Skoči na vsebino

SMUČANJE 09/10


JANUSKA

Priporočene objave

Še slikci iz Katschija

- proti zahod iz sedla

grim.gif- seda v gozdu iz doline iz severo vzhoda.

pod njo pa krasen carving (ne preostro, kot recimo Marof med moto pistami), by the way, najhladnejši predel celotne Avstrije (dolina ob začetku sede) razen v primeru da fen potegne (topli jugozahodnik)

Sedežnica iz St.Margarethen in Lungau.....za tiste ki ne veste.....Jp.....lep proga nimaš tu kaj....grim.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedežnica iz St.Margarethen in Lungau.....za tiste ki ne veste.....Jp.....lep proga nimaš tu kaj....grim.gif

BTW Nordabfahrt.....je pa dvosedežnica....grim.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probal lani 1 dan na Katschiju (Katschberg) - prvič - bom še šou.

Družinsko usmerjen a vseeno v redu. Še večkrat bi šou pa, ko bodo sidra zamenjal s kaj sedečega (severo vzhodna stran). 3 sidra eno za drugim, če hočeš na vrh. Aja, pa prepiha boljš da ni.

Probal 2x Višarje:OK:. Za Korošče je en mau daleč.

WC smuk proga za dekleta. Sam za 1 teden zna bit preenoličen.

Aja, pa ne it na Prešerna. Je cela Slovenija gor. Sm debelo uro čaku, da sem lohka ojrote za karto zamenu:slap:. Se pa hitro zgonš, če se ta dolge ornk lotš. Med tednom. Cena pa v rangu Krvavca, če ne še manj. Pa še nekaj urne karte so na razpolago. Razgled je tut fajn pr menihih. Do vrha prdrsa tut precej turnih smučarjev.

slikce: cilnji spust smuka, vrh - domovanje menihov

LP

Sem pa grem 20.marca 2010.....malo preizkusit svoje zmožnosti....whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj pa ni ledenika..je 1200 metrov nad morjem..

naredijo pa umetnega snega toliko, da ni variante da bi uničil smuči..

čist kontra kot pri nas ko samo skale za silo pokrijejo..

nekoč je bil .... je bilo bolj mišljeno, da je ledenik izoblikoval dolino v dobi Ice Aga.

se strinjam glede umetnega zasneževanja, lani so majstri v Kranjski gori tako specilano naredili podlago da je bila vožnja pure rodeo drive :xx:, ni kej skrbijo za adrenalin z nepričakovanimi štengcami, valovčki, izboklinami, ledom ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekoč je bil .... je bilo bolj mišljeno, da je ledenik izoblikoval dolino v dobi Ice Aga.

se strinjam glede umetnega zasneževanja, lani so majstri v Kranjski gori tako specilano naredili podlago da je bila vožnja pure rodeo drive trance_32_shutup.gif, ni kej skrbijo za adrenalin z nepričakovanimi štengcami, valovčki, izboklinami, ledom ...

Nima veze, tud po takem je treba znat,sam mal bolj se trpi...

Drgac pa vecinoma hodm na Krvavc (ni dinar pa casa za drgam), pa tradicionalna Kranjska gora za par dni.. Pa Vogel vcas...

Vozm pa Speedwave 8, nagibam se k 10 vsaj... Vedno pa Elanketrance_25_naughty.gif ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam, sem razvajena, ker hodim na sneg izključno uživat ... podpiram pa tudi jest Elan že od malih nog ... Race SL, super dilca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Race SL, super dilca

Se strinjam, super dilca! Grem jutri malo na Katschberg pogledat če imajo kaj snega in piva. Upam da v soboto ugledamo tudi kaj sončka... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa kupujete tele RACE smuči?

http://www.elanskis.com/pcc.asp#xpath=/products/product#xpathid=WaveFlexSL#lang=slo

Na njih piše Race SL. Tu ni mišljeno prave race dilce ki jih v prosti prodaji (vsaj po mojem vedenju) itak ne dobiš. Pa še te so itak SLX/GLX.

Ampak nekak imam občutek da vse to ti dobro poznaš... :whistle:

Aja, kje pa ti kupiš gume 211GP (Grand Prix)? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje in kdaj je otvoritev motosvet ski sezone ?! :yea1:

ps

samo one sadovanjake na pohorju mi ne omenjat ! prosim ! pa brez zamere verni štajerski ljubitelji strmin !

priznam da imajo mariborčani najboljšo nočno skijanje ! :worship: res !

jet, fiberglass, elan, gl 707 ! :naughty: z certifikatom starodobnika ! še zmeraj vozne !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk (po vajino) pa izkoristita tele SL race smucke? A z nekim solidnim - dobrim - odlicnim znanjem lahko smucata cel dan?

Stvar ni toliko v znanju kot v kondiciji. Z mojo kondicijo smučam tam 3 ure potem je pa potreben počitek ali pa kar zaključek s pirčkom in golažem na soncu. Meni je pač všeč radij 11,7 pri 160 cm dolgi smučki (imam še ta stare rdeče SL).

Ampak meni tudi 3 ure smučanja (recimo zjutraj še na frišnih progah, ne preveč strmih in dovolj širokih za zarezno tehniko) povsem zadostuje.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

katero slovensko smučišče priporočate za popolnega začetnika, pa da ima kako dobre inštuktorje (za en dan, za naučit osnove) in seveda izposojo opreme? Kak predlog glede inštruktorjev ali šol?

tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ski shop kot bajkera :naughty:

Res ??? Smo glih v kupovanju še enega para :) ... a gre za podpultno prodajo :) ??? Drugače pa v najbližji štacuni, kdaj se tud do Begunj zaplejemo.

Race - perjad - kokoške ja ni kej, to bo zame sem rekla in jih kupla :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

katero slovensko smučišče priporočate za popolnega začetnika, pa da ima kako dobre inštuktorje (za en dan, za naučit osnove) in seveda izposojo opreme? Kak predlog glede inštruktorjev ali šol?

tnx

Kranjska gora. Položna smučišča, super inštruktorji (šola Interšport Bernik). Jaz imam z njimi zelo dobre izkušnje. Sta se tam šolali (in se bosta še) obe hčeri in žena, pa tudi jaz sem se spravil na desko z inštruktorjem. Predlagam pa v vsakem primeru individualne ure.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kranjska gora...

hvala za predlog, vidim, da imajo tudi izposojo opreme. Pa še od punce firma ima apartma v KG. Krasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk (po vajino) pa izkoristita tele SL race smucke? A z nekim solidnim - dobrim - odlicnim znanjem lahko smucata cel dan?

Sama sem imela prej HCX model in je bil SL Waveflex (sori Biker) naslednjik tega modela, zato sem ga kar na pamet vzela. Lansko sezono sem se vozila še z SLX (2 dni) ter ženski model (par uric, pozabila kateri MAGIC), tako iz firbca, ker je imel ELAN testiranje opreme. Milsim da bi se dalo na vse dilce navaditi, ženske (bolj začetniško rekreativen model) je pač malo bolj opletal pri hitrem smučanju, drugače zelo lahko vodljive dilce, SLX naj bi bile zaradi dveh Ti plat trše, sem pozabila če sem sploh čiutila kako bistveno razliko med SL in SLX ... letos bi, če bi kupovala dilce zase vzela ženski model (zaradi težišča).

Vzdržlljivost pa je bolj odvisna od kondicije .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... letos bi, če bi kupovala dilce zase vzela ženski model (zaradi težišča).

Čist iz firbca eno resno vprašanje. Zakaj naj bi bilo težišče pri ženskah drugačno (drugače razporejeno) kot pri moških? Ali je bolj naprej ali bolj nazaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist iz firbca eno resno vprašanje. Zakaj naj bi bilo težišče pri ženskah drugačno (drugače razporejeno) kot pri moških? Ali je bolj naprej ali bolj nazaj?

ženske imamo zaradi same konstitucije težišče bolja zadaj, po domač povedan nas vleče na rit, zato imajo ženski modeli (ne vem če vsi) vezi bolj pomaknjene naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ženske imamo zaradi same konstitucije težišče bolja zadaj, po domač povedan nas vleče na rit, zato imajo ženski modeli (ne vem če vsi) vezi bolj pomaknjene naprej.

mogoče pa iz navade jih vleče na hrbet:whistle:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje in kdaj je otvoritev motosvet ski sezone ?!  :yea1:

ps

samo one sadovanjake na pohorju mi ne omenjat ! prosim ! pa brez zamere verni štajerski ljubitelji strmin !

priznam da imajo mariborčani najboljšo nočno skijanje !  :worship: res !

jet, fiberglass, elan, gl 707 !  :naughty: z certifikatom starodobnika ! še zmeraj vozne !

Elan RC 05....za v nebo.... :evilgrin:

Race dile? Različno: v fabriki, od tekmovalcev, v trgovini pe Race replike(RR) :whistle: .....baje da so v mojih letih zadostne.... :naughty: 

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ženske imamo zaradi same konstitucije težišče bolja zadaj, po domač povedan nas vleče na rit, zato imajo ženski modeli (ne vem če vsi) vezi bolj pomaknjene naprej.

Torej, zakaj in kaka razlika nastane v pomikanju vezi bolj naprej ali bolj nazaj:

1. Popolnoma brez veze je karkoli eksperimentirat s pomikanjem vezi bolj naprej ali nazaj če nisi res izkušen smučar. Za primer: Tina Maze je imela na državnem prvenstvu na Krvavcu eno smučko zmontirano normalno, drugo pa 2 cm bolj naprej. Kdor stavi, da je čutila kako razliko je stavo izgubil. Pustite tako kot so si zamislili v tovarni.

2. Vezi bolj naprej pomeni, da bo smučka lažje šla v zavoj. Podobno kot če motor spustiš v vilicah dol.

3. Atomic ima vezi, ki imajo možnost pomika vezi 0.5 cm bolj naprej ali nazaj. Probal, isto sranje.

4. Ženske smuči so namenjene pač "damam", ki se ne bojo nekaj matrale ali divjale, zato so povečini mehkejše, manj agresivne, plate so nižje, obvezno kičaste (da pašejo k obleki), če so montirane bolj naprej je to seveda zato, da se ni treba nekaj matrat.

5. Veliko premalo se ljudje posvečajo izbiri primernih smučarskih čevljev. Pri nakupovanju ne upoštevajo, da je v trgovini 25 stopinj plusa, na smučišču pa večinoma pod nulo in kar naenkrat postanejo pretrdi. S smučmi tega problema ni.

Mogoče en moj nasvet...

Kupujte rabljene otroške VSL smuči z radijem 17m, dolžine nekje 160 - 175 in užitek je zagotovljen 90% smučarjev.

Tistih 5%, ki zares vejo o čem se gre, mojega nasveta ne rabijo.

Ostalim 5% pa živ bog ne more pomagati in bojo kupili karkoli že. (eni so že prišli nazaj po tisto kar sem jim predlagal)

Pa ne me spraševat če mam kake smuči za prodat, ker se ta roba prodaja julija ali avgusta.

Pa veliko srečnih zavojev vsem. Sam še sneg rabimo.

Aja, sam se nagibam k free-ride smučem. Pač me neko vijuganje ne zanima več, čeprav se tudi s temi da super zavijati. Sam še v Elanu jih moram prepričat da mi jih dajo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!