Skoči na vsebino

Shoei čelade


Desmo

Priporočene objave

Sem kupil skuterja pri AC-ju v LJ in ker sem z dolenjske ne vem če se bom vozil v MB po čelado oz na servise le te... Pa tud xr-1000 ni več možnosti kupit v grafiki in velikosti, ki jo želim imet, tako da se bom verjetno obrnil kar za XR-1100... Bom počakal do sejma motoBoom v Celju pa da potem vidim če bo tam kakšna ugodna ponudba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shoei ni potrebno servisirat :D

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shoei ni potrebno servisirat :D

Je pa fino vsaj enkrat letno opraviti strokovni pregled, generalno čiščenje na težko dostopnih zunanjih delih, nastavitev vizirja, morebitna zamenjava obrabljenih plastičnih delov ventilacije,....

Vem da Slovenski pooblaščeni trgovci za svoje kupce to opravijo brezplačno in strokovno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XR900 sem imel 6 let, brez servisov,brez zamenjave delov (ok 2 plastična šraufka za nastavitev vizirja sem zamenjal, ker sta se obrabila od mojega drkanja).Čelda še sedaj zgleda od zunaj kot nova (ok pretiravam, zgleda odlično).

Sedaj pri XR1000 (2 leti) tudi nobenih težav. Vsi deli so še 1A, pa naredim v povprečju letnu cca 17k, tako da ne stoji doma na polici.

Pucam je pa doma redno..pač treba malo paziti na svoje zadeve :D

@norifumi: Se pa strinjam s tabo, da je fajn, če ti jo nekdo prečekira, kot recimo to dela Compi za svojo znamko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako se obnese xr-1100 na manjši hitrosti, je dobro zračna??

lahko bi bila bolje zračena...

v mejnih pogojih se je prav težko znebiti rose, kljub vgrajenemu pinlocku...

xr1000 je bila v tem pogledu dosti boljša!

je pa tako, da več zračenja pomeni tudi več šuma...

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdj kukr sm jo jst uspeu stestirat letos se mi zdi zlo zračna, saj zdaj ko je bil malo bolj mraz ko sem odprl zračnike je kr fajn pihal mimo glave. Ne morm ti pa povedat kako bo pri 30° :closedeyes: Zdj pr majhnih hitrostih se mi pa tud zdi čist uredu, ampak kj več bomo pa vidl k bo mal bl vroče. Uglavnm proti uni nolanci k sm jo meu prej je velik bolš. Drugače pa zanč ko je blo okol 20° že ni blo nobene panike, sm jo meu par ur na glavi in mi ni blo nč vroče... :D Glede rosenja sm meu pa jst probleme samo ko je blo okoli 0°C (k je blo mn se nism nikol vozu) če sm se vozu po mestu, kšni semaforji pa to se mi je mal zarosila tm uspodi pa nosu pa ob strani mal, ampak neke krize ni blo, ne vem pa kako bi blo če bi blo bl mrz ampak nimam niti namena ugotavlat k me je že takrt zebl :P . Ko pa je zunaj topleje, 5°+ se mi ne rosi čisto nič.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.moto-oprema-amd.hr/

poglejte pri sosedih, računjte -20% melverštojerja, morda se vam splača zapeljat do čakovca, jaz sem kupoval lani na koncu sezone jakne, za čelade pa nisem gledal.

To se IMHO za Shoei čelade ne splača, tudi pri naših trgovcih se da dobiti takšen popust, da na koncu znese še malce ceneje kot Hrvaška taxfree cena ... pa še zadevo imaš kupljeno lepo pri nas, kar je ugodneje glede garancije, podpore in vsega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gre kdo do petka na sejem Motoboom naj napiše če je tud kakšna ponudba čelad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gre kdo do petka na sejem Motoboom naj napiše če je tud kakšna ponudba čelad.

To tudi mene zanima, saj letos nikjer niso objavili seznama razstavljalcev, kar se mi zdi precej čudno ...

Sicer me pa glede Shoei čelad zanima ena zadeva, in sicer ali so prodajalci ob nakupu dolžni brezplačno zamenjati/prilagoditi lične blazinice za pač takšne, ki omogočajo idealnejši oprijem čelade kot ga ponujajo standardne blazinice ali je pa potrebno te blazinice doplačati/dokupiti? Namreč jaz imam velikost glave ravno med S in M (obseg glave cca. 56,5cm), S mi je pretesna (čez čas začnem čutiti neudobje), za M pa imam občutek, da bi lahko bila za odtenek bolj pritisnjena in bi mogoče bilo vredno poskusiti zamenjati standardne lične blazinice z debelejšimi ...? Torej kako je s tem v trgovinah s Shoei čeladam pri nas?

Popravljeno . Popravil salko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel enak problem kot ti, M nekoliko preohlapna, S malo pretesna tistih 5 min ko sem jo imel na glavi, govorim za xr1000, kako je z novo xr 1100 pa je treba še preizkusit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To tudi mene zanima, saj letos nikjer niso objavili seznama razstavljalcev, kar se mi zdi precej čudno ...

Sicer me pa glede Shoei čelad zanima ena zadeva, in sicer ali so prodajalci ob nakupu dolžni brezplačno zamenjati/prilagoditi lične blazinice za pač takšne, ki omogočajo idealnejši oprijem čelade kot ga ponujajo standardne blazinice ali je pa potrebno te blazinice doplačati/dokupiti? Namreč jaz imam velikost glave ravno med S in M (obseg glave cca. 56,5cm), S mi je pretesna (čez čas začnem čutiti neudobje), za M pa imam občutek, da bi lahko bila za odtenek bolj pritisnjena in bi mogoče bilo vredno poskusiti zamenjati standardne lične blazinice z debelejšimi ...? Torej kako je s tem v trgovinah s Shoei čeladam pri nas?

Jst sm imel enak problem obseg imam isto okoli 56,5cm, sm probou S in M, ampak ko sm mal hodu tm po trgovini pa testeru pa to sm se nekak odloču da mi je M prevelika in sem vzel S. Na začetku mi je bla kr dost tsna, še posebi napram uni k sm jo mel prej ampak zdj se je pa ful lepo usedla in mi direkt sede na glavo (tudi ob večurnem nošenju nič ne tišči) :worship:. Uglavnm sam pazi da te ne tišči tm pr čelu, kjer so blazinice najtanjše, drugo se po nekaj časa lepo prilagodi obliki glave :beer1:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To tudi mene zanima, saj letos nikjer niso objavili seznama razstavljalcev, kar se mi zdi precej čudno ...

Sicer me pa glede Shoei čelad zanima ena zadeva, in sicer ali so prodajalci ob nakupu dolžni brezplačno zamenjati/prilagoditi lične blazinice za pač takšne, ki omogočajo idealnejši oprijem čelade kot ga ponujajo standardne blazinice ali je pa potrebno te blazinice doplačati/dokupiti? Namreč jaz imam velikost glave ravno med S in M (obseg glave cca. 56,5cm), S mi je pretesna (čez čas začnem čutiti neudobje), za M pa imam občutek, da bi lahko bila za odtenek bolj pritisnjena in bi mogoče bilo vredno poskusiti zamenjati standardne lične blazinice z debelejšimi ...? Torej kako je s tem v trgovinah s Shoei čeladam pri nas?

Iz lastne izkušnje vem, da trgoci niso ''dolžni'' brezplačno zamenjati ličnice ampak večinoma to naredijo kot dodatno uslugo kupcu...

V MB je to sigurno pošlihtano!!!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se prav spomnim iz preizkusa XR-1100 velikosti S na glavi v Louisu, sem se z nosom rahlo dotikal sprednjega dela čelade. Je to zanesljiv znak, da je S premajhna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se prav spomnim iz preizkusa XR-1100 velikosti S na glavi v Louisu, sem se z nosom rahlo dotikal sprednjega dela čelade. Je to zanesljiv znak, da je S premajhna?

pojdi k boštjanu v mb na AC pa ti bo svetoval pa pravo čelado izbraltrance_25_naughty.gif

Iz lastne izkušnje vem, da trgoci niso ''dolžni'' brezplačno zamenjati ličnice ampak večinoma to naredijo kot dodatno uslugo kupcu...

V MB je to sigurno pošlihtano!!!! :worship:

veš to zagotovo?

al samo domnevaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojdi k boštjanu v mb na AC pa ti bo svetoval pa pravo čelado izbraltrance_25_naughty.gif

Mogoče veš odpiralni čas AC v Mariboru (predvsem me zanima za jutri, v soboto), sem iskal na njihovi strani pa ne najdem oz. nimajo nikjer napisano ... Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje, punca ma shoei, pa ji je danes padla po tleh... nic zlomljeno ali poceno se je pa ocitno vizir premaknil tako da ima sedaj luft ko se zapre in ji piha v celado. Kam bi lahko to nesel nastavit? Po moznosti lj-okolica, ce ne, pa magari tudi jutri v celje na motoboom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojdi k boštjanu v mb na AC pa ti bo svetoval pa pravo čelado izbraltrance_25_naughty.gif

veš to zagotovo?

al samo domnevaš?

Kot rečeno - ''iz lastne izkušnje'' vem ZAGOTOVO!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moznosti lj-okolica, ce ne, pa magari tudi jutri v celje na motoboom?

Bil ravno danes v Celju na sejmu v upanju, da najdem štant z zmerno zalogo Shoei čelad, dejansko jih je bilo toliko kot nič - na enem štantu sem videl eno XR-1100 pa še to so jo imeli samo v velikosti L ... Zato nameravam jutri v MB, da najdemo pravo velikost za mojo betico ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No danes (končno) kupil XR-1100, zaenkrat po vožnji iz trgovine do doma (cca. 70km) izredno zadovoljen! Kupil sem jo pa v AC Maribor, kjer moram tudi pohvaliti njihovega prodajalca!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo zate ;)

mene zanima če je ta x-12 oz x-spirit II vredu za po cesti al je bolj pista oz d(i)rkališče varjanta???

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

x-spirit je bolj namenjena za dirkališče, za normalno cestno vožnjo pa bolj xr-1000 in xr-1100

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!