Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu maxiscooterja


balanca

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Lep pozdrav, postal sem lestnik Kimcota 500, ki je moj prvi maxi. Z njim sem naredil cca 30km do sedaj in je bomba. Zanima me na kaj moram biti pozoren pri tem motorju??? V navodilih sem gledal da ima opcijo da daš telefon pod sedeš na stojalo za tal. in če imaš neodgovorjen klic da ti sveti lučka na armaturki?? Ali je mogoče kdo to naštimal?? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Želim ti veliko užitkov v vožnji z njim. Telefom pa je postranska stvar. Pa olja ne pozabi kontrolirati.  :)

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje, kako imate zavarovan skuter?? Jaz sem samo osnovno podalšal ko smo naredili prepis. Zelena karta je vrjetno isto kot pri avtu (za Bosno) tukaj okol pa vrjetno ne potrebujemo?? AO+ ?? Kakega kaska pa nebi dajal. Ali so kake druge pasti??

 

Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje, kako imate zavarovan skuter?? Jaz sem samo osnovno podalšal ko smo naredili prepis. Zelena karta je vrjetno isto kot pri avtu (za Bosno) tukaj okol pa vrjetno ne potrebujemo?? AO+ ?? Kakega kaska pa nebi dajal. Ali so kake druge pasti??

 

Hvala za odgovore.

Pozdravljen, jaz imam osnovno zavarovanje in AO+, zeleno karto pa vedno vzamem, ker nikoli ne vaš kje te bo vodila pot, pa še draga ni. Nekateri vzamejo tudi poleg zavarovanja nadomestno vozili, za vsak slučaj, če se motor kje pokvari. Kasko je pa stvar posameznika.

 

LP A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, danes si nisem mogel upreti "toplemu" vremenu in sem šel naredit ene 25km na svojem xcitingu 500. Zdej me pa nekaj moti in sicer pri speljevanju iz mesta pa če daš gas skor do konca lepo potgne pri recmo 20kmh pa kokr prestavi in "mal zacvili in rahlo potrese" jermen??

 

Kupil sem ga mesec nazaj in naj bi prejšni lasnik zamenjal jermen let nazaj to je ene 2000km nazaj. Bom ga pa spomladi dal na servis vseen pregledat, samo to mi je danes padlo v oči, sedaj pa nevem ali je kaj narobe?? ali je to normaln??

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, danes si nisem mogel upreti "toplemu" vremenu in sem šel naredit ene 25km na svojem xcitingu 500. Zdej me pa nekaj moti in sicer pri speljevanju iz mesta pa če daš gas skor do konca lepo potgne pri recmo 20kmh pa kokr prestavi in "mal zacvili in rahlo potrese" jermen??

 

Kupil sem ga mesec nazaj in naj bi prejšni lasnik zamenjal jermen let nazaj to je ene 2000km nazaj. Bom ga pa spomladi dal na servis vseen pregledat, samo to mi je danes padlo v oči, sedaj pa nevem ali je kaj narobe?? ali je to normaln??

 

Hvala

To je lahko jermen ko zacvili če ni originalen ker obstajajo razne kopije ker je ta originalni kar drag ,samo nihče ne ve da le z originalom gre najlepše in najdalše, je pa še lahko problem v sklopki ker ti potrese in valčki (ni bil prav narejen servis na varjatorju)  če se to pri vsakem intervalu  servisa naredi kot je treba nikoli ni problema in se podalša življenska doba pogona, da se še pa glede pospeškov veliko narediti v varjatorju.  Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sem lastnik Burgmana 650AN letnik 2004 in naslednjo težavo.Pri rednem servisu so zamenjali olje v motorju in menjalniku, niso pa resetirali opozorila na armaturi, kar mi je uspelo narediti doma. Po prevoženih cca 500km se je ponovno vklopilo opozorilo za menjavo olja in ga nemorem (neznam) resetirati, skratka opozorilo za menjavo olja ne zgine. Za vsak nasvet bom zelo hvaležen.

Lp ffrenk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi se peljal nazaj na servis, pa naj izklopijo zadevo. Zakaj bi si delal sive lase, če si plačal servis?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem lastnik Burgmana 650AN letnik 2004 in naslednjo težavo.Pri rednem servisu so zamenjali olje v motorju in menjalniku, niso pa resetirali opozorila na armaturi, kar mi je uspelo narediti doma. Po prevoženih cca 500km se je ponovno vklopilo opozorilo za menjavo olja in ga nemorem (neznam) resetirati, skratka opozorilo za menjavo olja ne zgine. Za vsak nasvet bom zelo hvaležen.

Lp ffrenk

Pri Hondi je tako, da držiš pri ugasnjenem motorju tipko za štelanje ure in obrneš kluč na on. Lučka bo ugasnila. L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni, sem bodoči motorist in vidim da ste tukaj vsi proffi kar se tiče dveh koles in bi rabil par nasvetov. Namreč zanimam se za nakup maxi skuterja in sicer gilera gp 800 ali pa burgman 650. Oba sta dobro ocenjena na forumih (vsak ima svoje pozitivne in negativne strani), ampak zanima me vaše mnenje glede tista dva ki sta mi noro všeč. Rad bi kupil skuter s katerim lahko grem v službo in kdaj na kakšen tour po sloveniji al pa kje drugam. Sem nov na tem področju in zelo bi bil hvaležen če bi me kaj posvetovali. Zanima me samo še če je za gilero gp800 20000km preveč in na kaj morem biti pozoren pri nakupu in enako velja za burgmana 650.

Zahvaljujem se v naprej ,vaš novi član in bodoči motorist. 

Popravljeno . Popravil markus123
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanimam se za nakup BURGMANA 650,letnik 2004 z 40.000 km.Prosil bi za kakšen komentar,ali je to veliko kilometrov za ta motor,ali imajo kako hibo, na kaj naj bom pozoren pri nakupu.

 

L.P.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen in dobrodošel.

Sam imam Burgmana 2004 in stanje števca mu kaže 42250.

Načeloma to niso nobeni kilometri za Burgmana 650 v kolikor je bil redno servisiran.

Moj še vedno "prede kot mačka" in "teče kot urica". Burgmani sami po sebi niso zahtevni za vzdrževanje, le tisto redno čiščenje in menjavo olja potrebujejo .

Vsekakor ga poglej, poslušaj in vozi, če je zunaj dobro ohranjen je velika verjetnost da je "notri" tudi.

Za bolj tehnična vprašanja pa se obrni na x-raiderja, ker če kdo potem on pozna maxije "od notri" ;)

 

LP
Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

 

Odločam se za nakup maxija, najraje piaggio x10. Če kdo mogoče ve za kakšnega bi bil zelo hvaležen.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!