ne bi zgubljala besed. Nejc je imel dva dni svoj motor. Da ga je bil ne vajen ni treba zgubljati besed. Da se ni znal znajti v "neobicajnih" situacijah. Tocno vemo koliko casa rabi clovek, da se navadi vozit, najsi bo avto ali motor ali kaj drugega. Vse rabi svoj cas. In tako ga je rabil tudi Nejc. Tudi pocasi ni pripeljal. Kombinirano vozilo pa je stalo na mestu sicer ze na cestiscu, ampak vse z namenom, da bo sel Nejc mimo. Ker se je ustrasil, je zavrl. Po mokrm cestiscu ga je zaneslo in je padel po cestiscu, zadel avto in ograjo, ki je naredila svoje. Podrobnosti vam raje ne razlagam. Nejca ni vec. Spomin nanj bo vecno ziv. Raje prepustimo obtozbe, ugotavljanje krivde tistim, ki so za to pristojni. Vsem voznikom, se posebej motoristom pa naj bo tudi ta nesreca v poduk in vzgojo za previdno voznjo, da se bo takih nesrec dogajalo cim manj.

Vsem vernim in nevernim pa predlagam, da raje zmolijo tudi za "prezivelega". Verjemite- ni mu lahko. Raje ne razmisljam, kako bi bilo meni, ce bi se znaslo v taki situaciji. Bog naj me obvarje pred njo in vas vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uff...

"Rekel sem mu, naj is raje kupi avto, da mu damo še nekaj denarja zraven, a je rekel, da si avto že še lahko kupi, a bi res rad imel motor," je rekelm oče, mama pa je pristavila:"Povedala sem mu, da od mene ne bo dobil nikoli niti tolarja zanj, da si ne bi kdaj očitala, če bi se kaj zgodilo..."

...ko da bi moje poslušal :shock: :shock: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, a torej NI imel zaščitne opreme?...

Ker po prvih info sodeč je bilo razumeti drugače...

Kolkr sem bral v novicah je napisano da JE imel celado!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, a torej NI imel zaščitne opreme?...

Ker po prvih info sodeč je bilo razumeti drugače...

Kolkr sem bral v novicah je napisano da JE imel celado!

...ne pa tudi ostale opreme. V članku v Dnevniku čist eksplicitno piše. Torej tut čelada ni vedno zadost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikol ne bom pozabu besed instruktorja v avtosoli:

PREDEN SE BOVA UCILA POSPESEVAT SE BOVA NAUCILA VARNO USTAVLJAT.

OBRNIT ROCKO ZA GAS NI TAK PROBLEM KOT JE POTEM TEZKO MOTOR VARNO USTAVITI...

Naj nam te besede kdaj pa kdaj pridejo na misel pri voznji z motorjem...mogoce bo kaka nesreca manj...

Sozalje vsem prizadetim...

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Flayo, se strinjam. Ni se problem naravnost hitro peljat, problem se je ustavit. Še posebej, če je kriza.

In zaradi tega grem vsako leto na začetku sezone k Leganu na šolo varne vožnje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Flayo, se strinjam. Ni se problem naravnost hitro peljat, problem se je ustavit. Še posebej, če je kriza.

Sploh ni treba, da se hitro peljes...

Sam sem imel situacijo, ko mi je z desne zaprl pot avtomobil...moja hitrost 40-50 km (izracun po sledi zaviranja). Prislo je do trcenja (zadel me je v desno nogo) vendar sem se ujel (se sam ne vem kako)...kasneje pa sem ob cesti videl zabetonirane kolicke, ki onemogocajo parkiranje na plocniku...kaj bi bilo, ce se ne bi obdrzal na motorju?...taki stebricki znajo biti za motoriste smrtno nevarni...

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

>>. Dodali so, da vožnje še ni bil vešč in je bil pač začetnik, dvokolo pa naj bi bilo opremljeno z gumami za makadam, ki so bolj trde in na asfaltu prej zdrsnejo.<<

To mi pa ni cist jasno, gume za makadam(lahko da so samo trse na pa makadam na cestnem motorju, ?????Pa se to mi ni jasno v novicah pise da se je ubil se ne 18 letni Nejc(rd ima 25.oktobra/novembra-nevem), v dnevniku>>Zaradi posledic prometne nesreče le dobrih sto metrov pred domom je mladi motorist, član skupine Bepop, 18-letni Nejc Erazem, izgubil življenje.<<<

Sej tem medijem ne mors nc vrjet.....

Lp, ROk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja. Tole bremzanje. Jst sm tut na prvi uri vožnje v avtošoli usula, ker sem pritisnila bremzo na polno, ko sem zagledala stop luči inštruktorjevega avta pred mano. Lahko si mislite, da moja hitrost takrat pač ni mogla bit visoka. Od takrat naprej si vedno ponavljam, nikoli več na polno po bremzah. Čeprav sem si na TA to že parkrat privoščila, pa ni bilo kakih posledic, tista jamahca pa takrat pač ni zdržala.

Hudič je ta panika pa napačni refleksi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno me zmrazi ob takšnih novicah in lahko samo rečem - ubogi njegovi starši in vsi bližnji ... res nikol ne veš kje te bo zadelo :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je sranje, da se takšne nesreče dogajajo. In še bolj žalostno je, da se bodo še naprej dogajale. Kmalu bo spet pisalo kako se je nekdo ubil z motorjem. In potem bodo spet starši prepovedali motorje svojim otrokom. Nekateri pa bodo neizkušeni stopili do svojih kolegov in jih prosili, da jim za en krog posodijo motor(po možnosti z 100 konji). In zgodba se bo lahko ponovila.(ne mislim za konketni primer ampak nasplošno). Mislim pa, da bi lahko forumovci nekaj prispevali k večji varnosti. Vsaj tisti, ki so bolj razsodni in se zavedajo tega, bi lahko bili vzor začetnikov v motociklizmu. To pomeni bolj normalna vožnja z varnostno opremo. No saj ne očitam nikomur česarkoli, vem pa to da ponavadi ko sem šel kam z motorjem, sem vozil kulikortuliko po predpisih in so me vseeno kar naprej drugi(na motorjih) prehitevali(čeprav sem vozil 100 kjer je 90 km/h omejitev). Najprej začnimo pri sebi in se trudimo biti za vzgled drugim. Na ta način mislim, da bi lahko nekaj prispevali k večji varnosti. Če navedem še en primer: v Avstriji recimo vsaj po mojih izkušnjah ljudje vozijo kr normalno. In če se tam kdo sili in prehiteva kot obseden, izpade idiot. Pri nas pa idiot na žalost dostikrat tizpade tisti, ki vozi normalno(po predpisih).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:cry: :cry: Kolk mi je tezko brat - pa ne sam o Nejcu - ampak o vseh tistih, ki so na tak al drugacen nacin prekmalu zapustil ta svet... Nikol ne bom najdla pravih besed, s kerimi bi povedala, kako me prov vsaka smrt prizadane, pa ne glede na to, al sem zrtev poznala al ne...

Moja sestrca pa - bla je velika obozevalka skupine in Nejca - pa s sosolkami zaluje...

Iskreno sozalje vsem Nejcevim in pa skupini...

Motoristi, dejte, PROSIM, oci pa usesa na peclje. K ste na motorju, morte met 100000% bl izostrene cute! Da ne bomo spet bral, koga ni vec med nami...

Chris :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas pa idiot na žalost dostikrat tizpade tisti, ki vozi normalno(po predpisih).

No s temlem se jst 100% strinjam. To je tk ko včasih si biv frajer če si kerga tepu, dons je pa frajer tist ko drži.(lastne iskušnje - sem na žalost sam devu ne držav- no zdej pa lahka kredit uzamem) :? :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!