Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

MiNa hvala!

 

Že drugi dan tripa smo ugotovili, da je najpogosteje izgovorjena beseda na tej avanturi postala beseda "ZAPLET", z tem povdarjenim mekanim L-jem. 

Tule je GS650 še zadnjič vžgal na porivaje, potem pa se je zgodil nov ZAPLET...

 

https://www.youtube.com/watch?v=ccVyfg7xF3k&index=5&list=UU4VCxL1JJmMy4QwigCb_rlg

 

 

 

Kako se je končal ta dan, upam, da mi uspe napisat zvečer. 

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madona! SI ne predstavljam poti okoli sveta z motorjem. Sej moraš imet 2 motorja 8kg matic in vijakov pa 70 gum še za sabo, če kr vse crkuje...

Nestrpno pričakujem nadaljevanje :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se še mal vpišem;

Današnja tema vodni izziv z lepo neutrjeno blatno/glinasto podlago :D

post-9206-0-13843700-1409429636_thumb.jpg

post-9206-0-58616600-1409429760_thumb.jpg

post-9206-0-68665600-1409429998_thumb.jpg

post-9206-0-35875100-1409430117_thumb.jpg

post-9206-0-39030900-1409430231_thumb.jpg

post-9206-0-87641100-1409430336_thumb.jpg

Enkrat sem mal pogledal do kje mi sega voda, ker je auspuh ratal zlo tih, motorja pa ni blo slišat, cirka 75cm sem zmeril doma.

post-9206-0-25298800-1409429866_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte se povedat kake motorcke ste mel na tej furi in kake predelave so ble narjene. Ce so bile. Mal sm firbec. Mogoce bi kako lazjo in blizjo furco se vam pridruzil. Ce bi me vzel s sabo. Sej bi pomagal pumpat :-D

 

Iz lastnih iskušenj ti povem, da Honda Transalp ni primeren moped za takšno pot. Sicer se da, kot se vidi iz slik, ampak prednje vzmetenje enostavno ni kos nalogi. 

Sam sem počasi opustil misel na take podvige. Trikrat sem se lotil malo bolj konkretnega terena, pa hitro obupal, saj prav čutiš, kako motor trpi in mu to ne ustreza.

 

Bo potrebno zamenjati motor, ali pa opustiti misel na takšne reči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz lastnih iskušenj ti povem, da Honda Transalp ni primeren moped za takšno pot. Sicer se da, kot se vidi iz slik, ampak prednje vzmetenje enostavno ni kos nalogi. 

Sam sem počasi opustil misel na take podvige. Trikrat sem se lotil malo bolj konkretnega terena, pa hitro obupal, saj prav čutiš, kako motor trpi in mu to ne ustreza.

 

Bo potrebno zamenjati motor, ali pa opustiti misel na takšne reči.

Kolega s transalpko, ki je bil z nami ima prav tako predelano vzmetenje spredaj in zadaj. Motor ima tut precej povišan. 

Sem peljal en hitrostni odsek po slabšem makadamu in se pelje presenetljivo dobro. 

Edino tank za gorivo se mi je zdel preširok za vožnjo v stoje. 

 

Drugače pa se vse to, da odpeljat z original motorji, le gume ustrezne in oddaljenost od tal je pomembna. 

Seveda bi moral voziti nekoliko počasneje, v kolikor je slabše vzmetenje.

 

Drugače smo mi pozamenjali vzmetenje, ker imamo slučajno vsi motorje, ki imajo za en drek originalno vzmetenje. 

Če bi imel kakega KTM-a, ki ima že serijsko WP, potem seveda ne bi blo treba nič menjat. 

 

S počasno vožno se da z original marsikam pridet. 

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem tudi sam razmišljal o menjavi sprednjega vzmetenja. Ampak nisem našel kaj takega, da bi lahko obdržal ABS. Potem je tukaj tudi težava s preširokim tankom, kot si omenil in pa seveda teža motocikla, ki se pri vožnji niti ne občuti. Ko pa obstojiš sredi strmega brega in je malo dlje do tal, pa ga skoraj ne obdržiš. Pa prestavna razmerja so predolga, sploh prva prestava je občutno prehitra.

 

Res je, da se da peljat z nepredelanimi motocikli marsikje. Tudi sam sem se vozil po takšnih terenih, da bi mi malokdo verjel. Ampak je vse skupaj bolj mučenje voznika in motorja. Če imaš posluh za mehaniko, čutiš, da ni to to.

Popravljeno . Popravil mato295
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolje, da je zadeva tukaj, ker lahko še kaj vprašamo in normalno debatiramo. Potopisi v okviru motosveta so zelo pod nivojem, sploh delo s fotkami itd.

Po moje precej lažje uporabnik napiše prispevek direkt v forum in linka fotke ali album.

 

p.s.

zdaj je nek nov potopis na MS, sem hotel malo pregledati pa me je v trenutku odvrnilo, delo s fotkami je porazno, zamudno, nikakvo skratka.

 

Tu pa lahko na forumu uporabnik priloži tudi datoteke idr. zadeve, ki tam niso možne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni3ous, ali lahko malo napišeš, kako si zadovoljen z yamaho na takih poteh. Ali še kaj pogrešaš po predelavah, ali je to to? 

Imaš mogoče v mislih še kakšno predelavo? Če bi bil trenutno v fazi nakupa motorja, bi vzel enak motor, ali kateri drugi model?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadaj bi rad nataknil še kak boljši amortizer, da bi dohajal zmogljivosti prednjih vilic. Vendar je to nekje v rangu 700€. 

Pa shujšal bi jo še za kakih 10 kg. Čeprav sem jo za kakih 10 kg že. 

Zadovoljen sem drugače zelo. Motor je robisten, trpežen, ni tehničnih težav. 

Prej sem motorje menjal vsako leto. Potem sem kupil tenerejko in jo imam že od 2010.

Ne bi menjal, ker se mi zdi dober kompromis glede na to kje se vozim z njo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!