Skoči na vsebino

Ukinitev polletnih vinjet


Insallah

Priporočene objave

Sem naredil povzetek teh 55+ strani okoli vinjet: prvo stališče je bilo (z redkimi izjemami) odklonilno; argument pa v večini primerov "AC je tako samo za pussyje, počasnete, stare ate na .... "; potem pa neke vrste šok ob napovedanih cenah, pa potem zatišje in ob objavi novice, da sedaj pa bodo čisto zares, malo dnevne politike v stilu "navadna predvolilna poteza JJ-a", pa hrup ob trenutnem pomanjkanju (kdo hudiča je pa pokupil vse moto-vinjete? mogoče traktoristi?!? ) in na koncu še dilema in ugotovitev: barva je res za marsikoga malo mimo, ampak kam jo zalepit (imam občutek, da se kar veliko motosvetovcev srečuje s to dilemo). In na koncu pridem do spoznanja, da nas kljub temu prvemu neodobravanju vožnji po AC (in seveda po hitrih cestah in obvoznicah) kar precej, ki bomo izkotistili teh 17,5€ ... :yea1:

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nabit kazni vsem..itak je sam tranzit vse skupaj in nimamo nič drugega od njih kot to da grejo zastonj na sekret na bencinskih črpalkah..

In ko gremo Kranjci na Dunaj, pustimo trebuh zunaj, kajne?! :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

peesdofce!!!!

kupim vinjeto, jo počim na šajbo tam kot naj bi bila in trotl sevda ne pomislim da je zgornji del šipe zatemnjen.. pravzaprav se od znotraj sploh ne opazi bistvene razlike... v glavnem, zdaj imam stealth vinjeto.. upam da me ne bojo pretirano garbali zaradi tega.. :krneki:

sicer pa kam naj jo drugače počim? na sredo šipe? :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko gremo Kranjci na Dunaj, pustimo trebuh zunaj, kajne?! :doze:

ko gremo mi na Dunaj gremo na Dunaj..in se najbrž ne razgleduješ tam okoli s sabo prinešeno vodo..

ko grejo avstrijci, nemci itd na morje grejo na hrvaško..se pravi tranzit..še tankajo bolj malo pri nas..

pa tut če tankajo naš turizem in "naša" blagajna nima kaj dost od tega..

izgovori da niso vedl da je treba met vinjeto..dreka niso vedl..tko kot če bi jaz se peljal po ljubljanski obvoznici in bi me ustavl in bi se začel zgovarjat da nisem vedel da je treb met za tam tudi vinjeto..

dovolj dobro je označeno..trdim da bolje kot v avstriji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se oznak na cestah tiče, je res tako, da so povsod na priključkih, ko že ne moreš(smeš) nazaj. Je pa tudi res, da verjetno na vseh mejnih prehodih stoji tabla z opozorilom, kot je to v A, z razliko, da tam nimajo na vsakem priključku opozorila, (ali pa jih jaz spregledam), še slabše je pa to označeno v Švici, kjer je tudi vinjeto kupit mala umetnost. Meni je lani ni uspelo, pa smo se švercali :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tut če tankajo naš turizem in "naša" blagajna nima kaj dost od tega..

se govori po motomarsu in pri sosedih da pa si ti vsakodnevno na drugi strani Ljubelja in tankaš ! :fredy: in to dosti ne samo nekaj malega ! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se govori po motomarsu in pri sosedih da pa si ti vsakodnevno na drugi strani Ljubelja in tankaš ! :fredy: in to dosti ne samo nekaj malega ! :whistle:

po motomarsu se nič ne govori..in tankam doma če se le da..

govorim pa o tranzitnih turistih in o njihovem sprenevedanju glede vinjet..

in potem gledam po tv-ju kako neka močno zapečena kao francozinja joka da ona je mogla plačat kazen nekdo drug pa ne..

vsem kazni nabit..vejo da je vinjeta potrebna..tako pač je..

smo tut mi se po švici hotl peljat brez vinjete..30 metrov po znaku je stal policaj..4x več smo plačal kot bi z vinjeto..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

peesdofce!!!!

kupim vinjeto, jo počim na šajbo tam kot naj bi bila in trotl sevda ne pomislim da je zgornji del šipe zatemnjen.. pravzaprav se od znotraj sploh ne opazi bistvene razlike... v glavnem, zdaj imam stealth vinjeto.. upam da me ne bojo pretirano garbali zaradi tega.. :krneki:

sicer pa kam naj jo drugače počim? na sredo šipe? :headbang:

tud jaz sem isto naredo :D

pa ko sem malo opazoval na cesti, je se polno takih, ki majo vinjeto na tem zatemnjenem delu, tak da brez panike :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in potem gledam po tv-ju kako neka močno zapečena kao francozinja joka da ona je mogla plačat kazen nekdo drug pa ne..

vsem kazni nabit..vejo da je vinjeta potrebna..tako pač je..

smo tut mi se po švici hotl peljat brez vinjete..30 metrov po znaku je stal policaj..4x več smo plačal kot bi z vinjeto..

vidiš kako sta si podobna, kljub temu da si ti bled & bel kot da sonca sploh videl še nisi in kao neki slovenec !

drugič v švici probaj z : was ist das vinjeten ? :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj se pelal po celi mariborski obvoznici od hoč pa do pesniškega rondoja, pe ne duha ne sluha o kakem preverjanju vinjet...no sej zaj si jo bom pa tak kupil, teh 17 eur ni neki dnar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidiš kako sta si podobna, kljub temu da si ti bled & bel kot da sonca sploh videl še nisi in kao neki slovenec !

drugič v švici probaj z : was ist das vinjeten ? :evilgrin:

ni čisto tako..jest sm reku da vinjeto rabimo..ker vem kako stvari v švici laufajo.."šef" je reku da ni potrebe in da bo on plačal če bo kaj narobe..in je plačal..

zato pa pravim..če je vinjeta potrebna jo kupi..

pa če se spomnim še enega "nemca" z naglasom na L kako se je zgovarjal da ni vedel da rabi vinjeto..polno kazen..brez polovičke..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni čisto tako..jest sm reku da vinjeto rabimo..ker vem kako stvari v švici laufajo.."šef" je reku da ni potrebe in da bo on plačal če bo kaj narobe..in je plačal..

zato pa pravim..če je vinjeta potrebna jo kupi..

pa če se spomnim še enega "nemca" z naglasom na L kako se je zgovarjal da ni vedel da rabi vinjeto..polno kazen..brez polovičke..

Ordnung muss sein!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na vseh mejnih prehodih stoji tabla z opozorilom,

Na maloobmejnem prehodu v Slovenski vasi, table za vinjeto ni. Res, da je maloobmejni, res pa je tudi, da tujec (EU) gre lahko čez njega v SLO (EU)...pod predpostavko, da ga Hravti spustijo ven :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

newednost/neumnost ne opravičuje prekrška/zločina :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se oznak na cestah tiče, je res tako, da so povsod na priključkih, ko že ne moreš(smeš) nazaj. Je pa tudi res, da verjetno na vseh mejnih prehodih stoji tabla z opozorilom, kot je to v A, z razliko, da tam nimajo na vsakem priključku opozorila, (ali pa jih jaz spregledam), še slabše je pa to označeno v Švici, kjer je tudi vinjeto kupit mala umetnost. Meni je lani ni uspelo, pa smo se švercali :headbang: :headbang:

Ja, oznake so katastrofalno postavljene pri nas.

Kolikor sem do zdaj videl so v A pred vsakim uvozom dovolj vidno postavljene oznake, da je cesta vinjetna.

V Švici pa sem na vsaki pumpi videl oznake za prodjao vinjet in ko sem vprašal so jih tudi imeli. Je pa res, da so isto drage za motorje kot za avte.

Pa niti ni tolko avtocest v Švici, da bi jih res rabil se mi zdi, no vsaj z motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

peesdofce!!!!

kupim vinjeto, jo počim na šajbo tam kot naj bi bila in trotl sevda ne pomislim da je zgornji del šipe zatemnjen.. pravzaprav se od znotraj sploh ne opazi bistvene razlike... v glavnem, zdaj imam stealth vinjeto.. upam da me ne bojo pretirano garbali zaradi tega.. :krneki:

sicer pa kam naj jo drugače počim? na sredo šipe? :headbang:

Še en k ma isti problem na avtu.

Tist trak mam jst pr strani 12cm od zgoraj debel. in če dam pod trak jo praktično celo pot gledam??? :headbang:

ps.: Kolko se jo pa vidi če jo tja daš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko gremo mi na Dunaj gremo na Dunaj..in se najbrž ne razgleduješ tam okoli s sabo prinešeno vodo..

ko grejo avstrijci, nemci itd na morje grejo na hrvaško..se pravi tranzit..še tankajo bolj malo pri nas..

...

Aha, drek in sekrete si tokrat izpustil. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps.: Kolko se jo pa vidi če jo tja daš?

odpreš vrata , glavo ven in nalepko prisloniš na trak....kolko se jo vidi? :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

peesdofce!!!!

kupim vinjeto, jo počim na šajbo tam kot naj bi bila in trotl sevda ne pomislim da je zgornji del šipe zatemnjen.. pravzaprav se od znotraj sploh ne opazi bistvene razlike... v glavnem, zdaj imam stealth vinjeto.. upam da me ne bojo pretirano garbali zaradi tega.. :krneki:

sicer pa kam naj jo drugače počim? na sredo šipe? :headbang:

Za take primere je 14 dni časa za reklamacijo. Đabe :yes: . Se mi zdi pa da je tako nalepljena neveljavna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!