Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

Pozdrav.... schuberthovci...

tudi jaz sem si decembra pred sezono privoščil S1... zdaj pa sem konjička drugič zapeljal na plano in so se mi pojavili mehurčki na antifogu.. in vrag se zdaj lupi po drugi uporabi ?!?!?!?!?!?!... neustavljivo... tudi na sončem vizirju!?!!? -- skupaj v Lojzu 120 eur :headbang:

za nameček sem pa založil račun ... in ga kot kaže ne bom našel...

Če je kdo ki bi mi posodil račun za v zadnjem letu kupjeno S1 (garancija na vizir 1leto) ... prosim ... mail me.... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to se je meni zgodilo ca. leto in pol po nakupu in so mi brez problema menjali vizir.

ti lepo do prodajalca z racunom in naj zamenja.

kot ze nekajkrat povedano je to bila to tovarniska napaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang: nimam računa.... kdorkoli bi mi lahko posodil račun za schuberthko v garanciji .... da menjam vizir.... vrnem .... res hvala... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam pa staro S1, pa še to me je Vapotek napizdnu, pol ko se je skotal z njo... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang: nimam računa.... kdorkoli bi mi lahko posodil račun za schuberthko v garanciji .... da menjam vizir.... vrnem .... res hvala... :worship:

ne vem kako je v SLO, meni so v AUT tudi brez racuna zamenjali. pa nisem pri njih kupil celade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

... S1 PRO ...

... prestala test ...

... 6 ur neprestane vožnje po dežju v dolžini cca. 400 km, zunanja temparatura okoli 10 do 15 stopinj ...

... zadnjih 20 km dobesedno v oblaku na +3 stopinj celzija ...

... ves čas seje držala ok, nič se ni rosila, od znotraj na koncu dneva suha, anti fog se je predal čisto na koncu, ko je temparatura padla na +3, pa še to zaradi neprestanega dihanja ... beri na notranji strani so se nabrale kaplje od kondenza ...

... vredna vsakega € ... :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra čelada..vendar se ne strinjam s tabo....Ni vredna toliko za koliko jo tržijo, lahko rečem da pač schubert nabija cene kao z prestižem!!! Tako kot bimota ali primer agusta...pač če je visoka cena še ne pomeni da je najboljša... :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra čelada..vendar se ne strinjam s tabo....Ni vredna toliko za koliko jo tržijo, lahko rečem da pač schubert nabija cene kao z prestižem!!! Tako kot bimota ali primer agusta...pač če je visoka cena še ne pomeni da je najboljša... :winkiss:

Po moje, je poleg tega, kar je naštel Gallus, pomembno tudi kako se počutiš, ko imaš čelado na glavi dlje časa. Pred mesecem ali dvema, sem preiskusil konkurenčno novo čelado v rangu moje C2 in sem po 1 uri vstrajanja z velikim veseljem nazaj nataknil mojo Šubertko. Za mene, je ni čez njo in se strinjam, da je vredna vsakega €, saj konkurenca ni bistveno (ali pa nič) cenejša, je pa po moje še daleč za njimi, vsaj če primerjam mojo C2 in tisto najnovejšo konkurenčno (subjektivna ocena !).

Verjamem pa, da nekaterim bolj paše na glavo in še kako drugače tudi kaj drugega kot Šubert in hvala bogu, da je tako, ker bi bilo prav zoprno gledat na vseh motorjih eno samo znamko čelad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... do sedaj sem imel Nolan in dve čeladi Shoei, nazadnje Interceptor ... pri tem je potrebno poudariti, da je med vsako bilo več let razvoja, tako da so neprimerljive ...

... Schubertka je dejansko bistveno bolj tiha (po več letnih spet vozim brez čepov v ušesih) od moje prejšnje čelade ...

... v začetku sem se malo bal zaradi teže (1500 g, prejšnja je imela 1250 g), vendar je bila bojazen odveč ...

... v Dolomitih sem imel Schubertko vsak dan vsaj 8 ur na glavi in ni povzročala nobene bolečine, niti utrujenosti vratu ...

... izredno dobro "dihta", ko pa odpreš ventilacijo pa dejansko občutiš razliko in prijetni hladi, čeprav postane nekoliko bolj glasna ...

... da o uporabniosti vgrajenih očal sploh ne govorim ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sem nabavu S1 od kolega zamenjal vizir k se je luscu tko da me je prsla 200€, zdej sem se pa odlocil da si se R1 kupim za naslednje poletje, ker je s1 res dobra pa tud topla.

Mam uprasanje za lastnike R1: Ali je kaj nizji/tanjsi temenski del tisti ki zmanjsuje vidno polje ko se sklonis za vizir na cestaku?

l.p.

peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na trg prihaja naslednica C2, nova preklobna čelada C3

leftbox-c3.jpg

leftbox-c3-2.jpg

kolikor sem zasledil pri naj bi bila cena okrog 500€ (vsaj pri POLOju)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko kdo poda primerjavo med S1 in R1 in C2 - kakšne so razlike v glasnosti???? Kakšna je razlika v tesnenju med C2 in ostalima integralnima čeladama (koliko se zazna prepih in glasnost skozi preklop)?

mogoče še kakšna primerjava z N 103? Imam občutek, da je 3 poste višje to podano, ampak nisem ziher.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Ja res prihaja nova C3 <- opis iz proizvajalčeve strani :worship:

Lažja manjša in tišja od predhodnice :OK:

Se bo treba kar v vrsto postavit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Packi ;) Moja C2 je stara komaj pol leta pa bo sedaj star model postala. Nč, gremo se vozit, da bomo lahko spomladi upravičili menjavo čelade :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko kdo poda primerjavo med S1 in R1 in C2 - kakšne so razlike v glasnosti???? Kakšna je razlika v tesnenju med C2 in ostalima integralnima čeladama (koliko se zazna prepih in glasnost skozi preklop)?

mogoče še kakšna primerjava z N 103? Imam občutek, da je 3 poste višje to podano, ampak nisem ziher.

Glede primerjave N 103 in C2, imaš prav. Jaz sem za 1 urco testiral N 103. Ko sem jo prvič nataknil na glavo, sem bil tako navdušen, da sem žele svojo res zamenjati, po 1 urnem testu pa nič več. Mi pač odgovarja na čupo bolj Šubert kot N . Popolnoma drugače pa na zadevo gleda naš ... , ki je letos kupljeno C2 po treh furah zamenjal za N 103 in je z njo super zadovoljen. Res pa je, da od vedno vozi N . 100 ljudi 100 čudi, 100 žena 200 sisa :whistle:

Razlika v glasnosti med naprimer N 103 in C2 je cca 2 : 1 . Testiral sem tako, da sem vozil pred testom N in nato z N (isti dan , 1 urco razlike), pri isti hitrosti s spuščeno šipo in z dvignjeno šipo in še stoje (ni vplivov vrtinčenja) . Za razliko med šubertkami pa ne vem, ker druge razen Concept in C2 nisem nosil.

Spomladi pa sigurno pride na glavo C3 :worship: , samo barvo naj nardijo pravo :naughty:

Bi rad poskusil C2 ?? Imam velikost 56/57 če ti je OK :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Packi ;) Moja C2 je stara komaj pol leta pa bo sedaj star model postala. Nč, gremo se vozit, da bomo lahko spomladi upravičili menjavo čelade :whistle:

Enako :headbang: , nič ne bomo menjal, dobra je še ta C2 :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bmwslo, hvala za ponudbo, ampak ni treba. Po petih sezonah bom menjal staro HJCjko integralko za kako preklopno in z notranjim zasenčenim vizirjem. Čez zimo bom malo si razgledal in se za eno odločil od C3 ali N103. Važno pa mi je tesnjenje in tudi glasnost, sploh če imaš zumo in CB vezan v čelado (odpadejo čepki za ušesa).

Ima še kdo izkušnje med integralko in preklopno glede tesnjenja/prepiha in glasnosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bmwslo, hvala za ponudbo, ampak ni treba. Po petih sezonah bom menjal staro HJCjko integralko za kako preklopno in z notranjim zasenčenim vizirjem. Čez zimo bom malo si razgledal in se za eno odločil od C3 ali N103. Važno pa mi je tesnjenje in tudi glasnost, sploh če imaš zumo in CB vezan v čelado (odpadejo čepki za ušesa).

Ima še kdo izkušnje med integralko in preklopno glede tesnjenja/prepiha in glasnosti?

Čelada tesni super, prepih si delaš tak kot tebi paše oz ga sploh ni če zapreš vse zračnike in šipco, žvižgat začne nekje pri 110 ko se zapre tudi šipca če imaš odprto, neznosne glasnosti pa ni.

Edini problem je, da me začnejo po cca 2 urah boleti uhlji. Sicer nosim očala, vendar mislim da to ni vzrok, ker pri stari čeladi tega problema ni bilo. Ali ima kdo kakšne izkušnje s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima še kdo izkušnje med integralko in preklopno glede tesnjenja/prepiha in glasnosti?

Moja C2 je veliko tišja kot pa Shark S500 integralka. Je res, da je razlika v ceni in kvaliteti tudi velika, a verjetno je C2 in sedaj C3, tišja kot marsikatera športna integralka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bmwslo, hvala za ponudbo, ampak ni treba. Po petih sezonah bom menjal staro HJCjko integralko za kako preklopno in z notranjim zasenčenim vizirjem. Čez zimo bom malo si razgledal in se za eno odločil od C3 ali N103. Važno pa mi je tesnjenje in tudi glasnost, sploh če imaš zumo in CB vezan v čelado (odpadejo čepki za ušesa).

Ima še kdo izkušnje med integralko in preklopno glede tesnjenja/prepiha in glasnosti?

Ce ti je bla HJC OK ostani na njej...

http://www2.hmc-habat.si/page/prodajni-kat...p;category_id=6

Pa se cena je ugodnejsa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

C2 se lahko primerja s SHOEI MULTITEC, vsaj cenovno....

Sam pravjo, da je SHOEI MULTITEC ful tisja...bomo vidli kaj bo s C3...

Moti pa me ker C3 nima zapenjanja z dvojnim D obrockom...

http://www.louis.de/_30c8c8315a958f3cf0f3f...artnr_gr=204436

http://www.louis.de/_30c8c8315a958f3cf0f3f...artnr_gr=203030

Popravljeno . Popravil bica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ti je bla HJC OK ostani na njej...

niti ne, saj ima 5 sezon za sabo in res je srednji rang, ampak bobni na ušesa, posebej izrazito na levega (brez čepkov se ne vozim več) - poskušal pokrivat z rokov, obračat glavo, pa ne morem ugotoviti zakaj (ničesar ni, kar bi podrlo aerodinamiko). Tudi mehanizem je počil na vizirju....

Imaš še eno šark (tudi integralko), pa je isto sranje, ni nič kaj tišja, včasih se noče zapet, pa prezračevanje se je že takoj na začetku zjebalo in noče ostat odprto (prej bila od brata, ki se ni sekiral in reklamiral zadeve, zdaj je pa ven iz garancije).

malo verjamem v več denarja več muzike, ne pa popolnoma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam pol leta staro S1 z že zamenjanim vizirjem. Sedaj pa sem opazil ,da pri zaprtih zračnikih vseeno rahlo vleče čez oči. Imam vstavljen tudi podbradni del. Vozim ZZR 1200. Imam tudi N100, ki pa ni za primerjavo s S1. Ali je normalno to rahlo pihlanje pri zaprih zračnikih in zaprtem vizirju?

Hvala za vaše odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!