Skoči na vsebino

F1 2010


Cartman

Priporočene objave

Neke cifre, ki so prišle ven so bile presenetljivo nizke... okrog €7 mio. Naj denar ne bi bil bistven pri vrnitvi... če verjameš. OK, morda res Schumiju ni bistvo vrnitve zaslužek, ampak za tako majhno cifro pa tudi ne bo vozil.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O vsem mogočem diskutirate, nobeden pa neomeni sprememb na podvozju,zavorah in karoseriji saj bodo zaradi dodatnih 100lit. + goriva težji za več kot 100 kg. :hmm:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Michael Schumacher and Mercedes Grand Prix have reached a 'verbal agreement' for the most successful driver in F1 history to make a sensational return in 2010 with the reigning world champions, it has been reported in the German's national media.

emmm. . . škoda. res mi je žal zanj. Alonso ga bo potolkel še bol kot ga je z katrco.

Glede tega mam zelo mešane občutke.

To so še vedno špekulacije.

Zraven še to piše, kar je zelo pomebno:

The only remaining obstacle, Focus magazine adds, is the successful completion of the mandatory FIA medical examination – particularly in the light of the recurring, motorcycling accident-induced neck injury that ruled the 91-time grand prix-winner out of substituting former Ferrari team-mate Felipe Massa at Maranello earlier this year.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O vsem mogočem diskutirate, nobeden pa neomeni sprememb na podvozju,zavorah in karoseriji saj bodo zaradi dodatnih 100lit. + goriva težji za več kot 100 kg. :hmm:

liter bencina za f1 ina predpisano gostoto med 0.725 in 0.77kg/l se pravi de bodo s sto litri najveeč 77 kil težji. dlakocepec tvojga kova bi to moral vedet. AMPAK naj te dejstva ne motijo.

lahko pa nam poveš kako bodo ogrevali gume ko bodo grelci prepovedani, kje imajo baterije za KERS, saj je to predpisano, kaj bodo dosegli z ožjimi prednjimi gumami, zakaj je minimalna teža bolida dvignena iz 605 na 620 kil? razsvetli nas o vsevedni.

@Brembo: jez sm bil vedno Ferrarijev navijač, in Michael je bil najbolše kar se je tifosu lahko zgodilo. ko sem gledal imolo 2005 pa mi je postalo jasno, Schu je, prvič v karieri, naletel na boljšega tekmeca. Mika je bil enakovreden, vsi ostali, nedorasli.

zaradi prepovedi dolivanja genialnost rossa brawna precej zreducirana.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

liter bencina za f1 ina predpisano gostoto med 0.725 in 0.77kg/l se pravi de bodo s sto litri najveeč 77 kil težji. dlakocepec tvojga kova bi to moral vedet. AMPAK naj te dejstva ne motijo.

lahko pa nam poveš kako bodo ogrevali gume ko bodo grelci prepovedani, kje imajo baterije za KERS, saj je to predpisano, kaj bodo dosegli z ožjimi prednjimi gumami, zakaj je minimalna teža bolida dvignena iz 605 na 620 kil? razsvetli nas o vsevedni.

@Brembo: jez sm bil vedno Ferrarijev navijač, in Michael je bil najbolše kar se je tifosu lahko zgodilo. ko sem gledal imolo 2005 pa mi je postalo jasno, Schu je, prvič v karieri, naletel na boljšega tekmeca. Mika je bil enakovreden, vsi ostali, nedorasli.

zaradi prepovedi dolivanja genialnost rossa brawna precej zreducirana.

teh 12-13% večja teža je kar dober zalogaj ... za vse : lego ,porabo goriva, obraba gum , hitrost v ovinkih, zavore bodo jokale...bo še hec 100% :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da ne bo več dolivanja goriva, bo odločino to, kateri dirkalnik bo najbolj nežen do gum, seveda ob predpostavljeni končkurečni hitrosti dirkalnika. V letošnji sezoni naj bi bil to Ferrari... povdarjam nežnost do gum, ne hitrosti :D

Kdor bo pri hitrosti ohranjal gume, bo moral manjkrat v bokse. Mislim pa, da bodo precej bolj izenačeni, kot so bili ob prelomu 80'/90' let.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prijetno presenečenje sezone 2009 Kamui Kobayashi je podpisal za Sauber!!

zdej me zelo zanima, a bo v F! ostal tudi panasonic in KDDI, prj sponzorja Toyote.

BTW: nikjer nisem zasledil čigav motor bo imel Sauber :unsure: a bo bmw še naprej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, pa je uradno. Michael Schumacher se pri 40 vrača. z mercedesom je sklenil enoletno pogodbo.

Smo prebral ja...Mislm, da je naredu napako...Takt je reku, da nikol več ne bo pršou u F1. Če ne bo pokazu dobrga konkretnga dirkanja, sam slabš zanga :P:hmm:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Švabom prihaja na polno :naughty: ... "Schumi in unserem Mercedes!" :D

Očitno grem prihodnjo sezono spet na dirko. Samo navijaške rekvizite bo treba zamenjat. Uuu, to bodo služili z robo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 letna pogodba ne 1 letna. Ti mater, če ne drugega bo F1 spet pestra. Ampak k Mercedesu? :? No ja bomo videli pravijo slepi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet bo zanimivo gledat F1.....in sigurno je prišel nazaj Michael,da se bo Alonsu zahvalil za leto 2006 HEHE...In seveda tudi ostale bo peljal scat..,pa čeprav bo treba kakšno grdo taktiko ubrati....,saj to bi vsi počeli,vendar tega ne znajo in nimajo možnosti pokazati :D

Popravljeno . Popravil DINAMIK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno se mora res Schumacher vrnit, da bo tudi na tem forumu oživila tema F1, ker zadnji dve leti ni bilo nekega interesa komentiranja dogodkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj prideta s schumijem tudi Todt in Brown ??? no,samo vprašam...taktika pa to... trance_25_naughty.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejmo se malce v naprej opredelit če si upamo:

1. Kdo pravi, da bo šumi vse nabil in kdo pravi, da se bo obrukal?

2. Jest menim, da bo vse nabil vendar ne takoj bo treba malce delat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse bo nabil :D

Bom pa prvič po 15 letih navijal za ekipo, ki ni Ferrari :) No, drugo mesto bom še vedno privoščil Felipeju, ampak prvo pa upam, da bo vsaj parkrat rezervirano za Mihca :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kation :whistle: ?

villeneuvion 97- hillion94- in allonsion 06- pismo. mal negativn za kation hehe :D

schu je morda največji v zgodovini. če mu uspe še z mercedesom, bo ovrgel vse dvome, potrdil brez kančka dvoma, da je največji. bo pa to zelo težko. prepričan sem, da se nebo osramotil, in bo sezono odpelal suvereno, mislim da bo Rosberga nabil. nevem pa, če bo to dovolj da postane prvak. konkurencaj zelo velika v vrh damo Vettla, Buttona, Hamiltona in Alonsa. tudi Massa je bil 07 zelo suveren in ni delal napak. kar za ferrari nemormo rečt. zna bit da bo alonzo zarobantil in voz potegnil naprej. Brawn je bil čudež. napajal s je iz genialnosti in spremembe pravil. sinergija ljudi v stiski je bila fantastična. s prihodom megalomanskega mercedesa, se morda lahko zgodi toyota sindrom, saj kupovanje in zapravljanje ni zagotovilo za uspeh. (po drugi strani pa sta Ross Brawn in Schu veliko zagotovilo za uspeh ) če bo redbull konkurenčen že prvo dirko, lahko tudi Webber odžre marsikatero piko.

zdi se mi da nov točkovni sistem zelo kaznuje odstop. zato me je strah, da bo rizičnih prehitevanj manj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vem, meni se zdi, da pa novo točkovanje ne spremeni nič bistvenega.. Razmerje med prvimi 3 je čisto isto kot je bilo, ostala mesta pa tudi ne odstopajo tako zelo po "teži" napram prej.. Edini učinek, ki lahko nastane zaradi tega točkovanja je psihološki, ker so številke večje..

10-8-6 je po razmerju namreč čisto isto kot 25-20-15. Z enako "težavo" kot si prej prinesel noter 2 piki, jih boš pač sedaj 5.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3letna šumijeva odsotnost+ross +zmagovalni avto iz lanske sezone so nekak enakomerno porazdeljene karte med osalimi tekmeci.moje mnenje, bomo pa vidli že prva testiranja. :)

aja pa še to,kaj v sezoni 2010 bo dovoljen kers al ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!