Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Dream_er

Priporočene objave

Brez zamere....saj je fino imet odličen fotoaparat...samo bolj važen je tisti, ki kamero drži v rokah.

In meni se še vedno zdi večji čar trud narediti dobro sliko brez da bi bilo potrebno kaj dosti spreminjat v PS ali kateremkoli drugem programu. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap- Se popolnoma strinjam. In izkušnje moram šele dobit. Ampak šel sem pa na 30d ker ne bi rad da recimo čez čas ko bom (upam) bolj obvladal pogruntam da to ni to, pol pa spet nakup telesa, pa prodaja starega, pa spet navajanje na novega...

JE pa tako...ni treba iz vsake fotke čarat v PS---imaš pa možnost za slučaj potrebe. Vedno lahko poženeš RAW task, enostavno pretvoriš vse v jpg s privzetimi nastavitvami in imaš jpg. Potem pa vidiš - maadona, ta je pa čudna....pa greš v PS in nardiš iz nje krasno fotko. To je poanta tega. Saj če bi vsako obdeloval i umrl preden končaš. Recimo 100, 200 fotk na dan, 5 minut za eno-..-.raje ne grem računat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oba imata prav, Allan in Sleeperman.

jaz raj sploh nič ne fotkam, ker vzame vse to čaranje s kabli in RAW in fotoshoppanje preveč časa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo izkušne z CANON S3 IS in kakšne?

Sem izbiral med: Canon S3 , Olympus sp 500uz in Sony H-5.

Odločitev pred nakupom je padla za S3, zdaj me zanima še vaše mnenje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez zamere....saj je fino imet odličen fotoaparat...samo bolj važen je tisti, ki kamero drži v rokah.

In meni se še vedno zdi večji čar trud narediti dobro sliko brez da bi bilo potrebno kaj dosti spreminjat v PS ali kateremkoli drugem programu. B)

JA! Recimo jaz na pikniku. Mega fotke. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA! Recimo jaz na pikniku. Mega fotke. B)

Pirrulza za paparacota leta :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam jeba je, ker se tale paparaco potem dere ko jesihar: "Ta knof spet ne prime!" in potem ga je potrebno znova in znova učit pritiskat na sprožilec. :P

ej jaz ne morem pomagat če maš udomačen gepl pa samo na tebe trza. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

C c c....pa sem mislila, da obvladaš zadevo. :grrr

Treba je pritiskat z občutkom! :P

Fotoaparat = gepl = masculinum.

Dedov jaz ne pritiskam. No Metro or EMO here. Sorry. :grrr :P

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap- Se popolnoma strinjam. In izkušnje moram šele dobit. Ampak šel sem pa na 30d ker ne bi rad da recimo čez čas ko bom (upam) bolj obvladal pogruntam da to ni to, pol pa spet nakup telesa, pa prodaja starega, pa spet navajanje na novega...

Vsekakor

je najboljša kombinacija RAW + dober fotograf, ki obvlada svoj foto in CS2&stuff. Ker vidim, da želiš delati v to smer, ti želim kar največ uspeha - ne poslušaj nikogar, ki ti bo solil pamet s "krneki" .. hodi po svoji poti in uči se, saj je fotografija življenjsko delo in učenje, ki se nikoli ne konča.

Če

boš pa naletel na koga, ki bo o fotografiji vse vedel, ti naj bo pa to znak, da imaš opravka s človekom, ki o fotografiji pojma nima.

Ima

pa RAW še eno prednost - pri predelavi v HDR fotografijo ni treba fotografirati v bracketingu (minimalno 3 fotke), kar v fotoaparatu vsekakor zavzame več prostora na pomnilniku kot 1 RAW.

......................................................

Predvsem

opažam, da se tule krešejo mnenja med dvema podgrupama fotografov:

1 nezahtevni amaterji, katerim so fotke pač fotke - v glavnem spomin na nek dogodek

2 zahtevni amaterji (nekateri + ys), ki od fotke zahtevajo nekoliko več in se zato trudijo fotko dodelati - po svojem nekem okusu, jasno

=========

3 .. en sam - Robert - ki spada v grupo zahtevnih polprofesionalcev .. ki pa tule ni zastopana in se vsi z njegovimi mnenji strinjamo oz. se on sploh ne spušča v histerična debatiranja kaj je lepo in kaj je komu všeč

:)

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če

boš pa naletel na koga, ki bo o fotografiji vse vedel, ti naj bo pa to znak, da imaš opravka s človekom, ki o fotografiji pojma nima.

3 .. en sam - Robert - ki spada v grupo zahtevnih polprofesionalcev .. ki pa tule ni zastopana in se vsi z njegovimi mnenji strinjamo oz. se on sploh ne spušča v histerična debatiranja kaj je lepo in kaj je komu všeč

:)

hehe.... :grim

sori..moram.... :blush:

sem baba :whistle:

:xx: odoh....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se moral prav oglasit :D

Broj jedan, daj no, pa jst ja spadam v isto grupo kot ti :D Res je ne spuščam se v neka histerična debatiranja, ker nobenemu nočem solit pameti, kaj je lepo in kaj je kao pravilno, kako naj bi fotka izgledala, kako bila obdelana, itd. Vsak pri sebi si mora razjasnit, kaj od fotografije želi in pričakuje. Meni se je z DSLR-ji odprl nov svet, ki ga šele spoznavam. Rad fotografiram, eksperimentiram, itd. Zavedam se, da je sliko v določeni meri potrebno obdelat, pa naj kdo reče kar hoče .) Zdaj kje so meje obdelave, pa naj si zastavi vsak sam oziroma naj jih obdeluje kot njemu paše. Fajn pa bi bilo, da slike pokaže izkušenemu fotografu, morda profesionalcu, da dobi kakšno kritiko, katere so zelo pomembne za nadaljni "razvoj". Sem daleč od polprofesionalca :) Se trudim, vendar bo še veliko vode preteklo, preden bom dosegel določen nivo v svetu fotografije :D Pa tudi meni časa zmankuje, da bi se še bolj v to poglobil. Zato je vse skupaj bolj ljubiteljsko :D

Zato ne me uvrščat preveč visoko, ker mi bo nerodno objavljat slike, ker bom imel občutek, da od mene preveč zahtevate:)) Kar nekaj slik sem objavil tudi v vtisih iz dnevnih fur in če boš pogledal so ene bolje ene slabše obdelane. Še meni niso vse všeč, je pa res, da se pri njih ne trudim preveč, ker jih dam bolj gor za prikaz narave in področji kjer sem se vozil, kot, da bi imele neko "umetniško" vrednost. Za sebe jih potem kasneje ponovno obdelam :)

Upam, da te nisem preveč razočaral, ampak resnica je pač taka, spadam v razred, ki si ga opisal pod točko 2 in nič več :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..torej na netu sem prebral članek Težave digitalne tehnike in me zdaj zanima, ali vsi tisti, ki fotografirate s DSLR-ji, pol slike dodatno obdelujete v raznih programih :hmm: ... a se ne da že same kamere tako nastavit, da bi ble fotke ostre, barve nasičene ipd :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..torej na netu sem prebral članek Težave digitalne tehnike in me zdaj zanima, ali vsi tisti, ki fotografirate s DSLR-ji, pol slike dodatno obdelujete v raznih programih :hmm: ... a se ne da že same kamere tako nastavit, da bi ble fotke ostre, barve nasičene ipd :?

Kratko in jedrnato ne .) Rezultati so pri DSLR-jih podobni kompaktu samo, če slikaš s avtomatiko, vendar potem brezveze da imaš DSLR .) Še pri kompaktih se splača kaj "poštocat" v PS-ju .) Če ti pokažem original slike iz DSLR-ja, ki sem jih dal tule na vpogled, bi te prijela slabost :grim Mal pretiravam, vendar ne veliko .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule

bi dodal tole: kar so včasih fotografi počeli v laboratorijih - in tisti, ki so hoteli več, so to vedno delali - se danes dela na računalniku. Klasični fotolaboratorij je več ali manj zgodovina. Obdelave v laboratoriju in kupe filtrov ter objektivov, katere so nekoč vlačili s sabo je enostavno zamenjal CS2 & Co. Pa ne mislite, da so kdaj vrhunski fotografi objavljali laboratorijsko neobdelane fotografije. Ta kao "naravna fotografija" (kasična) pač ni dosegala realnosti in je tudi danes ne dosega .. samo približuje se temu, kar v resnici zaznava človeško oko. Problem je ravno v tem, ker nas je v desetletjih fotografija navadila na svoje napake in MORA recimo portret imeti zamegljeno ozadje, kot da gledamo okoli z dipotrijo +120. Kdaj je pa kdo od vas pogledal človeka kje na cesti in ozadje videl popolnoma zamegljeno, kot da bi bil totalka pijan? Klasična neobdelana fotografija ima kup preveč ali premalo osvetljenih delov - pa poglejte kdaj grmovje ob cesti - nikjer črnega fleka, kot je to običajno na fotografijah, ali roke ženske v soncu, ki so praviloma "prežgane" - te imajo barvo kože in niso povsem bele.

Jasno,

da se lahko zadovoljimo s fotografijo s piknika, na kateri pijanemu Janezu fali pol glave, ima od bliskavice rdeče oči in bel obraz kot da je padel v apno ali s sliko gore v zahajajočem soncu, ki ima samo polovico intenzitete barv kot v realnosti podnožje gore je pa črno kot bi nekdo posul saje po vsej pokrajini - ampak to NI realnost.

Kot je že boginja Alla rekla: vse je odvisno od fotografa s čem je zadovoljen:

- s kakim fotoaparatom je zadovoljen

- s kako (ne)obdelavo je zadovljen

- s kako fotografijo je zadovoljen

Ljudje

smo različni in izbiramo različno visoke cilje - tisti pa navadno, ki izberejo laže dosegljiv cilj hočejo to opravičiti pred drugimi s kakimi nebuloznimi razlagami .. ampak to je že psihologija in motnje osebnosti. Tisti, ki pa hočejo več, se pa učijo in delajo .. tudi novih stvari in prijemov.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

ROBERT

prijavi se na "kurjeoko.com" dosti sveža in v redu fotostran, kjer fotografi izmenjujejo izkušnje in pokritizirajo na pozitiven način tuje fotke .. veliiiko sem se tam naučil .. posebej od carice foruma Jasenke iz Hrvaške. Madona ta pa res obvlada .. prava profesorica. In če ti ni kaj jasno z veseljem pomaga (kot je meni) z razlago in natančnimi navodili.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ROBERT

prijavi se na "kurjeoko.com" dosti sveža in v redu fotostran, kjer fotografi izmenjujejo izkušnje in pokritizirajo na pozitiven način tuje fotke .. veliiiko sem se tam naučil .. posebej od carice foruma Jasenke iz Hrvaške. Madona ta pa res obvlada .. prava profesorica. In če ti ni kaj jasno z veseljem pomaga (kot je meni) z razlago in natančnimi navodili.

:)

Za te zadeve sem zaenkrat prijavljen na e-fotografiji, sem se na ta portal pač navadil. Bom pa pogledal tudi na kurjeoko.com :grim

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za te zadeve sem zaenkrat prijavljen na e-fotografiji, sem se na ta portal pač navadil. Bom pa pogledal tudi na kurjeoko.com :grim

Pozdrav od Roberta

tudi v redu portal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!