Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu maxiscooterja


balanca

Priporočene objave

Tudi jaz sem imel priložnost videt od Lisjaka nexusa in moram priznati, da je zelo očuvan, kar je v današnjih časih prava redkost.Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takšen Nexus kot je od @lisjak moram potrdit da je res redek model kar se tiče ohranjenosti in vzdrževanja, kdor ga bo kupil mi lahko verjame da bo kupil res odličen maxi.

To nisem napisal kar v en dan, ampak vem kakšen mora biti motor, saj kdor me pozna ve za kaj se gre !!!

@lisjak ti pa pazi da boš kupil nazaj v takšnem stanju motor kot imaš tega in ne kakšnega šrota !!!

Hvala @x-riderju in @boki2 za dobro reklamo :OK: imata vsak po :beer1: v dobrem.

Jaz pač imam motorje za lasten užitek :wub: in ne kot redno prevozno sredstvo in mi veliko pomeni kako je motor očuvan po vizualni in tehnični plati da se z

veseljem kam zapeljem.

@lisjak ti pa pazi da boš kupil nazaj v takšnem stanju motor kot imaš tega in ne kakšnega šrota !!!

x-raider, če bova sodelovala pri nakupu mojega naslednjega maxija in gledala po tvojem merilu ohranjenosti :D , pol pa sploh ni straha da ne bil Ok, ker

ti si pa res picajzel in strokovnjak za maxije :worship: kako in kaj mora zgledat in bit vzdrževan tako da me ni strah da bi šlo kaj narobe In upam da bo to čim prej.

lp.

Popravljeno . Popravil lisjak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh vas ne razumem, moje mnenje je da 2 leti star skuter sploh ne more in ne sme izstopati od tistega iz trgovine. Moj je letnik 2005 pa ga zob časa ni načel pa praske nima kljub vsem 46500 kilometrom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh vas ne razumem, moje mnenje je da 2 leti star skuter sploh ne more in ne sme izstopati od tistega iz trgovine. Moj je letnik 2005 pa ga zob časa ni načel pa praske nima kljub vsem 46500 kilometrom.

Jaz sem bil pred leti ko se s tem nisem tako profesionalno ukvarjal enakega mnenja, sedaj ko pa vsak dan delam z maxiji pa doživljam čudeže o katerih ne bom razljabljal. Ljudje smo različni in različno pazimo na svoje stvari.

Meni so še neštetokrat očitali zakaj se ne vozim v rani pomladi ko je še sol na cesti in po dežju, temu so pa priča moji motorji, saj v grdem vremenu raje uživam v avtu , kdor me pozna tako ve kakšne motorje vedno vozim !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam pa še eno vprašanje; peugeot Satelis je odlična zverinca, samo ena pomankljivost, pri nas ni ne uvoznika ne pooblaščenega serviserja. Kako se rešujejo potem težave recimo, plastika drugi deli, ki niso Piaggio?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil pred leti ko se s tem nisem tako profesionalno ukvarjal enakega mnenja, sedaj ko pa vsak dan delam z maxiji pa doživljam čudeže o katerih ne bom razljabljal. Ljudje smo različni in različno pazimo na svoje stvari.

Meni so še neštetokrat očitali zakaj se ne vozim v rani pomladi ko je še sol na cesti in po dežju, temu so pa priča moji motorji, saj v grdem vremenu raje uživam v avtu , kdor me pozna tako ve kakšne motorje vedno vozim !!!

Razumem, največ kilometrov naredim poleti, ko se vsak vikend peljem na morje. Po avtocesti gre cca 120 km/h, je pa jasno, da se pa kilometrov hitro nabere. Za uživanje v skupini sem pa prej imel čoperja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam pa še eno vprašanje; peugeot Satelis je odlična zverinca, samo ena pomankljivost, pri nas ni ne uvoznika ne pooblaščenega serviserja. Kako se rešujejo potem težave recimo, plastika drugi deli, ki niso Piaggio?

Vse se dobi, drago pa je enako kot za druge motorje .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh vas ne razumem, moje mnenje je da 2 leti star skuter sploh ne more in ne sme izstopati od tistega iz trgovine. Moj je letnik 2005 pa ga zob časa ni načel pa praske nima kljub vsem 46500 kilometrom.

Imaš prav in tako bi naj bilo če je lastnik kot mora bit in če se neka stvar čuva in vzdržuje. Tudi če pride do kakšnih poškodb na motorju ali avtu se pač da popravit in kak del zamenjat. Jaz sem nekoč kar precej rabljenih avtov zamenajal in ti povem da vidiš čuda kako nekateri razmišljajo glede teh stvari ker eni imajo avto ali motor iz točke A do točke B in njim je važno da vžge in da so kolesa gor in to je to. Imam sodelovca ki ima motor, sicer enduro ampak nima veze vsi potrebujejo vzdrževanje. Motor je star 5 let in če mi ga šenka ko ga nočem ker on pač ima motor za vozit in ne za šminkat, pere ga dež, verigo maže voda ko se pelje po dežju sicer pa zakaj bi ga čuval za drugega da bo nekdo rekel kako faj je kupil. Ko sem jaz kupoval svojega sem tudi naletel na enega izmed lastnikov podobnega mišljenja, ko pa sem ga vprašal kje je tukaj odlično ohranjen je pa odgovoril da v prvo vžge , "bremze" delajo, olje je menjal sam ker on ne bo plačeval mehanikov da mu olje menja drugega pa tak nima kaj bit, sej je scooter in nima verige in kuplonge. Če ti pa kaj ne paše, pa novega kup.

Skratka, " svašta p...a rodi a zemlja mora da nosi."

Veliko sreče pi nakupu rabljenega maxija.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse se dobi, drago pa je enako kot za druge motorje .

Cena me niti ne zanima, pač vse je drago in sorazmerno z ostalimi, zanima me res če se zadeve dajo naročiti bodisi v SLO, Avstriji ali Italiji, pač če že kupim, da sem vsaj ziher da bo zadeva dostopna če bom potreboval. Samo vzdrževanje motorja kot pogonskega sklopa me ne skrbi saj vse paše oz je Piaggio.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav in tako bi naj bilo če je lastnik kot mora bit in če se neka stvar čuva in vzdržuje. Tudi če pride do kakšnih poškodb na motorju ali avtu se pač da popravit in kak del zamenjat. Jaz sem nekoč kar precej rabljenih avtov zamenajal in ti povem da vidiš čuda kako nekateri razmišljajo glede teh stvari ker eni imajo avto ali motor iz točke A do točke B in njim je važno da vžge in da so kolesa gor in to je to. Imam sodelovca ki ima motor, sicer enduro ampak nima veze vsi potrebujejo vzdrževanje. Motor je star 5 let in če mi ga šenka ko ga nočem ker on pač ima motor za vozit in ne za šminkat, pere ga dež, verigo maže voda ko se pelje po dežju sicer pa zakaj bi ga čuval za drugega da bo nekdo rekel kako faj je kupil. Ko sem jaz kupoval svojega sem tudi naletel na enega izmed lastnikov podobnega mišljenja, ko pa sem ga vprašal kje je tukaj odlično ohranjen je pa odgovoril da v prvo vžge , "bremze" delajo, olje je menjal sam ker on ne bo plačeval mehanikov da mu olje menja drugega pa tak nima kaj bit, sej je scooter in nima verige in kuplonge. Če ti pa kaj ne paše, pa novega kup.

Skratka, " svašta p...a rodi a zemlja mora da nosi."

Veliko sreče pi nakupu rabljenega maxija.

Lp.

BRAVO !

To si napisal odlično !

Sedi 5 !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena me niti ne zanima, pač vse je drago in sorazmerno z ostalimi, zanima me res če se zadeve dajo naročiti bodisi v SLO, Avstriji ali Italiji, pač če že kupim, da sem vsaj ziher da bo zadeva dostopna če bom potreboval. Samo vzdrževanje motorja kot pogonskega sklopa me ne skrbi saj vse paše oz je Piaggio.

Tam dobiš vse kjer prodajajo Peugeotove scooterje 50 in mislim da je nekaj trgovin kar v LJ in MB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene zanimajo karakteristike Nexusa, kako se obnese na daljše vožnje, koliko je zaščite oz kako se obnese. Vsak vikend poleti naredim cca 400 km zato so zaščita, udobje in prostor pomembni.Cena je pa še nekje dostopna.

Z ženo sva sprobala Nexsusa 500(cca.200 km.) in maram rečt,da sem dobil dokaj mešane občutke.Okretnost skuterja,ciklistika,zavore ,to je vse na nivoju.Nekaj slabša je veterna zaščita,sploh za sovoznika in položaj šoferja mi ni najbolj odgovarjal.Se mu vidi,da je športno naravnan skuter.Za neka resnejša lagodna potovanja mislim da ni namenjen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z ženo sva sprobala Nexsusa 500(cca.200 km.) in maram rečt,da sem dobil dokaj mešane občutke.Okretnost skuterja,ciklistika,zavore ,to je vse na nivoju.Nekaj slabša je veterna zaščita,sploh za sovoznika in položaj šoferja mi ni najbolj odgovarjal.Se mu vidi,da je športno naravnan skuter.Za neka resnejša lagodna potovanja mislim da ni namenjen.

Hvala,

LP Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo odločitev je padla. Sprobal sem pomoje vse vrste skuterjev. Nekateri so fajn ampak predragi (Tmax) nekateri mi ne sedejo... Novi so itak predragi. Novosti še ni. Sprobal sem tudi kategorijo potovalnih endur. Spavil sem se po 10 letih vožnje s skuterjem nazaj na ročno prestavljanje in vse kar paše zraven pa se nekak nisem ujel v tem ritmu. Skoraj kupil odličnega Pžojčka Satelisa, skoraj kupil Yamaho JP 400. Bil razočaran, ko so mi ponujal male pare za mojega Sprintka (na katerega sem čustveno navezan). Skratka, da ne bo čustvena razpoka prehuda bom vzel novejšega Sprintka (2009), še čisto neobdelanega (samo 3300 km), da ga udomačim in zdresiram po mojih potrebah in željah. Pa še cena je hudo ugodna. Potem pa se bom moral ločiti od svojega (2005). :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo odločitev je padla. Sprobal sem pomoje vse vrste skuterjev. Nekateri so fajn ampak predragi (Tmax) nekateri mi ne sedejo... Novi so itak predragi. Novosti še ni. Sprobal sem tudi kategorijo potovalnih endur. Spavil sem se po 10 letih vožnje s skuterjem nazaj na ročno prestavljanje in vse kar paše zraven pa se nekak nisem ujel v tem ritmu. Skoraj kupil odličnega Pžojčka Satelisa, skoraj kupil Yamaho JP 400. Bil razočaran, ko so mi ponujal male pare za mojega Sprintka (na katerega sem čustveno navezan). Skratka, da ne bo čustvena razpoka prehuda bom vzel novejšega Sprintka (2009), še čisto neobdelanega (samo 3300 km), da ga udomačim in zdresiram po mojih potrebah in željah. Pa še cena je hudo ugodna. Potem pa se bom moral ločiti od svojega (2005). :blush:

:OK: :hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Ker ste tu strokovnjaki, mi boste vrjetno znali svetovati. In sicer, malo gledam maxiskuterje za svoj naslednji projekt. Iščem nekaj v rangu Suzuki Burgman 125/150 (kateri modeli ostalih znamk so v tem rangu) in sicer najraje vidim, da je v okvari motor ali brez. Zakaj? Namen imamnamreč predelati maxiskuterja in sicer na električni pogon in zati rang 125/150 Burg. zaradi teže. Zadeva je taka, da bi namesto motorja uporabil hub električni pogon in pa prostor kjer so sedaj rezervar za bencin in ostale zadeve uporabil za baterije. Zadeva, če bi bila izvedljiva bi delal na 72V60Ah in pa 6kW pogon, kateri bi imel karakteristike Vmax. 95-110km/h in domet <100km! Za moje potrebe popolnoma dovolj (vožnja po mestu, služba in kakšen izlet).

Zanima me tudi, kako bi vpel zadnjo roko, ko bi odstranil bencinski pogon-- vrjetno zavariti neko iz železa zadevo, kot nadomestek originala!

Moje vprašanje se navezuje predvsem na to okoli zadnjega kolesa in pa prostor (koliko ga je) pod plastikami (za baterije)! Če bi mi znal kdo svetovati bi bil hvaležen!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni

Zanimam se za nakup rabljenega maxiscooterja. Potrebujem ga za vožnjo v službo in domov pa včasih še na kako pivo. Všeč mi je Yamaha MaYesti 250. Ali imate kakšne iskušne s tem motorčkom oz ali kdo pozna Scooter ki se prodaja v oglasu http://www.avto.net/...asp?ID=6380336. Cena se mi zdi kar ugodna. Kakšne so kaj iskušnje z uvozom iz Italije. Pa še izven konteksta sem lastnik registrerane vespe Piago 200 letnik 1985.

Pa lep pozdrav

Popravljeno . Popravil lopata
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kar tukaj nadaljeval :) ...

Mogoce kdo pozna tegale Burgmana

20120907-req6mh8bjjm2c2wwc3j2nqkki7.jpg20120907-mtc53xfwyu73jj1cbtddhjmh4h.jpg

Zadaj ima maxiscooter.si nalepko ... in menda je prejsnji lastnik bil clan kluba maxiscooter.si ... Menda ima dograjene neke led diode spredaj in zadaj... Gre pa za tale oglas >> http://goo.gl/Dw5B5 ...

Popravljeno . Popravil Jest32
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot kaze je bil prejsnji lastnik Dejan K., ki je na maxiscooter.si napisal clanek o teh dodatnih LED didodah ... >> http://goo.gl/52jQA ... Ali je prisoten tudi tukaj na forumu?

Poglej zasebna sporočila! Sem ti napisal, kje dobiš več info o tem maxi skuterju.... :yes:

Lep maxi pozdrav, @Pelikan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za dodatne informacije... iscem dalje :) ...

Ali ima kdo izkusnje z DTK Kocevje? Tam imajo enega Burgmana, ki izgleda na prvi pogled zanimiv...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni! :closedeyes:

Nisem bil siguren kako in kje naj začnem , če je kje drugje ta tema prosim, pomagajte usmerite me. Iščem rabljenega Burgmana 650 letnik okoli 2008 oz. tkole sam imam v prodaji oz. zamenjavi motor za prej omenjeni maxi skuter. Moj motor je potovalni Honda ST1100 Pan-Evropean ABS CBS TCS, letnik 2000, odlično ohranjen, res pravih samo 72.000 km,.....zaradi težav s hrbtenico, ko na klasičen način zajaham motor sem se odločil, da bi kupil (ali zamenjal) zgoraj omenjenega maxi skuterja. Že nekaj sem jih probal in se odlično vozi in navdušen sem nad tem kar nudi. Skratka kupil ga bom :kva2: ali menjal, pa prosim če kdo ve za kakšnega. veliko prebiram ta forum in sem zaznal da Burgmaš-x, praktično vse zna, zato ga če mi bo dovoljeno kontaktiral preko GSM ? Če bo slučajno kdo bo hotel več informacij za moj motor je tule povezava http://www.avto.net/...asp?ID=6411181.

Hvala za vsako informacijo pa oprostite če sem kar tkole napisu.

Pozdravljeni! :closedeyes:

Nisem bil siguren kako in kje naj začnem , če je kje drugje ta tema prosim, pomagajte usmerite me. Iščem rabljenega Burgmana 650 letnik okoli 2008 oz. tkole sam imam v prodaji oz. zamenjavi motor za prej omenjeni maxi skuter. Moj motor je potovalni Honda ST1100 Pan-Evropean ABS CBS TCS, letnik 2000, odlično ohranjen, res pravih samo 72.000 km,.....zaradi težav s hrbtenico, ko na klasičen način zajaham motor sem se odločil, da bi kupil (ali zamenjal) zgoraj omenjenega maxi skuterja. Že nekaj sem jih probal in se odlično vozi in navdušen sem nad tem kar nudi. Skratka kupil ga bom :kva2: ali menjal, pa prosim če kdo ve za kakšnega. veliko prebiram ta forum in sem zaznal da Burgmaš-x, praktično vse zna, zato ga če mi bo dovoljeno kontaktiral preko GSM ? Če bo slučajno kdo bo hotel več informacij za moj motor je tule povezava http://www.avto.net/...asp?ID=6411181.

Hvala za vsako informacijo pa oprostite če sem kar tkole napisu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi skupaj!

Sem nov na forumu in potrebujem vašo pomoč.

Pred kratkim sem naredil izpit za motor in se daj se odločam za nakup. Ker mi nekako niso všeč naked bike, eduro ipd., se odločam za nakup maxiscooterja do 500 - 600 ccm.

Do zdaj me najbolj privlači Kymco xciting 500 in Honda silverwing 600. Kar me moti, da honde ni nobene slovenske in pri uvoženih vsi vemo kako je z kilometri in dokumentacijo :)

Zanima me najbolj Xciting...vzdrževanje, zanesljivost, stroški servisa in zavarovanja, poraba goriva...

Na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) sta trenutno dva slovenska, en z malo več kot 12000km z abs in en z 25000km brez abs.

Motor imam namen uporabljat za dnevno vožnjo ca. 30-50km. Ter za vikende za kak daljši izlet v dvoje. Sam se visok 188cm.

Prosim za vašo pomoč...vse informacije so dobrodošle.

LP,

Lado

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!