Skoči na vsebino

Nesreča pevca skupine BePop


robberrt

Priporočene objave

Opazil sem, da vam ni jasno, kaksne gume je imel Nejc. Podatek o gumah za makadam na njegovi Yamahi 125 TZR so mi posredovali njegovi prijatelji, s katerim je vozil skupaj. Seveda pa bi bilo se kako zanimivo tocno preveriti, kaksne gume je imel, njihovo izrabljenost, kot tudi tehnicno izpravnost celotnega motocikla, vendar za to zal nisem imel moznosti. Seveda je to ze razprava, ki je primerna za forum, manj pa za casopise. Glede na ceno motorja, starost (6 let) in podatka, da naj bi bil kar utrujen, ter se nekaterih podatkov (npr. kje zivi prejsnji lastnik) me dejansko ne bi zacudilo, ce bi imel se kaksno slabso 'coto' namesto gume.

TB, avtor teksta v Dnevniku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne vem, če sta obrabljenost gume in motorja pri tej nesreči tisti kritični faktor. Dejstvo, da je bil Nejc popolnoma neizkušen motorist prevlada. Se je treba vprašat, ali mu je avtošola dala dovolj znanja za varno vožnjo. Pri mladih bi moral biti poudarek na varni vožnji še toliko večji, ker nimajo ne vem kakšnih izkušenj s prometom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje glede poteka nesrece je predvsem to da je botrovala predvsem neizkusenost motorista, mokro cestisce in pa mogoce tudi njegova yamaha sama - ce je bila res taka kot je napisal buki - nd...

Chris

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mišljene so verjetno michelin macadam, ki jih lahko najdemo tudi na nekaterih čoperjih ali cestnih endurah(TA, F650..), s katerimi se tudi vozijo vecinoma po asfaltu..

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mišljene so verjetno michelin macadam, ki jih lahko najdemo tudi na nekaterih čoperjih ali cestnih endurah(TA, F650..), s katerimi se tudi vozijo vecinoma po asfaltu..

LP

Te sem imela sama, ko sem vozila VIRAGO 250 in so dobre gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakorkoli ze, tip je mrtev in to ni prav - se posebej ker je bil "en od nas" - motorist (pa ceprav sele in samo dva dni)

tukej se absolutno strinjam s tabo... s tem premlevanjem o gumah Nejca ne bomo nazaj dubl, prov tako ne ostalih, ki so se ponesrecl... lahko pa, seveda, s tem komu pomagamo, da se bo odlocu za solo varne voznje, namesto "sole hitre voznje"... sam, kot pravjo, po toci zvoniti je prepozno...

PAZTE SE!!! :!: :!:

Chris :? :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno. Tega kar se je zgodilo mi ne moremo spremeniti. In pa trenutno se vsem samo on smili. Glede na to, da je na žalost mrtev verjetno ne trpi(razen če je posmrtno življenje..ampak pustimo to zdaj). Dosti bolj pa se mi smilijo njegovi starši...ki so živi in zato zelo trpijo ker jim je umrl sin.

Zato to da premlevamo o gumah in vsem tem mogoče ni tako slabo. Zakaj? Zato ker bo mogoče nekoč o tem bral kakšen novinec(ali pa bolj izkušen voznik) in mu bodo informacije lahko rešile, če že ne življenje pa vsaj padec. Jaz recimo ko sem kupil svoj prvi motor(rabljen) nisem imel preveč pojma o gumah. Zgledale so še kulikortuliko vredu(za novinca..dejansko so bile pa za v koš.), vendar pa me je nepričakovano sesulo v ovinku(zaradi obrabljenosti zadnje gume...je motor spodrsnil..zadaj). Na srečo je bilo to pri zelo mali hitrosti in v križišču. Požel sem samo salvo smeha(od kretenov ki so me s pločnika gledali).Venedar pa morda kdo ne bo imel takšne sreče in se bo končalo huje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citat soferja kombija (Nedeljski dnevnik, 23. september 2002): Speljal sem izpred prodajalnega centra ter pocakal, da je mimo z moje desne odpeljalo neko vozilo. Pogledal sem levo in desno, vendar zaradi parkiranih vozil motorista, ki je prihajal z moje leve, nisem opazil. Pocasi sem speljal in takoj ustavil, ko sem ga zagledal. On je ze zaviral, motocikel se mu je postavil rahlo pokonci in je opletal, potem pa je padel in drsel proti meni na lezecem motorju. Potem ga je obrnilo in je s telesom naprej priletel v avtomobil, ki je bil s kljunom priblizno meter in pol na cesti.

Kaj lahko razberemo iz pripovedi soferja:

1. Nejc je zaviral kot nor. Zaradi zaviranja je padel in priletel v kombi. Na treningu varne voznje smo se ucili vaje izogibanja oviri.

Ko naletimo na oviro ne smemo bremzati (na tecaju je to Legan najmanj desetkrat ponovil), ker bo panika in bomo bremzali na polno, da bodo gume blokirale (sledi padec).

Vedno se oviri izogiba tako, da se stisne sklopka in se oviro obvozi. Nejc je imel dovolj prostora in nasproti mu ni prihajal noben avtomobil. Cesta je bila suha.

2. .....pogledal sem levo in desno, vendar zaradi parkiranih vozil motorista, ki je prihajal z moje leve nisem opazil.....

Ce ste videli sliko v Dnevniku, je med parkiriscem (ki je vzporedno s cesto) in cesto manj kot meter prostora oz. zelenice. Pa dobr, katera budala je tako nacrtovala parkirisce, da zakriva pogled na glavno cesto?!?

To je samo moje mnenje.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok zdaj sem se pa jaz moral oglasiti:

1. ful mi je zal za tipa, ker je bil motorist in je zgledal OK decko :cry:

2. kar je bilo je bilo, verjetno bi nekdo z vec izkusnjami to brez tezav resil (vsak od nas je imel ze take situacije), smola je pac da je bil fant v najbolj obcutljivi fazi torej - v prometu in brez iskusenj

:? 3. pustimo zdaj to temo, vsako leto se nazalost ubije prevec motoristov (ze 1 je prevec) pa nima smisla vsega pogrevat.

4. zaklenite to temo, tip je pac bil "zvezda", ze tako ali tako je dosti, da vsa vesoljna slovenija samo o temu govori, kot da je to prvi primer ko se je ubil kak motorist :evil: . tako ali tako ne bo iz tega nic dobrega, samo se vec bodocih motoristov bo imelo doma probleme z starsi, tetami, babicami in podobno :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!