Skoči na vsebino

MOTO oprema - tekstil in cordura, čiščenje, nega, splošno...


mat

Priporočene objave

pred 7 urami, DAMI34 pravi:

Baje bo vikend fuj, pa sem šel testirati nov kombinezon, če zebe.

 

 

 

 

in kakšen je ta kombinezon, ki zebe :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, notranc pravi:

in kakšen je ta kombinezon, ki zebe :naughty:

 

pred 9 urami, Ella pravi:

Dej povej no...zebe ali ne? :P

 

pred 43 minutami, DinDiin pravi:

Se se ni odtajal...:lol1::P

če zebe je bil izgovor, pa tut če bi zeblo, bi še vedno mel izgovor sam da se grem peljat :P

aja, ne zebe, 3 slojni tekstilc Modeka za zimo bo. Po 10 letih sem si lahko novega privoščil :D

Namen sem imel že lani, ampak sem eno RUKKO vložil v popravilo mopeda, ko sem na jadranki RUKKNIL :D

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

 

 

če zebe je bil izgovor, pa tut če bi zeblo, bi še vedno mel izgovor sam da se grem peljat :P

aja, ne zebe, 3 slojni tekstilc Modeka za zimo bo. Po 10 letih sem si lahko novega privoščil :D

Namen sem imel že lani, ampak sem eno RUKKO vložil v popravilo mopeda, ko sem na jadranki RUKKNIL :D

 

 

 

modeka je ok, imam hlače, podobne lastnosti kot mitas pri gumah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snecer pravi:

modeka je ok, imam hlače, podobne lastnosti kot mitas pri gumah

I hate textil. Ampak pozimi ni druge

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

I hate textil. Ampak pozimi ni druge

Ali le za do trgovine po kako malenkost,ko se ti pac zdi enostavneje kr z mopijem skočt...

Sam imel nujno in vedno oboje...dokler nimaš obojega se ne zavedas kak super je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 11. 2018 ob 9:28, DAMI34 pravi:

Po 10 letih sem si lahko novega privoščil 

Pa se v tastarga še lahko zbašeš? Drgač je tekstil zelo vredu. Neč se ne lima, prepušča zrak kolikor hočeš, hitro se suši. Kolega ima enako firmo, zelo zadovoljen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, amateur pravi:

Pa se v tastarga še lahko zbašeš? Drgač je tekstil zelo vredu. Neč se ne lima, prepušča zrak kolikor hočeš, hitro se suši. Kolega ima enako firmo, zelo zadovoljen. 

bomo kar tule nadaljevali, da ne smetimo po vtisih.

Da, v starega se še zbašem, ampak sem že v štartu kupil malce prekratke hlače, pa poceni je bil ima samo toplotno podlogo in sem se malce naveličal pozimi oblačiti 100 majic spodaj, pa še nekaj čez in sem si dovolil en blak frajdej nakup :D

ps. meni textil ni nikoli sedel, preveč je ohlapen, preveč je vsega, veliko bolj mi je všeč usnje. Mam tak kombi ki ima tudi zadrge in zračnike, nekje med 15-30 C je kul, 

Tekstil z dobrimi podlogami je pa namenjen zimi nekje med -5 (kako urco dve) do 15C je bil plan, zato sem vzel Modekin model Tacoma. Sem že prej vedel da hočem troslojnega, drugače imajo še lepše in bojše 2 slojne modele.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz ne maram tekstila :D, vendar sem letos uporabil usnje le parkrat, pa še to samo jakno.

Tekstil, z dodajanjem in odvzemanjem plasti mi pokrije od +2 do +30, dež, sonce, sneg.

Usnje dela med +18 in +28, pa pol vedno pridem premočen domov, zdaj ga mam v glavnem v omari da ga gledam kok je lep.

Je pa vse odvisno od načina uporabe, ampak jaz sem se prevečkrat vračal poleti ob polnoči čez Grimselpass v rahlem naletavanju snežink.

Zame sta nujni še dve stvari: Gore-Tex in premišljen ovratnik, ki ti zaščiti vratni del pred ohlajanjem.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, nejc74 pravi:

Tudi jaz ne maram tekstila :D, vendar sem letos uporabil usnje le parkrat, pa še to samo jakno.

Tekstil, z dodajanjem in odvzemanjem plasti mi pokrije od +2 do +30, dež, sonce, sneg.

Usnje dela med +18 in +28, pa pol vedno pridem premočen domov, zdaj ga mam v glavnem v omari da ga gledam kok je lep.

Je pa vse odvisno od načina uporabe, ampak jaz sem se prevečkrat vračal poleti ob polnoči čez Grimselpass v rahlem naletavanju snežink.

Zame sta nujni še dve stvari: Gore-Tex in premišljen ovratnik, ki ti zaščiti vratni del pred ohlajanjem.

Normalno, to je odvisno tudi od človeka in vsakega posameznika, nekateri se v usnju ne počutijo v redu, jaz se ravno obratno, kot v drugi koži in najmanj me ovira. Dodatno mu lahko v hladnem povečam uporabo, če dam dežkota čez.

Kar pa se gorotexa in ovratnika tiče se pa 100% strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam Klim Latitude za po zim in polet... mal sem se zafrknu ker nisem vzel Long verzije.. sam pozimi ni nobenga mraza za tistih par km k jih naredim.. v nekem hudem ekstremnem mrazu se pa nevozem... 

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Klim-Latitude-Pant/SubProducts/Klim-Latitude-Pant-0019

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj vietnamski komplet je kar sprejemljiv za poleti brez obeh podlog in odprtimi vsemi zracniki in seveda v kombinaciji s tankim plasticnim spodnjim perilom.

Kolega ima pa acerbis poletno jakno. Je zadovoljen. V Dolomitih se je pa pac v dezjaku vozil. 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Kugelschreiber pravi:

Tud mal brskam za tekstilom, ampak strogo poletnim. Mrezastim. Nosi kdo kak priporocliv mrezast komplet? 

Jaz nosim jakno od Alpinestars in jeans hlače.

Pri mrežastem je tako, da ko je res vroče, preko 30 stopinj, se ti tudi tisti lepi nate, predvsem po hrbtu, zaradi ščitnika.

Ko se ustaviš, pa itak zakuhaš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

Tud mal brskam za tekstilom, ampak strogo poletnim. Mrezastim. Nosi kdo kak priporocliv mrezast komplet? 

jaz mam lojzkovega, ampak samo kot rezervo , ker mreža je od 25C dalje super, ko pa temperatura pade, al pa pod večer pa hitro preveč piha.

Tak da če se boš več vozil, bi ti skoraj raje priporočal neki normalen sicer poletni textil s čimveč zračniki.

pred 2 urami, KARMEN1 pravi:

Jaz nosim jakno od Alpinestars in jeans hlače.

Pri mrežastem je tako, da ko je res vroče, preko 30 stopinj, se ti tudi tisti lepi nate, predvsem po hrbtu, zaradi ščitnika.

Ko se ustaviš, pa itak zakuhaš!

Meni se ne lepi, je pa res da nimam želve in za hudo vročino je kul, pod večer me pa že preveč zebe. Sem pa z njim prefural jugo (pa v navadnih kavbojkah), ampak ko je bilo bolj hladno sem vedno noter stavil dežno podlogo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno to mi je vsec pri mojih hlacah Klime.. 2c goratex membrana in nevem kaj vse podobno notr... poleti odprem zracnike da se mi jajca luftajo pozim ni mraza, v dezju sem naredil 400km avtoceste pa mi tut enkrat ni premocillo. Sicer bi menjal ker bi si rad hlace mal dalse kupu ( Long verzijo) pa jakno moram tko al drugac novo kupt ker je moja preluknjana od prometne..... Sam Klim je drag ko hudic tko da skos mal cakam na hude popuste pri fc-moto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klim je dobra firma. Vsak popotnik ki kaj da nase ima to. Ali pa rukka.

Jaz imam za okoli hise "na'obrate pesek" (rev'it sand). Hlace in jakna skupaj je zneslo okoli 600€ z zimskim popustom. 

Za hladnejse vreme, 10-15 zadostuje samo dezna podloga, za pri 5°C se vozit pa tudi termo. 

Krajsi naliv zdrzi, za celodnevno cjazenje v dezju si dam pa se dezjaka cez. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navadn kordura komplet mam, ne maram. Verjetno bi drugače nosu Rukko al pa Klima, BMWja....se pa ta obleka ne strinja z mojim budgetom. Zato išem samo za avgust recimo. pa julij, ko je 30 u senci sence nikjer. mrežo, da je lahko, de ne oblačim usnja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pravim, kolega ma acerbis, je zadovoljen. Pac predlog, izkusenj nimam.

V kmc imajo mende.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, krucymucy said:

Ti pravim, kolega ma acerbis, je zadovoljen. Pac predlog, izkusenj nimam.

V kmc imajo mende.

sm kliknu na obvestilo d eme je dami citiral in te je preskočlo. Acerbis ma tud velo. po kompenzaciji mi diši :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Kugelschreiber said:

 Zato išem samo za avgust recimo. pa julij, ko je 30 u senci sence nikjer. mrežo, da je lahko, de ne oblačim usnja. 

Jaz imam za takšne prilike Clover Airjet-4.

Popravljeno . Popravil Vin
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do zdej sm imel jakno Revit safari 2... Razn to da sm bil parkrat mokr ni blo krize... polet dglih prov zracna pozim pa ruknem podlogo nazaj notrpa prezvim za daljse turce pa dam se eno vojasko termo majco in podobleko pa je. 

Zdej pa ko morm pocasi novo kupt sm si pa reku, da ce ze kupujem nekaj novega bom kupil nekaj boljsega. Neki si bom ze umislu kaj pa se nevem.... 

mika me to: https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Klim-Carlsbad-Jacket/SubProducts/Klim-Carlsbad-Jacket-0015 

Sam k je tolk hudicev drago

21151524_234713180386440_7840337208309591410_n.jpg

Popravljeno . Popravil gasperX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!