Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

popolnoma ista zgodba pri meni.....le da se mi je to zgodilo pri čeladi (C2) s katero sem prevozil 70.000 km. Razdrl mehanizem, spucal (polno praha in svinjarije), namazal s vazelinom in dela.....brez problemov.

Nabavil sem novo čelado C2. Nisem je še vredu preizkusil, moti pa me, da preklopni del drži zelo na rahlo. Že rahel gib navzdol, oz. pogled navzdol pa preklopni del pade naprej.

Glede nato, da si jo razstavil imam vprašanje, ali se morda da kje nastavit trdota preklopnega dela.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavil sem novo čelado C2. Nisem je še vredu preizkusil, moti pa me, da preklopni del drži zelo na rahlo. Že rahel gib navzdol, oz. pogled navzdol pa preklopni del pade naprej.

Glede nato, da si jo razstavil imam vprašanje, ali se morda da kje nastavit trdota preklopnega dela.

Scarabeo

žal ne....poglej pa, če se ti nista stranska vijaka za preklopni del "losala"....sta namreč namazana z loctite-om....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žal ne....poglej pa, če se ti nista stranska vijaka za preklopni del "losala"....sta namreč namazana z loctite-om....

Hvala. Pač ne bom smel preveč stresat z glavo. Upam, da bom z ostalim zadovoljen.

Če si pri volji bi te prosil, če še poveš postopek kako razstaviš podbradni del, če se ti zaskoči in ga ne moreš odpreti. Da ne bom že prej po nepotrebnem šravfal, oziroma da bom vedel kaj narediti, če se mi to zgodi.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem naredil probno vožnjo. Vizir se mi je malo meglil, na spodnjem delu pa se mi je zdelo, da je malo zamaščen vizir. Ker nisem vedel, na kateri strani je ta maščoba, sem seveda z vlažno krpo malo bolj obrisal obe strani. In sledilo je presenečenje, sedaj vem kaj je anti fog premaz - na spodnjem delu se je zgubal in se odluščil. Seveda sem prebral nekaj prejšnjih strani, pa vseeno, ali je to za REKLAMACIJO? Kupil sem jo v Louisu. Ali kaj komplicirajo?

V knjižici piše, da z vlažno krpo obriši, pa se sprašujem in kako naj obrišem maščobo, če ta SLUČAJNO pride tja. Občutek imam, da je ta premaz eno samo sranje.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem naredil probno vožnjo. Vizir se mi je malo meglil, na spodnjem delu pa se mi je zdelo, da je malo zamaščen vizir. Ker nisem vedel, na kateri strani je ta maščoba, sem seveda z vlažno krpo malo bolj obrisal obe strani. In sledilo je presenečenje, sedaj vem kaj je anti fog premaz - na spodnjem delu se je zgubal in se odluščil. Seveda sem prebral nekaj prejšnjih strani, pa vseeno, ali je to za REKLAMACIJO? Kupil sem jo v Louisu. Ali kaj komplicirajo?

V knjižici piše, da z vlažno krpo obriši, pa se sprašujem in kako naj obrišem maščobo, če ta SLUČAJNO pride tja. Občutek imam, da je ta premaz eno samo sranje.

Scarabeo

Če si bral par strani nazaj, potem si prebral, da je to za reklamacijo. Težave so zgleda še vedno z nekaterimi vizirji. Pri Lojzu nič ne komplicirajo, vsaj meni nikoli niso.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem naredil probno vožnjo. Vizir se mi je malo meglil, na spodnjem delu pa se mi je zdelo, da je malo zamaščen vizir. Ker nisem vedel, na kateri strani je ta maščoba, sem seveda z vlažno krpo malo bolj obrisal obe strani. In sledilo je presenečenje, sedaj vem kaj je anti fog premaz - na spodnjem delu se je zgubal in se odluščil. Seveda sem prebral nekaj prejšnjih strani, pa vseeno, ali je to za REKLAMACIJO? Kupil sem jo v Louisu. Ali kaj komplicirajo?

V knjižici piše, da z vlažno krpo obriši, pa se sprašujem in kako naj obrišem maščobo, če ta SLUČAJNO pride tja. Občutek imam, da je ta premaz eno samo sranje.

Scarabeo

Sem imel podobno situacijo, čelado sem sicer kupil v TC Motoshopu v Lj. Nesel nazaj, so mi povedali, da gre za znan defekt in zamenjali brez problema.

Od takrat naprej, letos je čelada v uporabi četro leto, ni z vizirjem (in tudi čelado nasploh) nobenih problemov, ne zunaj, ne s premazom znotraj. Ko je vizir umazan (mušice, ... ) ga očistim z mokro cunjo na zunanji strani. Sčasoma pa opaziš, predvsem pri pogledu proti soncu, da je vizir moten, ne glede na to, da je od zunaj očiščen v nulo. Takrat vizir snamem, kos vate zmočim z vodo in na hitrico potegnem z njim po navadnem milu. S tem potem očistim vizir zunaj in tudi znotraj. Splahnem z vodo in posušim. Tak občasen postopek do sedaj ni pustil na vizirju nobenih škodljivih posledic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!!

Na moji šubertki se mi je pojavil sledeč problem. Notranji zatemnjeni vizir se mi namreč ne pospravi do konca, ali pa ko se spusti dol je nesimetrično spuščen. Včasih se celo neče pospravit tako, da moram malce z roko porinit. Je morda kdo že imel podoben problem in kako ga je saniral. Čelada je stara nekje leto in pol. Gre pa za S1 pisker.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!!

Na moji šubertki se mi je pojavil sledeč problem. Notranji zatemnjeni vizir se mi namreč ne pospravi do konca, ali pa ko se spusti dol je nesimetrično spuščen. Včasih se celo neče pospravit tako, da moram malce z roko porinit. Je morda kdo že imel podoben problem in kako ga je saniral. Čelada je stara nekje leto in pol. Gre pa za S1 pisker.

Verjetno se ti je na eni strani iztaknil iz "štifta" ki drži sončni vizir. Poglej po navodilih za uporabo in zatakni nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel podobno situacijo, čelado sem sicer kupil v TC Motoshopu v Lj. Nesel nazaj, so mi povedali, da gre za znan defekt in zamenjali brez problema.

Sčasoma pa opaziš, predvsem pri pogledu proti soncu, da je vizir moten, ne glede na to, da je od zunaj očiščen v nulo. Takrat vizir snamem, kos vate zmočim z vodo in na hitrico potegnem z njim po navadnem milu. S tem potem očistim vizir zunaj in tudi znotraj. Splahnem z vodo in posušim. Tak občasen postopek do sedaj ni pustil na vizirju nobenih škodljivih posledic.

Točno to se je zgodilo meni, od znotraj je bila nekako motna. No milo sem izpustil ostalo pa je bil enak postopek in vse se je nagubalo kot poletna koža. Upam, da mi ga bodo zamenjali in da bo naslednji vredu.

Ker je ta zadeva že stara s to težavo mi ni jasno, da so ti vizirji še na trgu, ker moja čelada je popolnoma nova.

Hvala za navodila, glede brisanja notranje strani.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes so mi v Luisu zamenjali vezir, hura. Občutek pa vseeno nimam vredu. Kolega je že povedal s čim čisti, dajte še ostali povedat, kako čistite notranjo stran vizirja, da ni posledic.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes so mi v Luisu zamenjali vezir, hura. Občutek pa vseeno nimam vredu. Kolega je že povedal s čim čisti, dajte še ostali povedat, kako čistite notranjo stran vizirja, da ni posledic.

Scarabeo

Jaz samo z vodo in papirjem, včasih tudi z mikro krpo, pa ni problema. Vizir se ali oluši ali pa ne. Mislim da to ni problem s čem ga čistiš, problem je v vizirju. Zato ga tudi brez problema zamenjajo. Če bi to bila posledica nepravilnega čiščenja, ga nebi menjavali.

post-5391-125485820394.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da Nemci proizvajajo za SLO tržišče II. klaso :BUA: saj takšnih napak pri čeladah ki se cenovno vrtijo okoli 500€ nikakor ne bi smelo biti :hmm:

Nejmška je ta nartabulša :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam vizir čistim z zelo mokrim papirjem ,ter mehkim suhim papirjem. ( z občutkom ) Zaenkrat BP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes so mi v Luisu zamenjali vezir, hura. Občutek pa vseeno nimam vredu. Kolega je že povedal s čim čisti, dajte še ostali povedat, kako čistite notranjo stran vizirja, da ni posledic.

Scarabeo

VEDNO čisti samo z mlačno vodo in mehkim papirjem.Odznotraj čim manj in ko čelade neuporabljaš najbo vizir VEDNO odprt, to pa zaradi sušenja notranjosti čelade namreč, če je vizir zaprt je slabo zračenje in vlaga poškoduje anti-fog prevleko na notranji strani vizirja. :whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Šubertke" uporabljam že cca 9 let (koncept, C2) a takšnih težav z vizirji, na srečo, še nisem nikdar imel. Vizirjev sem zamenjal že kar nekaj pa še nobenega zaradi kakšnega "luščenja" ampak zaradi raznih poškodb, prask,...Čistim zmeraj samo z vodo, čeprav tudi kakšna blaga milnica ne more škodit!

Filter na notranji strani pa s časom nekako izgine, oziroma ne opravlja več svoje funkcije a ni problema. Vizir enostavno "stuširam", osušim, nato pa premažem z "antiappannante visiere od arexons-a ali pa z Anti-Fog od procycle, seveda samo spomladi in jeseni. Za dež ali pa meglo v jesensih jutrih pa je še najbolši naprstni brisalec za par ojrotov.. :yes:

:yea1: Jah, nč, pisker gor pa gasa! ....PIZ..,PROKL... MUHE! :angry: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Je že kdo tukaj na C2 namontirat mikrofon?

Zvočnike sem uspešno skril pod oblogo. Sicer sem moral z žlico malo predeformirati stiropor ampak je šlo. Zataknilo se mi je pri mikrofonu. Do sedaj sem na drugi (integralni) čeladi imel samolepilnega. Na dvižni del pri C2 pa ga ne morem montirat, ker se bi kabel preščipnil ob zapiranju čelade ali pa bi se s časom zjahal... Zato sem ga nalepil na vrh ličnice, pa se moja pritožuje, da me nič ne sliši!

Imam tudi mikrofon s podaljškom(saj veste-tako, kot piloti v filmihtrance_25_naughty.gif ) ampak ne vem ravno kam in kako naj ga pritrdim. Če se komu ljubi poslikati bi bil zelo hvaležen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej-Nikola si zasluži še več plusov, pa tud njemu na žalost lahko dam samo enega :krneki:

Evo-tale virtualni je pa zate:

post-4329-12615112931_thumb.jpg

Mrzel in to tako, da se krugla orosi!

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

schuberth S1 pro bo letos na moji glavi. louis ima (vsaj vceraj je se imel) razprodajo ostankov na zalogi (-40%). pri taki ceni je ze skoraj neodgovorno ne kupiti te celade.

(upam samo, da se nisem nasral, ker je pred nakupom nisem probal na motorju :whistle:).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

schuberth S1 pro bo letos na moji glavi. louis ima (vsaj vceraj je se imel) razprodajo ostankov na zalogi (-40%). pri taki ceni je ze skoraj neodgovorno ne kupiti te celade.

(upam samo, da se nisem nasral, ker je pred nakupom nisem probal na motorju :whistle:).

katere barve in velikosti?

kar vse?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

schuberth S1 pro bo letos na moji glavi. louis ima (vsaj vceraj je se imel) razprodajo ostankov na zalogi (-40%). pri taki ceni je ze skoraj neodgovorno ne kupiti te celade.

(upam samo, da se nisem nasral, ker je pred nakupom nisem probal na motorju whistle.gif).

Poročaj, me firbec matra trance_25_naughty.gif

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!