Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Gugo

Priporočene objave

Torej se pravi, da morata biti pina 2 in 3 povezana, če prav razumem? Ker zdaj so pini nepovezani.

Za plato piše, da podpira 333 in 400 mhz fsb, kar je 166 in 200mhz original če upoštevamo double data rate. Ta athlon lavfa original na 166, čeprav se ga da v biosu navit na 200 (meni je tako delal normalno) Drugih hitrosti ne podpira - sistem se blokira in treba je resetirat plato.

Torej pomeni, da na 1-2 dela na 166mhz, na 2-3 pa na 200? To bi moralo oboje delat, kolikor imam izkušnje, sploh pa če je na auto-detect- plato sem pa itak že

resetiral.

Mene bolj skrbi, da je skurilo plato in ne tisti procesor - zdaj mi je rekel on da ne ve točno kaj se je zgodilo, pač crknilo mu je vse skupaj.

Kakšni pa so pogoji da crkne plata- meni je enkrat npr. po priključitvi nepodprte grafične, lahko crkne tudi ob skurjenem procesorju?

Mal sm tečen, ampak rad bi prišel stvari do konca..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto pretikanje mostiča se je nanašalo na clear cmos.

Kako je z fsbji ne vem, ker ima vsaka plošča drugače, je pa natiskano nekje na plošči.

Če je skurjena plata tudi ne moreš kar uganit, če je vse ostalo vredu, pa procesor dela, potem pač plošča ne :)

Če si kje blizu lj, lahko kdaj do mene prpeleš pa pogledava če se da kaj naredit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj je zalaufala, vse dela samo ni slike. Ram je podprt s strani plate. Samo še tiste povezave preverim, če ne bo delalo bom kupil drugo - je verjetno uničena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kaj piska (priklopi zvočnik)? Če, koliko piskov?

Če ne, v kakšno režo si dal grafo? Mogoče so imele pa glih tiste prekinjene povezave kaj s tem :-p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, kaj menite o tejle matični plošči:

http://www.tigerdirect.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=1223024&CatId=1573

Podpira P4 za socket 775, ta procesor že imam, pa 2 vrsti rama, pa 2 vrsti grafike.

Malo me skrbi ker podpira samo 2GB DDR2 rama 400 ali 533mhz (2X 1GB) in ne več. Koliko zahtevajo recimo najnovejše igre?

Ali je ram DDR2 400 hitrejši od DDR1 400?

Kaj pa socket 775- se da kasneje dokupit procesor, recimo CORE2, bi delal na tej matični?

Kako je pa z vodilom PCI express, tu piše da ima PCIe X16, novejše kartice pa imajo PCIe 2.0. Katero vodilo je X16, torej navadno ali 2.0?

Z nakupom se mudi, zato bi prosil za pomoč in nasvet, hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so stara jajca. Core2duo ne podpira. Novejše igre tko ne boš mogel lavfat na svoji mašini ker imaš vse staro.

Tako ploščo kupi. Pa imaš malo manj zastarelo s katero ne bo problemov :)

Al pa še bolše, tole, pa lahko stlačiš noter kar želiš.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še to me zanima, plošča podpira procesorje intel 04B in 04A CPUs. Kateri procesorji so sploh to?

In 800mhz FSB, to pa so imeli nekateri dual core za 775 socket- se pravi bi delali not ali ne, ker ne piše ali podpira dvojno jedro procesorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ne vem kaj pomeni, ti pa povem da več kot p4 ne bo podpirala, ker že za pentium D(prvi dvojedrniki(recimo :D)) so prišle nove plate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem no, a ni recimo P4 3.8 (zadnji model) zelo hiter procesor? Vsaj ocene na netu so take. Pa še precej dragi so bili novi in so še vedno na ebayu z visoko ceno.

Drugače sta obe plošči vredu, ampak ena ne podpira AGP, škoda, ker mam novo kartico 512mb agp8x. Druga pa ne podpira PCIe X16 (samo X4, kar pa je zastarelo in se ne da nadgrajevat). Medtem ko tista podpira X16.

Recimo NFS shift zahteva P4 3.2, 1gb ram, 256mb grafika.

Razen GTA4 zahteva core2 pa 2gb ram. Ampak a nima pri igrah glavne besede grafična kartica, ki v bistvu sama zrisuje grafiko?

Jasno mi je samo toliko, da so zahteve za procesor samo okvirne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zahteve niso okvirne. Kdo bo premleval vse skripte v igrici? Procesor! Kdo je zadolžen za tekoče igranje? Procesor! Kdo je kriv za hitro/počasno nalaganje? Procsor in RAM!

Sicer pa imam eno vprašanje. Rad bi programček s katerim bi pretvoril MP4 format v AVI format. Ne mi bit zdaj vsi nekaj pametni in mi dajati ven prvo stran katero vrže če v brskalnik napišeš: convert MP4 to AVI ali kaj podobnega. Hočem programček, ki bi pretvoril kvalitetno! Tudi če je za plačati!

Že vnaprej hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem neki heker in nabavil sem si laptop s katerim vglavnem modeliram. Zdaj se mi dogaja, da, ko ga hočem ugasnit se mi ugaša potem se pa nanovo zažene. Ko ga naslednjič ugasnem(vse po protokolu) se lepo ugasne. Ko ga hočem prižgat vse deluje brez težav. Ima kdo kakšno idejo v čem je problem, da moj PC ugašam 5minut?

Hvala worship.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem neki heker in nabavil sem si laptop s katerim vglavnem modeliram. Zdaj se mi dogaja, da, ko ga hočem ugasnit se mi ugaša potem se pa nanovo zažene. Ko ga naslednjič ugasnem(vse po protokolu) se lepo ugasne. Ko ga hočem prižgat vse deluje brez težav. Ima kdo kakšno idejo v čem je problem, da moj PC ugašam 5minut?

Hvala worship.gif

Se mi ne sanja, zakaj ti to dela, vendar verjetno bi pomagalo, če bi podal kakšen podatek več, ne?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madonca-ne vem kaj naj še napišem. Lahko ti podam podoben odgovor, kot, če vprašaš kakšno blondinko koliko KW ima njen avto... Imam HPjev 8730w srebrne barve in z njim nič ne vlečem iz neta(razen 3D modelov).:ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako ugašaš? Start -> Izklopi računalnik -> izklopi?

ali kar na tipko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej pritisnem tipko start->izklop računalnika->izklop. Potem se PC za zaustavljat in ko se zaustavi se sam od sebe še enkrat zažene. Še enkrat ponovim protokol start->izklop računalnika->izklop in v drugem poskusu se PC vedno normalno ugasne!!

Meni ni čisto nič jasno! :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh ja....tudi če nisi nikoli bil na netu dobiš viruse. Mogoče ti je prijatelj posodil kakšen okužen USB ključek in voila virus. Skeniraj računalnik in mogoče bo tole pomagalo.

Tukaj pa imaš nekaj kar ti bo 100% pomagalo :)

http://wiki.answers.com/Q/Why_would_your_computer_automatically_restart_after_being_turned_off

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se ti takoj restarta al malo pocaka.. pa potem na random...

ker takoj je blo pri men, pa sm mogu v BIOSU izklopit moznost Wake On LAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa imam eno vprašanje. Rad bi programček s katerim bi pretvoril MP4 format v AVI format. Ne mi bit zdaj vsi nekaj pametni in mi dajati ven prvo stran katero vrže če v brskalnik napišeš: convert MP4 to AVI ali kaj podobnega. Hočem programček, ki bi pretvoril kvalitetno! Tudi če je za plačati!

MP4 je format, AVI je container ...

Jaz sicer video reči delam s Canopusovim programom Edius.

Morda bi ti lahko tudi Adobe Premiere porihtal, ali pa Apple Final Cut Pro, itd ...

;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MP4 je format, AVI je container ...

Jaz sicer video reči delam s Canopusovim programom Edius.

Morda bi ti lahko tudi Adobe Premiere porihtal, ali pa Apple Final Cut Pro, itd ...

;-)

Zlo uporaben je tudi VirtualDub... editing mp4 on VirtualDub

Popravljeno . Popravil gandi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zdaj že eno pesem probam potegnit dol z youtuba pa negre ne z online converterji niti z freeware programi za dolvleko youtube clipov.

poznate program k bi bil bolj prebrisan kot "zaščita"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj že eno pesem probam potegnit dol z youtuba pa negre ne z online converterji niti z freeware programi za dolvleko youtube clipov.

poznate program k bi bil bolj prebrisan kot "zaščita"?

Glej, tkole nared:

Najbolš in najlažje bo, če uporabljaš Firefox in dodatek NetVideoHunter, ki ga dobiš Tule, ga dodaš v FF in to je vse, kar potrebuješ.

V Firefoxu greš na stran iz katere želiš potegnit posnetek, za zalaufaš za ogled, potem pa klikneš na mali modri krogec

čisto spodaj, tam kjer ti kaže uro na računalniku, da se ti odpre okno NetVideoHunter-ja.

Tam imaš potem možnost za ogled, ali pa za Download posnetka. Potegneš ga dol in shraniš na komp, je pa samo ena stvar, posnetki so v flv formatu, sicer ga predvajaVLC Player, lahko si pa tud dol potegneš konverter FLV to Avi pa bo problem rešen. Tolk zaenkrat, če kej ne bo šlo pa samo javi, al pa če ta stvar ne bo delala, bomo pa kero drugo foro probal.

Flv to Avi

Vlc Player

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hajoj komplicirate :) tukaj imas program. Potegnes dol in convertas v .mp3. Nic lazjega. Evo : youtubedownload.altervista.org/

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem neki heker in nabavil sem si laptop s katerim vglavnem modeliram. Zdaj se mi dogaja, da, ko ga hočem ugasnit se mi ugaša potem se pa nanovo zažene. Ko ga naslednjič ugasnem(vse po protokolu) se lepo ugasne. Ko ga hočem prižgat vse deluje brez težav. Ima kdo kakšno idejo v čem je problem, da moj PC ugašam 5minut?

Hvala worship.gif

Lowrenc, če poleg 3d aplikacij uporabljaš tudi ACAD, potem ti lahko kej svetujem. To se tudi meni dogaja, da se po dolgem delu v več programih ne želi ugasnit, in potem grem v task manager, in ponavadi je vedno ACAD proces ki še vedno laufa in se ne ugasne... (kljub temu, da so se že vsi programi zaprli), tako da ga ročno zaustavim, in se računalnik pol normalno ugasne. Ko se ti dogaja, da se ne želi ugasnit, poglej v task manager kateri procesi še laufajo, in če je med njimi kak program ki si ga uporabljal. Upam, da kej pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!