Skoči na vsebino

Poraba goriva


ak

Priporočene objave

Nissan Almera 1.4 87KM, po AC skoz kolk gre pa po magistralki ga tud niti slucajno ne sparam...poraba 9l/100km, meni se ne zdi pretirano za tak nacin voznje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OMV in Petrol filata na isti rafineriji na istih priključkih. Brat vozi...

Tudi barvo sam vlije...

Brez veze razlagat... Saj ti ne verjamejo. Bolj verjamejo nekaterim, ki so slišali, da sosed ve, ker je nekje slišal, da nekdo pozna nekoga, ki misli, da ... Mi, ki vemo, tako vemo, da je edina razlika med nafto in kurilcem v dodani barvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Včeraj sva z mojo polovico šla mimo Postojne, Pivke, Reke....Grobnik, Delnice, Kočevje, Ljubljana / avto Grande Punto 1,3 TD. 280 km - poraba 3,9 l po računalniku povpr. hitrost 57 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala :worship: To me je zanilao, če se da pri normalni vožnji pri cirka 8 litrih ostat :)

Če maš drkeraja dost, prej 9l kot 8 ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem no, tako mi je blo recen, ker naj bi danes to barvali ze prej, vsasih so pa to poceli kar pri polnenju cisterne. Fotr je pa svoje cajte presraufal precej masin in mi to o mazanju povedal kot izkusnjo. Pa sej konc koncev je pa lahko tudi razlika, kot je razlika med Petrol nafto in kako drugo (OMV, Agip,. .) Lahko pa da se motim, kar tudi ni nemogoce.

A bi se dalo kaj tega barvila dobit za "raziskave" nevtralizacije?

Nafti dolijejo barvo, nastane kurilno olje, zaradei česar se tvorijo spojine, ki jih je sicer malo, so pa bistveno bolj abrazivne, kot sama nafta. od tod vzrok, da imajo novejši diesel motorji s tem lahko težave, stari so itak vse pojedli, saj so bili tudi bistveno bolj "po zidarsko" izdelani. Problem nastane lahko pri šobah, črpalki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Civic Type R 2007 - absolutno povprečje 10,5, najmanj okol 8, največ pa glede na razmere (14,5 recimo na kaki res hitri furci in na dirkališču še mal več).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seat Alhambra 2.0 tdi (vsaj mislim da..........vglavnem je dizel :whistle: )

7 litrov- jaz, neeeeeeeeeeeežno

8-9 litrov- očko, se ne špara

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ful ni pametn

sej a si kdaj vidu kako se kakim novim avtom kadi črno vn iz avspuha

no ta človk je mel kurilca

100% škoduje motorju

zato ne deli tega

soledinčan priporoča :naughty:

Avto če ima kurilca nič bolj ne kadi, nevem od kje ti to Žarko, po mojem sploh še nimaš avta, kaj šele dizla.

Po čem sklepaš da bi bolj kadil zaradi kurilca? Najbrž si nekje slišal pa potem govoriš :lol: :lol: :lol:

Jaz točim kurilca že skoraj tri leta v avto ki je star malo več kot 5 let (VW). In nikoli enega problema. Naredil sem krepko čez 100k km, plus da je avto čipiran. Zdaj ima avto čez 250k km. Do umazanije pa pride s tem ko točiš kurilca na pumpi v kako staro umazano kanto in iz nje potem v avto. Najbolje ga je direkt v tank na pumpi :trance_33_sleep:

Vsak dizel kadi črno, če ga pritisneš do konca pa sploh, in ni ga dizla ki nebi črno pokadil, pa naj ima kurilca ali nafto, naj bo nov ali star!!!

S carino še nisem imel problemov (tok tok tok), edino na hrvaški meji so me enkrat vprašali če točim kurilca in sem vprašal carinika če bi on točil kurilca v tak avto, in je rekel valda da ne. Prišparal sem več kot dovolj, da lahko rečem da se splača kurilno točit, je pa odvisno iz kje si, ker imajo nekje več kontrol goriva. Naprimer v okolici ljubljane ali v centru je skoraj nemogoče da boš srečal carinike, druga stvar je če bi živel kje proti novem mestu, ker tam jih pa vsakič srečam.

Zračunate si lahko pa sami koliko prišparaš v 150k km če točiš kurilca...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

scenik 1.6 ei 95kojnev bencinar

fotr - 6.8

jst 7.5 :P

pozabu si na različne noge;

Fotr ima stare in ne prtiska tok grozen kot TI,:::::: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaja sej vem kok je to. Naš star audi 100-tka v6 2.5 (nism čist zihr) je bil skos 10+ poraba :)

2,6E (Audi 100 V6) 11-12l, pa če stoji ali leti čez vse omejitve :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

C4 - 1,6 HDI

BC nisem resetiral že 5000 km in kaže 4,7 l/100 km! Povprečna hitrost je 47 km/h!

Popravljeno . Popravil DRmare
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hah... ...Ford Fiesta MK6, masina Zetec SE 1.4 16V... ...min. poraba 6,4 l/100 km (penzjonitarsko), max je 10,7 l/ 100 km (dirkasko)... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozabu si na različne noge;

Fotr ima stare in ne prtiska tok grozen kot TI,:::::: :worship:

pa je ja fino da se motor vsake toliko cajta malo prepuca :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avto če ima kurilca nič bolj ne kadi, nevem od kje ti to Žarko, po mojem sploh še nimaš avta, kaj šele dizla.

Po čem sklepaš da bi bolj kadil zaradi kurilca? Najbrž si nekje slišal pa potem govoriš :lol: :lol: :lol:

Jaz točim kurilca že skoraj tri leta v avto ki je star malo več kot 5 let (VW). In nikoli enega problema. Naredil sem krepko čez 100k km, plus da je avto čipiran. Zdaj ima avto čez 250k km. Do umazanije pa pride s tem ko točiš kurilca na pumpi v kako staro umazano kanto in iz nje potem v avto. Najbolje ga je direkt v tank na pumpi :trance_33_sleep:

Vsak dizel kadi črno, če ga pritisneš do konca pa sploh, in ni ga dizla ki nebi črno pokadil, pa naj ima kurilca ali nafto, naj bo nov ali star!!!

S carino še nisem imel problemov (tok tok tok), edino na hrvaški meji so me enkrat vprašali če točim kurilca in sem vprašal carinika če bi on točil kurilca v tak avto, in je rekel valda da ne. Prišparal sem več kot dovolj, da lahko rečem da se splača kurilno točit, je pa odvisno iz kje si, ker imajo nekje več kontrol goriva. Naprimer v okolici ljubljane ali v centru je skoraj nemogoče da boš srečal carinike, druga stvar je če bi živel kje proti novem mestu, ker tam jih pa vsakič srečam.

Zračunate si lahko pa sami koliko prišparaš v 150k km če točiš kurilca...

LP

a ti naj verjamemo? :rolleyes: mislim da si marsikomu dal dober nasvet, :worship: če bo imel malo manj sreče, da bo plačal visoko kazen in ostal brez avta :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj namen ni bil dajati komur koli kakšnega nasveta, da se razumemo. Odločitev je od posameznika, če želi točiti kurilca ali ne. Hotel sem samo pojasniti par dejstev o kurilnem olju.

Tveganje pa sigurno je :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O fina tema

Alfa 1.9 JTD

5.3 realno pa je 5.7 pa ne šparam prav dosti.

Vozim se pa na relaciji Vrhnika Idrija Vrhnika vsak dan.

Mogoče bolj trpijo gume kot tank :naughty:

S tankom naredim 1000+ drobiž...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!