Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu maxiscooterja


balanca

Priporočene objave

Kymcota se izogibaj če je le mogoče, kar nekaj ljudi je z njimi imelo kar zelo zelo velike probleme! Priporočam ti hondo 600. burgmana 650 ali yamaho 500 :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi skupaj!

Sem nov na forumu in potrebujem vašo pomoč.

Pred kratkim sem naredil izpit za motor in se daj se odločam za nakup. Ker mi nekako niso všeč naked bike, eduro ipd., se odločam za nakup maxiscooterja do 500 - 600 ccm.

Do zdaj me najbolj privlači Kymco xciting 500 in Honda silverwing 600. Kar me moti, da honde ni nobene slovenske in pri uvoženih vsi vemo kako je z kilometri in dokumentacijo :)

Zanima me najbolj Xciting...vzdrževanje, zanesljivost, stroški servisa in zavarovanja, poraba goriva...

Na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) sta trenutno dva slovenska, en z malo več kot 12000km z abs in en z 25000km brez abs.

Motor imam namen uporabljat za dnevno vožnjo ca. 30-50km. Ter za vikende za kak daljši izlet v dvoje. Sam se visok 188cm.

Prosim za vašo pomoč...vse informacije so dobrodošle.

LP,

Lado

Če si se odločil med tema dvema motorjema pozami Kymco, kar ti je že bilo navedeno v zgornem postu in razmišljaj o Hondi.

Zanimivo ko ljudje razmišljate o uvoženih motorji niso vsi slabi, jaz sem že nekaj motorjev zapored uvozil ker v SLO nisem našel takšnega kot jaz hočem, kar lahko potrdijo lastniki mojih bivših motorjev.

Bistvo je da veš kaj kupuješ in da se na to spoznaš ,nimaš kaj zgrešit, je pa normalen strah pri tistih uvoženih motorjih to, ker je ponavadi vmes veliko lastnikov in preprodajalcev, kar opažam pri mehaništvu, da so določeni v zelooo slabem stanju, zato pazi kaj boš kupil !!!

Motor če je že od zunaj v odličnem stanju in vse poštiman kot je treba je tudi zelo mala verjetnost da je znotraj z njim kaj narobe, saj to je dokazilo da ga je imel skrben lastnik.

Želim ti dober nakup !!!

Ker pa vidim da si iz moje okolice in če želiš, se lahko enkrat oglasiš in bova vse podrobneje pokomentirala o maxijih, saj za mano je skoraj v večini vozni del maxijev in vse ostalo. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si se odločil med tema dvema motorjema pozami Kymco, kar ti je že bilo navedeno v zgornem postu in razmišljaj o Hondi.

Zanimivo ko ljudje razmišljate o uvoženih motorji niso vsi slabi, jaz sem že nekaj motorjev zapored uvozil ker v SLO nisem našel takšnega kot jaz hočem, kar lahko potrdijo lastniki mojih bivših motorjev.

Bistvo je da veš kaj kupuješ in da se na to spoznaš ,nimaš kaj zgrešit, je pa normalen strah pri tistih uvoženih motorjih to, ker je ponavadi vmes veliko lastnikov in preprodajalcev, kar opažam pri mehaništvu, da so določeni v zelooo slabem stanju, zato pazi kaj boš kupil !!!

Motor če je že od zunaj v odličnem stanju in vse poštiman kot je treba je tudi zelo mala verjetnost da je znotraj z njim kaj narobe, saj to je dokazilo da ga je imel skrben lastnik.

Želim ti dober nakup !!!

Ker pa vidim da si iz moje okolice in če želiš, se lahko enkrat oglasiš in bova vse podrobneje pokomentirala o maxijih, saj za mano je skoraj v večini vozni del maxijev in vse ostalo. Lp.

Malo sem pregledoval tudi tuje forume in hvalijo in grajajo tako Hondo kot Kymcona in ostale.

Sicer se je težko odločit :) Počasi sem tudi začel ogledovat Yamaho FZ6 in sedaj sem odločam, če kupim enovaljnika ali 4 valjnika. Namreč kot že omenjeno bom motor uporabljam tudi za sobotnika :)

Kak nasvet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem pregledoval tudi tuje forume in hvalijo in grajajo tako Hondo kot Kymcona in ostale.

Sicer se je težko odločit :) Počasi sem tudi začel ogledovat Yamaho FZ6 in sedaj sem odločam, če kupim enovaljnika ali 4 valjnika. Namreč kot že omenjeno bom motor uporabljam tudi za sobotnika :)

Kak nasvet?

Burgman pa si zmagal - dvovaljnik. Lmp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvovalniki maxi scooter :

Honda SW 400 in 600

Honda DN01 700

Yamaha T-MAX 500

Suzuki Burgman 650

Gilera GP 800

Kymco Myroad 700

BMW C600

BMW C650 GT

xraider; kda maš cajt, da bi se skup vsedla in se mal pogovorila o teh skuterjih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

ni panike važno da gavidimo da vidimo kako zgleda. :smoke: In čestike lastniku :OK: . Upam da bo pustil ga slikat ;) . Tako da lahko mojo prepričam za nov nakup. :bounce:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni vsi skupaj,

me veseli, da sem se lahko pridružil maxiscooteristom. Prihajam iz Maribora, tako da upam, da se z forumaši čimvečkrat srečamo.

Po dolgem premisleku sem se odločil za nakup gilere nexusa 500, saj se mi je oblikovno zelo dopadel. Ker ste vsi odsvetovali kymcota, mislim, da z mojo izbiro nisem kaj dosti zgrešil. Ob prvi priliki, ga bom dal tudi v pregled x-raiderju, kot vidim mu vsi zaupate, tako da bo motor pripravljen na sezono in da upam da se spoznamo na srečanju.

L.p Žiga

Pa se moja nova pridobitev:

dsc0400.jpg

dsc0403.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi skupaj,

me veseli, da sem se lahko pridružil maxiscooteristom. Prihajam iz Maribora, tako da upam, da se z forumaši čimvečkrat srečamo.

Tudi z moje strani ti želim veliko varnih km, ter dobro počutje v maxi družbi !!!

Maxi na sliki zgleda lep in mislim da nisi kaj zgrešil, le odvisno je kako je bil do sedaj vzdrževan. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi skupaj,

me veseli, da sem se lahko pridružil maxiscooteristom. Prihajam iz Maribora, tako da upam, da se z forumaši čimvečkrat srečamo.

Po dolgem premisleku sem se odločil za nakup gilere nexusa 500, saj se mi je oblikovno zelo dopadel. Ker ste vsi odsvetovali kymcota, mislim, da z mojo izbiro nisem kaj dosti zgrešil. Ob prvi priliki, ga bom dal tudi v pregled x-raiderju, kot vidim mu vsi zaupate, tako da bo motor pripravljen na sezono in da upam da se spoznamo na srečanju.

L.p Žiga

Pa se moja nova pridobitev:

dsc0400.jpg

dsc0403.jpg

Tud iz moje strani dobrodošel v našo družbo in veliko varnih kilometrov. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

lepo pozdrvljeni vsi kot kaže bom kot kaže letos končno kupil skuterja :grim :grim :grim :grim .

Zanima me naslednje katerega bi vi kupili za do 2000eur? gledam kymco500,x8 500 evolution,500sprint (obvezno ker je navadna aprilia, fuj), mogoče kak beverly 500 ali pa honda silver za do 2000eur. Zanimajo me vaše izkušnje za te skuterje čeprav vem da so si zelo različni ampak vseen. Sem pa velik 180cm pa me mot če bi mi pihal direkt v čelado.

Sem gledal da bi vzel novega x10 350, pa bi ga moral na lizing zaradi vrca kar pa potegne kasko tako da....

No in sem rekel da dam do 2000eur raj še manj ker vem da nebon naredil letno 2000km. v trgovino, 2* do kopra pa do kakega kolega. Rabil bi pa motor da ni prevelka poraba in da ni vzdrževanj kot pri alfi :)

Nekje sem zasledil da je poraba pri 250 dost manjša kot pri 500?

Včasih sem imel runner 180-2T pa sem bil čisto zadovoljen z pospeški ter hitrostjo.

Vozil bi se pa itak kot da mam 70 let ker mi je idiotizem it 200 po polju, ampak lepo lagano 80 pa gobec pri čeladi gor pa raj kako kolesarko pogledat v pajkicah :eek: :eek: :eek:

Hvala vsem za odgovore v upanju da kmal kej domov pripeljem. :bounce:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hay !

Jaz sem v lasti nedavno tudi imel novo Runnerco 180 FXR-SP in ti moram povedat da ta skuter pipa gate proti ostalim za to kubikažo. Kar si pa sedaj navedel in kar se tiče vetra se da rešit z vsakim maxije , ker se za vse dobi povišana šipa (GIVI-KAPPA).

Najbolje je da poskusiš položaj vožnje na vsakem pol se pa odločiš, kot veš da za vsako rit so hlače.

Toplo ti pa priporočam dvovalnik, glej pa le da boš kupil ohranjen in vzdrževan motor pa čeprav bo kakšno leto starejši, škoda da si prepozen,zadnjič smo prodali odličnega T-MAXA 500 letnik 2002 z realnimi kilometri kater je imal nekaj po 10 000 km, resnično je bil kot nov in zelo ugona cena, pregledal sem celega in ni bilo napake ali praske, lahko ga bi premerjal z 2010 letnikom.

Za karkoli se boš odločil ti želim dober nakup !!! Lp.

Popravljeno . Popravil x raider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SW 600 je pravkar včeraj prišla ena na net in že vizualno izgleda vredo (morala bi se v živo pregledat) Burgmana boš pa težko dobil odličnega razen en srebrni 07 letnik navadni se prodaja vredo ostalo je pa ??? kar ti lahko povem iz lastnih izkušanj ker poznam večina maxijev v SLO in tudi veliko sem jih mehanično obdelal. Za ostale infi me lahko kontaktiraš na GSM,

Popravljeno . Popravil x raider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bi lahko bil tale silvewing od našega prijatelja Lojzeta ali Slavkota, ki je bil z nami na Jelenovem grebenu. On je iz Trebnjega in je imel podobno Hondo - nisem čisto sigurn. Lmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo kupoval v Italiji?

Sam ga mislim v kratkem kupit tam, pa me zanimajo izkušnje...predvsem bolj jug Italije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem kupoval do Rima, delj pa nisem šel ker je brezveze, pazi kaj boš kupil v I taliji, ker ti povem z lastnih izkušenj da Italjan ima za dober motor dobro ceno, tisto kar je pocen je pa šrot in stike je z njimi težko navezat, pazi na poplavlene motorje,... več ti ne bom našteval, jaz sem imel lani za svojega srečo ,sedaj pa ne najdem več kaj pametnega, jajc pa ne kupim. Jaz sem tudi pred časom imel drugačno mnenje od italjanov in nakupa, ko pa sem si marsikaj skusil pa drugače razmišljam. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!