Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Ko vstavim DVD v notebooka (Compaq EVO1005v) mi javi v troubleshooterju:

Are you running another program that might be using video overlay?

Only one instance of video overlay (in which streaming video is played over other graphics on your desktop) can be running at a time. Programs that use overlay include WebTV, Microsoft NetMeeting, and many video capture programs.

Close any other open programs to free resources on your computer, and then close and restart your DVD player.

To close and restart Windows Media Player

On the File menu, click Exit.

Click Start, point to All Programs, point to Accessories, point to Entertainment, and then click Windows Media Player.

On the Play menu, click DVD or CD Audio.

If you are using a DVD player program other than Windows Media Player, refer to the manufacturer's documention for information on restarting the DVD player.

Opisani postopek sem upošteval ampak ni nč bolš.

Plz help!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opisani postopek sem upošteval ampak ni nč bolš.

Plz help!?

Pokliči na HP Slovenija - center za pomoč, pa vpraš, kaj bi lahko blo ... predvsem pa:

1) preveri, če imaš prave gonilnike nameščene?

2) razmisli in nam sporoči, ali je to sveža namestitev sistema ali ti je prej to delalo - predvsem pa, od kdaj ti ne dela?

3) desno spodaj v opravilni vrstici poglej, če nimaš kakega drugega predvajalnika že zagnanega?

4) preveri nastavitev morebitnega s-video izhoda?

5) razno (karkol se spomniš in kar bodo drugi svetovali) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej odkar uporabljam zonealarm pro, ki deluje tudi kot pop-up stopper mi na nekaterih straneh na prikaže več slikic (smrk, pa glih na ful moto straneh) in pa smajliji niso več animirani. to mi je napisalo da bo disablalo zdaj pa ne najdem kje bi lahko to spet vklopil nazaj. ni tak fajn gledat če nič ne migajo :hmm:

odpreš Zalarm -> Pravacy -> pol pa gori desno, ko so "jezički" daš: Site List ... pa poiščeš tisto stran.. npr: www.motosvet.com - pa tam zraven strani iz vseh križcof narediš klukice.. to je 1. možnost..

lahko pa tudi greš isto pot, pa izbereš jeziček Main.. pa na desni strani gumb COSTUM.. pa se tu poigraš...

jaz mam npr: cookie control na medium, pr Ad Blocking pa ODznačiš to kaj nočeš da blokira - naprimer animabije...

to je to

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odpreš Zalarm -> Pravacy -> pol pa gori desno, ko so "jezički" daš: Site List ... pa poiščeš tisto stran.. npr: www.motosvet.com - pa tam zraven strani iz vseh križcof narediš klukice.. to je 1. možnost..

lahko pa tudi greš isto pot, pa izbereš jeziček Main.. pa na desni strani gumb COSTUM.. pa se tu poigraš...

jaz mam npr: cookie control na medium, pr Ad Blocking pa ODznačiš to kaj nočeš da blokira - naprimer animabije...

to je to

LP

-matej

crash hvala za trud, sem medem že našel, pa pozabil napisat.

hvala vseeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej, imam VELIk problem, ki mi ne da spati. :D na solskem kompjutru sem z veliiiiko truda s tezavo nekako instaliral Quake I Demo (jebiga, sam 50 mega placa mam na voljo, pa se legalno bi naj lahko spilal na multiplayer nacin :D ), zdej pa se ta prasica noce zalaufat. :angry: pri treh modelih sm vidu, da jim laufa, nisem jih pa vprasal kako so porihtal, da laufa. :( po zagonu mi za kake pol sekunde (al pa se to ne) pokaze tole sliko, pol se pa vse skup ugasne. :cry: OS je Win XP, aja, pa nimam administratorskih privilegijev. :D

js bi rad kvekju - wha' da fu*k to do?!? :cry:

post-21-1074791933.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm probu se iz konzole zagnat, pa tole napise (ce kaj pomaga...)...

post-21-1074794936.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm probu se iz konzole zagnat, pa tole napise (ce kaj pomaga...)...

ja to pa valjda veš, kaj pomeni? PEBKAC :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to pa valjda veš, kaj pomeni? PEBKAC :P

Problem Exists Between Keyboard And Chair?? :blink: :hmm:

ne ne ne, ni to to. <_<

any other idea??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče je preslaba igra za XP-je.... :) (sej si reko da jo laufaš na XP-jih.. al?)

probaj naredit bližnico , desni gub, lastnosti, jeziček Združljivost, pol pa daj tam Zaženi ta program v blablabla... pa daj tam win 98 al pa win 95...

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče je preslaba igra za XP-je.... :)  (sej si reko da jo laufaš na XP-jih.. al?)

probaj naredit bližnico , desni gub, lastnosti, jeziček Združljivost, pol pa daj tam Zaženi ta program v blablabla... pa daj tam win 98 al pa win 95...

LP

-matej

TNX, bom probu. ja, zenem v XPju. v pondelek povem rezultat! se 1x hvala! .)

edited: verjetno bo to. igra namrec laufa baje tud iz DOSa. :)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Si probal ze razne update, pa servis pack, ce ne ti priporocam..takole na daljavo, ker ne gre drugace. Priporocam ti da uporabis norton utilities, kakor sem ze zgoraj napisal, Zadnja moznost pa je da naredis back up podatkov ki jih potrebujes in sformatiras disk in ponovno nalozis sistem. Ce pa se vedno ne gre, pa spusti sporocilo, pa se bova domenila za "privatno seanso"

LP

Gugo :lol:

Dostikrat pomaga že če si narediš nov profil (na XP jih). Drgač ti pa povem, da se Norton ov antivirus tako prašičje obnaša... sploh v navezi z Kerio Firewallom... :P ki je mimogrede eden boljših ta hip...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko vstavim DVD v notebooka (Compaq EVO1005v) mi javi v troubleshooterju:

Are you running another program that might be using video overlay?

Only one instance of video overlay (in which streaming video is played over other graphics on your desktop) can be running at a time. Programs that use overlay include WebTV, Microsoft NetMeeting, and many video capture programs.

Close any other open programs to free resources on your computer, and then close and restart your DVD player.

To close and restart Windows Media Player

On the File menu, click Exit.

Click Start, point to All Programs, point to Accessories, point to Entertainment, and then click Windows Media Player.

On the Play menu, click DVD or CD Audio.

If you are using a DVD player program other than Windows Media Player, refer to the manufacturer's documention for information on restarting the DVD player.

Opisani postopek sem upošteval ampak ni nč bolš.

Plz help!?

Ar morda je problem v kodekih! A si pred tem naložil kak nov kodek npr mpeg layer 4 ali kaj podobnewga. Nekateri preprosto niso kompatibilni med sabo pa prid edo napak (xvid, nimo, morda tudi kej ne štima z dvd driverji..)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v hiši mamo 2 kompjutra v mreži in skupno ADSL povezavo.

ker mreža neki ni delala(nism mel dostopa z mojga kompjutra do enih map) sm neki ustvarjal in ustvaril s čarovnikom za domačo povezavo en šmorn,da mi zdej še internet ne dela.kaže se mi spet povezava prek modema in okno za klic SIOL(tako kot prej,ko sm mel navadno isdn povezavo-ime,geslo->poveži...pa te scene)

zdej ne dela niti internet niti mreža.

IP naslove pri seb mam vse na 'zaznaj sam' al neki tacga...

mogoč lahk kdo kej pomaga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni pa nastavi IE vsakič neko čudno domačo stran...tudi če vpišem not tisto ki želim mi po novem zagonu računalnika odpira kr eno drugo stran...kako naj se rešim tega....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v hiši mamo 2 kompjutra v mreži in skupno ADSL povezavo.

ker mreža neki ni delala(nism mel dostopa z mojga kompjutra do enih map) sm neki ustvarjal in ustvaril s čarovnikom za domačo povezavo en šmorn,da mi zdej še internet ne dela.kaže se mi spet povezava prek modema in okno za klic SIOL(tako kot prej,ko sm mel navadno isdn povezavo-ime,geslo->poveži...pa te scene)

zdej ne dela niti internet niti mreža.

IP naslove pri seb mam vse na 'zaznaj sam' al neki tacga...

mogoč lahk kdo kej pomaga?

vse omrežne povezave zbriši... pol najprej na vsakega ADSL naredi (dodaj o.pov. , napredna... EPPPP ).. upam da maš switch? ... pol pa čarovnika za omrežja, pa pri tem pazi da oš dal isto delovno skupino (Workgroup).. pol pa če se hočeš kaj za dostop poigrat itd, maš v nadzorni plošči Administrator Tools (XPpro).... mislim pa da ni potrebno...

to je to...

(jaz mam 6 PC-jof v mreše... špila super vse...)

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni pa nastavi IE vsakič neko čudno domačo stran...tudi če vpišem not tisto ki želim mi po novem zagonu računalnika odpira kr eno drugo stran...kako naj se rešim tega....

tud adaware ne pomaga vedno ... včasih je potrebna preventiva ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud adaware ne pomaga vedno ... včasih je potrebna preventiva ...

preventiva v kakšnem smislu...sej ne dovolim da mi kakšne programe daja dol....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse omrežne povezave zbriši... pol najprej na vsakega ADSL naredi (dodaj o.pov. , napredna... EPPPP ).. upam da maš switch? ... pol pa čarovnika za omrežja, pa pri tem pazi da oš dal isto delovno skupino (Workgroup).. pol pa če se hočeš kaj za dostop poigrat itd, maš v nadzorni plošči Administrator Tools (XPpro).... mislim pa da ni potrebno...

to je to...

(jaz mam 6 PC-jof v mreše... špila super vse...)

LP

-matej

zakaj pa switch ?? tudi hub bo ok ... na drugi strani pa je vedno boljša rešitev z DSL routerjem, ki skrbi za povezave v internet in najcenejši stane cca. 10k SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preventiva v kakšnem smislu...sej ne dovolim da mi kakšne programe daja dol....

niso vse programi, nekaj je tudi javascript, activex, Internet Explorer, HTML, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že spet imam problem...pri kopiranju cedejev uporabljam nero...in ko hočem kopirat cede na identičen prazen cede mi napiše da ni dovolj prostora in naj vstavim nov nosilec.....funkcijo overburn mam vklopljeno.....gre naprimer za cede s kapaciteto 703 Mb in isti prazen cede s kapaciteto 703 mb...vendar mi gor noče kopirat zaradi domnevnega pomankanja prostora....isto se zgodi če podatke presnamem na disk in potem poskušam srečo s cedejem....pri kolegu je isto...a kdo ve za kaj se gre in pozna rešitev.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš mogoče NERO verzije 5.5x oz. 6.0x - pol je to težava nerota, ker negre owerburnat... rešitev:

na netu napiši: "nero overburn patch" ... zadevo poženi, in vse bo delovalo...

@Hotcko: za Hub nisem bil sigurn da dela.. za Switch pa sem... :) ... če maš ADSL se mi pa zdi router brezveze (razn če nimaš posebej namena)... ker s swičom zadeva dovol hitro laufa, pa še vsak PC ma svoj internetni IP....

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Hotcko: za Hub nisem bil sigurn da dela.. za Switch pa sem... :) ... če maš ADSL se mi pa zdi router brezveze (razn če nimaš posebej namena)... ker s swičom zadeva dovol hitro laufa, pa še vsak PC ma svoj internetni IP....

LP

-matej

Glej CrashOver, :D Svitch in Hub sta obe napravi na layerju ena, ni ju potrebno konfigurirat, v bistvu sta enaki zadevci, s tem da je switch mal posodobljen (zapomn si nekajtisoč najpogosteje obiskanih IP) ne broadcasta mn kolizij .... Router pa je že na layerju 2, konfiguriraš, mrežo (je gateway) , BroadcaST seže do njega, (hardwerski fajrwall) zapomne IP-je, itd, itd

Definitivno pa je vprašajne če je vreden 15 k, sam imam prav zarad tega samo switch (LevelOne 10/100 Mbps) pa tud samo 3 šrotmašine v mreži. Morm pa reč da xp - jev translator dela čudovito, še bol ko wingate. Torej Siol omogoča 4 direkt povezave. Če maš pa več mašin pa router..... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej ne dela niti internet niti mreža.

IP naslove pri seb mam vse na 'zaznaj sam' al neki tacga...

IP je nastavi na vsaki mašini posebej, pri čemer pazi na segment.

Za doma so dovoljeni trije

od 10.0.0.2 do 10.255.255.254 .... ... 10.0.0.1 pa je getaway (Spodnje okence :P ), maska podomrežja pa 255.0.0.0 (v sredi)

torej prvi računalnik npr.:

10.0.0.2

255.0.0.0

10.0.0.1

Drugi računalnik:

10.0.0.3

255.0.0.0

10.0.0.1

Ostala dva dovoljena segmenta za notranjo mrežo pa sta :

172.0.0.2 do 172.255.255.254

maska podomrežja 255.255.0.0 (dost mn abakov v netu)

in

192.0.0.2 do 192.255.255.254

maska podomrežja 255.255.255.0

nastel sem samo uporabne iP-je. 1-ka je gateway 255 so pa itaq broadcast... Brez težav pa so možne tudi različne kombinacije z masko podomrežja. :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Freemanx: sej pa ma nareto da mo avtomacko nastavla... pa za doma je nesmiselno nastavlat ročno... pa če ma ADSL brez statičnega...

Batzajla, ti samo mrežne povezave na novo inštaliraj.. a ja.. pa nea uporabi onega CD-ja od siola za adsl - SUX to.. če maš XP-je, pol si dam ko dodajaš novo povezavo, si tam nareji za ADSL... a ja, pa service pack1 morš met inštalan na XP-jih...

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!