Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

Za S1 se dobi pinlock pri Lojzu , za C2 pa celo električno ogrevan vizir.(vsaj pred časom so ga imeli) :whistle:

post-5391-1205877967_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hey a ma kdo kakšen komentar na r1 čelado?

nameravam jo kupit pa me zanima + in -

Sem jo že imel na glavi in mislim da se mi

prilega. Pa druge stvari? tesnenje, dež, megla,ipd...

hvala za odovore lp m

Popravljeno . Popravil mtic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

nabavil sem si Schubert C2, jo nosil do sedaj 4x. Danes pa se mi je med vožnjo kar naenkrat poslabšala vidljivost (mislil sem, da je zaradi meglice; bila je malo mokra cesta)

nakar sem doma videl, da mi je od znotraj na vizirju nastal nekakšen zračni mehurček. Seveda nisem takoj vedel zakaj gre in ga na rahlo potipal. Sedaj zgleda, kot da bi bilo na notranji strani nalepljena tanka folija, ki se je raztrgala (to je seveda antifog; sem ugotovil šele zdaj :( ) jaooo.

Torej, vizir je neuporaben. Kaj lahko naredim? Garancija? Lahko spraskam ta antifog in nabavim pinlock? Dvomim, da bi z novim vizirjem rešil zadevo, saj menim, da bi se mi to ponovilo.

Skratka, razočaran sem nad schubertko. Če bi še enkrat kupoval, se ne bi odočil zanjo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

Torej, vizir je neuporaben. Kaj lahko naredim? Garancija? Lahko spraskam ta antifog in nabavim pinlock? Dvomim, da bi z novim vizirjem rešil zadevo, saj menim, da bi se mi to ponovilo.

Skratka, razočaran sem nad schubertko. Če bi še enkrat kupoval, se ne bi odočil zanjo.

lp

Kupi nov vizir-problem bo rešen in vedno,ko imaš čelado doma moraš imeti vizir odprt,kajti če je npr.čelada odznotraj vlažna od znojenja to poškoduje vizir,če dlje časa stoji in se nezrači zato vedno čim jo snameš z glave vizir odpri.Problem je lahko tudi,če si vizir čistil s kakšnim čistilom ali Npr.če kihneš vedno odpri vizir,tudi pljunit nesmeš inkoli na vizir(da bi npr.očistil) .Namreč NIKOLI ne čisti z drugim kot samo z VODO in papir.Jaz vozim Šubertke že od leta 1992 imam že 4-to šubertko(zaradi poškodb-padec) še nikoli problem z vizirjem je pa res da na ca 2 -3 sezone obvezno menjam vizir imam vedno enega v rezervi stane ca 50 EU.

Ps:to z vizirjem bi se ti lahko naredilo na vsaki čeladi,neglede na znamko in moje mnenje je,da je to tvoja krivica in ne proizvajalca!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nabavil sem si Schubert C2, jo nosil do sedaj 4x. Danes pa se mi je med vožnjo kar naenkrat poslabšala vidljivost (mislil sem, da je zaradi meglice; bila je malo mokra cesta)

nakar sem doma videl, da mi je od znotraj na vizirju nastal nekakšen zračni mehurček. Seveda nisem takoj vedel zakaj gre in ga na rahlo potipal. Sedaj zgleda, kot da bi bilo na notranji strani nalepljena tanka folija, ki se je raztrgala (to je seveda antifog; sem ugotovil šele zdaj :( ) jaooo.

Torej, vizir je neuporaben. Kaj lahko naredim? Garancija? Lahko spraskam ta antifog in nabavim pinlock? Dvomim, da bi z novim vizirjem rešil zadevo, saj menim, da bi se mi to ponovilo.

Skratka, razočaran sem nad schubertko. Če bi še enkrat kupoval, se ne bi odočil zanjo.

lp

nesi nazaj in jo reklamiraj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav

imam čelado Schuberth model speed in enaka težava z vizirjem kot jih je opisalo že nekaj pred mano, notranja folija se lušči s tem da je moja težava dokaj hude oblike in nastopila je praktično naenkrat... Čelado shranjujem vedno z odprtim vizirjem itd, stara je 3 tedne, na začetku se je odluščilo nekaj mm2 spodaj kar ni bilo moteče, 2 tedna uporabljal normalno. Sem prebrskal tole schuberth temo in zgleda da zaradi stika z gumo ob zapiranju/odpiranju vizirja, ker je folija do roba.

Ok do sem vse lepo in prav.

No, danes po vožnji v dežju so mehurji praktično po celem vizirju tako da sem se med dežjem zelo hitro moral začet voziti z odprtim vizirjem (ja, dež prav nič simpatično pika v obraz pri hitrosti... vidljivost za tiste ki nam ni treba nositi očal je tudi naravnost fantastična.. .) folija se lušči vsepovsod, vizir je praktično neuporaben, skozi se ni videlo skoraj nič, zato prisiljen v vožnjo z odprtim, ali nič vožnje. (20kmh glih ne da voziti po 2 pasovnicah, zato sem se malo potrudil in se držal vsaj omejitev, 50 in 60 in zavijal na stranske manj prometne ulice kjer se je dalo)

Anyway, iskanje po googlu za schuberth + speed je strašno razočarajoče... ker se speed tako pogosto pojavlja še posebej pri testih čelad (pri kakšni hitrosti se kako obnese, bla bla) mi ni uspelo najt navodil za to čelado. Rad bi snel vizir, pa nočem česa polomiti :hmm: A obstaja kakšna standardna strategija, so pokrovi pritrjeni na mesto z zatičem? :) Še malo pa začnem eksperimentirat... ni vrag da ni stvar preprosta, a za prvič raje počakam 5 minut in prej vprašam :) Je imel kdo v preteklosti takšno čelado? bom vesel informacij! :) Pri louisu sem na srečo že našel dodatni vizir za ta model.

Kaj se naredi z vizirjem, so reklamacije okej? Stanje vizirja je porazno... če bo čas jutri naredim in prilepim nekaj fotk če ima sploh smisel? :hmm:

Na "srečo" glede na vreme, se ne mudi... ne bo v uporabi še vsaj nekaj dni.

Popravljeno . Popravil hydros
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Bil danes v Louisu, pa mi je v oči padla Schuberth Concept čelada.

Zanima me, ali je to star model? in kako se kaj zadovoljni z njo?

cena je bila pa 248 eur, kar se mi zdi malo glede na ostale modele.

Odločam se med to in Nolan N102 in N103... kaj pravite?

lp

Concepta ima moj foter in mu stoji v garaži. Všeč mi je tisti senčnik, ostalo pa niti ne. Prvo se mi zdi preglomazna. Spredaj imam toliko prostora, da bi lahko še en sendvič noter stlačil za na pot, če bi slučajno postal lačen... nevem, meni je moteče, da mi pol ust gleda skozi vizir. Pena v čeladi se drobi in potem imaš polno glavo takih sivih drobtinic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej grem danes jo nest nazaj. bom poročal, s čim se bodo branili... :whistle:

Sicer pa za vsak slučaj; se da dobit vizir brez te prevleke?

oz. da odstranim ta premaz (gre kar dobro dol) in montiram pinlock? - se sploh to da, glede na to, da na pinlockovi strani ne omenjajo schuberth čelad...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nabavil sem si Schubert C2, jo nosil do sedaj 4x. Danes pa se mi je med vožnjo kar naenkrat poslabšala vidljivost (mislil sem, da je zaradi meglice; bila je malo mokra cesta)

nakar sem doma videl, da mi je od znotraj na vizirju nastal nekakšen zračni mehurček. Seveda nisem takoj vedel zakaj gre in ga na rahlo potipal. Sedaj zgleda, kot da bi bilo na notranji strani nalepljena tanka folija, ki se je raztrgala (to je seveda antifog; sem ugotovil šele zdaj :( ) jaooo.

Torej, vizir je neuporaben. Kaj lahko naredim? Garancija? Lahko spraskam ta antifog in nabavim pinlock? Dvomim, da bi z novim vizirjem rešil zadevo, saj menim, da bi se mi to ponovilo.

Skratka, razočaran sem nad schubertko. Če bi še enkrat kupoval, se ne bi odočil zanjo.

lp

Mislim, da je bil to samo en filter gor in je vse ok... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ene tri-štiri sezone nazaj sem imel Schubertov model QM 1 Street. Tudi meni se je kmalu spraskala (sploh ne spraskala, ampak bolje rečeno začela odstopati in se luščiti) tista folija na notranji strani. Kmalu potem mi je začela ob vizirju še pihati v notranjost tako, da sem zelo hitro popiz... in jo po treh mesecih zamenjal za HJC. :evilgrin:

Popravljeno . Popravil jupiter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berem, da imajo nekateri težave z vizirjem na Šubertkah. Sam imam dve. Ena je cca 5 let Concept, druga je precej mlajša C2. Na nobeni nisem opazil takih težav, obe imata prvi vizir.

Kot je napisal Brumer, vizir imam vedno odprt, da se čelada zrači in to je vse.

Upam, da boš dobro rešil. Poročaj .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo sem šel slikat. Danes zgleda še bolj grozno.

upam, da je res samo nekakšna folija.

Sicer, kako sploh zgleda ta antifog prevleka?

post-19092-1208931778_thumb.jpg

post-19092-1208931796_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ps:to z vizirjem bi se ti lahko naredilo na vsaki čeladi,neglede na znamko in moje mnenje je,da je to tvoja krivica in ne proizvajalca!

Ne bo držalo! Nekatere znamke uporabljajo pinlock, ki se ne "strga" in se ga da enostavno zamenjati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo sem šel slikat. Danes zgleda še bolj grozno.

upam, da je res samo nekakšna folija.

Sicer, kako sploh zgleda ta antifog prevleka?

Meni se je na S1 tudi to zgodilo s prvim vizirjem. Sem nesel v TC in so brez komplikacij zamenjali. Drugi vizir ki sem ga dobil je bil OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nabavil sem si Schubert C2, jo nosil do sedaj 4x. Danes pa se mi je med vožnjo kar naenkrat poslabšala vidljivost (mislil sem, da je zaradi meglice; bila je malo mokra cesta)

nakar sem doma videl, da mi je od znotraj na vizirju nastal nekakšen zračni mehurček. Seveda nisem takoj vedel zakaj gre in ga na rahlo potipal. Sedaj zgleda, kot da bi bilo na notranji strani nalepljena tanka folija, ki se je raztrgala (to je seveda antifog; sem ugotovil šele zdaj :( ) jaooo.

Torej, vizir je neuporaben. Kaj lahko naredim? Garancija? Lahko spraskam ta antifog in nabavim pinlock? Dvomim, da bi z novim vizirjem rešil zadevo, saj menim, da bi se mi to ponovilo.

Skratka, razočaran sem nad schubertko. Če bi še enkrat kupoval, se ne bi odočil zanjo.

lp

strgala se je antifog folija (sem imel enak problem).

ca. 2 leti nazaj je schuberth imel probleme z dobaviteljem in so vse reklamirane vizirje brez debate zamenjali. ergo pojdi reklamirati vizir.

pinlock vizir za schuberth dobis samo po vezah in dooolgem tezenju trgovcu; kako se neradi locijo od njih bi clovek domneval, da so vsaj zlati.

deluje pa bp. vsaj na S1.

folijo sparskati ne vem ce je ravno smoterno. pinlock sam ne dobis, samo kompleten vizir s pinlock-om. lansko leto € 69.-.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo sem šel slikat. Danes zgleda še bolj grozno.

upam, da je res samo nekakšna folija.

Sicer, kako sploh zgleda ta antifog prevleka?

:headbang: meni je tudi to naredilo po treh mesecih... :headbang: sem lepo spral z vodo in sem mislil, da je ok. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel na TC in so mi zamenjal vizir brez problema! :worship: očitno gre res za neko napako v seriji...

hvalabogu...

upam, da se ne bo ponovilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj tednov že nosim Schuberth S1 Pro Furious (črno bela kombinacija), sem zadovoljen, nič se ne lušči, pinlock zraven...v TC ju sem jo fasal za 528€!

post-6249-1208969881_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj tednov že nosim Schuberth S1 Pro Furious (črno bela kombinacija), sem zadovoljen, nič se ne lušči, pinlock zraven...v TC ju sem jo fasal za 528€!

:worship: :worship: :worship:

Upam :bounce: , da jaz kmalu tudi, ampak Vectum. Moram se barvo izbrat. Sicer suuuper helma, ki pa ima seveda svojo ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Auč :)

V Luiju jo prodajajo za 579€!

A pa še to - dobil sem jo za 40 pomladi, torej free! Seveda pa žurka ni bila zastonj.....Čelada je 1A!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očitno gre res za neko napako v seriji...

upam, da se ne bo ponovilo

yep, je bila napaka. in se ne ponavlja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo že zaščito proti vetru(pri bradi) ki se montira na R1 čelado?

Namreč pri moji mi nikakor ne uspe spraviti plastike za gumo tako da bi se skrila. In mi cca 5 mm ostane zunaj.

če ima kdo bi prosil kako sliko:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni!!

Da se še jest pohvalim z novo Schubertko S1. Dobil danes v TCju 30% ceneje za 348€. Upam ,da mi bo služila saj tok dobr k bivši N100.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!