Skoči na vsebino

Poraba goriva


ak

Priporočene objave

Ni tega mislil, no ok, to je omiljena verzija 500 konj.))

Hec, malo ga pa že mora biti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Renault Megane Grandtour, 1,5 dci, prevoženo 50.500 km, povprečna poraba od novega do sedaj je 5,5 l / 100 km, spremljano stalno na poraba.com
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Jeep Cherokee Renegade 2.8 dizl, avtomatik, klima gor al dol - povprečna je 11l/100km pa lahk voziš kak hočeš :naughty: (normalne ceste kakopak)

zanimivo pa da na avtocesti pri konst 120km/h poraba pade na 9,5

Aja da ne bo Brumči hud - 200 sploh stroj ne gre :) pr polnem gasu pa 170km/h pa pije čez 30l/100, kar malo res ni,hehe

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

D5 - 2.4D avtomatik - 7,15l/100 merjeno za zadnjih 5000km po poraba.com (80% AC, 20% mesto in ostale ceste)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar pomnim sam, da sem vozil od domačega voznega parka in koliko je bilo - nikoli resetiran potovalni računalnik, pa ni težko odčitati (če laže računalnik ne krivite mene :)) aja Twingo ga pa nima, hehe, pa je treba pogledat v beležko.

Renault Laguna 1.6 bencin letnik 02 (115PS) - poraba 7,2l/100km (narejenih okoli 150.000km)

Fiat Stilo 3V 1.6 bencin letnik 02 (106PS) - poraba 7,3l/100km (narejenih okoli 60.000km)

Jeep Cherokee Renegade 2.8 dizl letnik 04 (150PS) - poraba 11l/100km (narejenih okoli 60.000km)

Opel Astra TT 1.8 bencin letnik 08 (140PS) - poraba pozimi 7,6l/100km, poleti 8l/100km (narejenih okoli 55.000km)

Renault Twingo 1.2 bencin letnik 1999 (60PS) - poraba 6l/100km (narejenih okoli 10.000km)

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lansko leto, ko sem šel na morje do Biograda sem z Mondeotom MK2 (GLX 1.8, 115KM, letnik 96) imel porabo 6,6 l/100km. Večina skoz v 5-ti prestavi pa easy cruising med 70 in 90km/h. Aja, klime nisem imel prižgane, ker ni delala. Hvalabogu je bilo slabo vreme :whistle: Sicer pa ima porabo pri moji vožnji okoli 8,7l /100km (moja vožnja je 160km/h na AC, normalno speljevanje pred semafori - kaj takega v SLO skoraj ni videt). Če se po AC normalno voziš 130km/h, se da kaki liter še prišparat. Avensis Verso pa ima takisto malo porabo za tako kravo. Po računalniku požere 7,3l na 100km pa ga lepo dinamično vozimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda accord 2.0 sedan bencinar, ravno star eno leto (prejšnji model), opravljen prvi servis (20000 km), 155 KM, poraba zadnjih 8000 km, že lep čas konstantna 7,6 l; vožnja v glavnem izven mestna, nekaj tudi AC (med 140 in 160 km/h)... sem zelo, zelo pozitivno presenečen! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda accord 2.0 sedan bencinar, ravno star eno leto (prejšnji model), opravljen prvi servis (20000 km), 155 KM, poraba zadnjih 8000 km, že lep čas konstantna 7,6 l; vožnja v glavnem izven mestna, nekaj tudi AC (med 140 in 160 km/h)... sem zelo, zelo pozitivno presenečen! :rolleyes:

Eh, nekaj sem se zmotil. Ja, Accord ima lepo porabo. Kolega je prej imel še en model nazaj in je tudi bil zadovoljen. Tudi pri tišanju ni bilo sitnice. Zgleda je VTEC dobro opravljal svojo nalogo.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če ima kdo tukaj golfa IV 1,9/115KM, in bi prosil, če poveste porabo :)

jst ti lahko povem za golf4 1.9tdi 101KM 5brzin! poraba se giblje okoli 5,6l/100km če pa se ga tera pa kšn litrček več :closedeyes: :rolleyes: zelo zadovoln s celim avtom :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nissan 200sx s13 330KM - poraba med 10 in 13,5 (obe skrajnosti, samo relacija in samo mestna vožnja). Pil je pa kake pol litra več ko je bil še original 169KM :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, nekaj sem se zmotil. Ja, Accord ima lepo porabo. Kolega je prej imel še en model nazaj in je tudi bil zadovoljen. Tudi pri tišanju ni bilo sitnice. Zgleda je VTEC dobro opravljal svojo nalogo.

...mi pa ni jasno, kaj so testni bedaki (žal se ne morem drugače izrazit!) v novicah počeli z novim! 2,2 dizl 150 KM accordom, da jim je požrl 7,5 litra! :krneki: :krneki: nafte... in to pol še zapišejo kot POVPREČNO! porabo na testu.. :eek: . Povprečno po mojem pomeni "vsakega malo" in "malo nad omejitvami" in to (se mi zdi) kaže mojih 7,6 l pri 155 KM bencinarju.. :hmm: . TAKO da so me s tem podatkom res nasmejali... :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mi pa ni jasno, kaj so testni bedaki (žal se ne morem drugače izrazit!) v novicah počeli z novim! 2,2 dizl 150 KM accordom, da jim je požrl 7,5 litra! :krneki: :krneki: nafte... in to pol še zapišejo kot POVPREČNO! porabo na testu.. :eek: . Povprečno po mojem pomeni "vsakega malo" in "malo nad omejitvami" in to (se mi zdi) kaže mojih 7,6 l pri 155 KM bencinarju.. :hmm: . TAKO da so me s tem podatkom res nasmejali... :kva1:

vozili so ga, ne pa gledali ... pojdi za testfarerja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vectra 2.0 DTI 74kw povprečno 6.5l/100km (od 6.2 do 6.8 računano na porabo enega tanka goriva cca. 800km), vožen je pa 40% avtocesta, 40% podeželje, 20% mesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Astra 1,7 CDTI 74 KW.

Povprečna 6.4, vožnja pa 80% kratke razdalje.

Seat LEON 1,6 bencinar, tudi 74 KW, pa 7,8.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alfa 156 2.4 JTD M-JET ....med 7.5 pa 8 se giblje....ne vem, kak so eni pisali da lahko 129kW vozjo z 6 litri....

6,1 če smo natančni :whistle:

pa 130Kw

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vozili so ga, ne pa gledali ... pojdi za testfarerja ...

Če pa NE gre zraven prit :BUA:

Alfa 156 2.4 JTD M-JET ....med 7.5 pa 8 se giblje....ne vem, kak so eni pisali da lahko 129kW vozjo z 6 litri....

Eni pa imamo-imajo opeko pod gasom ne pa na njem kot ti :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6,1 če smo natančni :whistle:

pa 130Kw

po računalniku?...ker men računalnik tud kaze 6...pa 5,7 tud,...samo mu ne verjamem :P

Če pa NE gre zraven prit :BUA:

Eni pa imamo-imajo opeko pod gasom ne pa na njem kot ti :naughty:

avto je za vozit, ne pa za promet ovirat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!