Skoči na vsebino

F1 2010


Cartman

Priporočene objave

tole je bla pa ludnica od dirke. če sam pomislim, kako jezn sm bil po prvi dirki, in kako nism verjel autosportovemu novinarju, da je take bede kriva predelana bahrainska pista. Ludo. McLaren je očitno ulovil RBR na vseh frontah, me pa zelo zanima, a je ferrari sposoben narest korak naprej al bo spet barka začela tonit.

zanima me tudi kaj bo naslednje leto. vsa top moštva so podpisana. kubica očitno ostaja v Renaultu, in zelo me zanima koliko je resnice da bi Kimi rad prišel nazaj, ker je WRC očitno preveč zajebana zadea zanj. . . Kubica Raikonnen in dobr renault?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

europa.jpg

VN Europe, Valencia

Petek, 25.6.2010

1. prosti trening 10.00 - 11.30

2. prosti trening 14.00 - 15.30

Sobota, 26.6.2010

3. prosti trening 11.00 - 12.00

Kvalifikacije 14.00

Nedelja, 27.6.2010

Dirka 14.00

untitled-1.jpg

Dolžina kroga

5.419 km

Število krogov

57

Rezultati 2009

1. Barrichello

2. Hamilton

3. Raikkonen

Rekord

1:38.683 - T Glock (2009)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kvalifikacije F1 - Valencia

1. Vettel (Red Bull)

2. Webber (Red Bull)

3. Hamilton (McLaren-Mercedes)

4. Alonso (Ferrari)

5. Massa (Ferrari)

6. Kubica (Renault)

7. Button (McLaren-Mercedes)

8. Hulkenberg (Williams)

9. Barrichello (Williams)

10. Petrov (Renault)

11. Buemi (Toro Rosso)

12. Rosberg (Mercedes GP)

13. Sutil (Force India)

14. Liuzzi (Force India)

15. Schumacher (Mercedes GP)

16. de la Rosa (Sauber)

17. Alguersuari (Toro Rosso)

18. Kobayashi (Sauber)

19. Trulli (Lotus-Cosworth)

20. Kovalainen (Lotus-Cosworth)

21. di Grassi (Virgin)

22. Glock (Virgin)

23. Chandhok (HRT)

24. Senna (HRT)

prvak šele na 15 mestu :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shumacher šele 15....,sj bo jutr pokazal zobe...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti pa še kr sanjaš? :whistle:

wejki wejki :)

Nč ne sanjam...,sj bo pokazal kak se mulce za ušesa vleče hehe :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nč ne sanjam...,sj bo pokazal kak se mulce za ušesa vleče hehe :D

nima šans, sploh pa ne v Valencii kjer je prehitevanje skoraj nemogoče

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rosberg bo gladko pred Šumijem, Barrichello pa bi mogu priti najmanj pred Hulkenberga, ta proga mu leži...lani je tukaj zmagal. Dobra nasveta za stave :D :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar dajajte mi minuske šumaher fani

ŠUMI je za PENZIJO! PENZIONER EN!

Kje ste vsi ki ste govorili da bo šumaher prvak? naivneži...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar dajajte mi minuske šumaher fani

ŠUMI je za PENZIJO! PENZIONER EN!

Kje ste vsi ki ste govorili da bo šumaher prvak? naivneži...

Niti enga minusa nisi dobil od moje strani.....,sicer jst nisem rekel,da bo letos prvak...ali?Skratka Schumacher bo še mešal štrene.......Ni mi pa jasno zakaj je imel v boxih tako dolgo rdečo luč???So se ga mal ustrašl že....hehe

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah dej kr neki ta dirka.. FIA je čist bedna.

Al pa kazen Hamiltonu.. Alonso je bil tik za njim in ker je pač spoštoval pravila in ni šel prehitet varnostnega avtomobila tako kot Hamilton, je napram njemu ogromno izgubil.. Res, da je Hamilton dobil kazen vožnje skozi bokse, ampak po 15 (petnajst) krogih, ko je itak Kobayaši naredu že tako veliko zaostanek preostalih zasledovalcev, da se je Hamilton pripeljal na isto mesto nazaj.. Naj bi dali kazen prej, da bi vsaj efekt imela.. Pri takih interpretacijah pravil in odločitve FIE ne ve človek kaj bi si mislil. Očitno bi se tudi Alonsu veliko bolj splačalo prekiršit pravila. A je to sporočilo, ki naj ga FIA da dirkačem? Nimam nič prot Hamiltonu, pač je probal izkoristit situacijo in ratalo je. Je pa žalostno, da potem pride do takega razpleta zaradi določenih odločitev komisarjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah dej kr neki ta dirka.. FIA je čist bedna.

Al pa kazen Hamiltonu.. Alonso je bil tik za njim in ker je pač spoštoval pravila in ni šel prehitet varnostnega avtomobila tako kot Hamilton, je napram njemu ogromno izgubil.. Res, da je Hamilton dobil kazen vožnje skozi bokse, ampak po 15 (petnajst) krogih, ko je itak Kobayaši naredu že tako veliko zaostanek preostalih zasledovalcev, da se je Hamilton pripeljal na isto mesto nazaj.. Naj bi dali kazen prej, da bi vsaj efekt imela.. Pri takih interpretacijah pravil in odločitve FIE ne ve človek kaj bi si mislil. Očitno bi se tudi Alonsu veliko bolj splačalo prekiršit pravila. A je to sporočilo, ki naj ga FIA da dirkačem? Nimam nič prot Hamiltonu, pač je probal izkoristit situacijo in ratalo je. Je pa žalostno, da potem pride do takega razpleta zaradi določenih odločitev komisarjev.

včasih so zarad ignoreranja dobil črno zastavo :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včasih so zarad ignoreranja dobil črno zastavo :rolleyes:

zakaj ga je pa vettel lahko prehitel (pač safety car še ni štartal)? med vettlom in hamiltonom je blo takrat se mi zdi 3 sec razlike,kako lahko vrinejo varnostni avto med 1. in 2. na dirki. varnostni avto se takrat spusti na stezo da zaustavi prvega in za njim use ostale.

:trance_33_sleep:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Charlie Whiting je sprožil varnostni avto še preden je Webo pristal nazaj na stezo, torej se Charlie ni nič oziral na položaj ostalih dirkačev na stezi, ampak je želel mesto nesreče čimprej zavarovati. Mislim, da je storil pravilno. Pri tem so pač nekateri dirkači profitirali, drugi izgubili. Sigurno je sumljivo Hamiltonovo upočasnevanje ob boku varnostnemu avtomobilu in glede na njegovo preteklost se ne bi čudil, če je Ferrarija res namerno zadržal za seboj. FIA bi mu morala pokazati črno zastavo, saj je jasno, da se SC ne sme prehitevati, račen če na njem utripa zelena luč.

Zame sta Hamiltonovo 6. mesto v Sepangu in tole 2. mesto iz Valencie neregularna. Tako očitnega vijuganja pred za seboj vozečim dirkalnikom na ravnini, kot smo videli vijugati Hamiltona pred Petrovom v Sepangu, nisem še nikoli videl in Hamilton je za ta prekršek dobil le opomin in pogojno kazen za naslednjih par dirk, če bi pravilo le enkratne spreminjanje smeri na ravnini prekršil še enkrat. Samo poglejte si

in povejte, če je omenjeno pravilo prekršil ali ne. Mislim, da odkar obstaja to pravilo, nihče ni tako očitno prekšil tega pravila. Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Charlie Whiting je sprožil varnostni avto še preden je Webo pristal nazaj na stezo, torej se Charlie ni nič oziral na položaj ostalih dirkačev na stezi, ampak je želel mesto nesreče čimprej zavarovati. Mislim, da je storil pravilno. Pri tem so pač nekateri dirkači profitirali, drugi izgubili. Sigurno je sumljivo Hamiltonovo upočasnevanje ob boku varnostnemu avtomobilu in glede na njegovo preteklost se ne bi čudil, če je Ferrarija res namerno zadržal za seboj. FIA bi mu morala pokazati črno zastavo, saj je jasno, da se SC ne sme prehitevati, račen če na njem utripa zelena luč.

Zame sta Hamiltonovo 6. mesto v Sepangu in tole 2. mesto iz Valencie neregularna. Tako očitnega vijuganja pred za seboj vozečim dirkalnikom na ravnini, kot smo videli vijugati Hamiltona pred Petrovom v Sepangu, nisem še nikoli videl in Hamilton je za ta prekršek dobil le opomin in pogojno kazen za naslednjih par dirk, če bi pravilo le enkratne spreminjanje smeri na ravnini prekršil še enkrat. Samo poglejte si

in povejte, če je omenjeno pravilo prekršil ali ne. Mislim, da odkar obstaja to pravilo, nihče ni tako očitno prekšil tega pravila.

Seveda blokiraš lahko samo enkrat. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frank Williams se je spenzioniral. dnevno vodenje ekipe je predal. . . kar enmu tam. . . Upam de to ni začetek konca ekipe ki je s svojo zgodovino (in te ni malo) definiralo privat ekipe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gooood neeewws! BritishTV.exe spet deluje... danes sem v živo lahko gledal kvalifikacije na BBC1. Kvaliteta slike je boljša, kot je bila prej.

Drugače pa, gooo Nande!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

šumaher odlično 11to mesto, nevarno ogrožanje bivše druge violine, pribitek - v SPA francochampsu bo kaznovan z začetkom -10 mest, torej bo štartal nekje med virgini, lotusi, ter HRT ji... ni kaj res gre odlično 7x svetovnemu prvaku... pa ne rečite zopet da ima slab dirkalnik, rosberg dokazuje drugače, mogoče ni najboljša je pa zakotovo dovolj dober za okoli 6ga mesta... problem je drugje, problem je v letih! šumaher po taki predstavi sigurno ni zadovoljen in samo vprašanje je koliko časa bo še dirkal.

p.s. Nikoli več ne bo prvak, to je dejstvo, tudi če bi prišel v Red Bull, uspeh bodo že stopničke

Popravljeno . Popravil Racemaniak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, da je bilo zapiranje neposrečeno, samo pa čisto verjmem, da je iz njegovega kokpita zgledalo drugače, kakor smo videli mi na TV. Ded je branil svojo pozicijo in hotel prisilit Barrichela, da poskusi po drugi strani. Pa se je uštel, oziroma Barrichelo ni popustil. Mu je pa vseeno pustil tolk placa da se je ižšlo, niti se mu nje da očitat da je kar naenkrat spremenil smer, ker že veliko prej začel konstatno zapirat v desno in ni bil to trzljaj v Barrichela, kot npr Vettel v Webra.

Ne podpiram takih manevrov, ker je res brezveze tolk tvegat, samo je pa že večkrat letos pokazal, da je kljub temu, da ni dovolj hiter, še vedno tu zato da dirka. Jaz ga ne bi še odpisal in prepričan sem, da tudi Miha ne bo kar tako obupal ker je trmast. Počakmo drugo leto, da si bo sam lepo razvil dirkalnik. Jaz mislim, da bo odžrl še mariskatero točko drugim. Prvak bo sicer težko, ampak nikoli ne veš. Kot je komentiral Miran danes v zvezi s tem Barrichelo incidnentom.. Neglede na vse ju loči 7 naslovov svetovnega prvaka, od tega 6 v istem dirkalniku. Barrichelo res ni Senna, ampak peljat se pa vseeno zna, kar je dokazal tudi lani z Brawnom. In glede na to, da je imel stalno pol manj točk od Schumacherja, očitno ni bil sam avto tisti, ki je Mihu pripeljal 7 naslovov. Pa tut dve zmenjeni dirki ne. Ni ga še za odpisat.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, da je bilo zapiranje neposrečeno, samo pa čisto verjmem, da je iz njegovega kokpita zgledalo drugače, kakor smo videli mi na TV. Ded je branil svojo pozicijo in hotel prisilit Barrichela, da poskusi po drugi strani. Pa se je uštel, oziroma Barrichelo ni popustil. Mu je pa vseeno pustil tolk placa da se je ižšlo, niti se mu nje da očitat da je kar naenkrat spremenil smer, ker že veliko prej začel konstatno zapirat v desno in ni bil to trzljaj v Barrichela, kot npr Vettel v Webra.

Ne podpiram takih manevrov, ker je res brezveze tolk tvegat, samo je pa že večkrat letos pokazal, da je kljub temu, da ni dovolj hiter, še vedno tu zato da dirka. Jaz ga ne bi še odpisal in prepričan sem, da tudi Miha ne bo kar tako obupal ker je trmast. Počakmo drugo leto, da si bo sam lepo razvil dirkalnik. Jaz mislim, da bo odžrl še mariskatero točko drugim. Prvak bo sicer težko, ampak nikoli ne veš. Kot je komentiral Miran danes v zvezi s tem Barrichelo incidnentom.. Neglede na vse ju loči 7 naslovov svetovnega prvaka, od tega 6 v istem dirkalniku. Barrichelo res ni Senna, ampak peljat se pa vseeno zna, kar je dokazal tudi lani z Brawnom. In glede na to, da je imel stalno pol manj točk od Schumacherja, očitno ni bil sam avto tisti, ki je Mihu pripeljal 7 naslovov. Pa tut dve zmenjeni dirki ne. Ni ga še za odpisat.

tole ne drži. Schu ima 7 naslovo, enega z Beneton ford enega z beneton renault in 5 s Ferrarijem. Tale njegov poskus umora/samomora je meni mal divje zgledal, in mislim, da je schuje zelo bolelo, da ga je prehitel prav Barichelo, po MSovem povratku zelooo glasen leseni odvetnik vseh Schujevih timskih kolegov. Strinjam se, da Rubens ni slab pilot, že to, kako dolgo je plačan za dirkanje jasno kaže, da je ene sorte Capirossi. a čeprav ta metuzalem med dirkači tako glasno ropota o krivicah, se u bistvu ne spomnim da ga moštveni kolega nebi nabijal. V jordanu z Irvinim in Stewartu s Herbertom (herbert je za stewart zmagal, Rubinjo nikoli) so bili precej enakovredni, v Ferrariju zgodbo poznamo, Honda in Brawn prav tako. Button ga je zmasakriral. to dirko, recimo hulkenberga niso prehiteli za krog in je končl 4 mesta pred njim. . . tako de. . . mnogo hrupa za nič.

dirka je bla meni super, tud če je blo kar žalostno gledat kako RBR zajebava ostale, oziroma kako imamo spet dve ligi. RBR in ostale. Ko je že kazalo da Mclarnovega zaleta nemore ustavit nič, so kar na enkat tretja ekipa. Zabavno bo do konca :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se je zdelo to prehitevanje kot da je šumi predvideval da ga bo rubinho prehiteval po levi ... pa se je ( kljub vsemu sunkovito ) odločil za notranji del steze...pri tistih hitrostih pač razmišljanje enega in dejanje drugega ni šlo skupaj .... če bi pa bil kdo drug prehitevan namesto bivšega prvaka pa bi se verjetno temu reklo ostro branjenje pozicije - seveda čisto po pravilih z enkratno spremembo smeri ...jaz gledam to kot dirkanje..in dirkanje JE nevarno ... če pa povrh tega še silijo mimo tam , kjer že vnaprej vedo , da jih bodo zapirali , potem tudi tisti , ki prehitevajo niso čisto nedolžni ...

seveda mi ni všeč svinjarjenje po progi ... toda take stvari so delali skoraj vsi v sodobni eri formule 1 ... saj take stvari pač poživijo dokaj dolgočasno dogajanje ... pa klošarija v boksih ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole ne drži. Schu ima 7 naslovo, enega z Beneton ford enega z beneton renault in 5 s Ferrarijem.

Ja, imaš prav, nerodno sem napisal, hotel sem napisat, da ju loči 7 naslovov svetovnega prvaka, od tega sta 6 let oba vozila za isto ekipo. Kaj je pa kdo iztržil se pa ve :) Tudi če ne bi bilo tistih par ukazov, je Schumacher še vseeno praktično vsako leto imel res ogromno prednost pred Rubensom. Jaz drugače kot sem rekel, smatram Rubensa za dobrega voznika.. Ni pa tisto nekaj več, kar je potrebno da si zmagovalec in prvak, medtem ko Schumacher prevečkat dokazano zagotovo je.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!