Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Vec kot pol giga potrebujes pac, ce uporabljas racunalnik za resno delo, ne surfanje in kako igrico vsake toliko casa :) Seveda je spet odvisno od vrste dela, ampak vseeno ...

pomnilniško zahtevne zadeve so:

- resnejše in bolj obremenjene strežniške aplikacije

- multimedija

- res brutalna razvojna okolja

Vse drugo, kar bi spadalo pod "resnejše delo", pa je povsem zadovoljivo z 256 MB pomnilnikom, 384 je že komot, pol giga je odlično, nad pol giga pa luksuz.

Ipak pomnilnik ni _tako zelo poceni_, kot skušajo nekateri prikazat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ni bilo misljeno, da ti ena aplikacija ves RAM pokuri, pac pa da imas odprto vse kar pac potrebujes. :)

Da bi res moral imeti pol giga RAMa ... hja, za BEA Weblogic, ce bi ga poganjal pri sebi :lol1:

In RAM seveda ne samo da ni "tako zelo poceni" - sploh ni poceni ... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ni bilo misljeno, da ti ena aplikacija ves RAM pokuri, pac pa da imas odprto vse kar pac potrebujes. :)

Da bi res moral imeti pol giga RAMa ... hja, za BEA Weblogic, ce bi ga poganjal pri sebi :lol1:

In RAM seveda ne samo da ni "tako zelo poceni" - sploh ni poceni ... <_<

če uporabljaš taka razvojna okolja, si "zahteven uporabnik" oziroma profi. "resna raba" pa je malo manj od "zahtevne rabe" :) pa ne me vprašat zakaj, ker ti ne bom znal pojasnit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe :)

No, da napisem se moje mnenje, velja pri nakupih novega racunalnika: ce je racunalnik namenjen igram in zabavnim multimedijem (torej ne profesionalna raba programov za grafiko in video) naj ima racunalnik raje mocnejsi procesor in recimo samo pol giga RAMa.

Ce je pa misljen za resno ... ok, zahtevno rabo, pa naj bo procesor raje nekaj slabsi (seveda zaradi financnih omejitev, ki si jih itak vsak postavi), za razliko v ceni procesorja pa raje pol gigabajta RAMa vec.

Namrec, ni lepsega kot da imas lahko odprto vse kar potrebujes, ne da bi ti bilo treba zapirati programe ki jih ne potrebujes vec in jih bos "sele kasneje". Pa Mozilla z 10-15 "tabi", razni Office programi, remote desktop connectioni, itd., itd. In med njimi preklapljas brez swapanja :)

V sluzbi imam 1.6GHz P4 in 1GB RAMa. Vam povem, hitrejsega procesorja cisto nic ne pogresam, odkar imam 1GB RAM dejansko vse leti (prej z isto masino in pol manj RAMa ni ... ni bilo nic groznega, je pa swapala masina vcasih precej)! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nedavno sem instaliral linux in sicer distribucijo Red Hat 9.0. Mam pa ene par problemov...

-ne zazna mi zvocne kartice.. potegnu sem dol driverje, ampak..jih neznam instalirat :unsure: :wacko: (a linux lahko odpre zip fajle?)

-kako se instalira *.rpm?

-ce hocem instalirat x-chat, mi rece, da nimam ene stvari.. mislm da rece gilb :)

-kako lahko pogledam vsebino diska, na katermu so XPji in vsi podatki?

-... (se bom se sproti kej spomnu .) )

hvala za odgovore in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se nekej sem se spomnu :)

-ce hocem nekej downloadat, mi ponavad ponud moznost za razlicne distribucije.. kero moznost izberem, ce ni na voljo moje distribucije? (moznosti so debian, mandrake, slackware (btw, kaj je to), suse, source....)?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prilepu bi eno zadevo ki sem jo dobil po mejlu....kaj vse se prenaša po e-pošti...zadeva je malo daljša....sicer pa zdej ko sem miljonar lahko delam tudi takšne grehe... :kva2: :OK: :lol1:

DE LOTERIJ PROMOTION.

BS 68-70 ALFONDSTRAAT,

1003BS,AMSTELVEEN THE NETHERLANDS.

TEL/FAX NUMBER :+31-206-006-491.

Ref. Number: 198/1020/2004

Batch number: D.701246-DLP/04

Sir/ Madam,

We are pleased to inform you of the lottery result winners

International programmes held on 21th Febuary 2004.  Your e-mail address

was attached to ticket number

375066623 with your serial number 3772-554/DLP.drew you a  lucky

number 30-75-14-20-64-52 which consequently won in the secound (2rd) category,

you are therefore been approved for lump sum payment  of US$ 1,000,000

(One million United states Dollars) CONGRATULATIONS ! ! ! Due to mix up

of some numbers and names, you are advised to keep  your winning

information confidential until your claims has been

processed and your money remitted to you in due course via your nominated bank

or otherwise.This is part

of our security protocol to avoid double claims and  unwarranted abuse

of this programme by some participants.  All participants were selected

through an e-mail balloting. This

promotional programme takes place every three years.

To file for your claim, please contact our fiducially agent:

Mr.Frank O. Blay

Tel#:+31-630-122-829.

Remember, all winning must be claimed not later than 12th May

2004. Please note, in order to avoid unnecessary delays and

complications, remember to quote your reference number and batch

number in all correspondence. Furthermore, should there be any

change of address do inform our agent as soon as possible.

Once again congratulations .

Best regards,

Mrs. Jacky Moore.

Lottery coordinator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nedavno sem instaliral linux in sicer distribucijo Red Hat 9.0. Mam pa ene par problemov...

Res imas problem :D Instaliral si si Red Hata :P

-ne zazna mi zvocne kartice.. potegnu sem dol driverje, ampak..jih neznam instalirat :unsure:  :wacko: (a linux lahko odpre zip fajle?)

Ja. V file managerju, ki ga uporabljas (odvisno ali imas KDE ali Gnome ... ) se priklikaj do tvoje datoteke in jo dvoklikni. 99% se ti bo zadeva odprla :D Za preostali procent moznosti pa: unzip tvojfile.zip v terminal emulatorju/konzoli bo resilo tvoje tezave. Glede unzipanja seveda.

-kako se instalira *.rpm?

http://www.redhat.com/docs/manuals/linux/

Sicer imas vec graficnih programov za te reci, Red Hat ima celo svojega: v "start" meniju imas pod "System Settings" "Add/Remove Applications".

Nisi niti enkrat kliknil in malo pogledal kaj imas na voljo, a?

-ce hocem instalirat x-chat, mi rece, da nimam ene stvari.. mislm da rece gilb :)

Potrebujes eno stvar, ki se ji rece glib. Learn to read :D Sicer imas pa v zgoraj omenjenem programu pod "Graphical Internet" tudi X-Chat. In program je celo toliko prijazen da ti sam pove kaj bo se namestil da bo delalo ...

Za hec sem pogledal - zadeva niti ne zahteva gliba. A ti si to hotel prevest in namestit? :)

-kako lahko pogledam vsebino diska, na katermu so XPji in vsi podatki?

http://www.redhat.com/docs/manuals/linux/ ?

Isci pod "Accessing a Windows Partition" (things you could do if you just knew how to read ... :devil:

-... (se bom se sproti kej spomnu .) )

Beri zgoraj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kero moznost izberem, ce ni na voljo moje distribucije? (moznosti so debian, mandrake, slackware (btw, kaj je to), suse, source....)?!

Ce je to res, moras izbrati "source".

P.S.: What is Slackware?

P.P.S.: kaj ti bo linux ce si:

a) prelen da bi prebral pomoc, ki ti je na voljo (vsaj "Getting Started?!?!)

B) nezainteresiran da bi se v zadevo poglobil

c) oboje

<_<

Aja - a je Linux spet moderen pri mulariji al kako? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam, da se nisem doma v linuxu kot ti, vsemogocni cyc, ampak ne vem na kaksen drug nacin naj se ga navadim, kot pa da ga pac instaliram in preizkusim.. Imel sem probleme z se vecimi stvarmi, a sem odgovore na ene stvari nasel, na nekatere pa ne.. Zato sem vprasal tukaj.. navsezadnje je se vedno brezplacna tehnicna pomoc, ane? .)

LP

btw, hvala za odgovore :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda ga ne mores drugace preiskusiti, ampak ona rec za namescanje programov je kar prevec ocitna, niti glavnega menija si nisi ogledal :P

Ti kar vprasaj, ampak prej se oni "Getting Started" preberi, prav? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet jaz :) ne vem na kakšen način naj v linuxu usposobim zvok.. najprej mi zvočne kartice niti zaznalo ni, nato sem namestil driverje, rebootal, v negraficnem nacinu mi je napisalo, da je zaznana nova strojna oprema (realtek ac97), a ko pridem na namizje, mi spet javi isto napako kot prej... nato sem pogledal se v getting started, kjer pise da naj bi pognal program Sound Card detection. Tudi ta program mi zvočno zazna, a ob pritisku gumba Play test sound ne slisim nicesar.. zvocniki so prizgani, vklopljeni & naglas .) v getting started (pa tudi v ReadMe-you driverja) pise, da naj bi uredil datoteko modules.conf.. jaz pa nimam pojma kaj naj tam notri sploh uredim.. in kako :wacko: :unsure:

ce ma kdo slucajno kaksen nasvet... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugotovi ime modula in odpri en terminal emulator in z ukazom "lsmod" poglej, če je zadeva notri (ukaz izpise nalozene module).

Ce ni, modprobe /pot/do/tvojega/modula

Vprasanje seveda, ce se ne bo zjokal ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj vem, da bos spet rekel, da linux ni za mularijo in nevemkaj, ampak mam o vzroku (ne)delovanja zvočne isto pojma kot prej.. :wacko: :) tole je se mal prevec zame .)

tnx anyway

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja na oni disketi ki si jo omenjal imas zgleda neke module za jedro? Ustrezen modul, v katerem bo driver za tvojo zvocno kartico moras zloadat.

Poskusi kot receno rocno nalocit, modprobe, insmod ...

Pomoc za tile dve zadevci dobis v "man modprobe" in "man insmod" ;)

Pa potem tu pasteaj kaj ti napise ko skusas modul nalozit ... brez tega ne moremo dosti teoretizirat kaj je narobe :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nimam nobene nobene diskete.. Driverje sem potegnil iz neta, da pa ne bom prevec bluzil, upam da ReadMe kaj pomaga .)

Installation:

This Source Code is from www.alsa-project.org.

For driver installation, please follow below steps.

Step 1. unzip source code

        tar xfvj alcsound.tar.bz2

Step 2. Turn on sound support (soundcore module, default turn on)

Step 3. Complied source code

a. ./configure

b. make

c. make install

d. ./snddevices

Step 4. Edit your /etc/modules.conf or conf.modules depending on the distribution

  (Please refer to the attached modules.conf)

Step 5. reboot your machine

Note:  1. The most detail information, can refer the alsa-kernel/Documenttation/ALSA-Configuration.txt

  in the alcsound.tar.bz2.

2. Kernel Version must be 2.2.14 or later.

3. All mixer channels are muted by default. You must use a native

  or OSS mixer program to unmute appropriate channels.

4. If can not compile the source code, try to rename the /usr/src/linux-2.x -> /usr/src/linux.

5. The driver added to support the SPDIF functoin. 

6. Suggest use alsamixer to control mixer function. you can find it in the alsa-utils-0.9.4 (www.alsa-project.org).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe :) Tu je lahko narobe nesteto reci, zacensi s tem da nima kernel sourcea sploh, nimas prevajalnikov,, zadeva na kernelu 2.4.x ne dela ... saj sploh nisi napisal pri katerem koraku se ti zatakne, res mi ni jasno na podlagi cesa mislis da bi kdo lahko pomagal :D

Pojdi na #lugos na IRCnetu, ce bos imel sreco bo tam kaka brezdelna dusa, ki bi se ji dalo spremljati to tvojo instalacijo ... oz. povprasaj ce ima kdo to cudo ... na LUGOS imas tudi arhiv mailing liste, kjer gotovo kaj pise ...

Do takrat si lahko pa pozvizgavas ... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do takrat si lahko pa pozvizgavas ... :lol1:

..ali pa uporabljam XPje kjer vse deluje normalno :) Tale linux sem malo pofirbcal, a (kot sem napisal ze v eni drugi temi) za vsakdanjo uporabo ostajam pri Win$ih .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam en velik (19') problem. Moj novi 19' LCD noče delat preko DVI-ja z mojo 2 meseca staro ATI 9600SE grafično kartico. A se komu kaj sanja, kaj bi lahko bila finta. VGA kabel dela super, če pa probam prek DVI pa se ne pokaže čisto nič.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rešeno, crknil je DVI-D na monitorju, v Anniju so mi prijazni fantje na servisu (Deki, Nobi & Co.) dali nov monitor, ki dela super. Aja, se je splačalo zatežit, razlika med DVI in navadnim VGA signalom je očitna.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok jest mam tud en problem

po tanovem mam telemachov kabelski internet,vse lepo in prav razen tega da ne dobim pošte od pošiljateljev,pošljem jo lahko čim mi pa kdo pošlje pošto,tudi sam sem si jo poslal z drugega emaila da sem preveril,ne prejmem nobene pošte! Imam pa outlook express 5.0?sem šel gledat na matično stran na moj poštni predal in tud tam nimam nič?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ma ves kva,butci na telemachu so dva ista emaila ustvarl,zdej so končno zrihtal tko da mi lohk pošlete pozdravčke na joze.hribar1@telemach.net lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!