Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu maxiscooterja


balanca

Priporočene objave

Zadeva je takšna, da se sam selim v južno Italijo konkretno v Neaplej, prav zato iščem za zraven motorja še skuter za prevoze po mestu.

Če sem te torej prav razumel je bolje iskati po trgovinah in ne toliko po internetu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eeee če se boš pa preselil boš pa takoj videl kaj je in kaj ni, priporočam ti pa trgovino, tam ziher ne boš imel problemov.

Želim to dober nakup in se morda kdaj kje v I srečava !!! Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja sem se pravkar spomnil...lahko bi uvažal rabljene motorje iz južne Italije...za enkeart vsaj po naročilu...:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvete.

Če te bo zanimal kakšen bolj južno pa javi. Če mi ne bo preveč daleč ti ga bom šel pogledat.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Lep pozdrav vsem skupaj..

Odločil sem se za nakup maxiskuterja... burgmana.

Sedaj ne vem ali naj bo 400 ali 650.

Niti enega še nisem vozil, nasploh vozil sem samo štirko in 200 kubični skuter na morju.

Visok sem 190, vozil bi  večino časa po mestu, kdaj pa kdaj bi skočil na kak izlet.

Moja boljša polovica ni ravno navdušena, zato niti ne planiram dosti vožnje v dvoje.

Nekako sem se zagledal v belega 400 ccm na avto netu letnik 2006. Vaše mnenje?

 

Nekako mi še ta letnik najbolje zgleda..

Na voljo imam 3000€,  plus seveda še potrebujem čelado itd .. , razmišljam o preklopni, kakšno čelado nosite vi?

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem skupaj..

Odločil sem se za nakup maxiskuterja... burgmana.

Sedaj ne vem ali naj bo 400 ali 650.

Niti enega še nisem vozil, nasploh vozil sem samo štirko in 200 kubični skuter na morju.

Visok sem 190, vozil bi  večino časa po mestu, kdaj pa kdaj bi skočil na kak izlet.

Moja boljša polovica ni ravno navdušena, zato niti ne planiram dosti vožnje v dvoje.

Nekako sem se zagledal v belega 400 ccm na avto netu letnik 2006. Vaše mnenje?

 

Nekako mi še ta letnik najbolje zgleda..

Na voljo imam 3000€,  plus seveda še potrebujem čelado itd .. , razmišljam o preklopni, kakšno čelado nosite vi?

Jaz sem imel preklopno Nolan N- 90. Moram reči da nisem zadovoljen s čelado, saj je zelooo glasna. Ni nobene primerjave z zaprto Grex, ki je razred alii dva nižje. Zelo pohvalijo Shubert preklopne čelade. Vendar je tudi cena zelo visoka.

Glede na vaše potrebe je po mojem mnenju 400 kubični skuter prava izbira. Za vožnjo po mestu in občasne izlete v dvoje, je idealen. Sam sem šel s svojim Majestyjem do portugalske, kar sem tudi opisal v drugi temi. Za zmerno vožnjo je super. Res pa je, da je fino imeti več moči, vendar so s tem povezani tudi večji stroški ( gorivo, registracija in servis).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen, imam NOLAN N90 in sem sem s čelado zelo zadovoljen, ni pretežka za daljše izlete in če je prevroče dvignem podbradni del. Ko bom čelado menjal, vzamem  spet NOLAN. Res da ni najtišja, kot je že kruko napisal, pa vendar sem s tem modelom zadovoljen, priporočam nakup. NOLAN je malo prevetril svojo ponudbo in lani dal na prodajne police N104, katero pa tudi zelo pohvalijo, tako po ceni kot tudi po glasnosti. 

Popravljeno . Popravil hoyla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

Letos imam namen kupiti maxi skuterja, vidim da se vas večina nagiba na Suzukija in Hondo. Zanimame me zakaj, katere prednonsti so pri teh dveh znamkah ( razen to da se dvo valjnik lepše vozi) ? Kaj pa Aprilia Atlantic 500 ? In od katerega letnika naprej se določen model splača vzeti ( bolj vzdržljivi motor ali manjša poraba)? Namen imam vzeti od 350 ccm naprej do 600 ccm, cena cca 2.000€.

Hvala za odgovor in kak namig. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

Letos imam namen kupiti maxi skuterja, vidim da se vas večina nagiba na Suzukija in Hondo. Zanimame me zakaj, katere prednonsti so pri teh dveh znamkah ( razen to da se dvo valjnik lepše vozi) ? Kaj pa Aprilia Atlantic 500 ? In od katerega letnika naprej se določen model splača vzeti ( bolj vzdržljivi motor ali manjša poraba)? Namen imam vzeti od 350 ccm naprej do 600 ccm, cena cca 2.000€.

Hvala za odgovor in kak namig. Lp

Pozdravljeni.

 

Tudi sam se bom vrjetno odločil letos za maxija ,ker imam že nekaj čas motor samo za pisto in sproščanje adrenalina ,imam pa še vedno željo za kakšno daljšo vožnjo po cesti u dvoje  pa razmišljam o maxiju ali hondi devilki .

Kakšen maxsi priporočate mora pa biti obvezno dvovaljnik glede moči ni krize za potovanja itak bolj na izi......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz prodajam suzukija burgmana 650 ex z nekaj dodatne opreme za 3.800 cena je zadnja!

040526338 dani

lahko pa se  na netu pogleda  ki je cena 4,200!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

jaz prodajam suzukija burgmana 650 ex z nekaj dodatne opreme za 3.800 cena je zadnja!

040526338 dani

lahko pa se  na netu pogleda  ki je cena 4,200!

 

Pozdravljeni.

 

Tudi sam se bom vrjetno odločil letos za maxija ,ker imam že nekaj čas motor samo za pisto in sproščanje adrenalina ,imam pa še vedno željo za kakšno daljšo vožnjo po cesti u dvoje  pa razmišljam o maxiju ali hondi devilki .

Kakšen maxsi priporočate mora pa biti obvezno dvovaljnik glede moči ni krize za potovanja itak bolj na izi......

 

 

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6929597 pozna kdo lahko pove kaj.......................................... :dry: :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6929597 pozna kdo lahko pove kaj.......................................... :dry: :dry:

 

Poznam, je eden od naših. Možakar je iz okolice Kopra, kaj več o vozilu ti ne morem povedati, oziroma ne vem. Najbolje bo, da kar njega pokličeš. Kolikor poznam možakarja povem, da je pošten, zato ga kar pokliči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še jaz dodajam svoj piskerček. Je za Burgmana 650 primerno olje PANOLIN 4T street basic 10W40? Se isto olje natoči tudi v menjalnik?

 

Lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjalnik in motor imata enako polsintetično olje (skupno cca 4L) , v prenos  pa gre hipoidno olje.

Popravljeno . Popravil x raider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to me malo muči...ko praviš polsintetika. Na embalaži od Panolina, ki sem ga vlil, veselo piše mineralno olje. To olje mi je toplo priporočal prodajalec, pravi da ga vliva v vse svoje motorje že par let (Motohit)...sicer specifikacija ustreza API SL..., dočimer MOTUL 5100 ustreza šele API SH...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj Burgmaš in vsi ostali na tem forumu!

 

Na tvoj post sem naslovil svojega saj vidim, da obvladaš sceno in še blizu si, tako da bom mogoče kdaj prosil za kakšen obisk, jasno, ko stvar dozori.

Torej, pred kratkim sem prodal svojo VFR-ko. Kar težko mi je bilo (edini motor do sedaj, za katerim mi je bilo hudo, pa sem jih imel že kar nekaj). In že me mikajo skuterji. Lani in predlani sem v Grčiji rental skuterčka. Ne morem povedati, koliko  užitka in smeha nama je z mojo spremljevalko nudil takrat. In takrat sem se zarekel, da če bom prodal motor, bom kupil skuter.

Seveda ne mislim 50 ali 80 ccm kot sva takrat rentala, ampak nekaj večjega. V višino merim 189 cm in skupaj s spremljevalko (upam, da bo še šla z mano, saj mi je mal zamerla prodajo) tehtava okoli 160 kg. Tudi po dilah imam porihtane stvari, tako da iščem nekaj za umirjeno vožnjo v dvoje, ne po avtocestah, lahko tudi za v službo, da je dovolj stabilno, da ne bom nonstop šraufal, da mi bo nudilo dovolj veselja in svobode in pa seveda, ko se nekam pripeljem, da ne skačem v tistem usnju in crkujem od vročine. Zahtevam preveč. Vse to sem videl v skuterju ali sem se pač zmotil?

Če je to to, kateri model in koliko ccm za moje zahteve?

 

Vsem obilo lepih in varnih km v prihajajoči sezoni,

Zoran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako sem doživel jaz, po dolgih letih motorizma prešaltral na maxi, sedaj pa že 13 leto vozim maxije od A-Ž in povem da iz njih ne grem več, dokler pa nisem poskusil prvega sem bil pa tudi skeptičnega mišljenja od njih, če te pa kaj konkretno zanima poklič ali pa se oglasi na kavi,prejšnji teden pa sem enega Burgmana 650 prodal nekemu starejšemu g. iz Šotanja (Florjan).   Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav

Če boš presedel na maxiskuterje  te bodo motoristi malo postrani gledali češ kaj ti pa je sedaj  a že nemoreš več dvigniti noge čez sedež :P .

 

 Po drugi strani boš pa zelo zelo zadovoljen nad maxi skuterjem kar si delno že sprobal.

Praviš ,da si velike rasti torej ti bodo bolj ustrezali  Suzuki Burgman 650,Honda silver ving 600 in pa BMW gt 650 ,ki pa je nov izdelek in rabljenih še ni na tržišču , novi so pa kar zasoljeni cenovno, pravzaprav so kar vsi novi krepko zasoljeni,pa nemci pravijo tako, da zraven cene kupiš tudi zadovoljstvo in ceno pozabiš zadovoljstvo in veselje pa ostane.

Yamaha t max in BMW 600  gilera 500 se smatrajo bolj športne narave in imato bolj nizko krmilo kar posledično pomeni sploh če si velik , da te lahko ta drža lahko začne motiti. Skuterjev je še več znamk in vrst, te naštete sem se sedaj na hitro spomnil.

Najbolje bo nekaj testnih voženj različnih modelov pa bo .Slabih  maxi skuterjev ni so že dolgo na sceni in dobro sprejeti in preizkušeni.

 

Veliko veselje pri izbiri želim pa , če začneš z enim bolj udobnim bo tudi žena pečena in je ne boš dobil več dol.Lahko tudi pokličeš pa bomo kaj rekli na to temo.

Anton :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

 

Suzuki za burgmana 650 predpisuje akumulator FTX14-BS (12V, 12Ah).

 

Prišel je čas, da ga menjam in imam doma akumulator YTX20A-BS (12V, 17Ah).

 

Zanima me ali so lahko težave, če dam malo močnejšega notri?

 

Hvala za pomoč!

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jaz isto vprašal avto električarja je reku,da od viška ne boli glava. problem lahko nastane pri švohnejšem,ker ti potem počasi zmanjka štroma pri polni obremenitvi.Pa tudi življenska doba je pri močnejšem dalša.

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

 

Zanima me kdaj mora ugasniti lučka za ABS na armaturki?

Ali je normalno, da ugasne po nekaj metrih vožnje? 

 

Hvala in LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!