Skoči na vsebino

Povojni Poboji


Cartman

Priporočene objave

Klimbra, lahko si z neta izguglaš kak nemški KZ pa boš videl, da je industrija smrti delovala z zelo malo žive sile. Sestradani, ponižani in prestrašeni ljudje se, v takih okoliščinah, ponavadi ne upirajo. In v primeru povojnih pobojev so bili ujetniki kar nekaj časa po raznih 'zbirnih centrih'. Poleg tega so 'operacijo' skrbno načrtovali in so le malo stvari prepuščali naključju in v takšnih razmerah lahko 5 mož z brzostrelkami brez težav obvladuje 100 ljudi.

kje pa so bili ti zbirni centri, koker je meni znano, so bili v avstriji, kdo jih je pa nazaj poslal v smrt pa tud vemo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje pa so bili ti zbirni centri, koker je meni znano, so bili v avstriji, kdo jih je pa nazaj poslal v smrt pa tud vemo

Šentvid, Teharje, Kidričevo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šentvid, Teharje, Kidričevo...

tuki so jih strelal, pripeljani pa so bili iz vitrinja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem. Govoriš o Teharjah? Ja, lahko, da sem se zmotil. Ne pa za Šentvid, od koder so jih vozili v Kočevski Rog. Dejstvo je, da je to vse skupaj trajalo kar nekaj časa in se ni zgodilo takoj po deportaciji v tedanjo FLRJ. Saj je bilo že v Mladini več napisov o tem kako so delali z ujetniki v teh taboriščih. Tudi zgodba Sime Dubajića je bila že pred leti objavljena v slovenskem časopisju, čeprav so ga Hrvatje šele zdaj odkrili. Žal ne morem najti tega zapisa, ker bi ga že prej prilepil sem gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra, lahko si z neta izguglaš kak nemški KZ pa boš videl, da je industrija smrti delovala z zelo malo žive sile. Sestradani, ponižani in prestrašeni ljudje se, v takih okoliščinah, ponavadi ne upirajo. In v primeru povojnih pobojev so bili ujetniki kar nekaj časa po raznih 'zbirnih centrih'. Poleg tega so 'operacijo' skrbno načrtovali in so le malo stvari prepuščali naključju in v takšnih razmerah lahko 5 mož z brzostrelkami brez težav obvladuje 100 ljudi.

Z vsem spoštovanjem dragi prijatelj.......ampak......s tem še vedno nisi odgovoril na moje vprašanje...........???????

Vsaj osebno........mislim.......da ni bil vzrov v tem......ipaQ so prišli iz zavezniških taborišč......tako blaaaaaaazno izstradani tudi niso bili, da bi jih primerjali z ljudmi, ki so jih tedne vozili v Aušvic.....in tam so jih prepričali, da gredo na deratizacijo..........ki so jo z veselčjem sprejeli, saj so bili polni uši.......torej??????????

Žal.......to mi.....pa se spakuj kolikor se hočeš.........zdi........da je navaden čredni nagon.....nagon, ki ga danes s pridom izkorišča "Glankopf"..............jeba......ampak, na vsakih 50 let, se Slovenskemu narodu rodi HEROJ.......in nekdo.......ki hoče heroj postati!!!!!!

Ja vem.....jeba.........ampak.......v meni, še vedno ostaja enako vprašanje!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa se spakuj kolikor se hočeš....

Fritz se, kolikor je meni znano, ne spakuje. Pač pa se trudi razpravljati argumentirano, kot le malokdo na tem forumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsem spoštovanjem dragi prijatelj.......ampak......s tem še vedno nisi odgovoril na moje vprašanje...........???????

Vsaj osebno........mislim.......da ni bil vzrov v tem......ipaQ so prišli iz zavezniških taborišč......tako blaaaaaaazno izstradani tudi niso bili, da bi jih primerjali z ljudmi, ki so jih tedne vozili v Aušvic.....in tam so jih prepričali, da gredo na deratizacijo..........ki so jo z veselčjem sprejeli, saj so bili polni uši.......torej??????????

Žal.......to mi.....pa se spakuj kolikor se hočeš.........zdi........da je navaden čredni nagon.....nagon, ki ga danes s pridom izkorišča "Glankopf"..............jeba......ampak, na vsakih 50 let, se Slovenskemu narodu rodi HEROJ.......in nekdo.......ki hoče heroj postati!!!!!!

Ja vem.....jeba.........ampak.......v meni, še vedno ostaja enako vprašanje!!!!!

odgovor je v psihi posameznika in v psihi mnozice.

zunanji dejavniki vplivajo na psiho, nekaj si vsak individualno zmesa skupaj, se malo mnozicnega nagona........ et voila.

je relativno simpl. poznajo vsi dobro izobrazeni marketinski strategi, politicni svetovalci in podobni.

dobro je se, ce je "creda" dokaj docilna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

»Morda si, morda boš izvedela, da sem mrtev. Bodi hrabra, kot sem hraber jaz v teh trenutkih. Bodi hladokrvna in se zavedaj da nisi edina, ki je izgubila to kar ji je najdražje. Milijoni so mater na svetu, ki kličejo po svojih sinovih. Umrl sem kot mož in to naj Ti bo v ponos. Ne morem Ti vsega pisati, kar bi hotel, vedi pa eno: ni mi žal, da umrem. Kajti prihaja čas, ko bo težko biti še človek in ko bo kri klicala kri. Oprosti mi vse kar sem Ti hudega naredil, če sem Te žalil ali karkoli. Živi v spominu na mene. Kmalu se vidiva ako postoji posmrtno življenje v katero v zadnjih trenutkih zaupam in verujem.« Tako je svoji materi iz celjskega Starega piskra pisal Vladimir Satler - takoj zatem so ga Nemci na dvorišču ustrelili. Kot talca.

»Če mi je usojeno umreti ne jadikuj. Bog že ve zakaj nam to trpljenje pošilja. Jaz sem pripravljen na smrt.« Tako je svoji ženi iz Starega piskra pisal Ivan Acman - takoj zatem so ga Nemci na dvorišču ustrelili. Kot talca.

»Ohranite naju v spominu molite a pomoči ni.« Tako sta svojima staršema iz Starega piskra pisala brata Satler - takoj zatem so ju Nemci na dvorišču ustrelili. Kot talca.

»To je moje zadnje pismo,« je svoji mami pisal Ervin Hadolin;

»Prišla je moja zadnja ura,« je svojim domačim pisal Franc Hrastnik...

In tako dalje. In tako dalje.

iz Mladine: "Ko bo kri klicala kri " ali Zakaj je Slovenija na tem, da se priključi lunatičnim zanikovalcem holokavsta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem.....popolnoma se zavedam, da to vprašanje, ki me muči že od dne, ko se je prvič začelo govoriti o tem zločinu, ni najbol umesno......morda celo za koga žaljivo........pa vendar ga bom postavil!

Nikoli.....res nikoli......mi ne bo jasno.........da 200 ljudi, ki jih nekaj oboroženih mož žene proti morišču ( kaj jih tam čaka, so verjetno vsi vedeli......ali so pač morda mislili, da bodo dobili nove obleke, kremšnite, kozarček šampanjca......kdo bi vede ).......ni ukrepalo........naskočilo krvnike, jih poizkusilo razorožiti?????????? Ja, vem.....bile bi žrtve...........ampak, s temi nekaj žrtvami, bi se...........MORDA.........rešilo veliko nedolžnih žensk in otrok............ali pa je bil problem v tem, da so vsi ti moški........imeli pogum le, ko so na področji bivše Juge klali, posiljevali ali na kakšen drug način zlorabljali nedolžno in neoboroženo prebivalsvo z okupatorjem za njihovimi junaškimi hrbti????????

Žal......ne razumem..........ovce in goveda na poti v klavnico morda??????.......Sam nekako prihajam do sklepa, da Janševski sindrom ni nekaj novega............pobran pri komunistih, sleden pri povojnih pobojih, nadvse priljubljen v današnjem političnem svetu!

Mi zna kdo odgovoriti na to???

Evo pa boš še jaz zagrizel v to temo.

Ne primerjat svojo razgledanost in mišlenje pa tedanjo mišlenje. Danes si prebral (predvidevam) veliko knjig in redno spremlaš medije, sam veš da tudi medijem in govorcem ni 100% verjeti. Včasih pa tega ni bilo. Po kmetih tisti obisk 1x na teden, ki je prinesel kake novičke iz ust do ust ki je na koncu zvenela 10x drugačna kot je v resnici bila. Ljudje so bili na pol pismeni izobraženost pa majhna. Cerkev pa je bila podobno kot danes, ko si upa med pridigo nagovarjati ljudi in voditi rajo po svojih poteh. (tudi cerkev je veliko nardila da so se ljudje pridružili Domobrancem. Ne mislim razglabljati kaj in kdo je bil kje, vem samo to kar so mi pričevali starejši o vojni in vedite da ni lepo slišati - pa še sami so verjetno največje grozote potisnili nekam deleč deleč v spomin in nikoli povedali.)

Ko se je vojna začela Je na Slovenskih tleh prevladovalo kmečko prebivalstvo in hlapci,delke. V današnih časih se ljudem strga ko gledajo tv in internet (pa se čudimo) Da nadaljujem . Hlapec na neki kmetiji od mladosti ga pretepajo - govorijo da je majn vreden kot kokoš na gnoju. Tak človek doživi vojno, po nekem naklučju pride do partizanov, se bori z njimi, doživlja grozote bojev. Taka osebnost preživi do konca vojne (nikoli učen, ne ve kaj je to morala) sedaj ga v roke dobi Partijski funkcionar, ki mu oblubi lepše čase, svojo zemljo, svobodo za spodbudo. Postavijo ga v strelski vod in rezultat je tak kakršen je (verjetno vsakič ko muči ima pred sabo slike iz svojega otroštva kako so ga na kmetiji tepli, zanemarjali in v vsaki svoji žrtvi vidi gospodarja iz kmetije).

Sedaj sem se jaz izmislil zgodbo samo če v sodobnih časih za zločine Frizel - kriva mati, Poboji v srednji šoli - kriv internet, kako se ne more razumeti da v preteklosti ni bilo toliko informacij na voljo in da so bili ljudje majn izobraženi - hitreje se je z njimi manipoliralo, pa še v mladosti so imeli veliko hujše pripetlaje kot današnja mladina - ki ima takoj zagovornika če keremu daš klofuto.

Ostali pa ne se it spet kdo je kaj osvobodil. Kako bi se slovenci sami brez zavezništva osvobodili z tako malo prebivalstva, če se še velesila kot je Francija, Španija niso mogli pa imajo večje število prebivalstva.

Jaz pravim pokopat, spomenik postavit izrazit spoštovanje - ne pa modrovoti o preteklosti o kateri lahko govorimo samo iz pričevanj naših starejših.

Pa vprašanje tistim ki ste vneto na strani da so pobili nedolžne - Kje piše oz sedaj se pri vsaki odprti jami govori o nedolžnih ljudeh - Ne obsojam nobenega samo iz kod oz kako veste da so nedolžni. Meni je danes čudno, da so se ti ljudje umikali in zapuščali svoje domove z okupatorjem- zakaj , kako upam da bo to zgodovina pojasnila (lahko da so bili simpatizerji takratnih okupatorskih oblasteh) ne vem. Ampah pustimo naj zgodovina pove kej in kako pa se raje borimo da ne bomo mi doživeli kake podobne vojne kot so jo naši dedki, očetje

ajde

pa saj če nisi scal proti vetru v kumonizmu ni bilo tako slabo, lačni nismo bili, delalo se je, kriminala je bilo majn, vsi smo bili v istem zosu - sedaj - pa ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj niso bežali - Zato ker so bili ujeti - kam bi bežali če so povsod Partizani, zavezniki takrat so vedeli da je nemčija kapitulirala in da ni ozemlja kjer bi se skrili. Ko je človek ujet in stisnjen v kot se ne gre Rambota ampak se prepusti toku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj niso bežali - Zato ker so bili ujeti - kam bi bežali če so povsod Partizani, zavezniki takrat so vedeli da je nemčija kapitulirala in da ni ozemlja kjer bi se skrili. Ko je človek ujet in stisnjen v kot se ne gre Rambota ampak se prepusti toku.

Če bi 14 dni prej prebegnili, bi bili pa narodni heroji in in prejemniki borčevskih penzij. Torej zgolj neumnost ali prevelika vpletenost v sranje, ki so ga sami povzročili s kvizlinštvom in pobijanjem. Vsekakor so le plačali račun.

Če bi imeli jajca bi imeli Kranjci vsaj kakšen Wounded knee izletniško točko. Eh, zajebal so....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem zato,da se poboji nadaljujejo.če bodo vrgli v smeti 90 ton mesa iz pomurke,ob toliko lačnih ljudi.nč sojenja za krivce.pobit bando.vsaj neki za muštr.

dobro vem kaj je LAKOTA. pa ne mi zamerit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem zato,da se poboji nadaljujejo.če bodo vrgli v smeti 90 ton mesa iz pomurke,ob toliko lačnih ljudi.nč sojenja za krivce.pobit bando.vsaj neki za muštr.

dobro vem kaj je LAKOTA. pa ne mi zamerit.

Pa še CIGOTE zraven

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še CIGOTE zraven

Pa vse takšne, ki meni niso všeč. Seznam ažuriram enkrat tedensko, bodočemu mass-murderju pošljem po PM, na zahtevo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem zato,da se poboji nadaljujejo.če bodo vrgli v smeti 90 ton mesa iz pomurke,ob toliko lačnih ljudi.nč sojenja za krivce.pobit bando.vsaj neki za muštr.

dobro vem kaj je LAKOTA. pa ne mi zamerit.

Točno to sem pomislil, ko sem včeraj gledal poročila o tej zadevi. No,sedaj se že 'vadijo', da je bilo mesa 'samo 26 ton', 40 ton je blo pa žvarovne pa mašče pa tega ... in da bi vsak zaposleni itak 'samo 40 kil' dobil ...

jebem jim sunac, banda menedžerska razvajena!

Popravljeno . Popravil mashina
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Predsednik Zveze združenj borcev za vrednote NOB Slovenije Janez Stanovnik o povojnih pobojih: Bili so pravno utemeljeni

Stanovnik je za STA povedal, da je bila pravna utemeljitev povojnih pobojev zasnovana na odločitvi antifašistične zveze oz. voditeljev zavezništva Rooselvelta, Churchilla in Stalina. Po njegovih besedah se je vodstvo zavezništva odločilo, da gre na uničenje nacizma in ne samo na zmago nad njim, v tem vodilu pa je bila tudi odločitev, da se status vojnega ujetnika ne podeli osumljencem vojnega zločinstva. Zaradi tega so Američani in Angleži te osumljence označevali kot razorožene sovražne osebe, izrecno pa so poudarjali, da jih tako imenujejo, da jim ne bi priznali statusa haaških in ženevskih konvencij, je pojasnil. Pomanjkljivost te odločitve je bila v tem, da ta ni predvidela možnosti vojnega sojenja, ampak arbitrarne individualne odločitve, kar je v nasprotju z osnovnim načelom človekovih pravic, po katerih ima človek pravico braniti lastno življenje, je nadaljeval. Tako se je dogajalo, da je pri vzhodnih in zahodnih zaveznikih prišlo do tega, kar danes imenujejo povojni poboji, ljudje pa so izgubljali življenja brez pravega sojenja in ne da bi jim bila za določeno kriminalno dejanje izrečena pravična sodba. Med 2. svetovno vojno pa so se kriminalna dejanja oz. dejanja nacionalne izdaje in vojnega zločinstva vsekakor dogajala, je opozoril.

Stanovnik je poudaril, da povojne poboje absolutno obsoja, odločitev zavezniškega vodstva pa je označil za "novo, povojno nurnberško pravo", ki pa je, gledano z današnjega zornega kota, imelo celo vrsto pravnih pomanjkljivosti. Vsebovalo je tudi moment maščevanja, o katerem je, tako Stanovnik, Winston Churchill ob prvi omembi jugoslovanskih partizanov in Jugoslavije prvič govoril v britanskem parlamentu. "Menim, da je maščevanje, kar pomeni, oko za oko, zob za zob, v človeški civilizaciji le začetek in osnova prava. Vsako kazensko pravo predpostavlja kaznovanje, ki nosi v sebi element maščevanja, civilizacijsko pa bi bilo, da ni zasnovano na maščevanju, ampak na zaščiti družbe pred kriminalom," je dejal. Izvršitelja kriminalnega dejanja je po Stanovniku potrebno izolirati od družbe in ne uničiti. "Človeško življenje je sveto. Čeprav je izvršilo kriminalno dejanje, se ga ne sme uničiti," je podčrtal.

Stanovnik se je dotaknil tudi "poskusov kriminalizacije narodnoosvobodilnega boja". Kot je dejal, obsoja fizično uničenje, kakršno se je dogajalo med drugo svetovno vojno, hkrati pa obsoja poskuse moralnega uničenja in stigmatiziranja danes živih, v drugi svetovni vojni udeleženih ljudi.

Ker danes izvrševalci povojnih pobojev niso več med živimi, je dejal, je prišlo v Sloveniji tudi do obsojanja njihovih fizičnih naslednikov, kar je po Stanovnikovi sodbi rasizem. Kot je povedal, otroci niso krivi za zločine staršev, zato je govoriti o potomcih zločina rasizem, ki ga kot zagovornik človekovih pravic obsoja. "Takrat je šlo za fizični umor, danes pa gre za moralni umor. Včasih so fizično uničevali pogosto nedolžne ljudi, danes pa uničujejo moralno nedolžne. Obsojam eno in drugo," je povzel.

Stanovnik je tudi prvo srečanje borčevskih organizacij po dvajsetih letih od razpada nekdanje skupne države označil za zgodovinsko. Kot je sporočil generalni sekretar zveze združenj borcev narodnoosvobodilne borbe Andrej Šušteršič, se teme srečanja dotikajo skupne proslave in obeležja skupne borbe proti fašizmu, Sutjeske, sremske fronte, drugega zasedanja Avnoja, Kumrovca, 25. maja in Jesenovca.

Udeleženci posveta oz. srečanja s Hrvaške, Bosne in Hercegovine, Srbije, Makedonije, Črne Gore in Slovenije bodo govorili še o proslavi ob 65. obletnici konca 2. svetovne vojne in zmage nad fašizmom na območju bivše Jugoslavije ter o vzdrževanju spominskega muzeja v Jajcu, vlade držav na območju nekdanje Jugoslavije in vseh držav Evropske unije pa bodo pozvali k prepovedi uporabe fašističnih simbolov in prepovedi vseh oblik oživljanja fašizma. Na tridnevnem posvetu se bodo predstavniki borčevskih organizacij seznanili še s položajem borčevskih organizacij v posameznih državah, dogovorili pa se naj bi tudi o skupni aktivnosti in usklajenih nastopih v svetovni veteranski federaciji, je še sporočil Šušteršič. (STA, mh)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SDS, NSI, njihov komentar bo: to ni res!, v sloveniji je bilo drugače, v sloveniji je bila revolucija, v sloveniji ni bilo 2SV, nemci in italijani so bili sam turisti(partljič, božič, v trenjih) :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda.....le kaj pa si mislil....SDS, Nsi ( propadla, od ljudstva zavržena in izbrisana klerofašistična....no to sta itaQ obe.....stranka )......pa že dobro ve. "WW je zgolj fikcija.....le te nikoli ni bilo.....vse kar je bilo......je bila komunistična revolucija v pol Evrope......v drugi polovici......pa imperializem kapitalistov.

Ubogi........Domobranci, Ustaši, Četniki.....sodelavci "okupatorja"(pardon....rešitelje narodov)....in vsi ostali klerikaci......pa so zaradi tega, končali v luknjah, jamah, rovih.....nič krivi, z mislijo, da se bodo kmalu srečali s svojim odrešenikom........

FAK.......še preveč jih je ušlo roki pravice!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predsednik Zveze združenj borcev za vrednote NOB Slovenije Janez Stanovnik o povojnih pobojih: Bili so pravno utemeljeni

.

.

seveda.

predvsem tisti, katerim so vse vzeli, da se je lahko rdeca zivina preseravala, "glej, kaj sem danes nasel na cesti."

drugace ne bi imeli "pravne podlage" izgnati ljudi iz lastne hise, jim pobrati se gate z riti, jih ustreliti (z druzino vred, po moznosti), da ja ne bo noben niti pomislil o kaksnem zahtevku za vracanje odvzetega premozenja. ker so ja bili vsi samo korumpirani mrhovinarji, ki so samo izkoriscali "narod" (kateri BTW je "imel" tooooliko o pobranega), fasisticni kolaboranti, belogardisticna zalega.

uporabljate enako terminologijo kot tisti, od katerih se tako krcevito hocete distancirati. fasisti, komunisti........... vsi so -isti. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uporabljate enako terminologijo kot tisti, od katerih se tako krcevito hocete distancirati. fasisti, komunisti........... vsi so -isti. :SS

Se 100% strinjam, fašizem, komunizem, nacizem, belogardizem, klerikalizem.......vse isto sranje.......zgolj drugačno pakovanje!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda.....le kaj pa si mislil....SDS, Nsi ( propadla, od ljudstva zavržena in izbrisana klerofašistična....no to sta itaQ obe.....stranka )......pa že dobro ve. "WW je zgolj fikcija.....le te nikoli ni bilo.....vse kar je bilo......je bila komunistična revolucija v pol Evrope......v drugi polovici......pa imperializem kapitalistov.

Ubogi........Domobranci, Ustaši, Četniki.....sodelavci "okupatorja"(pardon....rešitelje narodov)....in vsi ostali klerikaci......pa so zaradi tega, končali v luknjah, jamah, rovih.....nič krivi, z mislijo, da se bodo kmalu srečali s svojim odrešenikom........

FAK.......še preveč jih je ušlo roki pravice!!!!!!!!

Potem pa pojdi kar veselo na delo dokoncat zaceto iz pred 65 let (tistih 60 ali 70% pripadnikov Slovencev kolikor se je izreklo glede rimo-katoliske cerkve)!!! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!