Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

pred 14 minutami, franc pravi:

Kot sem jaz seznanjen, je tako predvsem zaradi "uspešnega" poslovanja Jankovića. Prenapihnjeno, predrago, preveč razkošno, previsoki obratovalni stroški (za povrh pa še kakšni "čudni" izvajalci) ...  Posledično so se dvignile cene in kupci so šli drugam.

lp

Se ne bi strinjal.

JJ je Zokija odstranil in mercator prodal Agrokorju, ki je rabil trgovino za prodajo svojih manj kvalitetnih izdelkov. Ker je bil Agrokor precej zadolžen je izčrpaval Mercator dokler sam ni propadel, in kasneje so ga prenesli na Nizozemsko firmo.

Todorić (Agrokor) ne bi kupil Mercator, če bi bil ta v res tako slabem stanju, ampak ker je preko Mercatorja skušal sebe obdržati.

Merkator je uničeval Todorič z izčrpavanjem, tudi s prodajo in nato najemom svojih trgovin, da je prišel (samo trenutno ) do denarja.

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, franc said:

Kot sem jaz seznanjen, je tako predvsem zaradi "uspešnega" poslovanja Jankovića. Prenapihnjeno, predrago, preveč razkošno, previsoki obratovalni stroški (za povrh pa še kakšni "čudni" izvajalci) ...  Posledično so se dvignile cene in kupci so šli drugam.

lp

ne vem, jaz opažam katastrofo v Merkatorjevih trgovinah v zadnjih parih letih.

Zadnji 2 leti pa zaidem tja noter res samo če rabim kaj na hitro, ker je pač najbližja trgovina.

Skratka, zanič kvaliteta, zanič izbira in (pre)visoke cene.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, skalar36 pravi:

 Vse narobe je bilo, ker ni bilo lustracije. SDS ima vedo istega frontmana, ki dejansko je vodja tolpe.

"levi". Pa vztrajno menjajo vodjo, ki je le šofer avtobusa, maskota. Šolarčki na njem pa mislijo, da je šofer glavni in določa smer. Mafija pa ista. 

V

Lustracije ni bilo, ker se Janša ni strinjal. Če bi bila lustracija se ukine SDS, ker ostanejo brez članstva .

Komunist do komunista!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ftp pravi:

Tudi Janković, takšen kot je sedaj je postal po zaslugi Ivanajj.

Če se spomnemo, kdor se lahko, je uspešno vodil Mercat., se razvijal, širil, obenem je bil najcenejša trgovska veriga in prodajal kvalitetne slovenske izdelke. Tudi plače so bile najvišje v trgovski branži. Tudi za izvoz je skrbel, ker je te slovenske izdelke prodajal tudi v svojih trgovinah po bivši jugi.

Ke se ni strinjal s privatizacijo po jj modelu so ga odžagali, trgovino skoraj podarili. Sedaj je najdražji trgovec z najnižjo kvaliteto in počasi vsiha.

Za to se je maščeval in se še vedno.

Ja, seveda. Samo velikostni razredi so precej različni. Sicer pa ko se postavijo "ceniki" korupcije, se več ne zmanjšujejo.

Na levi se še nekaj poskuša s spremembami na volitvah, kolikor je sploh mogoče, na desni pa popolnoma nič in vstrajajo kot slepe kure.

Če bi bil na desni kdo drugi, bi vlada sigurno drugače izgledala.

Isto bi bilo, saj so za Holobom, Komediantom, Cmerarjom vedno isti ljudje. 

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

sej to ni nič posebnega, tako nastavljenih s strani politike je bilo čisto povsod in pri vseh firmah, kjer je država/politika imela prst zraven. Kdor kontrolira denar (beri nastavljence) kontrolira vse. Edini "nenastavljeni" so bili tisti, ki so podjetja sami zgradili.

In Janković mi tut gre na qurtz da ne bo dvoma. 

In kaj si napisal, nič😂

Enostavno ne priznate, da so levi isti qrac kot desni, al pa še slabši... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Kmet2 pravi:

Enostavno ne priznate, da so levi isti qrac kot desni, al pa še slabši... 

Ne niso. Niti približno.

Oboji so sicer pokvarjeni, samo eni več drugi manj. Zato pa izbiramo manjše zlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, ftp pravi:

Ne niso. Niti približno.

Oboji so sicer pokvarjeni, samo eni več drugi manj. Zato pa izbiramo manjše zlo.

Če sta dva kontra pola ne moreta biti povsem enaka...jaz sem za tistega ki vedno izgublja ampak sem zadovoljen pri sebi...preživeli bomo do smrti in resnica bo na koncu vedno zmagala :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kugelschreiber pravi:

ni letelo tolk nate, kot na lesenga odvetnika, v para-državni službi, s slabim miljonom dni bolniške...Jaki desničar.

Ko vidim, da se nek bolni um na tak način norčuje iz soforumaša, je jasno, da s takim podlim osebkom ni mogoča normalna debata. Kaj, če se tebi pripeti taka ali še hujša tragedija in se znanci in prijatelji začnejo neokusno norčevati iz tebe? Kako bi se počutil? Pa verjemi mi, da ti osebno ne želim nič žalega. Nasprotno. Ti z svojimi izjavami pa ne segaš samo do dna, temveč ga celo poglabljaš. Te ni nič sram? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

In kaj si napisal, nič😂

Enostavno ne priznate, da so levi isti qrac kot desni, al pa še slabši... 

sam da si ti nekaj napisal :P

ne vem zakaj bi jaz karkol moral priznati. Kar sem pa pisal sem pisal in to je da vsi sedijo na jahtah pri tajkunih. Levi in desni. S tem, da sploh ne maram opredeljevanja na levo in desno, ker tega ni, so vsi iste šole in iz istega gnezda. Samo mal drugačne bojne barve so si narisali na obraz, da zmedejo folk. Še največji komi je JJ.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, GeeSXer pravi:

Lustracije ni bilo, ker se Janša ni strinjal. Če bi bila lustracija se ukine SDS, ker ostanejo brez članstva .

Komunist do komunista!

Ti sploh veš, kaj pomeni lustracija in koga bi doletela, če bi bila izvedena? Kot kaže, pojma nimaš o čem sploh pišeš. Streljaš na slepo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Še največji komi je JJ.

Če bi to držalo, bi vse dosedanje vlade vodil on, ker bi imel na vsakokratnih volitvah najmanj 70% podporo in 100% vseh komijev v Sloveniji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, bladerunner pravi:

Ko vidim, da se nek bolni um na tak način norčuje iz soforumaša, je jasno, da s takim podlim osebkom ni mogoča normalna debata. Kaj, če se tebi pripeti taka ali še hujša tragedija in se znanci in prijatelji začnejo neokusno norčevati iz tebe? Kako bi se počutil? Pa verjemi mi, da ti osebno ne želim nič žalega. Nasprotno. Ti z svojimi izjavami pa ne segaš samo do dna, temveč ga celo poglabljaš. Te ni nič sram? 

Glej, ta zapis.... ja groza s tvoje strani. Dvoličnost brez primere. Ne dolgo nazaj si se obregnil ob zunanji izled kugle... zato si si  takrat prislužil moj minus. Kaj naj še napišem??? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, bladerunner said:

Ko vidim, da se nek bolni um na tak način norčuje iz soforumaša, je jasno, da s takim podlim osebkom ni mogoča normalna debata. Kaj, če se tebi pripeti taka ali še hujša tragedija in se znanci in prijatelji začnejo neokusno norčevati iz tebe? Kako bi se počutil? Pa verjemi mi, da ti osebno ne želim nič žalega. Nasprotno. Ti z svojimi izjavami pa ne segaš samo do dna, temveč ga celo poglabljaš. Te ni nič sram? 

Prijatelji se z mene ne delajo norca, ne kozlajo gnojnice po meni in jaz jim vračam enak respekt.  Kaj si znanci mislite, mi je pred pred predlanski sneg. Tako simpl je to. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, bladerunner pravi:

Če bi to držalo, bi vse dosedanje vlade vodil on, ker bi imel na vsakokratnih volitvah najmanj 70% podporo in 100% vseh komijev v Sloveniji. 

jaz nisem opazil, da bi vlade vodili komunisti. Bivši komunisti pa možno in eden od bivših je tudi JJ. Ne moreš ga prefarbat :P

 

dober članek

https://reporter.si/clanek/slovenija/janez-zemljaric-je-odsel-mafija-v-slovenskem-javnem-zdravstvu-ostaja-komentar-1019842

V Reporterju, še prej Magu, že dvajset let od afere operacijske mize naprej razkrivamo, kdo vse se okorišča v javnem zdravstvu, ki je ena od večjih ponikalnic denarja davkoplačevalcev. V dveh desetletjih se ni veliko spremenilo, če pa že, na slabše. Janez Zemljarič je dobil mlade: množico še bolj brezobzirnih in pogoltnih naslednikov mlajše generacije. Medijski psi smo lajali, karavana plenilcev je šla skoraj neovirano dalje.

Da nihče v tem času, ko so se na oblasti zvrstile tako leve kot desne vlade, ni naredil reda, ne more biti naključje. Naropani denar je vedno našel pot do politikov, tudi tistih, ki so v opoziciji imeli polna usta pravičniških besed, da bodo, ko pridejo na oblast, kriminalcem stopili na prste. Kot pravi kirurg Erik Brecelj, v javnem zdravstvu ni levih in desnih, je samo denar. Posledično so še jahte, s katerimi med sabo tekmujejo zdravstveni dobavitelji. Poleg njih pa še nekateri posvečeni gradbeniki, ki prav tako mastno služijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, skalar36 pravi:

Glej, ta zapis.... ja groza s tvoje strani. Dvoličnost brez primere. Ne dolgo nazaj si se obregnil ob zunanji izled kugle... zato si si  takrat prislužil moj minus. Kaj naj še napišem??? 

Ja, drži, kar si zapisal. Drži pa tudi dejstvo, ki si ga namerno ali pa tudi ne izpustil, da je najprej on mene grobo žalil. Mozaik je potrebno najprej sestavit, da človek dobi popolno sliko nečesa. 

pred 6 minutami, Kugelschreiber pravi:

Prijatelji se z mene ne delajo norca, ne kozlajo gnojnice po meni in jaz jim vračam enak respekt.  Kaj si znanci mislite, mi je pred pred predlanski sneg. Tako simpl je to. 

Torej, če te prav razumem, so tvoji prijatelji veliko boljši ljudje od tebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

jaz nisem opazil, da bi vlade vodili komunisti. Bivši komunisti pa možno in eden od bivših je tudi JJ. Ne moreš ga prefarbat :P

 

Nikoli nisem in tudi sedaj ne trdim, da JJ ni ex komunist. Dejstvo pa je, da je med prvimi spregledal in veliko doprinesel k osamosvojitvi in demokratizaciji RS.

Popravljeno . Popravil bladerunner
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, bladerunner said:

Ja, drži, kar si zapisal. Drži pa tudi dejstvo, ki si ga namerno ali pa tudi ne izpustil, da je najprej on mene grobo žalil. Mozaik je potrebno najprej sestavit, da človek dobi popolno sliko nečesa. 

Torej, če te prav razumem, so tvoji prijatelji veliko boljši ljudje od tebe.

Oh dear. Narobe razumeš.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, bladerunner pravi:

Nikoli nisem in tudi sedaj ne trdim, da JJ ni ex komunist. Dejstvo pa je, da je med prvimi spregledal in veliko doprinesel k osamosvojitvi in demokratizaciji RS.

da, spregledal :P

veš kaj je borba za oblast? Ko nekomu zrastejo peruti, pa poskuša prevzeti oblast. Očutno mu ni zneslo, zato razni problemi, obtožbe (tudi podtikanja, taka je politika). Z istimi se je družil in prijateljeval, katere poimenuješ komi. Tehnika vladanja, totalitarizem in podobno je komi šola. Še vedno jo izvaja.

K osamosvojitvi so veliko prinesli, tisti, ki so bili na bojišču. Tisti ki so sedeli v CD so v glavnem blebetali.

Te pravljice kar drugim prodajaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, bladerunner pravi:

Ja, drži, kar si zapisal. Drži pa tudi dejstvo, ki si ga namerno ali pa tudi ne izpustil, da je najprej on mene grobo žalil. Mozaik je potrebno najprej sestavit, da človek dobi popolno sliko nečesa. 

Glej, če se zmerajamo med sabo, da smo debili, kreteni itd, je ena stvar. Marsikdo je za marsikoga debil. Se strinjam z kuglo biti debil je izbira. Sebe štejem v to kategorijo. Mnenje je mnenje.

Zmerjat človeka z zunanjim izledom, mal kasneje pa takole moraliziranje... preberi za sabo: 

 

pred 38 minutami, bladerunner pravi:

Ko vidim, da se nek bolni um na tak način norčuje iz soforumaša, je jasno, da s takim podlim osebkom ni mogoča normalna debata. Kaj, če se tebi pripeti taka ali še hujša tragedija in se znanci in prijatelji začnejo neokusno norčevati iz tebe? Kako bi se počutil? Pa verjemi mi, da ti osebno ne želim nič žalega. Nasprotno. Ti z svojimi izjavami pa ne segaš samo do dna, temveč ga celo poglabljaš. Te ni nič sram? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

Kot pravi kirurg Erik Brecelj, v javnem zdravstvu ni levih in desnih, je samo denar.

Ker že omenjaš dr. Erika Breclja, zakaj nisi upošteval njegovega nasveta, ko je skritiziral NPM? Pa celo tebi sem prilepil post s omenjeno kritiko. Torej citiraš določene ljudi in se oprijemaš njihovih trditev le takrat, ko to tebi paše. Bodi vsaj enkrat dosleden v svojih postih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ftp pravi:

Ne niso. Niti približno.

Oboji so sicer pokvarjeni, samo eni več drugi manj. Zato pa izbiramo manjše zlo.

Manjše zlo pa vsak vidi drugače😁

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, bladerunner pravi:

Ker že omenjaš dr. Erika Breclja, zakaj nisi upošteval njegovega nasveta, ko je skritiziral NPM? Pa celo tebi sem prilepil post s omenjeno kritiko. Torej citiraš določene ljudi in se oprijemaš njihovih trditev le takrat, ko to tebi paše. Bodi vsaj enkrat dosleden v svojih postih. 

zakaj bi moral poslušat ali verjet? Povej? Lahko verjamem, lahko ne, lahko se strinjam al pa ne. Niti njega niti Musarce ne kujem v zvezde. Veš, fanatično zagovarjanje nekega liderja je zgolj in samo fanatizem.

Sicer Breclja omenja članek, ne jaz. Ampak v tem primeru se strinjam z njim. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, skalar36 pravi:

Glej, če se zmerajamo med sabo, da smo debili, kreteni itd, je ena stvar. Marsikdo je za marsikoga debil. Se strinjam z kuglo biti debil je izbira. Sebe štejem v to kategorijo. Mnenje je mnenje.

Zmerjat človeka z zunanjim izledom, mal kasneje pa takole moraliziranje... preberi za sabo: 

Saj smo že debatirali o tem, kdo je koga na tem portalu prvi začel grobo žalit, ko sem začel komentirati politiko. 

Ni enako se obregnit ob človeka, ki je malo bolj debel, z norčevanjem iz nekoga, ki bi lahko zaradi bolezni in raznih nesreč celo umrl. Razumeš razliko? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, bladerunner said:

Popravi me, prosim!

Dec, za tebe popravt bi blo treba resn in profesionaln angažma. Pa še pol, uspeh ni samoumeven. Jez nism psihiater. Vseeno, hvala za zaupanje. 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

Dec, za tebe popravt bi blo treba resn in profesionaln angažma. Pa še pol, uspeh ni samoumeven. Jez nism psihiater. Vseeno, hvala za zaupanje. 

Hvala za prijazen odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!