Skoči na vsebino

Povojni Poboji


Cartman

Priporočene objave

zato mashina ker smo tako naučeni, da predamo svojo usodo in seveda usodo storilca v roke nekomu tretjemu, to je državnim institucijam, ki naj bi poskrbele za take zločine. kako se ponavadi konča pa sam dobro veš. žrtev je malo da ne kriminalizirana...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato mashina ker smo tako naučeni, da predamo svojo usodo in seveda usodo storilca v roke nekomu tretjemu, to je državnim institucijam, ki naj bi poskrbele za take zločine. kako se ponavadi konča pa sam dobro veš. žrtev je malo da ne kriminalizirana...

Če pustimo ob strani 'humanost' in podobno mentalno navlako ... Žal je v luči tega, da se ne bi delalo 'napak' ali da ne bi manjše skupine organizirale 'crknjena nekega posameznika' bolje ne fentavati ljudi ... ali ne? Mislim - a res nič ne gledaš filmov? :naughty:

Popravljeno . Popravil mashina
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi, da obstajajo ljudje, ki jim nekoga umorijo in ne zahtevajo potem smrti tistega, ki je umoril ... Kaj pa ti meniš?

Obstajajo sigurno, samo v manjšini :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi, da obstajajo ljudje, ki jim nekoga umorijo in ne zahtevajo potem smrti tistega, ki je umoril ... Kaj pa ti meniš?

Seveda, ker po preživelem šoku pomislijo naprej in se izognejo maščevanju zaradi vseh pravnih posledic, ki so jih oni za razliko od prvotnega morilca pač pripravljeni sprejeti ali pa se jih vsaj zavedajo. Pač ovčice. Premalo je volkov, ki bi uklali nazaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstajajo sigurno, samo v manjšini :whistle:

U Ameriki obstaja itak vse:

MVFR

MVFR’s Mission

Founded in 1976, Murder Victims’ Families for Reconciliation (MVFR) is a national organization of family members of victims of both homicide and executions who oppose the death penalty in all cases. MVFR includes people of many different perspectives. Because violent crime cuts across a broad spectrum of society, our members are geographically, racially and economically diverse.

ali pa:

Murder Victims' Families For Human Rights

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 let pozneje...
pred 4 urami, I30 pravi:

Ej Bilder, dej nam link do tega gradiva! :yea2:

ta možakar na FB sigurno ve, ma same take članke in objave, kontaktiraj, po moje ti bo z veseljem ustregu:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ja Bilder, po vojni so se vsi držal za roke, pa kolo plesali, sm vidu po tv. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist preprosto je to, men so dedka ubil, ker ga je župnik izdal nacistom:?

 

p.s. babi ni plesala kola nikol, so pa nekateri plesal kot so fašisti in nacisti špilal, zdaj bi pa to potvarjal:hmm:

 

pred 24 minutami, builder pravi:

čist preprosto je to, men so dedka ubil, ker ga je župnik izdal nacistom:?

 

p.s. babi ni plesala kola nikol, so pa nekateri plesal kot so fašisti in nacisti špilal, zdaj bi pa to potvarjal:hmm:

 

13102705_10206466618239322_6119459163094

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodovino pišejo zmagovalci, in čist naravno je, da se pokoka vse na nasprotni strani (pa še kakega vmes) že 2000 let in še bo....a je moralno opravičljivo, pa ne bom razpravljal.

Lahko si pa pokrijemo oči in trdimo da so se po vojni vsi takoj objemali in imeli radi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/15/2016 at 10:40 PM, builder said:

:book:

12963392_10206300879507572_5809907672751

Ja ženske in otroci v rovu Svete Barbare so bili prav zagotovo člani nekih vojaških enot.

Resno, pri nas se ni šlo za neko "kolaboracijo" z Nemci v smislu "tukaj hočemo Nemčijo", šlo se je za borbo med komunizmom in njihovimi nasprotniki. Kam nas je zapeljal komunizem, se vidi v primerjavi življenjskega standarda med imperialističnimi (Protiimperialistična fronta) državami, ki nas obkrožajo na vseh straneh razen na (severo)vzhodu in komunističnimi državami od Venezuele do Severne Koreje. Tudi pri povojnih pobojih ni šlo za maščevanje nad poraženci, šlo je za iztrebljanje vseh nasprotnikov politike komunizma.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, VrUUUUUmmmm pravi:

 

Resno, pri nas se ni šlo za neko "kolaboracijo" z Nemci v smislu "tukaj hočemo Nemčijo", šlo se je za borbo med komunizmom in njihovimi nasprotniki. Kam nas je zapeljal komunizem, se vidi v primerjavi življenjskega standarda med imperialističnimi (Protiimperialistična fronta) državami, ki nas obkrožajo na vseh straneh razen na (severo)vzhodu in komunističnimi državami od Venezuele do Severne Koreje. Tudi pri povojnih pobojih ni šlo za maščevanje nad poraženci, šlo je za iztrebljanje vseh nasprotnikov politike komunizma.

A tele zgoraj napisane floskule si kopi pejstal iz strokovnega arhiva sds? Zveni, kot bi jih kakšna Irglca lajnala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, VrUUUUUmmmm pravi:

To so dejstva, e rdeče zaslepljeni jih nočejo videti.

Resnica je ta,da črni nočejo videti,da so bili izdajalci.

Amerika zibelka demokracije še sedaj lovi izdajalca države in ga čaka pred vrati ambasade v Angliji

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kteri so pa potem beli?......mnda so tut zeleni eni, jebenti čist ste me zmešali :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

kteri so pa potem beli?......mnda so tut zeleni eni, jebenti čist ste me zmešali :P

Predstavljaj si tako:  si zagrizen ta zelen pol te pa nekdo podkupi in kar naenkrat postaneš ta oranžen ...

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, sayo pravi:

Predstavljaj si tako:  si zagrizen ta zelen pol te pa nekdo podkupi in kar naenkrat postaneš ta oranžen ...

ko bi me vsaj kdo podkupu, ampak ta oranžni so škrti ko prasice :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo , da nihče ne omeni primera francije in njenega poračuna s kolaboracionisti - po koncu 2ww.. mogoče zato , ker jih je zmanjkalo .. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, thumper pravi:

zanimivo , da nihče ne omeni primera francije in njenega poračuna s kolaboracionisti - po koncu 2ww.. mogoče zato , ker jih je zmanjkalo .. 

Sam sem malo previral to temo v kateri diskutirate, pa je toliko dezinformacij navedenih da si mislit ne mores.. Komur je dotega naj pogleda koliko cist je bilo izvedenih po svetu po koncu 2 svetovne vojne... Francija, Anglija, Nizozemska, Rusija, Ukrajina, Madzarska, Poljska, Nemcija ( tu se je slo bolj za ciscenje deklet in zensk, ki so se onegavile z Americani), pa nihce ne omenja povojnih cist v ZDA in v Kanadi, kjer je prikrito delovalo mocno nacisticno gibanje. Nihce v evropi ne omenja likvidacij preko 20.000 deklet in zensk po 2 svetovni vojni v avstriji in Nemciji, ko so se vojaki vermahta vrnili iz vzhodne fronte ali iz prisilnih Ruskih taborisc...

Razlika med drugimi narodi in narodi bivse jugoslavuje je v tem, da se drugi narodi sramujejo kolaborantov z Vermahtom, pri nas pa jih nekateri politiki povelicujejo....

Ali so bili povojni poboji posteni in dobri... Ne niso bili, sploh  CE so v njih resnicno nedolzni ljudje. Napacno pa je prepricanje da so povojne poboje izvajali kar tako vse povprek. Poznam zgodbo katratnega 17 letnega domobranskega vojaka, ki so ga zajeli in odpeljali v kocevski gozd, kjer so mu sodili. Ko je povedal koliko je star, koliko je bil star ko je sel k domobrancem so ga izpustili brez karkoli... Takrat so iz kocevja izpustili vseh 52 mladoletnih moskih. To zgodbo mi je pripovedoval sam ta domobranski vojak....

Zavedati pa se moramo dejstva, da povojnih pobojev ni izvajal OF ali partizani, ampak so to bili takorekoc placani exsikuterji. Sam sem osebno poznal enega, ki pa ni imel nic z poboji v Sloveniji. Po zavzetju trsta in po uradnem koncu 2. Svetovne vojne so prisli k njemu in ga poslali v bosno in srbijo, kjer so bile se cele vasi cetniskih vojakov, ki se niso hoteli predati, kjub temu da je bilo uradno vojne ze zdavnaj konec.... veliko teh cetnikov in ustacev je pobegnilo cez mejo v Romunijo in Bolgarijo, kjer so vse do leta 1953 izvajali oziroma poskusali izvajati diverzantske akcije na Yugoslavijo...

Tako da govoriti o vsesplosnem pobijanju ljudi po vojni je nakladanje berz primere...

Pri vsem skupaj pa je potrebno povdariti se nekaj.... lepo in enostavno je sedeti v topli postelji in 75 let po dogotkuh soditi kaj je bilo prva in kaj narobe... to da so bili vsi domobranski vojaki slabi ne verjamem, ravno tako kot ne verjamem da so bili vsi partizani dobi... Dejstvo pa je, da je krovna Domobranska organizacija kolaborirala z Vermahtom pa je neopravicljivo in najbolj nagnusno dejanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajajaj.... poznam nekoga, ki pozna nekoga...

Sploh ni preprosto......

  1.  po mednarodnem vojnem pravu poboji ujetnikov niso dovoljeni. (pa so to delali vsi...).
  2.  v primeru Juge je šlo ne samo za pobijanje nasprotne strani, ampak tudi za politiko skrajnih sredstev (fizična odstranitev     političnih nasprotnikov).
  3. Šlo je tudi za poboje tistih, ki so imeli pred WW II v rokah večino ekonomske moči (Hribarja etc...).
  4. Če bi res šlo samo za poboje pripadnikov oboroženih formacij....OK...pogojno...žal so v teh pobojih izginile tudi cele družine.
  5. V kraju, od koder izhajam, je "neznano" grobišče, kjer je bilo  par dni po vojni pobito celotno nemško osebje bolnišnice, ne glede na to, da so med vojno zdravili tudi lokalce. Zdravniki, med. sestre, administrativno osebje.....Samo zato, ker so bili Nemci.
  6. Vsak mrtev človek si zasluži dostojen pokop. Metanje v jame...ne vem. 
  7. Menim, da bi bila problematika manj pereča (danes), če bi za vse oborožene formacije (Domobranci, Četniki, ustaši......)  izvedli postopke pred vojaškim sodiščem, jih spoznali za krive npr. izdaje, jih postrelili in pokopali. Ampak to bi trajalo, trajalo.
  8. In pa nenazadnje....že na Teheranski konferenci (1943) so bile oborožene formacije, ki so podpirale Hitlerja opozorjene, da za njih ne bo milosti, če bodo še podpirale sile osi....zato so povojni poboji na nek način...na pol legitimni.

Kar se tiče zadnjega odstavka....sam ne sedim  v topli postelji in žvečim eno resnico, ki sem je bil deležen. Že nekaj časa si postavljam vprašanja, zato berem in poslušam tako leve, kot desne (zgodovinarje, politike...hujskače). Resnica je vedno ena, interpretacij je pa več. Kje je tu resnica, pa seveda nimam pojma. Zame so partizani še vedno dobri fantje, tisti drugi pa ne. 

Zadnjič sem na TV gledal tole:  http://4d.rtvslo.si/!arhiv/pricevalci/174305166   Sicer nima direktne povezave z to temo, ampak...meni je bil zadnji četniški vojvoda Triglavski zelo zanimiv....

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas se vidi da drkajo posamezniki, ki so bili včasih zagrizeni komunisti zdaj pa so odkrili novo tržno nišo "poveličevanje kolaboracije" itaq jim gre pa samo za OBLAST in DENAR

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je mogoče znana kakšna eksekucija za izdajstvo obtoženega in obsojenega slovenskega državljana po zadnji vojni? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/30/2016 at 3:23 PM, borzon said:

Razlika med drugimi narodi in narodi bivse jugoslavuje je v tem, da se drugi narodi sramujejo kolaborantov z Vermahtom, pri nas pa jih nekateri politiki povelicujejo....

Zavedati pa se moramo dejstva, da povojnih pobojev ni izvajal OF ali partizani, ampak so to bili takorekoc placani exsikuterji. Sam sem osebno poznal enega, ki pa ni imel nic z poboji v Sloveniji. Po zavzetju trsta in po uradnem koncu 2. Svetovne vojne so prisli k njemu in ga poslali v bosno in srbijo, kjer so bile se cele vasi cetniskih vojakov, ki se niso hoteli predati, kjub temu da je bilo uradno vojne ze zdavnaj konec.... veliko teh cetnikov in ustacev je pobegnilo cez mejo v Romunijo in Bolgarijo, kjer so vse do leta 1953 izvajali oziroma poskusali izvajati diverzantske akcije na Yugoslavijo...

Tako da govoriti o vsesplosnem pobijanju ljudi po vojni je nakladanje berz primere...

 Dejstvo pa je, da je krovna Domobranska organizacija kolaborirala z Vermahtom pa je neopravicljivo in najbolj nagnusno dejanje...

Bistvena razlika med drugimi državami in Slovenijo je v tem, da so drugod imeli drugo svetovno vojno, pri nas pa komunistično revolucijo. Kako ljudje živijo v komunističnih režimih, lahko (trenutno) vidiš v Severni Koreji, na Kubi in v Venezueli, kako pa v državah, kjer so pravočasno unučili komunizem, v Italiji, Avstriji, Nemčiji, Franciji,... Če ne verjameš, primerjaj število pobitih sovražnih vojakov na našem ozemlju (raziskave pravijo, da manj kot 1500), število pobitih Slovencev med in po vojni pa dosega grozljivih 100000 žrtev, med njimi mnogo žensk in otrok.

http://www.ustrcr.cz/data/pdf/konference/zlociny-komunismu/COUNTRY%20REPORT%20SLOVENIA.pdf

https://sl.wikipedia.org/wiki/Povojni_izvensodni_poboji_v_Sloveniji

http://www.worldcat.org/title/povojni-poboji-in-politicna-situacija-med-2-svetovno-vojno-v-republiki-sloveniji-diplomsko-delo-univerzitetnega-studija/oclc/868310548

http://dk.fdv.uni-lj.si/diplomska/pdfs/bacnik-barbara.pdf

https://en.wikipedia.org/wiki/Barbara_Pit

https://www.youtube.com/watch?v=i0JKXNrKaB0

In če smo že pri kolaboraciji - 27. aprila je bila ustanovljena protiimperialistična fronta, ki je sodelovala z Nemci proti imperialističnim Angležem in Francozom. 

https://sl.wikipedia.org/wiki/Osvobodilna_fronta

http://www.zgodovina.eu/slovenci/of/osvobodilna_fronta.htm

Še večjo sramoto pa si zasluži komunistično vodstvo zaradi poskusa sodelovanja z Nemci in borbi partizanov skupaj z Nemci proti Britancem, če bi se ti izkrcali v Dalmaciji.

http://kingdom-of-yugoslavia-in-ww2.com/titos-communist-partisans-collaborated-with-the-nazis-tito-mihailovic-and-the-allies/

https://sh.wikipedia.org/wiki/Martovski_pregovori

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!