Skoči na vsebino

SMUČANJE 09/10


JANUSKA

Priporočene objave

Torej, zakaj in kaka razlika nastane v pomikanju vezi bolj naprej ali bolj nazaj:

1. Popolnoma brez veze je karkoli eksperimentirat s pomikanjem vezi bolj naprej ali nazaj če nisi res izkušen smučar. Za primer: Tina Maze je imela na državnem prvenstvu na Krvavcu eno smučko zmontirano normalno, drugo pa 2 cm bolj naprej. Kdor stavi, da je čutila kako razliko je stavo izgubil. Pustite tako kot so si zamislili v tovarni.

2. Vezi bolj naprej pomeni, da bo smučka lažje šla v zavoj. Podobno kot če motor spustiš v vilicah dol.

3. Atomic ima vezi, ki imajo možnost pomika vezi 0.5 cm bolj naprej ali nazaj. Probal, isto sranje.

4. Ženske smuči so namenjene pač "damam", ki se ne bojo nekaj matrale ali divjale, zato so povečini mehkejše, manj agresivne, plate so nižje, obvezno kičaste (da pašejo k obleki), če so montirane bolj naprej je to seveda zato, da se ni treba nekaj matrat.

5. Veliko premalo se ljudje posvečajo izbiri primernih smučarskih čevljev. Pri nakupovanju ne upoštevajo, da je v trgovini 25 stopinj plusa, na smučišču pa večinoma pod nulo in kar naenkrat postanejo pretrdi. S smučmi tega problema ni.

Mogoče en moj nasvet...

Kupujte rabljene otroške VSL smuči z radijem 17m, dolžine nekje 160 - 175 in užitek je zagotovljen 90% smučarjev.

Tistih 5%, ki zares vejo o čem se gre, mojega nasveta ne rabijo.

Ostalim 5% pa živ bog ne more pomagati in bojo kupili karkoli že. (eni so že prišli nazaj po tisto kar sem jim predlagal)

Pa ne me spraševat če mam kake smuči za prodat, ker se ta roba prodaja julija ali avgusta.

Pa veliko srečnih zavojev vsem. Sam še sneg rabimo.

Aja, sam se nagibam k free-ride smučem. Pač me neko vijuganje ne zanima več, čeprav se tudi s temi da super zavijati. Sam še v Elanu jih moram prepričat da mi jih dajo.

Ti boš tole vedu zihr. Zanima me, zakaj men sedejo kratke smuči, tam od 146 cm pa do 156sm max pri mojih 175 cm višine? Aja radij pa 12-

Aja pa ne rabim nekih brzin, da bi užival. Sej veš, pussy scena.:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti boš tole vedu zihr. Zanima me, zakaj men sedejo kratke smuči, tam od 146 cm pa do 156sm max pri mojih 175 cm višine? Aja radij pa 12-

Aja pa ne rabim nekih brzin, da bi užival. Sej veš, pussy scena.:whistle:

če jo izkoriščaš..super..

če ne, pa mogoče zamujaš kaj boljšega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če jo izkoriščaš..super..

če ne, pa mogoče zamujaš kaj boljšega..

Ma iskoristu je do konca verjetn nam nikol, je se pa užitek nagnit do čevlja pa mal zdrsnit po njem in nadaljevat v naslednji zavoj...

Skor isto k na drsalkah, samo tam se z lahkoto spustiš do čevlja po notranji nogi:P, na smučeh mi po notranji ne gre še lih najbol.:grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma iskoristu je do konca verjetn nam nikol, je se pa užitek nagnit do čevlja pa mal zdrsnit po njem in nadaljevat v naslednji zavoj...

Skor isto k na drsalkah, samo tam se z lahkoto spustiš do čevlja po notranji nogi:P, na smučeh mi po notranji ne gre še lih najbol.:grrr

Ko ti sneg :naughty: po riti šprica, pol je šele užitek....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, zakaj in kaka razlika nastane v pomikanju vezi bolj naprej ali bolj nazaj:

4. Ženske smuči so namenjene pač "damam", ki se ne bojo nekaj matrale ali divjale, zato so povečini mehkejše, manj agresivne, plate so nižje, obvezno kičaste (da pašejo k obleki), če so montirane bolj naprej je to seveda zato, da se ni treba nekaj matrat.

no sej to je moj point, pišemo o rekreativnem smučanju, ne pa o Tini Maze k ma tehniko in moč izpiljeno v nulo ... z leti me daje komoditeta, od turnega smučanja imam držo bolj nazaj, v katero padem proti koncu dneva (zmatranost), na taki smučki pa se lahko pošlepaš. Lansko leto so me res kičasti modeli odvrnili od nakupa :glare: ... bi pa pred nakupom na smučišču še probala kak trši model ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

race smuči za rekreativno celodnevno smučanje.......če niste odličen smučar, močan kot bik....pa še to ne gre.....sam imam tekmovalne slx, gsx (ženski model, ki je rahlo mehkejša dila), pa jo šele zdaj, ko je že malce utrujena lahko zategujem do konca.....moška tekmovalna.....pozabte......kar se pa tiče vezi naprej, nazaj....probaval......sem zelo agresiven smučar, robniki stalno v nulo zrihtani pod kotom 87stopinj......na ledeni progi in za moj okus krepko preveč naprej......me je čist preveč v zavoj povleklo....posledično vrgl nazaj.......z natrganimi hrbtnimi mišicami :whistle:

Kdor kupuje...naj kupi smuči primerne svojemu znanju....predobre smuči ne pomenijo boljšega smučanja.....prej trpljenja.....vsak vikend imajo proizvajalci in prodajalci testiranja po smučiščih......se splača počakat ter pred nakupom probat, kaj nam ustreza.......jest točno vem, kaj mi ustreza.....je pa cena prek 1000€ :headbang:........bojo še kar elanke in supersport****** mogle bit dobre

Prijetno smuko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

race smuči za rekreativno celodnevno smučanje.......če niste odličen smučar, močan kot bik....pa še to ne gre.....sam imam tekmovalne slx, gsx (ženski model, ki je rahlo mehkejša dila), pa jo šele zdaj, ko je že malce utrujena lahko zategujem do konca.....moška tekmovalna.....pozabte......kar se pa tiče vezi naprej, nazaj....probaval......sem zelo agresiven smučar, robniki stalno v nulo zrihtani pod kotom 87stopinj......na ledeni progi in za moj okus krepko preveč naprej......me je čist preveč v zavoj povleklo....posledično vrgl nazaj.......z natrganimi hrbtnimi mišicami :whistle:

Kdor kupuje...naj kupi smuči primerne svojemu znanju....predobre smuči ne pomenijo boljšega smučanja.....prej trpljenja.....vsak vikend imajo proizvajalci in prodajalci testiranja po smučiščih......se splača počakat ter pred nakupom probat, kaj nam ustreza.......jest točno vem, kaj mi ustreza.....je pa cena prek 1000€ :headbang:........bojo še kar elanke in supersport****** mogle bit dobre

Prijetno smuko

 Kakor kdo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest bi pa rad zvedel, katere dile stanejo čez 1000€ in kdo je tok nor da jih kupi..

Kaka je cena zdej niti ne vem, vem samo, da me je dila totalno navdušla....cena niti najmanj....takrat vem da so bile nekaj čez 200.000 SIT.kdo kupi.....nimam pojma, za ta denar raje motor kupim :whistle:

al pa ene hude smučke pa še 14dni smučanja v dolomitih:naughty:.....gre se pa za dile nordica doberman gs pro.......katere pa itak nimaš kej nucat na slovenskih smučiščih:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaka je cena zdej niti ne vem, vem samo, da me je dila totalno navdušla....cena niti najmanj....takrat vem da so bile nekaj čez 200.000 SIT.kdo kupi.....nimam pojma, za ta denar raje motor kupim :whistle:

al pa ene hude smučke pa še 14dni smučanja v dolomitih:naughty:.....gre se pa za dile nordica doberman gs pro.......katere pa itak nimaš kej nucat na slovenskih smučiščih:naughty:

noro dobra najbrž..in popolnoma nič boljša od neke elanke veleslalomke, pa ne tiste iz trgovine, ki se jih dobi za 200 evrov zelo malo rabljene..

z vezmi in plato da ne bo pomote..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in popolnoma nič boljša od neke elanke veleslalomke...

če bi hudi strokovnjaki za smuči vedeli, kaj (predvsem pa, za katere oh in sploh firme) proizvaja elan v begunjah (pejte enkrat na dan odprtih vrat) bi bili pri svojih izjavah o kvaliteti ene firme proti drugi precej previdnejši.

od približno 500.000 parov na leto je 'elanovih' ~ 220-230.000, ostalo je tako imenovani oem... (tuje blagovne znamke)

v svetovnem merilu: dovolj dobre kante delata dva proizvajalca, dovolj dobro drsno oblogo tudi samo dva in to uporabljajo

vsi svetovni proizvajalci smuči... 3/4 narejenih smuči je tako ali tako plastika (poliuretan) ostalo je nekaj vredno (lesene sredice), make-up zgornje obloge z raznimi dodatki je bolj kot ne sam sebi namen pa za učke farbat...

in nenazadnje smuči, ki se vozijo v svetovnem pokalu delajo v 'ročnem' oddelku in jih v štacuni ni...

(pa nisem slišal na dnevu odprtih vrat ampak pustil tam slabih 20let delovne dobe)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi hudi strokovnjaki za smuči vedeli, kaj (predvsem pa, za katere oh in sploh firme) proizvaja elan v begunjah (pejte enkrat na dan odprtih vrat) bi bili pri svojih izjavah o kvaliteti ene firme proti drugi precej previdnejši.

od približno 500.000 parov na leto je 'elanovih' ~ 220-230.000, ostalo je tako imenovani oem... (tuje blagovne znamke)

v svetovnem merilu: dovolj dobre kante delata dva proizvajalca, dovolj dobro drsno oblogo tudi samo dva in to uporabljajo

vsi svetovni proizvajalci smuči... 3/4 narejenih smuči je tako ali tako plastika (poliuretan) ostalo je nekaj vredno (lesene sredice), make-up zgornje obloge z raznimi dodatki je bolj kot ne sam sebi namen pa za učke farbat...

in nenazadnje smuči, ki se vozijo v svetovnem pokalu delajo v 'ročnem' oddelku in jih v štacuni ni...

(pa nisem slišal na dnevu odprtih vrat ampak pustil tam slabih 20let delovne dobe)

videl na lastne oči, vsa plastika se prodaja v interšportih, hervisih in podobno za 250 evrov komplet. sam tega nikoli ne bi kupil..

podobno kot to, da raje kupim 5 let starega tuona kot pa leto starega fz6..

Drugi nateg ki ga doživiš je pa servis smuči za 20 evrov..kjer smučo porinejo skozi mašino in je fertik v dveh minutah

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugi nateg ki ga doživiš je pa servis smuči za 20 evrov..kjer smučo porinejo skozi mašino in je fertik v dveh minutah

jebi ga, mašina je bla draga pa takoj se more povrnt :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dve slikici iz te proge.....za predstavo kako izgleda....unsure.gif

uf,uf, vidim, da ste divjaška družina :blush::photo: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf,uf, vidim, da ste divjaška družina blush.giftrance_29_photo.gifyes.gif

Ma kr smo fanatiki, kar se smučanja tiče......mi smučanje familijo gor drži (skupni interesi pa to), o financah, ki so potrebne pa raje ne bi, ker je vsaka jesen sila stresnaslap.gif ......se tudi 17 letna hči nikol ne "buni" da ne bi šla z nami...trance_25_naughty.gif Evo, ena naša od letos iz Gran Rise....ata je pa snemaltrance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugi nateg ki ga doživiš je pa servis smuči za 20 evrov..kjer smučo porinejo skozi mašino in je fertik v dveh minutah

Drži kot pribito....za mašino pa ponavadi kak "drejar", ki misli da je za stružnico...headbang.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

videl na lastne oči, vsa plastika se prodaja v interšportih, hervisih in podobno za 250 evrov komplet. sam tega nikoli ne bi kupil..

podobno kot to, da raje kupim 5 let starega tuona kot pa leto starega fz6..

Drugi nateg ki ga doživiš je pa servis smuči za 20 evrov..kjer smučo porinejo skozi mašino in je fertik v dveh minutah

Točno to sem doživel na lastni koži. Po nekajletni odsotnosti s smučin sem kupil "karving komplet leta" v Hervisu, takrat Elan A08. Sej je šlo, dokler se nisem začel učiti zarezne tehnike. Pa sem vzel na test ELan SL in jo takoj zatem tudi kupil, ženi, ki je začetnica in se spusti po smučinah parkrat letno, pa prepustil zgoraj omenjene (še prej sem zamenjal dolžino 168 ki sem jo vozil jaz za dolžino 160).

Da bi pa kupoval dirkalne Elanke (ne tistih ki se kupijo v trgovini ampak tiste taprave)... :grrr

Mislim da so Elan SL zelo dobre smučke in primerne za vse, ki želijo relativno počasi cruisati po smučišču in izkoriščati majhen radij za ostre zavoje. Za vsakega začetnika pa tudi ta smučka ni, ker je zelo neusmiljena, če te vrže na repe.

Kaj pa vidva (Biker in CB1300) mislita o njej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugi nateg ki ga doživiš je pa servis smuči za 20 evrov..kjer smučo porinejo skozi mašino in je fertik v dveh minutah

Zato pa....kotnik pa pilco v roke.......jest dam 1x na leto smuči na servis (ne kar kerkoli), da mi zravna drsno ploskev pa strukturo nardi......drugače pa po vsaki dnevni furi ...če ne drugač mal z diamantkom potegnt iglo pa napeglat maso.....bo treba jih jutr mal v roke vzet...v soboto je hit pokal trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti boš tole vedu zihr. Zanima me, zakaj men sedejo kratke smuči, tam od 146 cm pa do 156sm max pri mojih 175 cm višine? Aja radij pa 12-

Aja pa ne rabim nekih brzin, da bi užival. Sej veš, pussy scena.:whistle:

Hojla,

izgleda da sva nekaj podobnega, vsaj kar se smučarije tiče.

Moja izkušnja:

Pred 2 leti (2007) so imeli na Starem Vrhu Elanovci probo dilc.

Sem vzel za prvo urco Speedwave 8 zeleno-črna, dolžine se na žalost ta moment ne spomnim, vsekakor med krajšimi in radij 10+. Smučke so mi "noro" sedle. Kogarkoli sem kasneje spraševal, nihče mi ni svetoval njih pač pa 12 ali celo 14tko (trše, kilaža, ostajajo dalj časa trše).

Sem v 2. uri probal 12 tko. Ni blo več to to. Bolje mi je bilo z 8ko.

3. urca veleslalom kao Race 174 cm (druge ni bilo). Še slabše od 12 SW.

S SW 8 sem se poigraval praktično ne vezano na teren (ratrakirano in ledeno, izven ratrakiranega povoženo ali nepovoženo, med kucli in prek njih). Je pa res, da ni bilo pretirano hitro. Tisti dan je bilo na Starem vrhu do dobra ledeno (recimo za solidnega rekreativca) in tud kar presđcej smučarjev. Smučal sem res z užitkom tako, da bo naslednja proba ponovno 8 ka, da si potrdim izkušnjo, predno se odločim za nakup.

Poleg tega pa razpolagam z eno ne ravno sodobno Elanovo posebnostjo Phantom (rumeno črne Xtech, spredaj in zadaj širine bivših puščic v sredini pa zožana na 5cm in že prava Carving 183cm z veleslalomskim radijem okoli 20 m). Krasno drži tudi na trdem, ledenem, nobenega popuščanja tud pri večjih hitrostih, samo ti dirigira veleslalomsko hitrost in radij. Vse lepo in prav a rabiš pol smušišča zase, na Krvavcu dol z Zvoha recimo, pa gužva:nono::slap:! in brezglavi smučarji brez pogledov in varnostne razdalje, ... . Sem zato hotel slalomsko s posledično manjšim radijem in manjšo hitrostjo (sem pač 50let+ in 90kg+).

Speedwave 8-ka mi je tisti dan resnično sedla, pa nisem med ta počasnimi rekreativci. Kondicija je seveda svoje poglavje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje a bordarje ste pa izpostavl???? mimo grede kako skrbite za varnost???

Bordam že 9 let in lansko leto sem si kupil čelado (zakon zadevca) že 2. leto pa pridno uporabljam želvo za hrbet...

pa vi? trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje a bordarje ste pa izpostavl???? mimo grede kako skrbite za varnost???

Bordam že 9 let in lansko leto sem si kupil čelado (zakon zadevca) že 2. leto pa pridno uporabljam želvo za hrbet...

pa vi? trance_25_naughty.gif

Kako skrbimo za varnost.......želva, čelada, pa da se bordarjev izogibam, ha ha ha.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako skrbimo za varnost.......želva, čelada, pa da se bordarjev izogibam, ha ha ha.......

/quote]

Pismo ampak res.....če me je koga strah, potem me je kakega bordarja (brez zamere,mam slabe izkušnje), al pa kake sunday kamikaze, ki misli da obvlada carving skije.....

headbang.gif

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kr smo fanatiki, kar se smučanja tiče......mi smučanje familijo gor drži (skupni interesi pa to), o financah, ki so potrebne pa raje ne bi, ker je vsaka jesen sila stresnaslap.gif ......se tudi 17 letna hči nikol ne "buni" da ne bi šla z nami...trance_25_naughty.gif Evo, ena naša od letos iz Gran Rise....ata je pa snemaltrance_25_naughty.gif

No pa še atej na isti naklonini...malo slabši posnetek...

post-18094-126043980457_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!