Skoči na vsebino

F1 2010


Cartman

Priporočene objave

jest sm čist zadovoln z HTV2 :trance_27_notworthy:

Pa si kdaj gledal na BBC1?

Sodelujoči stručkoti: Martin Brundel (komentator), Eddie Jordan, David Coulthard (oba pametujeta iz boksov pred in po dirki)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si kdaj gledal na BBC1?

Sodelujoči stručkoti: Martin Brundel (komentator), Eddie Jordan, David Coulthard (oba pametujeta iz boksov pred in po dirki)

mene je bbc1 tako sprovociral, de lani skor nism gledal dirk v živo, (no to ni čist res :P)) saj so po ogledu ene al pa dveh dirk otali prenosi ratali skoraj negledljivi. Če je blo grdo vreme sm gledu dirko na htv in pol še enkat bbcjevo oddajo. če je blo vreme okej, sm se vozu in zvečer al pa u pondelk pogledu download.

dostkat pomislim na Eclestonov pay-per-view, ki ga je mel že pred desetmi leti, in je poskus crknil predno je sploh speljal. zdej bi blo vse skupaj precej enostavno, pa ni več te možnosti :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si kdaj gledal na BBC1?

Sodelujoči stručkoti: Martin Brundel (komentator), Eddie Jordan, David Coulthard (oba pametujeta iz boksov pred in po dirki)

ne nisem,ker ga nimam oz.newem kje bi ga najdu :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si kdaj gledal na BBC1?

Sodelujoči stručkoti: Martin Brundel (komentator), Eddie Jordan, David Coulthard (oba pametujeta iz boksov pred in po dirki)

Tale ukinitev je tudi mene razpizdila. :angry:

Brundel je super, res lepo poslušati prave dirkaške komentarje.

Ne da se pohekat na internetu, razen, če preko proxijev, da pridobiš UK IP naslov. Sam ne vem kako.

Popravljeno . Popravil Terminator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv odgovor Mladena Jergovića: "Kaj se je resnično zgodilo" z USF1.

WAAA gremo s toasterjem po Windsorjev podpis?!?!

nevem, meni se zdi tole populariziranje formule mal mimo. res je, veliki proizvajalci se umaknejo takoj, ko zgubijo finančni interes. Privatnike Tako imenovana garažiste, pa je bernie v devetdesetih spodil. takrat sem se malo vstrašil, da lahko F1 propade. saj bi beg velikih pustil prazen grid. Kot kaže se to morda tudi zgodi, vendar, tole posiljevanje z pol-konkurenčnimi avti in ekipe brez kakršnekoli infrastrukture je IMHO kratkoročna poteza. za moštva in za F1. Kar je uspelo Brawnu, je najbrž neponovljivo, in vemo, da Brawni ni bil novinec. Hondina tovarna ni bla podhranjena z opremo in znanjem, (očitno jih je hromil nekonkurenčen motor) kot so to novinci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WAAA gremo s toasterjem po Windsorjev podpis?!?!

nevem, meni se zdi tole populariziranje formule mal mimo. res je, veliki proizvajalci se umaknejo takoj, ko zgubijo finančni interes. Privatnike Tako imenovana garažiste, pa je bernie v devetdesetih spodil. takrat sem se malo vstrašil, da lahko F1 propade. saj bi beg velikih pustil prazen grid. Kot kaže se to morda tudi zgodi, vendar, tole posiljevanje z pol-konkurenčnimi avti in ekipe brez kakršnekoli infrastrukture je IMHO kratkoročna poteza. za moštva in za F1. Kar je uspelo Brawnu, je najbrž neponovljivo, in vemo, da Brawni ni bil novinec. Hondina tovarna ni bla podhranjena z opremo in znanjem, (očitno jih je hromil nekonkurenčen motor) kot so to novinci.

če bo šlo tako naprej bodo zgleda samo prvi štirje v istem krogu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se že ve, kdo bo letos komentiral?

Nekdo, ki ne bo imel pojma. :whistle:...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda nas bo to presenečenje čakalo prav do prvih kvalifikacij :grim

Ker z live streamom izgleda ne bo nič, bo treba gledati na HTV2. Morda pa nas POP Tv preseneti kakšno hudo komentatorsko ekipo :evilgrin: Mah, klinc, samo reklame bodo pa še vedno po 5 min :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa nebo presenečenje. . . . ., v žurnalu piše takole: "Novi komentator dirk formule 1 na Pop TV je Gregor Žvab, na nedeljskih dirkah pa mu bo kot strokovni sokomentator pomagal Andraž Zupančič. Prvega poznamo kot radijskega moderatorja in komentatorja na ŠportTV (denimo lige NBA), drugi pa že daljši čas o formuli 1 in drugih avtomotošportih piše za tiskane medije."

sezona je začela, Kovalainen ma že oem krogov :D !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pravite na Mclarnovo pogruntavščino (ki morda tosploh ni) ? :naughty:

z1268329879.jpgz1268331032.jpg

new2gl.jpg

Prebral sem nekaj forumov in blogov, potem ko se je zdelo, da je Mclaren prelisičil pravilnik FIE o prepovedi premikajočih delov na dirkalniku, ki bi kakorkoli vplivali na samo aerodinamiko dirkalnika. Zakaj pravim, da se samo zdi? Zato ker še vedno nikomur razen Mclarnovcem ni 100 % jasno, kako ta stvar deluje, oz. če ne gre celo za potegavščino, ki bi zavedla nasprotnike k izgubljanju časa s preiskovanjem nekega sistema pretoka zraka, ki to sploh ni :D

Najverjetnejša verzija namena vstopnika zraka na nosu mclarnovega drikalnika je sledeča. Skozi dirkalnik je od vtopnika zraka na nosu dirkalnika speljana cev do zadnjega krilca. :blink: Cev naj bi imela v področju kvoznikovega kolena luknjo, ki bi služila za hlajenje dirkača. Na dolgih ravnih delih steze, pa naj bi voznik s kolenom zaprl to luknjo v cevi in celoten tok zraka, ki ga zajame vstopnik na nosu, preusmeril na zadnje krilo. Ta tok zraka, naj bi na zadnjem krilu povzočil vrtinčenje umazanega zraka, ki zmanjša potisno silo zadnje krila in s tem zmanjša zdračni upor, kar pomeni nekaj km/h višjo hitrost na ravnini. Ko dirkač pred zaviranjem umakne koleno z luknje v cevi, se pretok zraka proti zadnjem krilu skoraj ustavi, se na zadnjem krilu ponovno vzpostavi običajna potisna sila. Genialno, kajne :naughty: Če je to sploh res, kar pa ta trenutek še nihče ne upa potrditi. :wacko:

Tako si jaz razlagam zadevo, priložil sem nejaj slik in link do foruma F1technical.net, od koder sem črpal informacije.

208316571_208316571_1.jpg

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je baje super ideja mclarna... upajmo da je ne bo fia spet prepovedala :closedeyes:

drgač pa ja začelo se jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FIA je že potrdila legalnost.

Na zadnjem treningu je bil najhitrejši Alsono, pred Rosbergom, Webbrom in Schumacherjem. Kvalifikacije so že ob 12:00!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vettel fantastično...čeprov ne navijam zanj :P

ima mogoče kdo podatke s kakšnimi gumami je kdo vozil zadnji del kvalifikacij,glede na to da mora s temi istimi gumami začeti dirko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da vsi boljši začnejo jutrišnjo dirko z mehkejšo različico gum.

Vettel me je pa kar malo presenetil z današnjim polom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni mi jasno da so imeli boljše cajte v Q2 kot pa pol v Q3... ali se gume res tako hitro zje... NA RTLu so rekli da so samo prvi trije v Q3 zadnjič šli ven s popolnoma novimi gumami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Q3 morajo imeti dirkalnike pripravljene za dirko (razen goriva). Višina dirkalnika mora biti zaradi dodatne teže polnega rezervarja na jutrišnji dirki nastavljena višje, kar pomeni slabšo aerodinamiko dirkalnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to bo še pestro .. ko bodo začele mehke gume pokat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uglavnm jst mislm da šumi ju3 ne bo posegal po stopničkah ;)

verjetno da ne... je pa namazan z vsemi žavbami .... smo v zgodovini že videli dober blef s slabimi časi v kvalifikacijah ... je pa to zmeraj težje izvedljivo...7 štartno mesto ni kar tako za enega starčka , ki se je vrnil po dolgi pavzi..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa mislim da mu bo ratalo.

je lih dovolj izkušen in pameten da bo vedel vozit ta avtobus od formule 1.

zdaj ko ni tankanja je po moje vožnja kar precej drugačna. mladi in agresivni nebodo meli neke prednosti, prej bodo na slabšem. če že gum nebodo skurli v nulo jim bo bencina zmanjkalo.

šumi jih bo l_01.gif.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi da sem malo mimo vsekal.

rezultat za šunija je sicer še vedno odličen, ampak, kaj pa ferrari dela! worship.gif

no, tudi red bullu čestitke. pač smola...

se mi pa zdi da je bila dirka precej dolgočasna.

kak se je vam zdelo?

nekaj prčkajo okoli pravil vsako leto in ni vrag da je vsako leto slabše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!