Skoči na vsebino

Ukinitev polletnih vinjet


Insallah

Priporočene objave

mene pa zanima gdaj se bomo začeli motoristi bunit zaradi oderuških cen darsa ker enako plačujemo kot avtomobilisti npr.

avstrija celo letna vinjeta za motorno kolo stane 29.50 EUR za avto pa 73.80 EUR kaj mi se nemoramo pripeljat pred parlament ali pa

zaustavit prometa tako kot drugi delajo men se zdi da nimamo jajc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, cena za dnevno vinjeto bo dokaj huda (11 €). Če gre za krajšo razdaljo, bo verjetno stara cesta boljša izbira. Meni se bo vsekakor izplačal nakup letne vinjete (213 €), ker zdaj pomoje letno za ABC-je zbašemo Darsu preko 400€, če ne več. Je pa škoda, da ne bo prenosljiva, ker imamo dva avtomobila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima gdaj se bomo začeli motoristi bunit zaradi oderuških cen darsa ker enako plačujemo kot avtomobilisti npr.

avstrija celo letna vinjeta za motorno kolo stane 29.50 EUR za avto pa 73.80 EUR kaj mi se nemoramo pripeljat pred parlament ali pa

zaustavit prometa tako kot drugi delajo men se zdi da nimamo jajc

Glej, meni ni problema :) Povej dan, pa bom 100% tam. Ne bom zatajil kot tipičen Slovenec :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče nisi kaperow

:doze:

naj ti poizkusim razložiti, če ti bo mogoče sedaj šlo bolj gladko:

hotel sem powdariti, koliko svobode je bilo včasih v primeri z danes, ko nas jebejo s cestninskimi postajami, vinjetami, videonadzorom prometa ....

kapiš?

:?

Hja, nekje si jo imel, drugje pa ne. Danes jo recimo glede vožnje imaš še več. Lahko se voziš po stari cesti, lahko se voziš po avtocesti (moraš vedet, da včasih kaj druga ni bilo kot stare ceste), lahko se voziš na kateri koli dan (ni več par, nepar), lahko voziš tudi avto tujih proizvajalcev (ki pa ni Zastava, Gaz, Zaz ali Vaz) itd.

Jaz ne vidim v plačevanju vinjet nič napačnega, saj je konec koncev nekdo stari Sloveniki naredil konec in izgradil precej varnejšo avtocesto. Prav je, da se mu plača. Ni mi edino všeč, koliko mu je potrebno odštet. In meni se vse bolj zdi, da imamo MI tako visoke cene zaradi tovornjakarjev, ki plačajo 4 krat več kot osebni avto (ali motor), težji so pa 15 krat več in nedvomno grozovito uničijo cestišče v primerjavi s perno lahkih avtom (ali ultra lahkim motorjem). In večinoma so to itak razni Hungari, Čehi, Slovaki, Poljaki, Ukrajinci in Rusi, ki zgolj peljejo mimo. In potem pride še nekdo s super idejo, da jim dajmo malo spustit cestnino, ker oni so bogi in itak ogromno plačajo. In, če bi jim nabili cestnino, bi se spravili pred parlament ali pa bi se popolnoma preselili na stare ceste, kar spet ni vredu. Torej, vrtimo se v začaranem krogu. Največji hec pa je, da vsi ostali to mirno prenašamo. Kot da bi prišel v službo in bi dobil delo še od sodelavca, plača bi bila pa skoraj ista za oba. Zakaj se torej še avtomobilisti in motoristi ne spravimo pred parlament in vdarimo po ... cesti. Sej nas je še nekajkrat več kot tovornjakarjev. Pa ne mi pravit, da vsi delajo pa nimajo časa, ker Europark in Citypark sta sredi dneva nabito polna. Smo pa res en trpežen folk, vsi nas potacajo, mi pa si samo malo obrišemo umazanijo in delamo v miru naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede obrabe in uničevanja avtocest.

Sama vozila, vključno s tovornjaki naredijo minimalno škodo. Največ škode naredi erozija. In ker ne moreš pobirat cestnine od vremena, jo moramo mi plačevati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so številke, ki sem jih slišal včeraj na SLO 1 taprave, so kar nekam zelo čudne

Avstrija dobi letno od vinjet 1.5 miljarde € in vse to nameni samo vzdrževanju avtocest (koliko km pa imajo sosedi ??)

Pri nas dobijo sedaj in toliko si želijo po novem 200 miljonov € (380 km AC) od tega gre del za stroške cestninjenja (cca 400 ljudi), odplačilo kreditov za AC ostalo pa za vzdrževanje.

Zdaj vidimo, zakaj se vozimo po takih cestah kot se :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so številke, ki sem jih slišal včeraj na SLO 1 taprave, so kar nekam zelo čudne

Avstrija dobi letno od vinjet 1.5 miljarde € in vse to nameni samo vzdrževanju avtocest (koliko km pa imajo sosedi ??)

Če bi vinjete stale toliko kot v Avstriji (mimogrede, v Avstriji je 1696 km dokončanih avtocest in 260 km 4-pasovnih hitrih cest; v Sloveniji je dokončanih avtocest in 4-pasovnih hitrih cest 405 km :hmm: - ko bodo končane vse načrtovane AC, jih bo 660km), bi jo zanesljivo kupil tako za avto kot za motor. Še bolje bi bilo, če bi se 'regija' nekoliko združila in bi (dražje) 'regijske' vinjete pokrivale tako Slovenijo, Avstrijo in Madžarsko (in če bi bog dal, še Italijo).

Se mi pa le zdi malce nerealno, da bi Avstrijci prodali dobrih 18 miljonov letnih vinjet po cca. 80€.

Od kod ti ta podatek o 1,5 miljarde € - me zanima, če je na voljo tudi 'struktura' prodanih vinjet - koliko od teh je letnih, koliko je 2-mesečnih in koliko 10-dnevnih. Slednje so verjetno večinoma od 'tranzita'.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi pa le zdi malce nerealno, da bi Avstrijci prodali dobrih 18 miljonov letnih vinjet po cca. 80€.

Od kod ti ta podatek o 1,5 miljarde € - me zanima, če je na voljo tudi 'struktura' prodanih vinjet - koliko od teh je letnih, koliko je 2-mesečnih in koliko 10-dnevnih. Slednje so verjetno večinoma od 'tranzita'.

D.

Včeraj na SLO 1 so imeli predstavnika DARS-a in AMZS, pa je bila cifra dana v prispevku, kot primerjava ??

"Ako su lagali mene i ja lažem vas"

By Đole

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa mislijo kontorlirat ali imaš vinjeto ali ne?

Spet bo eno veliko sranje na cestah, ker hoče nekdo imeti preveč denarja v žepu. Oderuhi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa mislijo kontorlirat ali imaš vinjeto ali ne?

Po mojem z "lijakom". Na nekem delu ceste blokada in pregled, kdo ima, in kdo ne :slap: In ja, spet bo gužva za popizdit, jaoooo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem si dovolil na ministrstvo poslati tale dopis

POZDRAVLJENI

Vsega hudega smo že navajeni v naši državi in sedaj še to. Če bodo cene vinjet take, kot se špekulira bo to za večino voznikov veliko veliko predrago.

Ampak nisem se vam odločil pisati zaradi cene. Zanima me, kako bo rešen "obvoz" mimo Ljubljane brez vinjete ?? Do sedaj se je bilo možno med potjo s štajerske na primorsko izogniti centru LJ z vstopom na AC v domžalah in izhodu v Brezovici. Sedaj teoretično ne bo šlo niti po obvoznici Tomačevo - Brezovica, ker se čisto na koncu pred izvozom Brezovica priključiš na AC .

Če bo tako, bo gneča v centru LJ nepopisna in nato nas skoraj sigurno čaka še taksa za vožnjo po LJ in kaj potem ??

Ali bo mogoče obroč okoli Ljubljane "brez vinjet" ???

Pa še to me zanima, ali bodo za motoriste posebne vinjete ali bomo kot do sedaj izenačeni z avtomobili ?

Lep dan želim

......

in vas seznanim z odgovorom ko (če) ga dobim :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem pretirano spremljal te zadeve. kako bo pa rešeno s problemom drugega razreda? se pravi kombiji in avti s prikolico?

bo vinjeta do 3,5 tone naprej pa tovrnjaško ali kako drugače?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem si dovolil na ministrstvo poslati tale dopis

POZDRAVLJENI

Vsega hudega smo že navajeni v naši državi in sedaj še to. Če bodo cene vinjet take, kot se špekulira bo to za večino voznikov veliko veliko predrago.

Ampak nisem se vam odločil pisati zaradi cene. Zanima me, kako bo rešen "obvoz" mimo Ljubljane brez vinjete ?? Do sedaj se je bilo možno med potjo s štajerske na primorsko izogniti centru LJ z vstopom na AC v domžalah in izhodu v Brezovici. Sedaj teoretično ne bo šlo niti po obvoznici Tomačevo - Brezovica, ker se čisto na koncu pred izvozom Brezovica priključiš na AC .

Če bo tako, bo gneča v centru LJ nepopisna in nato nas skoraj sigurno čaka še taksa za vožnjo po LJ in kaj potem ??

Ali bo mogoče obroč okoli Ljubljane "brez vinjet" ???

Pa še to me zanima, ali bodo za motoriste posebne vinjete ali bomo kot do sedaj izenačeni z avtomobili ?

Lep dan želim

......

in vas seznanim z odgovorom ko (če) ga dobim :whistle:

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žerjav misli,, da leta visoko po lufti in se mu zvižga za gužvo, ki jo bo naredil na tleh. Še kako krepko bo flocnil na poden.

Kaj je res pogoj za Janševega ministra, da imaš IQ na nivoju številke svojega čevlja?

Osnovna predpostavka, da mora cestninjenje tako ali drugačno prinesti isto vsot denarja za Dars kot sedaj, temelji na tem, da bomo uporabniki poplačali vse izgube, ki so jih naredili nesposobne vlade in gradbeniki.

Zame je edina normalna računica primerjava z dolžino in ceno avtocest v AU in CH. Vse ostalo rezultira v ignoranci teh načinov plačil in državljanski nepokorščini, če ne bodo možni normalni transporti mimo plačljivih cest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta tvoj prispevek pa sem prebral še na enem forumu le drugi avtor si ga je lastil :headbang: :headbang:

Tole kar sem napisal tu gor je iz moje glave. Če si ga kdo drug lasti, si ga pa naj. Važno je, da se stvari kolikor toliko uredijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene bolj muči ali bom lahko iz avta na motor vinjeto prenesel. Namreč sedaj ni blo problema abc kartice iz avta vzet in se z mopedom pelat po avtocesti (ne da bi to kdaj naredil, ampak dobro je imet vsaj možnost). Namreč oseba, ki kupi dobroimetje/vinjeto se istočasno lahko pelje samo z enim prevoznim sredstvom po avtocesti - seveda to velja samo če bomo spet motoristi isto kvalificirani kot avtomobilisti.

Ajeeeej....pa res. to pa nebo fajn. 200€ pač nekako požreš, ampak še eno tako za motor....fak.seveda ni prenosljiva....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikar preveč panike.

To je spet ena cvetka debilne Janševe vlade........

Zgolj v pomiritev........pred uvedbo vinjet, je potrebno odstraniti vse cestninske objekte.....za kar je potreben razpis.....ki traja in traja....dela pa tudi niso končana v nekaj urah.

Mislim.....bo še smeha.....če tistih kočic ne bodo odstranili!!!!

Lahko pa se motim........ker debilizem te "kolekcije vladarjev" je brez mej........in znajo presenetiti še s kakšnimi bolj idiotskimi rešitvami!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, kako bo rešen "obvoz" mimo Ljubljane brez vinjete ??

Zakaj bi morali tukaj karkoli "reševati"? :hmm: (Skoraj) Edino mesto, ki ima pošlihtano obvoznico, kar preprosto pomeni: Ljubljančani, vinjeto bo treba plačat, ne pa spet študirat, kako je nebi. Enako velja za vsa ostala mesta, ki bodo nekoč imela "ringe". Da pa ne bo preveč filozofiranja ima Ljubljana severno obvoznico, ki ni kategorizirana kot avtocesta, kar pomeni, da imajo vsa vozila (tudi bajkerji B) ) možnost izhoda oz. delnega obhoda brez vinjete.

P.S.: Ne se bat, da nas davkoplačevalce naša prijazna država ne bo spet ogulila :slap: , ampak vinjete se mi trenutno zdijo še najboljša rešitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: IDIOTI!

S tem mislim vlado.. Naj bodo vinjete ampak ne pol delavske plače zato, da se pokrije izguba nesposobnežev, ki so jo naredili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi morali tukaj karkoli "reševati"? :hmm: (Skoraj) Edino mesto, ki ima pošlihtano obvoznico, kar preprosto pomeni: Ljubljančani, vinjeto bo treba plačat, ne pa spet študirat, kako je nebi. Enako velja za vsa ostala mesta, ki bodo nekoč imela "ringe". Da pa ne bo preveč filozofiranja ima Ljubljana severno obvoznico, ki ni kategorizirana kot avtocesta, kar pomeni, da imajo vsa vozila (tudi bajkerji B) ) možnost izhoda oz. delnega obhoda brez vinjete.

P.S.: Ne se bat, da nas davkoplačevalce naša prijazna država ne bo spet ogulila :slap: , ampak vinjete se mi trenutno zdijo še najboljša rešitev.

Če misliva isto "obvoznico" se ta na koncu med Brdom in izvozom Brezovica za cca 1 km priključi na AC ??? Ali so kaj porihtali zadnje čase. Že nekaj časa nisem bil na Brdu (me nič ne kličejo) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa se motim........ker debilizem te "kolekcije vladarjev" je brez mej........in znajo presenetiti še s kakšnimi bolj idiotskimi rešitvami!!!!!!!

Idiotska rešitev....odstranijo kočice, razen skrajnih ob robu, ki naj bi bile namenjene za kasiranje kamijonarjem :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo elektronsko cestninjenje vzpostavljeno res že 2009 za kamione in 2010 za ostale, je po mojem brez veze zdaj uvajat vinjete vrat na nos. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jupiiii!!!

z uvedbo vinjete bom za cestnino letno "zapravil" kar 10x manj!!!!

hočem vinjeto ZDAJ!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!