Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

Ko smo že pri datotekah, lahko gpx datoteke morebiti kam naložiš in deliš z ostalimi, to so zelo koristne zadeve.

 

Pa tudi sicer se da marsikaj videti iz .gpx, naklon, brzina itd.

 

Tu gor      http://www.zippyshare.com/         naložiš do 200Mb gratis, .zararaj in naloži.

 

 

Prilagam še .gpx file rute, če se bo še kdo klatil tod okoli. 

 

GPX file:

http://www64.zippyshare.com/v/88443321/file.html

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa višinski profil dela trase čez planino z jezeri...

visinski-profil-cez-jeze.jpg

Tega dela:

jezera.jpg

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ni3ous: ja, Lure Lakes je najbolj zahtevna trasa v Albaniji. Lani prijatelj ni mogel preko s Toyoto. Razmočen teren in ponekod kolesnice globoke do metra, so jih ustavili. Dobr ste tole furali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he, zdej ko si tko napisal in sem pogledal sliko še 1x, pa res tko zgleda. 

Samo daleč od tega. Nismo bili zaskrbljeni, le trenutek slikanja je ujet, ko smo ravno dobili vsak svoj krožnik in smo navalili. 

Pač nimamo boljše slike. 

Drugače smo se pa ravno pred kratkim na kavi pogovarjali, da smo kar prava ekipa, ker kljub vsemu, nismo bili na tem potovanju nikoli slabe volje, ali pa da bi bili sitni ipd, čeprav je bilo veliko problemov za reševat in je cel tovrsten trip en kup enega prilagajanja, usklajevanja, dogovarjanja. 

Kje bomo zdej tankal, našli vodo, kje bo dobro za prespat, kam sedaj,... ob takem nenehnem dogovarjanju in da se v 14 dneh ne naveličamo en drugega, pa kej spičimo.... 

Kaj takega 5-6 žensk ne zdrži niti za podaljšan vikend, pa da si ne bi v lase skočile. 

 

Sem vesel da smo bili ves čas res zelo easy going.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi da si boste mogl za take podvige počas kake specijalke umislt

 

problem specialk je v dosegu in servisnih intervalih, da udobja na daljšem tranzitu ne omenjam, pa prešvoh okvirja za prtljago, pa še kej verjetno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prov rad bi vidu enkrat kakšen KTM1190ADV al pa GSA 1200ADV po takšnem terenu. Mislim da bi domov v ruzaku prnesu sam belanco,drugo bi vse na trasi ostal :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kmet, vse tele trase se da komot spelat, samo čez Lure Lakes bi bilo verjetno treba obračat. Ostalo ni tako težko kot zgleda. Rabiš samo ustrezne gume in malo vaje .)

 

No, pozabil sem še tisto po river bedu med Corovode in Gramshem okoli gore Tomori.

Popravljeno . Popravil Whiskey
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prov rad bi vidu enkrat kakšen KTM1190ADV al pa GSA 1200ADV po takšnem terenu. Mislim da bi domov v ruzaku prnesu sam belanco,drugo bi vse na trasi ostal :blush:

Da ne boš mislil da se ne da:

http://www.motostrail.com/vb2011/threads/27832-Euskadi-Siberia/page36

Tole je sicer še 990 ampak "nič bat" bo "pacient" kaj takega izvedel tudi na 1190.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja fantje vse se da!Samo Franc, imel oba KTM in ti povem da je 990 veliko bolj naravnan na takšen teren kot 1190. samo primer okvare ki so jo imeli fantje na inštalaciji bi takšen trip hitro zaključil z 1190 saj ima Can-bus instalacijo in bi hitr računalnik zablokiral motor,pa še bi lohk našteval.

Nazadnje sem v Črni gori rinil na offroad  po enem strmem hribu,seveda za to nisem bil primerno obut pa sem se trikrat ulegu,ko sem tretjič motor pobral iz tal sem bil že tok zmatran ko da sem maraton pretekel,sej se da sam moraš bit tudi psihofizično kar dober pripravljen .Si pa ne zamišljam take trase z svojim 1190 in mojimi offroad izkušnjami :grrr

 

Je pa še finančna plat tega vica.Lahko promovirajo takšne potovalne krave za offroad samo kdo pa gre na brezpotja z 20k€ vrednim motorjem.Kakšen bogatašek ali pa dobro sponzoriran projekt,jaz definitivno ne,si rajši kupim nekaj za 3k€ pa mečem po tleh in nabiram izkušnje,če me izkušnje prej ne ubijejo :kva1:

 

Fantje lepo vas je brat in spremljat,res prima potopis opremljen z veliko foto materiala :OK:

 

Zdej pa ne spat pa hitr pisat pa slike limat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....

Drugače smo se pa ravno pred kratkim na kavi pogovarjali, da smo kar prava ekipa, ker kljub vsemu, nismo bili na tem potovanju nikoli slabe volje, ali pa da bi bili sitni ipd, čeprav je bilo veliko problemov za reševat in je cel tovrsten trip en kup enega prilagajanja, usklajevanja, dogovarjanja. 

Kje bomo zdej tankal, našli vodo, kje bo dobro za prespat, kam sedaj,... ob takem nenehnem dogovarjanju in da se v 14 dneh ne naveličamo en drugega, pa kej spičimo.... 

Kaj takega 5-6 žensk ne zdrži niti za podaljšan vikend, pa da si ne bi v lase skočile. 

 

Sem vesel da smo bili ves čas res zelo easy going.

 

to je pomoje najbolj vredno ali pa vsaj tolk kot nepoflikane zračnice  ^_^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja fantje vse se da!Samo Franc, imel oba KTM in ti povem da je 990 veliko bolj naravnan na takšen teren kot 1190. samo primer okvare ki so jo imeli fantje na inštalaciji bi takšen trip hitro zaključil z 1190 saj ima Can-bus instalacijo in bi hitr računalnik zablokiral motor,pa še bi lohk našteval.

Nazadnje sem v Črni gori rinil na offroad  po enem strmem hribu,seveda za to nisem bil primerno obut pa sem se trikrat ulegu,ko sem tretjič motor pobral iz tal sem bil že tok zmatran ko da sem maraton pretekel,sej se da sam moraš bit tudi psihofizično kar dober pripravljen .Si pa ne zamišljam take trase z svojim 1190 in mojimi offroad izkušnjami :grrr

 

Je pa še finančna plat tega vica.Lahko promovirajo takšne potovalne krave za offroad samo kdo pa gre na brezpotja z 20k€ vrednim motorjem.Kakšen bogatašek ali pa dobro sponzoriran projekt,jaz definitivno ne,si rajši kupim nekaj za 3k€ pa mečem po tleh in nabiram izkušnje,če me izkušnje prej ne ubijejo :kva1:

 

Fantje lepo vas je brat in spremljat,res prima potopis opremljen z veliko foto materiala :OK:

 

Zdej pa ne spat pa hitr pisat pa slike limat :)

 

Ker tile motorji niso za offroad, si pač nabaviš cestno enduro, nova bemfla je takšna.

 

Kot so napisali. Za po makadamu gre vsak z nekimi "normalnimi" gumami, po slabšem makadamu z malo boljšimi, po brezpotjih pa je tema.

 

Pač lepo normalno se pelješ, 1., 2., pa ne bo flikanja ipd. zadev. Je tak Whiskey@?  (žebelj je pač druga zgodba :)

 

Sicer pa res krasen potopis, zanimiv, edino fotke živali, ki je šla na pečenje, mi niso bile všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prov rad bi vidu enkrat kakšen KTM1190ADV al pa GSA 1200ADV po takšnem terenu. Mislim da bi domov v ruzaku prnesu sam belanco,drugo bi vse na trasi ostal :blush:

Mislim da se hudo motiš!Kar se tiče KTM seveda :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!