Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Kaj je razlika med temi (OEM, Retail, MSDN) razlicicami windowsov xp? Katera je najboljsa?

vse so enake ... razlika je samo v licenčnih pogojih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je razlika med temi (OEM, Retail, MSDN) razlicicami windowsov xp? Katera je najboljsa?

Se mi zdi da je:

OEM -> samo z novim racunalnikom,

Retail -> lahko kupis v trgovini

MSDN -> dobis zraven MSDN paketa (Micro$oft Developers Network, ali nekaj takega)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi da je:

OEM -> samo z novim racunalnikom,

Retail -> lahko kupis v trgovini

MSDN -> dobis zraven MSDN paketa (Micro$oft Developers Network, ali nekaj takega)

kot rečeno ... različni pogoji/načini licenciranja ... funkcionalnost popolnoma enaka ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem kaj prevec bral prejsnjih strani te teme, zato ste morda ze kaj rekli o naslednjem;

Ima kdo kaj izkusenj s paketom OpenOffice? Zanima me zato, ker je paket popolnoma zastonjski. Rabimo pa ga v firmi za kaksen text napisat, pa kako tabelco naredit, skratka nic zahtevnega in nic takega, za kar bi rabili kupovat microsoft office za ca 70 jurjev.

Danke in spanke za odgovor,

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem kaj prevec bral prejsnjih strani te teme, zato ste morda ze kaj rekli o naslednjem;

Ima kdo kaj izkusenj s paketom OpenOffice? Zanima me zato, ker je paket popolnoma zastonjski. Rabimo pa ga v firmi za kaksen text napisat, pa kako tabelco naredit, skratka nic zahtevnega in nic takega, za kar bi rabili kupovat microsoft office za ca 70 jurjev.

Danke in spanke za odgovor,

lp

Ja, imamo izkušnje in toplo priporočam zadevo za občasno pisarniško rabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

open office je vreji... enako je ko Word oz. ful podobno... in tudi možnost shranjevanja/odpiranja *.doc(word dokument-ov) omogoča....

tak da je za firme zadeva idealna, pa niti "učit" se ni treba nič novega, kr je zelo podoben Wordu.

sicer pa .. downloadaj ga, inštaliraj, pa presodi sam

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa tale open office paše tudi na Linux? Maš lahko 100% legalen & zastonj software :OK:

ne vem, poglej na www.openoffice.org .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No bom pa se jst neku prasal:

Na compaqovemu notesniku je nalepka, kjer piše da so na računalniku naloženi win Nt 4.0 workstation. Opcija pri izbiri os je pa bila win 2000 professional ali nt 4.0 No očitno je bil izbran nt 4.0, zdaj me pa zanima, ali lahko sistem posodobim, na win 2000 professional brez doplačila? Želel bi namreč imeti legalen OS. Na MSovi strani sem videl, da je možno NT4 zamenjati za win 2000 pro zastonj, a sem kaj narobe razumel? Pomoč.

Če to ni možno, mi prosim svetujte kje naj čimceneje dobim legalno verzijo win 98se, 2000pro ali kaj podobnega - tudi xp bi blo ok. Kaj moram imeti, da je lienca veljavna. Slišal sem, da brez računa ni nič. Kako mi naj nekdo račun da, če je os dobil zraven kot OEM....? Prosim razlage, hvala.

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako mi naj nekdo račun da, če je os dobil zraven kot OEM....?

Ce je OS zraven racunalnika kot OEM, se ne pomeni, da je zastonj. Na racunu od masine mora biti naveden tudi OS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No bom pa se jst neku prasal:

Na compaqovemu notesniku je nalepka, kjer piše da so na računalniku naloženi win Nt 4.0 workstation. Opcija pri izbiri os je pa bila win 2000 professional ali nt 4.0 No očitno je bil izbran nt 4.0, zdaj me pa zanima, ali lahko sistem posodobim, na win 2000 professional brez doplačila? Želel bi namreč imeti legalen OS. Na MSovi strani sem videl, da je možno NT4 zamenjati za win 2000 pro zastonj, a sem kaj narobe razumel? Pomoč.

Če to ni možno, mi prosim svetujte kje naj čimceneje dobim legalno verzijo win 98se, 2000pro ali kaj podobnega - tudi xp bi blo ok. Kaj moram imeti, da je lienca veljavna. Slišal sem, da brez računa ni nič. Kako mi naj nekdo račun da, če je os dobil zraven kot OEM....? Prosim razlage, hvala.

lp,

Če je zraven, je zraven in to piše tudi na računu, kjer je verjetno navedena konfiguracija računalnika z postavko "+ Windows XP OEM" ... recimo.

za nadgradnjo pa - najboljš, da pokličeš microsoft Slovenija --> www.microsoft.si .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej hvala za odgovore. To vem, samo kdo pa še ima za 5, 6 let star računalnik račun? In če ga ima, kaj naj račun zraven zahtevam, al je kopija dovolj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej hvala za odgovore. To vem, samo kdo pa še ima za 5, 6 let star računalnik račun? In če ga ima, kaj naj račun zraven zahtevam, al je kopija dovolj?

ja ,zahtevaj račun ali vsaj kopijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No bom pa se jst neku prasal:

Na compaqovemu notesniku je nalepka, kjer piše da so na računalniku naloženi win Nt 4.0 workstation. Opcija pri izbiri os je pa bila win 2000 professional ali nt 4.0 No očitno je bil izbran nt 4.0, zdaj me pa zanima, ali lahko sistem posodobim, na win 2000 professional brez doplačila? Želel bi namreč imeti legalen OS. Na MSovi strani sem videl, da je možno NT4 zamenjati za win 2000 pro zastonj, a sem kaj narobe razumel? Pomoč.

Če to ni možno, mi prosim svetujte kje naj čimceneje dobim legalno verzijo win 98se, 2000pro ali kaj podobnega - tudi xp bi blo ok. Kaj moram imeti, da je lienca veljavna. Slišal sem, da brez računa ni nič. Kako mi naj nekdo račun da, če je os dobil zraven kot OEM....? Prosim razlage, hvala.

lp,

- ne rabiš da so win extra vrstica na računu

- zraven prenosnika so sigurno prišli tud proizvajalčevi CDji, kjer morata biti na CDju tako win 2000 kot NT, ti pa lahko uporabljaš katerikoli sistem

- s tem ko kupiš recimo XP, imaš pravico uporabljati tudi vse starejše sisteme namesto XPjem recimo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

????? vedno ko vžgem računalnik (zadnjih par dni, prej ne) mi sistemsko uro zmrda, da kaže 3,4 ali 7, ali .... zjutraj, datum pa je pravilen????

wtf? :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za homepage mam naštiman google, ampak kot kaže ne več, ker ko sem neki brklal po astalavisti, se mi je v homepage naslov zapisalo tole sranje http://81.211.105.9/index.php?v=3

tut če popravim nazaj na google, se v naslednjem odprtem oknu samodejno naštela nazaj na omenjen link

če zaženem recimo spy sweeperja, mi zazna spremembo hompejđa in ga popravi, ampak to traja do trenutka, ko odprem novo okno...takrat spet zazna spremembo in jo hoče popravit

opazil sem še, da se mi v startupu zažene tole dvoje (PRILOŽENA SLIKCA)

če zadevi izbrišem ali onemogočim, se mi v trenutku vrneta nazaj; tudi brisanje iz registra ne pomaga, ker se zopet pojavi na starem mestu :hmm:

antivirusa nimam še nobenga, ker sem glih pred kratkim spet namontiral sistem

post-21-1073936817.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej odkar uporabljam zonealarm pro, ki deluje tudi kot pop-up stopper mi na nekaterih straneh na prikaže več slikic (smrk, pa glih na ful moto straneh) in pa smajliji niso več animirani. to mi je napisalo da bo disablalo zdaj pa ne najdem kje bi lahko to spet vklopil nazaj. ni tak fajn gledat če nič ne migajo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če zadevi izbrišem ali onemogočim, se mi v trenutku vrneta nazaj; tudi brisanje iz registra ne pomaga, ker se zopet pojavi na starem mestu :hmm:

1. v Task Managerju ubij proces, ki stalno prestavlja home page ... boš moral uganit kateri je ...

2. popravi home page na "blank" (brez odpiranja IE-ja)

3. briši nepotrebne registry vnose v HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run/ RunOnce/RunServices in iz Start Up folderja (teh posegov seveda ne priporočam, če ne veš natančno kaj počneš).

V IE nastavi security na maximum potem pa naprej po pamet počasi spuščat ... ;)

in še splošen nasvet ob brskanju po internetu:

NIKOLI SE NE STRINJAJ Z YES-om, KI GA DOBIŠ za KLIKNIT NA KAKŠNEM WEB PAGE-u, PREDNO NATANČNO NE PREBEREŠ S ČIM SE STRINJAŠ ... KO KLIKNEŠ YES SI SE STRINAL Z INŠTALACIJO SPY-WARE-a IN SAM KRIV ZA PRIHAJAJOČE TEŽAVE B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotschkotov nasvet je dober, ampak IE imam na sumu, da kdaj kako tako zadevo naredi tudi ce se ne strinjas - ali pa ne vprasa :) Mozilla je dokaj dobra dodatna varnost, potem si dokaj imun pred tem sranjem ;)

Priporocam ad-aware in f-secure antivirus ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-taprav proces bom že izvohu

-ne klikat yes in te žlobudrije, normalno da ne klikam, ampak zadeva tut če zapreš okenček na tistem rdečem X, poseže v računalnik, je treba zgleda kar direkt proces ukinit v managerju

-system mechanic najde v startup naložene fajle, ki niso v windows startup bližnjici, in pokaže tudi lokacijo v registru...ampak tudi ko jih iz registra zbrišem, ni uspeha, se vrnejo

-predlagan program spyboot search&destroy je brezuspešen, treba bo radikalno posežt v mašino po tvojem nasvetu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je tako stvar najdu norton, zbirsal pa sem lahko dva fajla (eden, ki je delal sranje in eden ki je skrbel da se je prvi vedno naložil z neta tudi če sem ga zbrisal). v safe mode sem zalaufal notrona, ad-adawere in spyboot pa je potem mi uspelo.

nikoli nisem yes klikal pa sem ga vseeno fasal. no zdaj ni več panike ko mam firewall .) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak IE imam na sumu, da kdaj kako tako zadevo naredi tudi ce se ne strinjas - ali pa ne vprasa :)

IE ne naredi ničesar sam ... problem je v kljukicah "Never ask again" ali "always trust ..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poštimano

v RUN vrstico se napiše pot do omenjenega sranja v registru, za tem pa se doda besedo uninstall in zadevca čudežno izgine

zahvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!