Skoči na vsebino

Novi Marof 2010


suzuki

Priporočene objave

Res auper družba včeraj, super vas je blo spoznat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7/9 ima 3 gume :alien1:

...njen šofer pa dve glavi :alien1:

@ mcv: meni so rekli da Dunlop priporoča za GP Racer D211 (na dirkališču) ne manj kot 2,0 spredaj in ne manj kot 1,3 bar zadaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...njen šofer pa dve glavi :alien1:

@ mcv: meni so rekli da Dunlop priporoča za GP Racer D211 (na dirkališču) ne manj kot 2,0 spredaj in ne manj kot 1,3 bar zadaj

Kot je meni znano naj se cestne gume z NTEC tehnologijo ne bi pumpale na manj od 1,7 bar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je meni znano naj se cestne gume z NTEC tehnologijo ne bi pumpale na manj od 1,7 bar.

Meni je Primož Ramovš, Vodja prodaje potniških, moto in tekmovalnih plaščev Dunlop Pri Sava Tires, odgovoril, da je priporočljiv tlak za D211 GP Racer za uporabo NA DIRKALIŠČU (da nebi slučajno kdo tega spregledal) 2,1 bara spredaj in 1,3 bara zadaj (merjeno pri hladni gumi). Za na cesto pa pumpati v skladu s priporočilom proizvajalca motocikla.

Ampak jaz osebno sem zelo skeptičen glede uporabe tako nizkih tlakov če ne uporabljaš grelcev gum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha....Tnx!Saj to me je najbolj zanimalo teh 1,3 bara pa brez grelcev :nono: Bom dal malo več pa bo...Baje da od viška glava ne boli :photo: ali pa..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom rekel tako, z grelci kot priporočajo. brez grelcev pa je spet odvisno od temperatur zunaj in samega asfalta,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kdo zmeril temperaturo gum ogretih z grelci? pa ne samo po sredini ampak tudi ob robu? je 80 stopinj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kdo zmeril temperaturo gum ogretih z grelci? pa ne samo po sredini ampak tudi ob robu? je 80 stopinj?

takoj ko daš grelce dol imajo gume 70 stopinj na površini. Vsaj do takih meritev sem prišel jaz z eno precej nenatančno napravo (+/- 3 stopinje). Je pa bila temperatura po celi površini enaka.

Najbolj pomembno se mi zdi, da toliko časa greješ gume, da se segrejejo tudi feltne, ker drugače se vse zelo hitro ohladi (govorim o hladnem vremenu; 12-17 stopinj).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom rekel tako, z grelci kot priporočajo. brez grelcev pa je spet odvisno od temperatur zunaj in samega asfalta,

Jaz sem enkrat iz firbca meril tlak v ogreti gumi z grelci. Spredaj je bil za 0,4 bara višji, v zadnji pa 0,5 bara višji od meritev pri hladni gumi (začetni tlak 2,1 bara spredaj in 2,0 bara zadaj).

Zaključke pa potegnite sami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kdo zmeril temperaturo gum ogretih z grelci? pa ne samo po sredini ampak tudi ob robu? je 80 stopinj?

Izkušnja na Marofu letos:

zunaj 19 do 20 C, pretežno oblačno, precej vetra, po ca 20 min

na feltni je bilo komaj čutit da je dobila na temperaturi. grelci nastavljeni na 60 a še niso javljali, da so opravili svoje.

Vpliv vetra in nedokončana zadeva.

Lani jeseni so bile tudi feltne pogrete na dotik na ca 40C

Nastavitev je bila 60C grelci TTSL. Bilo topleje in grelcem dan čas.

Sem nabavu infra termometer brezkontaktni z nenatančnostjo

reda 3C in bom meril na Pannonii in objavil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj (petek) smo imeli lep dan na Marofu. Bilo nas je 13 Bistričanov in dva z SG tablicami. Super vreme, sicer 2 manjša zdrsa, ampak ni bilo panike.

Ne vem, če poznate to bljižnico, predvsem tisti, ki prihajate iz Štajerskega konca - malo pred Varaždinom za Hraščico kjer je semafor, ki stalno oranžno utripa, krenete desno in pridete vem pri vasi Turčin. Lepa cesta, brez naselij, skoz lahko peglaš.....

še fotka:

post-129-127390974255_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj (petek) smo imeli lep dan na Marofu. Bilo nas je 13 Bistričanov in dva z SG tablicami. Super vreme, sicer 2 manjša zdrsa, ampak ni bilo panike.

Ne vem, če poznate to bljižnico, predvsem tisti, ki prihajate iz Štajerskega konca - malo pred Varaždinom za Hraščico kjer je semafor, ki stalno oranžno utripa, krenete desno in pridete vem pri vasi Turčin. Lepa cesta, brez naselij, skoz lahko peglaš.....

še fotka:

post-129-127390974255_thumb.jpg

Pa skoraj vedno je kak radar ob cesti (ponavadi pod mosti ali pa laserski na odcepih), tak da 80km/h !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni cene za eno uro...

D.

Na tisti njihovi pristopni izjavi je možnost obkrožiti za en dan ali 1 uro.

Mislim pa da je nekdo omenil da je to novost, ker jaz sem bil včeraj prvič tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa skoraj vedno je kak radar ob cesti (ponavadi pod mosti ali pa laserski na odcepih), tak da 80km/h !

...ups, mi smo ga pa kr orng peglali.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da se kmalu vreme poštima, prikolco nabavu, kljuko na avtu tud, zdaj pa samo še dopust in sonce, gre kdo drug teden gor pon-pet. :whistle:

post-13787-127399285363_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bom pozanimal in javim. Komaj čakam. :naughty:

A že kaj veš ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!