Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

Hola mojster Dolenc,

glede na moje izkušnje bi ti predlagal da razmisliš še o Pirelli Corsa III, meni so se izjemno fajn obnesle tako na pisti kot na cesti, hitro segrele, odličen grip, pa tudi dokaj dolgo so mi zdržale, okoli 6000 km na cesti (mimogrede, vozijo jih tudi v Superstock 600 razredu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem tud že v tej smeri razmišlov, sam se bojim da bi kašno corso III pregrel na grobniku, saj tak občutek sem jst dobil da je to bol cestna guma z občasnim izletom na stezo. Če jo je pa kdo peljal na grobniku, pa le naj napiše kako se obnese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh,kr ne bo se pregrela!Pač pri tej gumi je fino,da greš po enem desetem krogu malo dol z piste in pol nazaj gor.Prijatelju je ne zx636 l.05 "spustila" 15krog prednja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So pa to kar drage gume vsaj za moj tošl :) Na miletu sem imel supercorso in je bila fenomenalna - prelaganje z ovinka v ovinek čista poezija :)

No sedaj na kawasakiju imam qualifire navadno - ambicije so še vedno usmerjene bolj na cesto - dirkališča sem malo odmislil - prevelik zalogaj.

Bom pa za naslednji set probar Qualifire RR ali pa mogoče kar GP-jke. Cene so itak skoraj iste.

Diablo III pa vsaj zadnja optično zgleda zelo ozka ... Dolenc želim ti dober nakup!

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš vzel qualifijerke rr ti res ne bo žal, guma drži kot se od nje pričakuje, se zelo hitro segreje, primerna tudi za kak izlet na marof, pa tudi traja dolgo za tak tip gume. Jst sem z njo naredil malo čez 8kkm, s tem da prvega jurja je šlo počasi pa zadnjega in pol tudi bol počasi, samo še mestna vožnja, pa mrzlo je blo. Ampak recimo nekje 6kkm bi zdržale tudi če bi cel življenski cikel delale kot bi mogle, pa od tega so ble še enkrat na krškem in enkrat na marofu, oprijem je bil seveda brez pripomb :)

Tko da če maš namen kupit gumo za na cesto je tole zelo fina izbira, jst bi jo defenitivno priporočil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pirelli je predstavil novo zamenjavo za DIABLO STRADA:

-Pirelli Diablo Angel !!

pirelli%20diablo%20angel.jpg

Product Manager for Pirelli, Federico Bodini told MCN: “This is a tread pattern that is not only functional but it also has a design that communicates our new concept. We have the shape of angels and demons as the tread pattern as it translates to how the consumer wants to use their motorcycle.”

The new motorcycle tyre - Angel ST will be a single compound tyre, with more of a focus on the same EPT, or Enhanced Patch Technology, thesis that the Diablo Rosso sport tyre was centralised around last year.

Using a complex method of testing the pressure through the tyre, Pirelli has developed the Angel ST to have a much bigger contact patch for improved grip levels.

Prices are due to be announced closer to the press launch of the tyres in Spring 2009.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na novo bom naroču metzeler M3 Širnik jih prodaja za 245€?

To bi bla kr pocen varianta?

Lp

Jaz jo imam tudi v planu....nabavit v kratkem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 120/180 je to ok cena.

Jaz sem dal enako za 120/190,pa poštnina 10eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo!

Zanimam se za nakup novih gum in sicer Pirelli Diablo Supercorsa SP (prva 120/60/17 in zadnja 150/60/17). Ko sem gledal pri slovensekm uvozniku imajo zadnje gume samo v širini 180 in 190, potem sem šel na Pirellijevo stran in tudi tam sta samo 180 in 190. Včeraj pa sem se pogovarjal z enim italijanom in mi je rekel, da ima na svoji RS 250 Diablo Supercorsa SP v širini 150/60/17, ki jih je kupil v Italiji. Potem sem še malo iskal po internetu in na ameriški strani Pirellija našel 8 različnih velikosti zadnje gume! Prosim če mi lahko kdo pomaga in mi pove ali so te dimenzije gume samo za ameriški trg (če so, kako jih je potem dobil ta italijan pri njih?) in kako bi lahko to dimenzijo dobil v Sloveniji?

LP!

Popravljeno . Popravil Kermi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer za dimenzijo ne vem, najbolš da pokličeš kakega uvoznika, pa ti bodo znali največ povedat če ti lahko naroči dimenzijo.

A te gume boš uporabljal na tem motorju za vožnjo po cesti?

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer za dimenzijo ne vem, najbolš da pokličeš kakega uvoznika, pa ti bodo znali največ povedat če ti lahko naroči dimenzijo.

A te gume boš uporabljal na tem motorju za vožnjo po cesti?

Uporabljal jih bom za oboje (so street legal), če bo le denar!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Mene pa zanima ali je dobro kupiti nove diablo corsa III, z letom izdelave sredina 2006? Skladiščene naj bi bile pravilno.

Namreč dobim jih lahko zelo poceni, cca. 60 % ugodneje.

Hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Mene pa zanima ali je dobro kupiti nove diablo corsa III, z letom izdelave sredina 2006? Skladiščene naj bi bile pravilno.

Namreč dobim jih lahko zelo poceni, cca. 60 % ugodneje.

Hvala in lp

Ni panike, kar se starosti tiče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo kakšne iskušnje z Metzeler Tourance EXP za endure. Kje se kaj splača kupova, oz. a majo kje kake popuste na klube ali pa na gotovino, ter kako je z montažo a sami montirate ali pri prodajalcu kjer kupite gume oz. če mate kje dobrega monterja napišite. :whistle:

Danes je bil pa tako lep dan da sem moral par kilometrov naredit. :naughty: :worship:

Oksy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo kakšne iskušnje z Metzeler Tourance EXP za endure. Kje se kaj splača kupova, oz. a majo kje kake popuste na klube ali pa na gotovino, ter kako je z montažo a sami montirate ali pri prodajalcu kjer kupite gume oz. če mate kje dobrega monterja napišite. :whistle:

Danes je bil pa tako lep dan da sem moral par kilometrov naredit. :naughty: :worship:

Oksy

Z gumami nimam izkušenj,za vulkanizerja ti pa priporočam Muleja iz Šentjurja.Fantje se zelo potrudijo in zelo kvalitetno naredijo!

Pa še cena je sprejemljiva(20eur)!

Vidim da si iz laškega(tudi jaz),ampak iz profila ne vidim kdo si?icon9.gif

Če rabiš kakšno inf.vprašaj!

Popravljeno . Popravil bagio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

lep pozdrav imam eno uprasanje in sicer me zanima ce je ze kdo probal pirelli diablo corsaIII in supercorsa pro,koliko rabi da se segreje,koliko km se naredi z njo in kaksne je razlika med njima l.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo kakšne iskušnje z Metzeler Tourance EXP za endure. Kje se kaj splača kupova, oz. a majo kje kake popuste na klube ali pa na gotovino, ter kako je z montažo a sami montirate ali pri prodajalcu kjer kupite gume oz. če mate kje dobrega monterja napišite. :whistle:

Danes je bil pa tako lep dan da sem moral par kilometrov naredit. :naughty: :worship:

Oksy

Jaz mislim, da so Metzeler Tourance (navadne) bolse od EXP. EXP se ful hitro nucajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kdo že probu Metzlerke Z6 Interact al pa Conti Sport Attack na VFR al pa podobnih motorjih...

Letos me čaka tura do Švedske (cca 5-6000km).

Kaj se priporoča?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kdo že probu Metzlerke Z6 Interact al pa Conti Sport Attack na VFR al pa podobnih motorjih...

Letos me čaka tura do Švedske (cca 5-6000km).

Kaj se priporoča?

Poglej moj post gor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej moj post gor

A napeljuješ na Diablo Angel ? Se mi zdi, da nebi tok dobr zdržale glede na to da je teža okol 400KG+

Al se motm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A napeljuješ na Diablo Angel ? Se mi zdi, da nebi tok dobr zdržale glede na to da je teža okol 400KG+

Al se motm?

-Ne bo problema ;)

http://www.pirellityre.com/web/motorcycle/...ct/default.page

http://www.pirellityre.com/web/motorcycle/...on/default.page

Popravljeno . Popravil INFINITI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!