Skoči na vsebino

Dnevne "maksi" fure


Matic7

Priporočene objave

Pobi vsaka vam čast !!!

Mene pa na žalost letos čas tako preganja da ne sledim več vsemu, tu in tam se pa le morda pridružim.   Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala Dariu Vovku za oganizacijo današnjega srečanja v Ljubljani. Bil je pravi in uspešen maxi dan, še dež nam ni nagajal. Lmp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri se štajerski člani kluba MaxiScooter.Si odpeljemo pogledat grad Riegersburg.

 

Dobimo se ob cca.12. uri v Mariboru (na sedežu kluba, Masarykova 18) in se bomo zapeljali v smeri Šentilj - Feldbach - Riegersburg,

nazaj pa na Gornjo Radgono ali pa kako se bomo dogovorili... (plan poti je TUKAJ). 

 

Riegersburg je zanimiv zato, ker je grad na sami vulkanski skali cca. 500m visoko. Na grad vodi pešpot, možno pa se je gor zapeljati tudi z gondolo. Na gradu je tudi muzej, imajo pa tudi demostracijo ptic ujed,...

 

Vabljeni vsi, ki bi vas ta izlet zanimal...!!!

 

Lep maxi pozdrav

 

p.s.

Kontakt na GSM...

post-22093-0-02016100-1370637043_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil pelikan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri je v planu

 

post-39886-0-05421200-1371142571_thumb.jpg

 

Če bi šel kdo zraven naj mi javi jutri do 8h in na PM pošle telefonsko da ga pokličem. Klical bom jutri med 8:00 in 8:30. Z Brezovice odrinem ob 9h in se lahko dobimo kjerkoli na poti. Samo pot lahko še prilagajamo glede na želje, začrtana pa ima dolžino 204km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri je v planu

 

attachicon.gifbrum.jpg

 

Če bi šel kdo zraven naj mi javi jutri do 8h in na PM pošle telefonsko da ga pokličem. Klical bom jutri med 8:00 in 8:30. Z Brezovice odrinem ob 9h in se lahko dobimo kjerkoli na poti. Samo pot lahko še prilagajamo glede na želje, začrtana pa ima dolžino 204km.

Nisem vedel da je tolikšna ndm... to pa je kr turca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam jutri čas.Počakal bi na prvi črpalki v Mengšu iz smeri LJ.

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam jutri čas.Počakal bi na prvi črpalki v Mengšu iz smeri LJ.

 

Zmenjeno. Te pokličem nekej čez 8h ko hčerko oddam v vrtcu pa se zmenva točno kje in kdaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri bi nekam ¨odkepetal¨ pa nimam družbe. Če je kdo za kakšno ¨rajžo¨naj se javi pa se bomo dogovorili.Javi tam nekje do 8.00, da bo še nekaj od dneva.Lmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub kratki noči, sem se v soboto, 15.6. odločil, da se zapeljem z motorjem. Glavni cilj je bila Opatija, ostalo trenutek inspiracije.

Štartal sem ob 9.30, ko je sonce že močno žgalo. Do mejnega prehod Jelšane sem hotel iti čez Knežak, vendar je cesta do 20.6. zaprta zaradi gradnje vodovoda in kanalizacije. Še en nauk: prej preveri stanje cest! Nekaj km več čez Ilirsko Bistrico. Na MP Jelšane sem se previdno in diskretno zmuznil mimo kolone, da se ne bi skuhal na soncu. Ker že kakšnih 15 leti nisem peljal čez ta prehod, sem se nehote zapeljal na avtocesto. Na srečo je odsek kratek (cena 5 kun). Ko sem prišel v Opatijo sem najprej naletel na nekaj gradbišč, nato pa na strnjeno kolono čez mesto. V mestu sem hotel zaviti proti obali, pa sem takoj naletel na rampo in plačljivo parkirišče. Nadalje tega raje nisem več poizkušal. Robnike imajo pa tako visoke, da je zoprno zapeljati preko njih. Na živce so mi šli tudi pokrovi jaškov, ki so nametani na cca 10-15 metrov narazen, vendar po dva do trije skupaj; vzporedno, en za drugim, malo zamaknjeno,.. ter seveda z visokim robom.

Ker sem hotel parkirati blizu morja, da bi imel motor skoraj na očeh, sem se vozil dalje in pristal v Iki, kjer sem imel na kupu parkirišče ob plaži, restavracijo in trgovino ter klop v senci B). Voda je bila hladna, ker je bil na robu zaliva manjši pritok. Domnevam sladke vode.

Ko sem se parkrat ohladil v morju in malo podkrepil s hrano iz trgovine, sem pot nadaljeval proti Lovranu in Plominu. Na razgledni ploščadi pri Hotelu Flanona pred Plominom sem zagledal nekaj skuterjev in se ustavil na kavi, če bi srečal koga znanega. Pokramljal sem s tremi pari iz Slovenije, ki so bili na poti proti Krku. Dali so mi še malo napotkov glede nadalje poti. Po Istri se nisem vozil že dolga leta in se pozabil ceste, odcepe. Nasvet Pazin->Poreč, kjer so bile ceste res lepe, prazne, je bil na mestu, za kar se jim zahvaljujem. Nebo nad Pazinom je bilo prekrito z velikim, črnim, zloveščim oblakom in že mi je bilo žal, da sem iz prtljažnika zjutraj vrgel dežni komplet. Vendar na srečo ni padla niti kaplja.

Od Poreča naprej sem pot nadaljeval ob obali. V avtokampu Mareda sem se ustavil na soku in piškotih pri znancih, kratkem klepetu, ter nato nadaljeval pot proti Umagu, Portorožu in po stari cesti domov na Vrhniko.

Povzetek: Vrhnika-Jelšane-Opatija-Plomin-Pazin-Poreč-Umag-Portorož-Vrhnika: 354 km.

post-38303-0-84140200-1371409284_thumb.jpg

post-38303-0-03468700-1371410688_thumb.jpg

post-38303-0-77994900-1371410706_thumb.jpg

post-38303-0-48501700-1371410725_thumb.jpg

post-38303-0-39880100-1371410741_thumb.jpg

post-38303-0-49163100-1371410758_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil TomyTomy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dolgem času sem naredu eno konkretnejšo turo. Brežice - NM - Črnomelj - Vinica - Stari trg ob Kolpi - Petrina - Osilnica - Kočevska reka - Gotenica - Kočevje - NM - Brežice. Odlično porabljem čas za 320 km furo. Medvedje ride nad Osilnico so odlične.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sobotna solo turca dobova podčetrtek slovenska bistrica maribor in čez celje zidani most krško dobova,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek sem opravil "furo" in sicer po magistrali do Maslenice in naprej na Pag, Novaljo in s trajektom nazaj do kopnega in naprej Divače. Skupaj 533 km. Cesta čez Novi Vinodolski je eno samo gradbišče. Pa tudi naprej, kar na nekaj odsekih do Senja sosedje pospešeno popravljajo ceste. Skratka na tem odseku je skupno kar nekaj km makadama. Te odseke sicer polivajo kar je še slabše, saj je nekje voda nekje pa prah. Kakšen je bil pa skuer, ko sem prišel domov ne vprašajte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pjebi, gre kdo zraven v soboto na letalski miting v Avstrijo v Zeltweg? Več informacij na www.maxiscooter.si ali na FB skupina Celjsko regijski Maxi skuteristi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Soboto 6.7 in nedeljo 7.7 mi je žena dala prosto ;)

Nekak me vleče po magistrali dol .... gre dokler gre, namočit rit, spit pir in v nedeljo nazaj.

 

se mi kdo pridruži ?

 

recimo nekaj takega .....

http://goo.gl/maps/w2diZ

 

je pa vse stvar debate ...

 

če pa je kdo od naših kje ob morju pa priletim na "pir" na obisk

vsakega vabila bom zelo vesel ;)

Popravljeno . Popravil Blond
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot kaže bom vandral sam.

 

Če bi prej videl   :slap:

Sem se javil za sobotno delo da bom naslednji teden fraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

memomilo ... menjaj ;) boš naslednji vikend delal ;)

Vem da je pozno. Me pa zanima kdaj imaš namen štartati.

Če ne bi bilo prezgodaj bi se pridružil vandranju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sva malo raziskovala poti po Avstriji. Pot naju je vodila iz Raven v Železno Kaplo (Eisenkappel), nato proti Obirskemu (Ebriach). Nekaj časa sva se vozila po cesti, ki je sumljivo spominjala na slovenske ceste, tako da sva podvomila, ali sva sploh v Avstriji. Pot naju je vodila navzgor proti prelazu Šajda (Schaidasattel 1096 m),

 

post-27363-0-75472300-1373144806_thumb.jpg post-27363-0-11877900-1373144835_thumb.jpg post-27363-0-10705500-1373144854_thumb.jpg

 

kjer sva malo pretegnila noge. Nato sva jo ubrala navzdol v Sele-Fara (Zell-Pfarre) in proti Borovljam (Ferlach) ter naprej skozi Celovec na Vrbsko jezero (Wörthersee) do Ribnice (Reifnitz), kjer sva se odžejala v restavraciji ob obali.

 

post-27363-0-69774900-1373145189_thumb.jpg post-27363-0-26664300-1373145202_thumb.jpg post-27363-0-79411600-1373145219_thumb.jpg  

 

Ker so se začeli zbirati črni oblaki v smeri proti domu, sva se potem urno odpravila domov. Pri Škocjanu v Podjuni, tik pred Klopinskim jezerom (St.Kanzian am Klopeiner See) naju je ploha ujela ravno 100 m pred bencinsko črpalko, kjer sva 10 minut počakala, da je vode z nebes zmanjkalo in sva suha nadaljevala domov. Pot sem izbiral po cestah in krajih malo levo proti ravnini in malo desno proti hribom, tako da sem se uspešno izogibal deževnemu oblaku nad nama. Na Ravne sva prispela suha, zadnji kilometer in pol do doma pa se mi ni dalo počakati in sem rinil domov, tako da naju je nekaj dežja na koncu vseeno dobilo, zadnjih petsto metrov pred domom. Pot je trajala štiri ure in 193 km.

Popravljeno . Popravil sat500
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ker sem bil v nedeljo zelo tečn sem se spravil na mojega Burgmana.

Tankal (večkrat) in naredil po števcu 722km

 

routa pa nekak tak

 

fotografiral nisem kaj dosti na poti saj tudi stal nisem kaj dosti ;)

od doma sem štartal ob 7.00 in se vrnil nekaj minut do polnoči

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ker sem bil v nedeljo zelo tečn sem se spravil na mojega Burgmana.

Tankal (večkrat) in naredil po števcu 722km

 

routa pa nekak tak

 

fotografiral nisem kaj dosti na poti saj tudi stal nisem kaj dosti ;)

od doma sem štartal ob 7.00 in se vrnil nekaj minut do polnoči

Zakaj se nisi javil ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že zjutraj ko sem štartal sem v Kočevju zgubil dobre pol ure ker sem se uprl kavi in štrudlu

kljub temu da sem potem dobro vozil cel dan sem v KP srečal očeta in odnesel mi je spet celo uro

seveda sem od Primorske zasedbe v pristanišču bil tudi opažen, vendar sem se nekulturno izmaknil saj sem bil že pozen

že tako sem domov prispel sredi noči ....

 

obljubim da naslednjič z veseljem, vendar moram takrat planirati pol manj kilometrov ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!