Skoči na vsebino

Windows™ 7


Windows 7  

81 članov je glasovalo

  1. 1. Ali boste ohranili sedajšnji OS ali razmišljate, da bi prešli na novega?

    • OS bom nadgradil na Windows 7
      46
    • OS ne bom nadgradil, obdržal bom starega
      36


Priporočene objave

priporočam ULTIMATE, professional majo mavo majn svari, pa ne mors jim slo verzije nalozit ...

pac moje mnenje ;)

Valda jim lahko "slo verzijo naložiš". Pravzaprav - doma imam prav tak sistem. Legalno, seveda ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dela tud na 512... starter verzija, še manj

Kolk pa kaj hitro dela v primerjavi z XP?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Recimo, lahko vsem takšnim, ki niso lih vajeni računalnika in jim angleščina lih ne gre, pustiš svoj naslov, da jim boš lahko potem dajal navodila, kje dobiti updejte za tiste skrekane winse in kako to naložiti itn., če se že delaš pametnega. Najlažje je napisat: "Saj imajo..."...

Kapiši?

jaja, todo comprendo =)

Izdelam vodič, nardim stvar otročje lahko, več info po PM ali na email ^^. lahko mi tud pusti telefonsko številko in ga vodim prek telefona. vse to za polovico cene originalnega windowsa!!!! :rolleyes:

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa kaj hitro dela v primerjavi z XP?

Na precej podhranjenem netbooku z Atom 1,6 procesorjem in 1Gb rama mi dela vsaj tako gladko kot XP-ji, ki so bili nameščeni s strani proizvajalca. Če imaš kak testni program ga lahko uporabim in ti povem izmerjene vrednosti, čeprav je na netu objavljenih kar nekaj primerjav, npr. tukaj in tukaj (512Mb RAM).

jaja, todo comprendo =)

Izdelam vodič, nardim stvar otročje lahko, več info po PM ali na email ^^. lahko mi tud pusti telefonsko številko in ga vodim prek telefona. vse to za polovico cene originalnega windowsa!!!! :rolleyes:

You can talk the talk, but can you walk the walk?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valda jim lahko "slo verzijo naložiš". Pravzaprav - doma imam prav tak sistem. Legalno, seveda ...

moja napaka, sm neki zamešo

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes sem si jih tudi jz naložil.Mal se bo še potrebno navadit.Zgleda mi ok!

Sem se bal,da ne bo ok delalo,ker je le kr v letih laptop :whistle: Mobile 1400mhz,768ram,64MB grafika :whistle: pa dela zaenkrat vsaj tako kot XP

@fritz hvala,ker drugače verjetno ne bi niti poizkusil :)

Ni mi pa jasno zakaj mi image resize ne dela?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ga ni?

probaj tega

http://www.codeplex.com/ImageResizer

Saj pa mora xp-jev tud delat :unsure: Sam tam,daš odpri z sam ni win7 na izbiro.Potem pa ga kao inštalira sam ne dela!

Sem tega naložu in dela!Hvala!

Ne vem a se mi samo dozdeva a imam občutek,da dela pc hitrej :krneki:

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pa mora xp-jev tud delat :unsure: Sam tam,daš odpri z sam ni win7 na izbiro.Potem pa ga kao inštalira sam ne dela!

Sem tega naložu in dela!Hvala!

Ne vem a se mi samo dozdeva a imam občutek,da dela pc hitrej :krneki:

Čisto možno..

Moraš pa vzet v zakup tudi to, da pc dela hitreje po vsakem formatiranju, ko nimaš več en kup pizdarije na računalniku, tudi če bi naložil identični OS kot si ga imel prej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moraš pa vzet v zakup tudi to, da pc dela hitreje po vsakem formatiranju, ko nimaš več en kup pizdarije na računalniku, tudi če bi naložil identični OS kot si ga imel prej :)

Sam glih ne vem kaj velik o pc!Nikoli me to ni neki interesiralo!Ko pa sem nabavil ta laptop 2leti,pa mi je vse "uredil"frend,ki res obvlada zadevo.Jz pa sem samo sledil in zdaj že res marsikaj znam in še komu kaj naredim....drugo pomaga on.

Za mojega imam posebej dvd xp zdaj tudi win7 in pa dvd z programi...tako,da tud formatiranje ni bilo glih....

Antivirus do danes nisem niti imel,ker mi je itak vseeno....Je pa res,da vsak večer pobrišem zgodovino...

Po dnevu uporabe win7 lahko rečem,da sem zaenkrat zadovoljen!Neke opazne razlike ni!Mogoče se malenkost dalj prižiga in ugaša.Drugo dela vsaj enako kot xp.Mogoče edino aplikacije,ko jih prvič uporabiš malo več rabijo...verjetno imam le malo rama in grafika...vendar mi je sama zasnova,hitrost in izgled zelo všeč in bom ostal na win7!

Drugače pa ne vem...neki strani nazaj ste govorili-pisali,da je potrebna "umetnost"za update.Men se je naložil ok "crack"in mi normalno "updejta"!Pa ne pod 30dni...

V MB za 25eu,če kdo če :D da bo pač pol manj kot pravite,da hočete v LJ :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na moji skoraj 10 let stari kišti s intel pentium 3.0 procesorjem, 2gb rama, nvidia geforce 9500 (rami dokupljeni, grafa tud) mi dela občutno hitreje kot pa windows xp.

ko boš kopiral kakšno večjo datoteko boš opazil razliko ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Po dnevu uporabe win7 lahko rečem,da sem zaenkrat zadovoljen!Neke opazne razlike ni!Mogoče se malenkost dalj prižiga in ugaša.Drugo dela vsaj enako kot xp.Mogoče edino aplikacije,ko jih prvič uporabiš malo več rabijo...verjetno imam le malo rama in grafika...

No po mesecu uporabe...Vse je pri roki,dost pa si še lahko nastaviš,da je pri roki..Ne grem več nazaj na XP!

Sem pa moral dokupiti ram,ker če sem uporabljal 3 programe hrati mi je recimo film "brejkal".Zato sem dokupil še 1gb rama.Prej 768-zdaj 1,5gb!In dela veliko bolje!Zdaj dela vse :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja končno spet omembe vredna verzija winsov. Po enem mesecu so še kar ok , imam pa problem z driverji za mama-plato, tako da mi usb2 bus ne dela kot se šika. Najbrž se bo to še uredilo. Povprečen uporabnik po moje ne opazi razlike (razen UI).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujno!!!

Zanima me, kako poiskati datoteke z določenimi frazami ali imeni. Na XP-jih je bilo to enostavno, tukaj pa tega nikakor ne najdem.

Gre se namreč, da imam veliko wordovih datotek, v katerih se pojavljajo imena in želim poiskati določene fraze.

Hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujno!!!

Zanima me, kako poiskati datoteke z določenimi frazami ali imeni. Na XP-jih je bilo to enostavno, tukaj pa tega nikakor ne najdem.

Gre se namreč, da imam veliko wordovih datotek, v katerih se pojavljajo imena in želim poiskati določene fraze.

Hvala za pomoč

Poženi Windows Explorer (tipka Win + E) in zgoraj desno imaš polje "Preišči računalnik". Tam vpiši, kar iščeš, in bingo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poženi Windows Explorer (tipka Win + E) in zgoraj desno imaš polje "Preišči računalnik". Tam vpiši, kar iščeš, in bingo.

Mogoče nisem bil jasen.

Imam cirka 300 wordovih datotek, v katerih bi želel poiskati ime npr: "qwertzy".

Takšnih datotek je morda 10.

Ko vnesem želeno ime, mi išče datoteke s tem imenom in ne datoteke, ki bi vsebovale to ime v tekstu.

Popravljeno . Popravil Butnglavc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že najdu:

Pod organiziraj je vrstica možnosti mape in iskanja in v zavihku iskanje nastaviš, kar želiš.

Vseeno hvala

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

win 7 sem imel že pred uradnim izidom. angleško verzijo. Najprej sem nadgradil visto-kar močno odsvetujem, ker je sistem enako počasen, pa kar nekaj ga lomi, določeni driverji in programi se kregajo med seboj. Nato sem naredil novo inštalacijo. Poiskal glavne driverje za plato in grafiko naložil nekaj kodekov, poiskal programe, ki so pač kompatibilni z 7, in od takrat prisegam nanje. Delujejo hitro enostavno, brez nepotrebnih blokiranj sesuvanj...Večina iger deluje krasno, seveda pa morajo biti prilagojene tudi temu sistemu. Zadeva laufa hitro in enostavno. Priporočam. Kot pri vseh sistemih pa je tudi tukaj in pri vseh nameščenih programih skrbeti za posodobitve.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jst sem ga sprobal na sestrinem laptopu, 512MB spomina.

Delalo je počasneje kot z xpji, rabi pa računalnik samo za kak word in pa zelo veliko zavihkov in novih oken firefoxa(vrjetno je to vzrok za počasnost). Nad hitrostjo so bile pritožbe s strani uporabnika, tko da sledi dolgradnja na XPje, pa upam da bom potem kot glavni ITjevc v bajti imel mer med kosilom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jst sem ga sprobal na sestrinem laptopu, 512MB spomina.

Delalo je počasneje kot z xpji, rabi pa računalnik samo za kak word in pa zelo veliko zavihkov in novih oken firefoxa(vrjetno je to vzrok za počasnost). Nad hitrostjo so bile pritožbe s strani uporabnika, tko da sledi dolgradnja na XPje, pa upam da bom potem kot glavni ITjevc v bajti imel mer med kosilom.

Poizkusi izklopit activeX. Se kr dost pozna na slabših laptopih

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

na moji skoraj 10 let stari kišti s intel pentium 3.0 procesorjem, 2gb rama, nvidia geforce 9500 (rami dokupljeni, grafa tud) mi dela občutno hitreje kot pa windows xp.

ko boš kopiral kakšno večjo datoteko boš opazil razliko ;)

Enako...No P4 3.0 (vsaj tahitri za 775 socket) so prišli ven l.2004 ni glih 10 let. Jaz mam istega sam @3.8, 2gb DDR800 in radeona 4850 1gb, pa zadeva leti.

Me je pa razočaral windows7 s podporo, brez net posodobitev ob prvi instalaciji (kako boš brez povezave?) je explorer stalno ven metalo.

Ni popravu nič. Pol pa se jebal 3h z nanovo instalacijo in zdej spet ne popravi svojih hib, ne avtomatsko ne prisiljeno.

Sistem je hiter, če ne bojo delali stari programi/igre bom pač uporabljal nove.

Ker ima prednosti več kot pomanjkljivosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!