Skoči na vsebino

MOTO brezrokavniki, Odsevni jopiči, Airbag...


RAN

Priporočene objave

Tudi jaz v veliki vročini dam lajbič preko majice, pa počasi (ampak res počasi) kruzam po mestu ali podeželski cesti.

Moram pa priznati, da sem se letos mogoče trikrat peljal brez njega, v sami jakni. Kot, da nekaj manjka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na kratke fure polet vsekakor brez jakne,sam u lajbču,vendar tu pa tam kakšna osa al pa čebela za majco useka!

včeraj sem v odprto čelado fasal sršena-ko dab me negdo fajn po gobcu,še dons mam podgrlino mal natečeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namest ledvičnga pasu mogoče?

jaz mam vedno gor lajbič

tud če sem z avtom samo da mam takrat jeans telovnik

no

pozim je druga zgodba

na motorju mam lajbič čez jakno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

pjebi, če bo kir rabo usnjen lajbič jih en tip v celju dela po meri za 50€. zadeva je odlična, usnje kvalitetno, če pa kdo nuca številko nej mi pošlje sporočilo.

piše se pa Farič:naughty::worship::rolleyes:

post-21984-125891722329_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao kakšno vprašanje ! zakaj brezrokavnik ?! a dam podvprašanje ! zakaj jih nosijo samo člani posameznih klubov ali združenj ?

moto frik, pa to ti je isto kot osebna izkaznica ! lična karta ! personifikacija ! razlog da te slečejo & nabunkajo ! pasaporto !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kake 4 leta nazaj, je tip predme zapeljal, pa sem se stresel - k sreči ne v njega.

Brez dotika ni krivde, povedal je še, da me ni videl.

Od takrat vedno vozim brezrokavnik.

Brez značk.

Od našitkov pa samo dve sivi črti.

Saj malo je že zjeban, po robovih natrgan.

Nekaj bo na tem - vraževernost ali nekaj podobnega, ne vem :krneki:

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem si kupo usnjen brezrokavnik, pa ga cele 4 krat imel oblečenega v 7 letih :unsure:

je kot nov, visi v omari ter mi jemle plac, vendar ga nimam namena prodat, pa nevem zakaj ne :hmm:

Popravljeno . Popravil TheMan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva tema, motofrik!

Z laibčem je tako;

Zakaj je uporaben, so pogruntali že davno kmetje. Pa tudi kavbojci in Indijanci!

Zato, ker telesu nudi toplotno zaščito, obenem pa se roke hladijo, kar posledično ohlaja organizem.

Westsiderji so celo na zgornji hrbtni in sprednji stani dali rese, po katerih se odtekajo vodne kaplje, da se lajbeč na razmoči. Zvito ne!

Ker pa je človek neposredno vezan na preteklost, predvsem, če je posredi kavbojstvo in indijanarstvo, ki ga je poveličal nihče drug kot Hollywood, smo ga povzeli še motociklisti. - Tudi nam prijetno dene. Ko je hladneje, je več kot dobrodošel. V vročih dneh pa je še vedno znosenejši od dvojne jakne, ki ti pokriva tudi roke. Ali je iz usnja, ali jeansa, je odločitev vsakega individualista. Resnici na ljubo, pa je to postala moda!

Pa naj bo! Z njo, in z "njim" si nekateri lagitimirajo pripadnost. Kaj gor tlačimo, je svoboda vsakogar od nas. Nekateri si nadevajo našitke, da se ve čigavi so. Drugi pa po njemu popajo lastno motoristično preteklost. - Zakaj pa ne?! S svojimi oblačili delaš, kar ti je po volji. - Videl sem človeka, ki je nanj pripenjal "Ola gume" vseh vrst, velikosti in odtenkov. Človek je bil izviren in tudi to je tisto, kar popestruje motorizem...

Jaz npr, ga imam že nekaj desetletij. In vsak motociklistični "podvig" je zaznamoval ta kos obleke brez rokavov. Škoda le, da ga verjetno sedem-osem let že nisem zvlekel nase. Morda ga bom nekoč? Nanj prilepim le tisto, kar sem na osnovi motorizma prigaral. In hvala bogu, da je na njem za kič, že zdavnaj zmanjkalo prostora.

K suhoparnem tekstu pa še dekoracija, ki dela zmedo v omari.

http://www.motosvet.com/tabla/uploads/post-4472-125907940898_thumb.jpg http://www.motosvet.com/tabla/uploads/post-4472-125907943295_thumb.jpg

post-4472-125907940898_thumb.jpg

post-4472-125907943295_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miran :worship:

Sam nosim lajblč, ker nosim na njemu znak našega društva in nič drugega, čeprav mam kar nekaj drugih našitkov ali značk jih ne dajem nanj, ker jih raje zbiram doma zase, bolj se mi tako dopade !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...

Do letos sem ga vozil v kovčku, ker je ponekod predpisan, če ustaviš na robu cestišča. Letos pa sva s kolegom prvič "šminkirala" tudi med vožnjo.

Namesto dveh ježkov za zapenjanje prišiješ zadrgo, seveda pa pred tem prilagodiš na velikost motojakne in ni več nadležnega "frfotanja".

Mogoče smo tudi zaradi večje opaznosti celo pot prevozili brez nezgod. V Gruziji in Armeniji velja bolj zakon večjega, Turčija je bolj po naših merilih.

slike povedo največ.....

post-7865-021042100 1279310260_thumb.jpg

post-7865-025741100 1279310273_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekola, nekaj takšnega sem študiral, da si nabavim.... Louis

20011930390kl5ne.jpg

VisuallID ima tekega... jaz pa takole z jopičem - eden redkih http://www.motosvet.com/tabla/topic/8143-ali-si-bil-ti/page__st__9315

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam 2005 me je tip izsilil, prednja je blokirala, jaz na tla, model pa je gladko prijavil, da me ni videl.

Odtlej sem v jopiču.

Izkušnje:

Tisti z velcrom plapola. Razpne se, potem ga pa nacefra.

Našel sem si enega na zadrgo, ki ima poleg okrogtrebušnih odsevnikov še odsevne naramnice.

V 'čudnih' deželah (razni Kaz-, Uzb-, Turkmeni-stani, Arabci, Berberi, Rusi) me imajo na hitro za 1/2caja - včasih celo 1/2caji sami :).

Odkar je moja na svojem, je v rumenčku tudi ona - snameva jih v vukojebinah, kjer skoraj ni prometa.

Letos je smiley kaciga padla - dobro nadomesti kanarinca.

Narediš, kar pač lahko ... Živeli cestarji!

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest VisualID

Zadnjič sem videl enga nemca,ki je imel nek odsevni rumeni trak samo na sebi....tko cez rame po diagonali do pasa in okol pasa.....ful se ga je vidlo....

Tega imam jaz :OK: Kupil v Lojzu, stane malo preko 20 EUR. :( Ni poceni, samo sem vsaj bolj varen kot drugače. Nosim ga VEDNO (edino mogoče enkrat ali dvakrat ga nisem imel na sebi odkar sem si ga kupil) na črnem kombinezonu.

Je pa drugačen kot tale na sliki. V resnici je na eni strani fluoroscentno rumen (za čez dan), če ga pa obrneš (za nočno vožnjo) je pa potem čez sredino vseh pasov tisti bel odsevni trak ob straneh pa cca 1 cm rumen.

Moj drugi, poletni kombinezon je pa itak čez dan dovolj viden da ga ne potrebujem (zelo žive barve), po temi pa imam tisti oranžni odsevni jopič... ki ga imam vedno s seboj, spravljenega pod zadnjim sedežem motorja.

Plapolanje jopiča pa rešite tako da si nabavite velcro trake (oz. ježeke) - se dobijo posebej za kupit, na eni strani ježek na drugi pa lepilo - in si jih nalepite oz. našijete na jopič.

Jaz sem si to naredil, zdaj ne samo da mi več tečno ne plapola niti se več ne odpira, ampak se mi še celo bolj tesno prilega in se nič ne giblje med vožnjo. :OK:

Če je kakšna posebna želja lahko objavim slike tega prirejenega jopiča. Ni lepo, je pa funkcionalno.

Popravljeno . Popravil VisualID
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@VisuallD....,pokaži slike,da bomo videli to čudo....,kako zgleda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil sem ga lani, zdaj ga bom začel pa tudi uporabljat.

Mislim, da me ne bo kazil, ker sem itak majhen, debel in plešast, aja pa še brazgotino imam:lol1:...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil sem ga lani, zdaj ga bom začel pa tudi uporabljat.

Mislim, da me ne bo kazil, ker sem itak majhen, debel in plešast, aja pa še brazgotino imam:lol1:...

:OK:še polepšal te bo..preverjeno na lastni koži... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest VisualID

@VisuallD....,pokaži slike,da bomo videli to čudo....,kako zgleda...

Končno sem se spommnil slikati.

Moj jopič ne bo nikoli dobil nagrade za lepoto, je pa funkcionalno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!