Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Gugo

Priporočene objave

problem z convertanjem rešen, hvala.

imam še eno vprašanje.

kje bi lahko najcenej dobil kakšen wifi sprejemnik (wifi kartica? se reče temu tako?? to kaj imajo prenosniki že vgrajeno, da lahko povežejo z wifijem) za mojo kišto?

domači računalnik imam v moji sobi in me zelo moti ker nimam dostopa do interneta.

hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem z convertanjem rešen, hvala.

imam še eno vprašanje.

kje bi lahko najcenej dobil kakšen wifi sprejemnik (wifi kartica? se reče temu tako?? to kaj imajo prenosniki že vgrajeno, da lahko povežejo z wifijem) za mojo kišto?

domači računalnik imam v moji sobi in me zelo moti ker nimam dostopa do interneta.

hvala za odgovore

Skoči v Big Bang in si kupi: Brezžična USB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam problem z windows 7.

En starejsi spil (l. 2005 mislim da) se mi nekje pri nalaganju zrusi. Vcasih pri xp je delalo normalno.

Windows 7 je pripravil posodobitev za zagon starejsih programov, vendar se ta kljub povezavi z netom zrusi (ne nalozi). Program za preverjanje posodobitev ne javi nobene napake. Poskusal sem priblizno 1 uro in nic. Ali je mozno da so povezave oz. strezniki tako zasedeni ali pac hiba windowsov 7 ?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ehm, a maš aktivirane winse 7?

A si pogledal na forume, če ima kdo enake težave s to igrico? Takšnih problemov sicer nisem imel, se mi je pa pri nekaj starejših igrah dogajalo, da se je izvajanje igre prekinilo. Večina težav je bila odpravljena z izklopom aero namizja. Sploh pa, o kateri igri govoriš?

Drugače pa se mi zdi da imaš ti več težav s svojo konfiguracijo in samim sabo kot z winsi 7. Poskusi za začetek vsaj svoje probleme primerno razložiti npr. katere posodobitve ti noče naložiti (KBxxxxxx).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

imam problem.

Že nekaj časa imam printer HP F4180, danes pa mi ni hotel več printati. (včeraj je delal brez posebnosti)

Kartuše so na 50%, računalnik ga zazna samo povezava šteka oz. javi brez povezave.

Poizkušal sem zamenjati usb kabel...isto.

Poizkušal sem zamenjati vtičnico usb.....isto.

Ne vem kaj ga je pičilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam problem.

Že nekaj časa imam printer HP F4180, danes pa mi ni hotel več printati. (včeraj je delal brez posebnosti)

Kartuše so na 50%, računalnik ga zazna samo povezava šteka oz. javi brez povezave.

Poizkušal sem zamenjati usb kabel...isto.

Poizkušal sem zamenjati vtičnico usb.....isto.

Ne vem kaj ga je pičilo...

Kateri OS uporabljaš?

Prvo kar bi sam naredil, če ne bi našel vzroka napake je odklop printerja, odstranjevanje vseh gonilnikov, nameščanje najnovejših gonilnikov z neta in potem priklop prižgane naprave preko USB kabla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam eno vprašanje in sicer sm en špil naložo in od takrat mi racunalnik zmeri tezi recimo ko zaspi racunalnik in ko zacnem delat da morem kliknat kateri uporabniski racun pa to..ampak js tega ne zelim imet tko da bi bi bil skoz v namizju tud ko ga vklopim da se avtomatsko zazene in gre sam v namizje brez titih uporabniskih racunov..ampak te zadeve enostavno neznam izklopit tko da mi pije zivce :S...hvala za odgovoore ce ve kdo resitev :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam eno vprašanje in sicer sm en špil naložo in od takrat mi racunalnik zmeri tezi recimo ko zaspi racunalnik in ko zacnem delat da morem kliknat kateri uporabniski racun pa to..ampak js tega ne zelim imet tko da bi bi bil skoz v namizju tud ko ga vklopim da se avtomatsko zazene in gre sam v namizje brez titih uporabniskih racunov..ampak te zadeve enostavno neznam izklopit tko da mi pije zivce :S...hvala za odgovoore ce ve kdo resitev :D

ka doben nezna to??? mam se eno vprasanje za ekran...pred casom mi je zacel nagajat in sicer tipka se pokvarla in mi je nonstop odpiralo meni nastavitev ekrana...tko sm jst tipko odstrano in premostil da je direkt...blo je doug cajta mir...danes pa prizgem racunalnik in so se se nastavitve same spremenile nevem kako je mozno uglavnem ekran mi je cist svetel da je prov nadležno gledat v ekran k tko šajna...ve kdo kako rešitev????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam en problem :

Probavam se navadit na google crome ki mi je v osnovi kr všeč, me pa moti da se mi velikokrat, ampak ne vedno ko kliknem recimo na neko temo v forumu da mi jo odpre, zraven te teme odpre še en zavihek z googlovo domačo stranjo. Sem iskal po lastnostih pa nisem nič našel da bi blo s tem povezano.

Kak nasvet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@payback: nastavitve uporabniških "računov" urejaš v control panel (namizje)- user accounts. Odstraniš pass, pregledaš natavitve. Ne vem kateri windows imaš; načeloma pa vkolikor res ne boš uspel sam si inst. teamviewer ali kak drugi remote desktop pa pošlji zs in ti lahko poskušam prek remota pomagat. Verjetno boš potreboval novo namestitev gonilnikov za grafično, razen če ti je CRT (predvidevam) crknil. Predlagam pa ti format c:...vkolikor seveda zadevo obvladaš s predhodnjim backupom.

Popravljeno . Popravil Trdonja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@schultz: kot ti je priporočal fritz; complete uninstall, kaki pripomoček si nabavi za te zadeve, potem pa v drug usb port in nov install softwera. Vkolikor ne dela nov install winsow, lahko pa da ima tudi matična težave. Preglej še bios.

Popravljeno . Popravil Trdonja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav.

Spet imam težave :D

Na prenosni računalnik sem naložil filme iz kamere in ker je bila datoteka z končnico .mod, katere movie maker ne zazna, sem z converterjem spremenil datoteko v .mpg .

Na prenosniku sem poskusil film malo uredit z movie makerjem vendar se je, ko sem hotel skrajšati glasbo, nehal odzivati. (če vete rešitev za to, prosim napišite). Zaradi tega sem vse skupaj dal na USB in nesel filme na drug računalnik, kjer movie maker dela kot je treba, vendar je težava ta, da so filmi iz neznanega razloga krajši. Ko predvajam filme z BS-Playerjem pokaže za eno minuto dolg film, da je dolg 5 sekund. Vendar se predvaja tudi po izteku tega časa. Težava je pa v tem, da se v movie maker-ju vrti le 5 sekund.

Operacijska sistema sta na obeh računalnikih enaka.

Že vnaprej hvala za odgovore.

-Gašper

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@payback: nastavitve uporabniških "računov" urejaš v control panel (namizje)- user accounts. Odstraniš pass, pregledaš natavitve. Ne vem kateri windows imaš; načeloma pa vkolikor res ne boš uspel sam si inst. teamviewer ali kak drugi remote desktop pa pošlji zs in ti lahko poskušam prek remota pomagat. Verjetno boš potreboval novo namestitev gonilnikov za grafično, razen če ti je CRT (predvidevam) crknil. Predlagam pa ti format c:...vkolikor seveda zadevo obvladaš s predhodnjim backupom.

tnx za obrazložitev...sem zrihtal nekaj mi je sam racunalnik ustvaril dodaten racun..in zto mi je skoz tezil tisto okno kateri racun izberem tko da sm zbrisal in zdej se ne pojvala več :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kdo program, v katerem lahko prikažeš pot skozi mesto? Npr. da se da ustvarit 3D mesto, skozi katero gre cesta. Rabim za predstavitev mesta in bi 'hodil' skozi mesto zraven pa govoril ''no če nadaljujemo po cesti 650, lahko na desni vidite...'' :D

L.P.

Popravljeno . Popravil Gasperr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam en problem z delovanjem računalnika.

Ena igra mi je normalno delala, zdaj pa se mi vsake tolk časa začne fajn zatikat, čeprav vmes dela zelo gladko. Isto vstopni film npr.

Problem je tud pri navadnem delu z datotekami, kjer včasih kar zastaja, preden 'zmelje'. To prej ni delal.

Disk je bil ravno formatiran, čistim ga z vsemi programi, antivirus...

Zanima me, če je za napako lahko kriv disk, igra je novejša, disk je pa še na starem priključku IDE. Občasno tudi 'škrta'.

Če dam pa igro na drug disk je pa sploh ne more odpret (še počasnejši).

Ali so diski na SATA vodilu dosti hitrejši??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojster, pri poznavanju tega, kar si delal z motorji, ti ne upam reči, kaj je tvoj problem s compom. Lahko je disk (morda crkuje), lahko je board, lahko so driverji (morda jih ne znaš pravih najti & pravilno namestiti - tvoje kaotično spraševanje tega ne zanika), lahko je nekaj čisto tretjega.

SATA diski so seveda hitrejši, saj so na hitrejšem vodilu - ampak za to mora tudi cel sistem biti sposoben zagotavljati hitrejše "požiranje" podatkov.

Tukaj nekaj osnov.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz pa nimam nobenega problema z programsko opremo (upaam da bo tako tudi ostalo). Problem se je pojavil pri miški. Kolešček mi je začel "preskakovati" ko se premikam po strani mi skače po kočanem premikanju malenkost nazaj v prejšno smer (upam da me razumete). Pa me zanima če je to mogoče kako popraviti ali bo potrebna menjava miške?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa nimam nobenega problema z programsko opremo (upaam da bo tako tudi ostalo). Problem se je pojavil pri miški. Kolešček mi je začel "preskakovati" ko se premikam po strani mi skače po kočanem premikanju malenkost nazaj v prejšno smer (upam da me razumete). Pa me zanima če je to mogoče kako popraviti ali bo potrebna menjava miške?

Moja je delala enako pa sem jo popravil pod garancijo. Mislim pa, da se miške na svoje stroške ne splača popravljati, razen če je miška večje vrednosti (Razer,...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem...

v nov računalnik sem poleg original SATA vstavil stari ATA disk. zažene se v stari windows, vse deluje.

ne zazna pa SATA diska. v čem je problem?? če se ata izklopi pa zazna sata in zahteva inštalacije.

zakaj skupaj ne delujeta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem že izven tega, ampak preveri kako je na disku naštimano, včasih se je štimal master/slave. S tem da sta vsak na svojem kanalu bi morala biti oba master. Pišejo oznake na disku(tist jumper premikaš).

Pri novejših ploščah moraš imeti tudi gonilnike za sata in ata.

Ko priklopiš oba diska, pojdi v bios(ponavadi f1, f2 ali del) in poglej kako ti prepozna diske, če kakšen manjka. Mogoče moraš tudi tam kej naštimat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!