Skoči na vsebino

Cagiva Mito


mrta3

Priporočene objave

Spije toliko koliko jo boš gonil ;) Olje pa...sam tankam Castrol TTS, ki naj bi kao veljalo za kvalitetnega in plačam okoli 17€ za liter :) Sicer pa se z oljem ni za zafrkavat. Full synthetic in glej, da ne staviš kakšne svinjarije od Petrola notr :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko še nism mu izpita pa sm sako po vasi ga šopal sem naredu 180-190km s polnim tankom, zdej k mam izpit pa grem tud kam dle pa ne tiščim skos u polno sem presenečen da mi po 180km ostane notr še okol 3-4 litre bencin, čeprou rajš natanakam, 2× sm že obstal :D

Olje pa sam mam od Husquarne XP :D in prejšni ga je skos tankal in zaenkrat nimam nikakeršnih problemov(upam da tud meu nebom):D sam morš pa skos kontrolirat če ga je dost. ne se zanašat na une lučke, k enkrat delajo enkrat ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Gre za moj prvi post na motosvetu, zato še enkrat pozdrav vsem članom in članicam! Pred kratkim sem kupu Cagivo Mito 125 98' (še ta tedn) in sm na žalost že opazu manjši problem. Ko motor laufa in se ustavm, ne morem nikakor prestavt motor v leer. Sploh ga ne najde, pa tut če se z motorjem peljem mau naprej pa nazaj da bi se zobniki poravnal. Ko pa motor ugasnem, pa takoj najde leer in ga lahko iz leera potem tudi takoj prižgem. Sam ne vem, kaj bi blo lahko narobe, je pa olje v menjalniku čist novo (menano dva dni nazaj), če ma to kej veze.

Lp, Morphos

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probi z eno roko držat kuplengo z eno roko pa prestavt v ler. mogoč z nogo nisi natančn. drgač pa kuplengo mal bol našponaj če je preblaga. tm ročko je en vijak če odčravfaš je bol trda če zašravfaš je pa bol mehka(pr zajli k gre iz ročke vn). k pr men k sm enkrat neki rihtal je blo isto, samo da jst takrat tud nism do konca je stisnu glih kuplenge

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mal težje se najde, ni nič narobe... Pač tko je :D

Iz druge v ler je malo lažje, moraš občutek dobit.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp!

Jst mam pa problem, ker mi ne dela kuplanga. Zamenjal sm že obe in še vedno ne dela. Kolega je rekel da sta kuplange zanič ampak je možno da je tudi v mašini nekaj narobe sestavljeno. Ne vem kaj bi bilo lahko narobe... in pa če kdo ve kam bi lahko motor dal popraviti( mehanik...). Motor je cagiva enduro in ima cilinder od cagive mito je pa na gruštu od suzuki cross... motor je res izjemen :D:D

hvala, petan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo vsem skupaj,

Prosim za eno pomoč

Na Cagiva Planet mi je očitno crknil štarter. Ko poskušam zagnat mi nikakor ne obrne. Akumulator sem priklopil na kable, pa ni razlike. Planet naj bi imel isto mašino kot Mito.

Ali mogoče kdo ve kje se da dobit delujoč štarter in ali se ga je pametno lotevati sam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo vsem skupaj,

Prosim za eno pomoč

Na Cagiva Planet mi je očitno crknil štarter. Ko poskušam zagnat mi nikakor ne obrne. Akumulator sem priklopil na kable, pa ni razlike. Planet naj bi imel isto mašino kot Mito.

Ali mogoče kdo ve kje se da dobit delujoč štarter in ali se ga je pametno lotevati sam?

če znaš kej z elektriko se ga lahko sam lotš, itak zajebat nimaš kej več :D . Drgač pa u krškem Trgomoto(al kako je že) lahko dobovlja dele za Cagivo. Pa poglej še enkrat akumulator, ker pr men je blo čist isto, normalno vžgal šu na bankomat 2 km stran, pol pa tm pa nč ni dau od sebe, je biu prazn akumulator sm nafilal pa dela ku urca zdj :) :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni nujno da je štarter, lahko je samo rele, ki gre rad pri starih cagivah.

Dvigneš zic(če se prov spomnim je spodaj), pa vidiš tako kupolasto kovinsko zadevo, ko tiščič gumb za vžig parkrat nežno kresneš po njemu s kakim kladivom, pa mogoče bo. Če pa ne bo, se pa sliši tako nežno brenčanje.

Če brenčanja ni slišat, potem pa je štarter, samo močno dvomim, rele ima več šans, da spusti dušo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pa zniam ce mi lohka poveste kaj je narobe z motorjam k ga prvic uzgem mrzuga se motor kr sam od sebe zavrti do 7 rpm brez da bi dodav jst gas

z zavhom to!!!..En mi je ze reku da bi mogu spucat fergazer a je to res al je lohka se kej druzga narobe???

Kva pa miselte da je treba nardit da motor normalno dela??

Pa je mogoče da motor tud zarad tega slabš gre končna hitrost???

Pa se za svecko me zanima motor uzge u prvo sam sem mal gledu svecko pa je cist crna zapacana pa nvm a bi jo menu al je nebi ???je tud zarad tega mogoce da gre motor mejn??

pa mogoce ce ves tud k je mrzu motor fajn kadi misles da to mam sam pipco za mesanco delat mal bolj odprto??pa lohka tud zarad tega kej motor mori ???

Pa se neki me zanima ce si kdaj pucu auspuh od tega motorja jst sem porajtu da se mi je kr dost saj nabral, pa sem razmislu da bi auspuh zazgav(noter naliv bencin...zakuru..po pa z necim pihu da bi nastala eksplozija..)

a ves slucajen se z cim bi se to dal spucat???

Hvala za odg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekje med vplinjačem pa cilindrom ti mora ˝fouš˝ zrak vlečt noter, se pravi nekje ne tesni dobro, zato ti tudi na začetku obrate nabije ker ti z zaugom zapreš zračno loputo, ti pa nekje drugje potegne zrak noter....pa tudi svečka je črna če ima mešanica preveč zraka, snami gumijasto koleno med vplinjačem in cilindrom in ga zatesni s silikonom, sploh na spojih med kolenom in cilindrom ter med kolenom in vplinjačem, lahko pa je tudi preperela guma in kar nekje na sredi vleče noter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekje med vplinjačem pa cilindrom ti mora ˝fouš˝ zrak vlečt noter, se pravi nekje ne tesni dobro, zato ti tudi na začetku obrate nabije ker ti z zaugom zapreš zračno loputo, ti pa nekje drugje potegne zrak noter....pa tudi svečka je črna če ima mešanica preveč zraka, snami gumijasto koleno med vplinjačem in cilindrom in ga zatesni s silikonom, sploh na spojih med kolenom in cilindrom ter med kolenom in vplinjačem, lahko pa je tudi preperela guma in kar nekje na sredi vleče noter

Če ima preveč zraka je svečka bela in ne črna....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima preveč zraka je svečka bela in ne črna....

Je tako, črna je če je preveč bencina in olja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jst mam en problem z akumulatorjem. Če se vozm s prižganimi lučmi, se mi med vožnjo sploh ne polni, ker mi, če ugasnm motor, sploh noče več užgt. Če se pa vozm brez luči, mi takoj po vožnji užge, čez noč se mi pa sprazne. Akumulator nej bi bil nov, čeprou se mi zdi, da je glavn razlog za to lih slab akumulator (morm ob prvi priliki probat še z akumulatorjem od enga frenda). Sam a je možno, da je razlog, da se akumulator ne polne, kej druzga in ne akumulator? Al pa da je pr mitotu vedno tko, da se precej hitr porab akumulator? Mam drgač ta akumulator.

Lp, Morphos

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam en problem z akumulatorjem. Če se vozm s prižganimi lučmi, se mi med vožnjo sploh ne polni, ker mi, če ugasnm motor, sploh noče več užgt. Če se pa vozm brez luči, mi takoj po vožnji užge, čez noč se mi pa sprazne. Akumulator nej bi bil nov, čeprou se mi zdi, da je glavn razlog za to lih slab akumulator (morm ob prvi priliki probat še z akumulatorjem od enga frenda). Sam a je možno, da je razlog, da se akumulator ne polne, kej druzga in ne akumulator? Al pa da je pr mitotu vedno tko, da se precej hitr porab akumulator? Mam drgač ta akumulator.

Lp, Morphos

Na Husqvarni mi je vrglo varovalko vn, ker je foter navezal preko klešč moj akumulator na njegou motor, da je pač njegou užgau in mi je potem med vožnjo crknu, sm mislu, da je zaribau xD Je bla pa ena varovalka kriva, točno kera se pa ne spomnem več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Hvala za prejšnje odgovore! Mam pa še en problem. Rabu bi zobnik, ki ga štarter ob vžigu zavrti in ki potem zavrti večji zobnik in s tem bat. To je slika tega zobnika:

slika0189.jpg

Če ma gdo rabljen ta zobnik pa ga prodaja, bi ga jst kupu, me pa zanima tud, če se da dobit novga pa kok stane? Sam ne vem niti kako se ta zobnik imenuje tko da sm meu bol mau sreče pr iskanju novga zobnika.

Lp, Morphos

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za prejšnje odgovore! Mam pa še en problem. Rabu bi zobnik, ki ga štarter ob vžigu zavrti in ki potem zavrti večji zobnik in s tem bat. To je slika tega zobnika:

slika0189.jpg

Če ma gdo rabljen ta zobnik pa ga prodaja, bi ga jst kupu, me pa zanima tud, če se da dobit novga pa kok stane? Sam ne vem niti kako se ta zobnik imenuje tko da sm meu bol mau sreče pr iskanju novga zobnika.

Lp, Morphos

http://cgi.ebay.com/Anlasserfreilauf-Cagiva-Mito-125-Evo-Planet-Roadster-/280395879897?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item4148e595d9

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

fantje a kdo mogoce ve kaj se dogaja z mojim bivsim mitotom? letnik 98, rdece bel, na pol porezan auspuh pa spolirana nihajka

prasam, ker ce ga najdem, ga kupim nazaj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok tole bo pravi profil :)

fantje a kdo mogoce ve kaj se dogaja z mojim bivsim mitotom? letnik 98, rdece bel, na pol porezan auspuh pa spolirana nihajka

prasam, ker ce ga najdem, ga kupim nazaj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok tole bo pravi profil :)

fantje a kdo mogoce ve kaj se dogaja z mojim bivsim mitotom? letnik 98, rdece bel, na pol porezan auspuh pa spolirana nihajka

prasam, ker ce ga najdem, ga kupim nazaj :)

Lahko pokličeš in vprašaš tistega, kateremu si prodal motor ane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pokličeš in vprašaš tistega, kateremu si prodal motor ane.

a mogoče tisti ki ma tablco celo polamano?

pa po sredini maske je bel pa rep je bel drugače pa rdeč...aja pa zadna bremza zajebava...kolega kupil pred dvema letoma :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok tole bo pravi profil :)

fantje a kdo mogoce ve kaj se dogaja z mojim bivsim mitotom? letnik 98, rdece bel, na pol porezan auspuh pa spolirana nihajka

prasam, ker ce ga najdem, ga kupim nazaj :)

povej samo če je mela tablico GO pa če si jo prodal v okolico ljutomera... pol je to toti kak je rs125black rekel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!