Skoči na vsebino

Vtisi iz dnevnih voženj 2010


Sanda7

Priporočene objave

Še jaz dam par utrinkov iz Kolpe.

Sem že malo plaval, čeprav ima v zgornjem toku le 15+ po moji oceni :)

Drugače pa je od Kočevske reke - Bezgovica - Osilnica na Bezgovici popolnoma nov asfalt (ograje, odtoki itd...), pravi užitek. Le do Osilnice je par km makadam pa bodo očitno tudi zalili.

img1084.jpgimg1091.jpgimg1098.jpg

Bezgovica

p6129524.jpgp6129528.jpgp6129513.jpg

p6129532.jpgp6129542.jpgp6129551.jpg

slikarute.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noro, zanime me samo če so bombardirali Američani ali ne?

Ja, baza je bila tako zgrajena, da jo je bilo možno sabotirati oziroma samouničiti. Mladić jo je spustil v zrak, seveda so prej letala odletela v Srbijo.

Mene k sreči ni tam noben ustavil pa tudi tabla me ni zaustavila, saj je še iz časov Jugoslavije... :) drugo pa so table o minah. Škoda da tega sedaj ne potržijo vsaj policaji, hehe.

3 tuneli-vhodi so na Hrvaški, en pa je že v Bosni.

p4299386.jpgp4299327.jpg

slika od daleč in od znotraj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še jaz dam par utrinkov iz Kolpe.

Sem že malo plaval, čeprav ima v zgornjem toku le 15+ po moji oceni :)

Drugače pa je od Kočevske reke - Bezgovica - Osilnica na Bezgovici popolnoma nov asfalt (ograje, odtoki itd...), pravi užitek. Le do Osilnice je par km makadam pa bodo očitno tudi zalili.

A to sta se dva v soboto kopala na počivališču pri jami (Med Faro in Dolom) ?

Potem sem vaju videl, ampak sem kar naprej za Vinico letel.

Tudi tam je še del makadama, drugi del pa novega lepega asvalta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pol si naju videl al pa slišal :)

Saj en se je med kopanjem ustavil tam. Si bil ti? Bi si lahko vzel sendvič in pijačo, hehe.

Sva pa potem pri Radencih zavila na Črnomelj, ker do Vinice vem da je čez gozd makadam, vsaj lani je bil. Zgleda da bomo kmalu uredili cesto da bo temu imenu primerna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pol si naju videl al pa slišal :)

Saj en se je med kopanjem ustavil tam.

Ja, na tem parkirišču se vedno ustavim, vsaj za minutko. Sendivče in ostalo sta lepo pustla na mizi, ja :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@RumeniCestah: U glej, glej, Željava. Tja se s kolegom odpravljava že skoraj dve sezoni. In v tem mesecu mislim, da bova končno šla pogledati ta v skalo vsekan hangar. Kakšni napotki ali pa opozorila (poleg tega, da so predeli kjer se še vedno nahajajo neeksplodirana eksplozivna sredstva)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponedeljkov izlet. Namen smo imeli it pogledat Željavo v bosni, baje največjo investicijo Titota, največjo podzemno letališko bazo. Štartali ob 6.00 iz Kopra, čez Učko mimo Rijeke do Senja, tam pa zavili v notranjost proti Plitvičkom jezerom in do Željave. Tam pa je sledilo neprijetno presenečenje. Potrobi nam policijski avto in ustavi in pove žalostno novico, da je prepovedan prehod. Gre za medobmejno cono in zato poostren nadzor. Čeprav sta bla kolega že dol brez problemov, res pa, da jih ni nihče vidu/ustavu :whistle: . Niso popustili, in morali smo se obrnit. Škoda. Nadaljevali smo čez mejo v Bosno, mimo Bihača ob reki Una do malih bifejev nad reko (Bosanska Otoka - Malček naprej od Bosanske Krupe) Tam pojedli slastno pljeskavico v lepinji (naše lepinje si ne zaslužijo tega imena), se okrepčali ter počasi nazaj. Ponovno smo se ustavli pri Željavi, tokrat jih ni bilo ob cesti, nadaljevali smo do vasi Željava, mimo zapuščene zunanje baze (kasarn) kjer je tudi kako letalo, prestrelljeno, ter nadaljevali proti podzemni bazi, vendar se premislili pri tabli za omejeno gibanje. Malce nerodno bi bilo, če bi nas naprej dobili drugič v istem dnevu :rolleyes:. Je pa ozemlje vse naokoli še vedno minirano, da ne bi komu prišlo na misel it scat na travnik al kej podobnega :grrr. Obrnili smo se, in uživali cesto do doma. Če se prav spomnim, uživaških 645kmjev.

S

Shema podzemnega bunkerja. To je res ogromno, nimam slike tega pokončnega hriba, ampak na daleč je videti res izjemno. (ves zgornji del, od rdečih črtic dalje, je vkopano v hrib, od zunaj se vidi le 5 pristajalnih stez) >>>GoogleMaps<<<

fcd66055.png

Tuki je moj fotr vojsko služu (koker vem). Baje bil ogromn podzemelski kompleks z takrat vrhunsko tehnologijo-razn gasilni aparat je baje sam vsak pet delou hehe. Moram it enkrat pogledat.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem se odločil, da jo prvič pihnem na del ceste z mojo najljubšo številko, številko 69 (pa ne zaradi Haydena) :whistle:. Odhod iz ljubljanskega betona mi je dobro del ampak vseeno. Vroče je bilo kot v peklu brez mrzlega pira (še posebno, če si v črnem usnju) in že kot, da že to ni bilo dovolj, sem se v Dravogradu priključil skupini v upanju, da jo oni prav tako mahajo gor na Golico. No, v Wolfsbergu mi je bilo jasno, da to ni to, v semaforju še kratko vprašanje in potrditev. Nič, polkrog na levo in nazaj proti odcepu za Soboth. Ne vem zakaj sem pričakoval večjo gnečo gor, je pa vseeno luštno poležati v senci in poslušat motorje. Naslednjič grem sigurno v kontra smer oziroma bom v krožnem obrnil in jo pičil nazaj, ker je cesta čez radlpass za :SS. Ker je bilo še vedno vroče za umret, kljub veliki dozi popite tekočine, sem se odločil, da naredim postanek v hladni senci Marije Reke. Če ne bi policijski helikopter 15 minut mlatil in ropotal, bi bila to prava milina. Senčka, ptički, vsake toliko kakšen brrrrm brrrm mimo. No, po kratkem samevanju, družba motoristov (z letečmanom vred), kratek klepet in gas nazaj v beton....

Nedelja in pa predlog boljše polovice o namakanju v slani vodi. Destinacija Krk. Dol skoraj brez gužve, super nova cesta čez cel otok in pa zaslužen skok v vodo. Uživancija do 19. ure in spet vlačenje opreme nase in odhod. Gužva se je začela že pri odcepu za Malinsko. Še fjjju, da sva z motorjem. Nekaj časa sva delala družbo še enem BMWju in Hondici, nad Reko pa v upanju, da ne gledava nevihtnih oblakov ampak samo sparino. Čez mejo in Knežak je šlo gladko brez gužve, iz Pivke proti Postojni pa šok. Pred nama dva avta, lepa potovalna hitrost (80-90), nakar iz ovinka po naši strani pripiči seat, avta pred nama bremzata, nama zadna guma vleče črto in vijugamo, mislim si "prosim ne, ne zadani avta pred mano". Prvič sem resnično na mopiju doživel takšno situacijo (če pustim zalivke in mastno cesto, skratka stvari katere povročiš sam), da si zelo odvisen (poleg sebe) od reakcij ostalih. Zanimivo kako se delčki sekund v glavi ustavljajo. Roki vsaka po svoje opravljata delo, boki lovijo ravnotežje, usta pravijo "fak, fak", oči iščejo plac za umik in ob enem gledajo nasprotnika kam zavija... Ustavil in preveril situacijo sem edino jaz :unsure:. Na srečo ni niti za sivo kroniko, ampak sem vseeno opravil kratek klic, saj sem ocenil, da voznica potrebuje strokovno pomoč (od nje niti besedice ali kakšnega drugega kontakta v 20 minutah čakanja) . Globok vdih in pobeg domov pred nevihto. Na srečo sva zvečer utrujena legla na domačo posteljo...

post-20162-127651396317_thumb.jpg

post-20162-127651396967_thumb.jpg

post-20162-127651400709_thumb.jpg

post-20162-127651402895_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil sergini
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo lepo opisano Suzuki! Še enkrat hvala, ker Si se tako "žrtvoval" za krofe :OK: Res je bi lep wikend :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@RumeniCestah: U glej, glej, Željava. Tja se s kolegom odpravljava že skoraj dve sezoni. In v tem mesecu mislim, da bova končno šla pogledati ta v skalo vsekan hangar. Kakšni napotki ali pa opozorila (poleg tega, da so predeli kjer se še vedno nahajajo neeksplodirana eksplozivna sredstva)?

Ko sem bil jaz ni bilo nobenih zapletov, če misliš sprobat svojo raketo po pisti, prej preveri če je v redu, po vsej verjetnosti te bo pa imel na muhi kakšen bosanski ali hrvaški snajper ;)

Hola,

PS res je da ne razumem čarov fuzbala, ampak vse fuzbalsko razgrete glave bi prosil da ostanejo doma pred TVjem, ne da se fijakajo po cestah z na avto privezanimi zastavami in za povrh hočejo še tekmovati z motorji, čeprav njihova konzervirana jetrca nikamor ne grejo (oz imajo tako nesposobne voznike) ker vse kar jim uspe je totalna blamaža - v mislih imam predvsem posadko BMWja, ki je včeraj popoldne v ovinkih vrhniškega klanca z nevarnimi prehitevanji in kljub "tiščanju na polno" z vožnjo po obeh pasovih skozi ovinke, a v resnici komaj hitrejšo od hoje moje upokojene sosede dokazala, da je malo popolnih ljudi na svetu, ampak oni so popolni bedaki :slap:

Si imel v mislih nekaj takega :grim

Pri temle sem tudi jaz študiral ali naj zapeljem iz ceste ali naj raje zamižim in kar bo bo, ko mi je pripeljal nasproti frfotajoče po celi cesti :grim

post-17572-127653216325_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo dons sm opravil eno lepo vožnjo do Bohinjskega jezera.Že en lep čas nisem bil na Gorenjskem in me po pravic povedan ne vleče kej preveč tja.Na furah opažam da so Gorenjski motoristi nekam preveč vzvišeni in redkokateri odzdravi.Pozdravljanje je gorenjcem španska vas oz. tema.Tistih par,ki mi je odzdravilo je bilo pa tujcev.Gorenjaci mal se pobolšite,da ne bodo o vas govorili,kakor o avtomoblistih z registrsko tablico KR.

Cesta je še kar zanimiva a ne najbolj dinamična.Ko sem prispel v Bohinj sem parkiral motor za trenutek v nekakšnem kotičku na mostu in slikal naravo in jezero.Medtem,ko sem že pakiral sta se najdla dva nadebudna redarja v avtu se ustavila ob meni in mojem motorju ter mi začela nekaj govoričit,če mislim parkirat motor na mostu.Čudno sem ju pogledal in vprašal kaj bi rada? In povedala sta še enkrat,nakar sem jima odvrnil,da sem slikal naravo in ambient.Redar voznik me je pogledal in odvrnil no ajde spelji se gremo gremo.Nekaj časa sem ga gledal in zamalo se mi je zdelo,da me bo en navaden redar imel za nakakšnega mulca in me hotel popokati kar tako na hitro z mostu.Odvrnil sem mu da naj bo malo bolj prijazen in kulturen v komuniciranju z turisti,ki ga hranijo in mu dajejo službo.Rekel ni nič in samo nekaj bebasto gledal in potem sta se picajzla spelala.Mislm,dobesedno mi je ubil filing,kakor bi kdo temu rekel.Premišljeval sem kaj ju je tako zmotilo na meni,morda sta fouš,ker nimata izpita za motor in ne moreta izživeti svojih otorških sanj? Morda mu žena ni dala porivati prejšno noč in je zato siten? Kakorkoli tipa sta bila do konca nevljudna in debilizem je buljil iz njiju.No potem sem šel še malo slikat jezero in se počasi odpravil iz preljube Gorenjske v kateri te kmet,če prosiš za vodo pošlje k sosedu po vodo rekoč,da je tam bolj mrzla. No ja in popoldne je minilo,kot bi trenil.Naslednjič zagotovo pade kakšna druga destinacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@jaka78, če boš kdaj v pomurskem koncu slovenije, mi kar prej javi in te osebno povabim k meni domov na najbolj hladno pivo/vodo/sok in kak domač narezek .)

res ne razumem ljudi, kateri so lahko tako zelo neprijazni... še posebaj se to dogaja motoristom :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@jaka78, če boš kdaj v pomurskem koncu slovenije, mi kar prej javi in te osebno povabim k meni domov na najbolj hladno pivo/vodo/sok in kak domač narezek .)

res ne razumem ljudi, kateri so lahko tako zelo neprijazni... še posebaj se to dogaja motoristom :huh:

hehe prekmurci ste legende,tud moj fotr je prekmurc :yea1: tako,da je v meni tudi nekaj prekmurske krvi.Če me prekmurje sreča z motorjem se ti oglasim no problem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@jaka78: Tole izjavo si napisal kot uzaljen otrok. Moras vedt da se vozi proti bohinju dosti tujcev, ravno vceraj sem videl na Bledu skupino 30+ anglezov, ki pa niso vajeni pozdravljanja.

Ocitno si imel slab dan, ne posplosuj pa tega na celotno zgornjegorenjsko prebivalstvo.

Kar se pa tice redarjev, ne bom zgubljal besed, lahko omenim samo tolko, da se nisi spoznal blejskih ;) po drugi strani pa sredi sezone parkirat sredi mosta? Kljub razsiritvi na sredini, se ze dva avta se tezko srecata. Tudi sam se dostkrat ustavim tam, pa mi ni problem zapeljat dodatnih 10m, kjer motor nobenga ne moti.

Ce si bos se kdaj zazelel voznje po "neprijaznem" gorenjskem koncu, pa lahko mene kontaktiras in ti pokazem mal naokol.

Pa se kafe ti placam, narezka pa ne mislim delat, kot obljubljajo ostali (zarad mene ti lahko se bencin placajo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kratka medtedenska furca....prek kamnika, črnivca,logarske, pavliča,jezerskega (nujni postanek na gibanici),gorenja vas, šentjošt....

post-12239-127663794304_thumb.jpg

post-12239-127663799938_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@cb1300: lepe fotke. Tale serpentina s Pavliča dol je že kr standardna točka za fotografijo.

Verjetno bi spodaj napisano zaslužilo svojo temo. Imam dva predloga za Admina oziroma vse člane.

1. Zato, ker nas veliko fotografira na izletih bi lahko Motosvet razpisal mesečni/letni natečaj za Naj moto fotko. Fotke bi se zbirale v posebnem predalu. Določijo se pravila.

2. Veliko nas potuje. Po EU in širše. Lahko bi se v posebnem portalu zbirale uporabne potovalne informacije zlasti za države izven EU in eksotika. Vezane izključno za potovanja z motorjem. Npr. vizni režimi, posebni dokumenti za motorje, raznorazna dodatna zavarovanja, kaj si je vredno ogledati, ... etc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kratka medtedenska furca....prek kamnika, črnivca,logarske, pavliča,jezerskega (nujni postanek na gibanici),gorenja vas, šentjošt....

Kje si dobil gibanico? Jaz sem bil okrog 12h na Jezerskem pri jezeru, pa niso imeli ne grmade, ne gibanice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni bila ravno dnevna voznja, prej voznja na siht. Pred hotelom parkiran Goldwing z anglesko tablico, na levi strani armaturne plosce pa napis :

THEY DRIVE ON RIGHT SIDE HERE!

:lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav.

Pred kratkim sem se vrnil iz otoka Krk.

Tam pa me je presenetila kakih 10km pred mestom Krk pa skoraj do Baške, čudovita nova cesta, z super dvignjenimi ovinki.Cesta,da se ti dlage naježijo!! Edini problem je, da teh slabih 20km prevoziš prej, kot otrok poje kepico sladoleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si dobil gibanico? Jaz sem bil okrog 12h na Jezerskem pri jezeru, pa niso imeli ne grmade, ne gibanice...

Oj...ja, pri jezeru okoli 19h.....ne vem, al je bla še topla direkt iz pečica al iz mikrovele whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!