Skoči na vsebino

Shoei čelade


Desmo

Priporočene objave

Mene pa malo zanima glede zatemnjenih vizirjev na Shoei-kih (ker sonce zna biti precej moteče), kdo jih uporablja in kakšne uporabljate? Zanima me npr. za dark tint vizor, če se sonce skrije za oblake, se še vredu vidi ali postane pretemno? Ali je bolje vzeti malo manj zatemnjeno smoked tint varianto? Prozornega bom tako vozil s sabo pod sedežem, v slučaju da me kje ujame tema ... Hvala za nasvet!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!

jaz uporabljam metaliziran vizir. tudi v popolni temi je z njim mogoče odpeljati kako krajšo razdaljo, recimo 10km, potem pa si zaradi močnejšega napenjanja oči in koncentracije precej utrujen...

s soncem ni težav; vizir reši vse težave "presvetlih" dni...

s temnim (dark tint) vizirjem se je že v poznem mraku težko vozit, je pretemen!

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s temnim (dark tint) vizirjem se je že v poznem mraku težko vozit, je pretemen!

l.p.

Gre, gre, tudi daljša tura...sam moraš imet dobre luči....beri FZ1S brm brm :P

Drugače čez dan z dark tint ni težav, tudi, če se sonce skrije za oblake. Sem sprobal tudi metaliziran....vidljivost super, samo me moti ker ga moraš skoz pazit, se hitro pozna kakšna praska.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, hvala za nasvete! Sedaj me je prišinilo, da se moram pozanimati še nekaj: so zatemnjeni vizirji pri nas road legal? Na cesti jih je videti kar nekaj, vendar je tudi nehomologiranih izpuhov kar nekaj tako, da to ni ravno merilo in vas raje vprašam ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na vizirju ti piše samo "day use only" ;) težil ni noben, niti vprašal...enako kot sončna očala hehe. Ti kr nabav.

BTW...če boš bluzil kaj okoli Brežic, se lahko najaviš in primerjaš metaliziran in dark tinted na XR1000

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam na XR1000 DARK SMOKE vizir... Zakon zadeva, sploh če je sonce direkt v faco! :worship:

Da bi se mogu (še vedno) vozit samo z prozornim si niti ne predstavljam,

je pa res, da "ko padne mrak" si pa v P**** če nimaš prozornega s sabo,

Ampak itak v sezoni je sonce oz. prilično svetlo kar dolgo tk da ni panike,

problem bi pa znal bit na daljših turah ampak takrat je pa itak vedno prisoten tudi prozoren! :yes:

Popravljeno . Popravil HONDAMANIA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo danes šel v akcijo in v AC MB nabavil dark smoke vizir ... :kva2: Zadeva na čeladi zgleda precej "opasno", dejansko na vožnji ga bom pa preizkusil jutri, če bo vreme ... Hvala vsem za nasvete!:beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes preizkusil ta zatemnjen vizir in moram reči, da je zadeva res "a must have" v teh sončnih dneh ... Sicer sem se med vožnjo, ker se še nisem čisto navadil, celo malo spozabil in gledam, kaj hudiča je tako oblačno zunaj, potem pa odprem vizir in je bilo kar precej svetlo :slap: No zadevo lepo opravlja svoje delo, kako dolgo, ko se začne pojavljati mrak, se pa še spodobno vidi, pa še nisem preizkusil ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za zvečer moraš imeti v nahrbniku nezatemnjen vezir, tako kot ga ima kolega če ve, da se bo vračal proti večeru. Je imel enkrat problem ko se je ponoči vračal domov, poleg tega je še deževalo in se je z odprtim vizirjem vozil cca 30km/h na GSX-R 600 :naughty:

Popravljeno . Popravil Hornet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

a se dajo dobiti za shoei xr1100 tudi debelejše ličnice in če kje bi jih lahko nabavil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se dobijo. Načeloma naj bi imeli pousod kjer imajo shoei čelade. V glavi imam 80€ in 110€... zdej pa nevem kera je prava cena za XR1100, ampak definitivno ena od teh dveh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se dobijo. Načeloma naj bi imeli pousod kjer imajo shoei čelade. V glavi imam 80€ in 110€... zdej pa nevem kera je prava cena za XR1100, ampak definitivno ena od teh dveh.

AC maribor jih bi naj imel, ko sem šel po ličnice za xr1000, ki stanejo 20€ za xr1100 pa so občutno dražje samo mislim da nekje med 40-60€ žal nisem točno zapomnil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes preizkusil ta zatemnjen vizir in moram reči, da je zadeva res "a must have" v teh sončnih dneh ... Sicer sem se med vožnjo, ker se še nisem čisto navadil, celo malo spozabil in gledam, kaj hudiča je tako oblačno zunaj, potem pa odprem vizir in je bilo kar precej svetlo :slap: No zadevo lepo opravlja svoje delo, kako dolgo, ko se začne pojavljati mrak, se pa še spodobno vidi, pa še nisem preizkusil ...

si preizkusil mrak (temo)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si preizkusil mrak (temo)?

Ti lahko jst povem, zadeva za podnevi super, tudi če ni sonca noben problem, ko pa se začne mrak se pa zlo hitr slabo vidi. Torej ko se nekako začne mrak še ni 'krize' ampak potem je pa zelo hitro, enkrat sm se pelov domov pa je blo še kr nekaj časa do čiste teme, pa sm se raj kr z odprtim pelou tko da ja ni se glih fajn zvečer vozit z njim... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti lahko jst povem, zadeva za podnevi super, tudi če ni sonca noben problem, ko pa se začne mrak se pa zlo hitr slabo vidi. Torej ko se nekako začne mrak še ni 'krize' ampak potem je pa zelo hitro, enkrat sm se pelov domov pa je blo še kr nekaj časa do čiste teme, pa sm se raj kr z odprtim pelou tko da ja ni se glih fajn zvečer vozit z njim... :whistle:

Ko sem kupoval sebi dark smoke (pa sm vedu točno, da rabim tegale) mi je pr pinjolki pokazal še enga k ima tinturo v preliv... Se pravi je zgoraj črn, spodaj pa popolnoma prozoren. Ampak, me ni niti najmajn zanimal in si ga nisem več kot tolko ogledal in sprobal. Tako, da če imaš šanso, probaj še tistega si na čelado nataknit, pa boš videl kako zgleda...

Sicer pa z dark smoke ni šans furat ponoči. Js imam vedno sabo prozornega, če vem, da je šansa, da se zna izlet potegnit v temo. Ali pa prej ustrelim domov. Samo 1x me je ulovila tema brez svetlega vezirja, pa sem fural do doma z odprtim. To sem si vsake 100m pobiral mušice z oči :wallbash:

Pence za XR 1100 so drugačne oblike, ker so 2x večje od xr1000 in popolnoma drugače oblikovane imajo tudi 4x večjo ceno, ter ne pozabi da so nov model :rolleyes::D simple matematika ane :headbang:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo za šalo,malo za res....je je šans...sam dobre luči moraš imeti :P

Stalno dolgo užgano luč, da ko ti pridem js nasproti s clear vizirjem oslepim :lol: :fight1:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno morda bedasto vprašanje: saj vožnja z odprtim vezirjem (pri zmernih hitrostih, npr. po mestu) ne škodi čeladi/vizirju?

Pa še bolj bedasto vprašanje: kako se izgovori Shoei?:) Šoei, šui,...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno morda bedasto vprašanje: saj vožnja z odprtim vezirjem (pri zmernih hitrostih, npr. po mestu) ne škodi čeladi/vizirju?

Pa še bolj bedasto vprašanje: kako se izgovori Shoei?:) Šoei, šui,...?

Ne razumem, zakaj te skrbi, da bi to škodovalo vožnji? Bolj tvojim očem, ko fašeš kakšnega brenča ...

Izgovori se pa nekako tako: šoui

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!