Skoči na vsebino

Poraba goriva


ak

Priporočene objave

Toyoto Prius, to je hybrid

špica auto!! sem že vozil tako predelano na plin!!! brez težav pri delovanju!prižiga in ugaša motor tako kot na bencinu!

se pa morava slišat ker ti razložim še ene par podrobnosti-pokliči me - tel.v profilu. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

špica auto!! sem že vozil tako predelano na plin!!! brez težav pri delovanju!prižiga in ugaša motor tako kot na bencinu!

se pa morava slišat ker ti razložim še ene par podrobnosti-pokliči me - tel.v profilu. lp

Ok bom.Če ti je v redu jutri.A raje dopoldan al popoldan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist vseen.itak delam od 7,30 do 17,00.a si se že kaj zanimal kje za plin? mi je kolega rekel , da je ta teden zmenjen z nekom za ogled,kako je prius narejen(lahko me pokličeš tudi na zgrešen klic ob 10,28). lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist vseen.itak delam od 7,30 do 17,00.a si se že kaj zanimal kje za plin? mi je kolega rekel , da je ta teden zmenjen z nekom za ogled,kako je prius narejen(lahko me pokličeš tudi na zgrešen klic ob 10,28). lp

Malo sem brskal po internetu.Sicer sem imel že dva avtomobila na plin, en Citroen GS mi je še celo zagorel, ker je cev za

ogrevanje plina počla.Pol me je mal minilo.Zdaj pa spet razmišljam.Zdaj pa me kr zanima.Vidim da tudi drugi tko razmišljajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi mamo pa golfa 5. 2.0 fsi športn model. pa smo ga šli po hrvaški avtocesti skoz(beri čist skoz) nad 200 rekord 230 pa je bla poraba sam 9 litrov drgač normaln je pa okol 7.5-8litrov

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za isti strošek se vozi tudi nissan 350Z 300konjski na plin .lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
mi mamo pa golfa 5. 2.0 fsi športn model. pa smo ga šli po hrvaški avtocesti skoz(beri čist skoz) nad 200 rekord 230 pa je bla poraba sam 9 litrov drgač normaln je pa okol 7.5-8litrov

lp

:lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za isti strošek se vozi tudi nissan 350Z 300konjski na plin .lp

Pa kake poceni, trde gume gor, da se ja še mal več prišpara?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kake poceni, trde gume gor, da se ja še mal več prišpara?

toyota prius minimalna poraba 4,5 l plina/100km na cel rezervoar- izračunana dejanska poraba pri polnjenju.

zarad mene lohk daš kater kol avto na tabularje al pa tud na zračno blazino če hočeš, pa se ne more peljat za

2,5eura/100km(strošek plina + strošek bencina za zagon hladnega motorja)!!!!lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1998 Citroen Jumper 35LH 2,5 - povprečje zadnjih 2434 kilometrov - 9,16 l/100km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

toyota prius minimalna poraba 4,5 l plina/100km na cel rezervoar- izračunana dejanska poraba pri polnjenju.

zarad mene lohk daš kater kol avto na tabularje al pa tud na zračno blazino če hočeš, pa se ne more peljat za

2,5eura/100km(strošek plina + strošek bencina za zagon hladnega motorja)!!!!lp

Novejše plinske zadeve sicer vžigajo direktno, brez benzina, če pa je to cena 2,5eura/100km pa bi bila hudo dobra zadeva. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novejše plinske zadeve sicer vžigajo direktno, brez benzina, če pa je to cena 2,5eura/100km pa bi bila hudo dobra zadeva. :naughty:

noup! starejše in pa razvojno nižje zadeve vžigajo lahko direktno(pa še to velja pri večini samo za zagon v sili, če ti čisto zmanjka bencina) ! če imaš japonska injektorje(keihin - kolk vaših japonskih motorjev vozi to firmo frgazarjev al pa vbrizga?) je potrebna temp.35 st.C za preklop na plin iz bencina ko zaženeš hladen motor, ko pa je motor ogret,pa sistem preklopi na plin po 1-2 ciklih ( 0.5-1.0 sekunde).

to je minimalna možna povprečna poraba dosežena pri jajcanju a brez oviranja drugih udeležencev (predvsem pri speljevanju).

prius se drugače vozi pri vsakodnevni vožnji - mešano- s 5.5 l /100km plina + bencin za ogrevanje pri hladnem startu! strošek cca.3.0-3.2 eura na 100 km. ja tud jaz ne bi verjel , če nebi videl. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

toyota prius minimalna poraba 4,5 l plina/100km na cel rezervoar- izračunana dejanska poraba pri polnjenju.

zarad mene lohk daš kater kol avto na tabularje al pa tud na zračno blazino če hočeš, pa se ne more peljat za

2,5eura/100km(strošek plina + strošek bencina za zagon hladnega motorja)!!!!lp

Super je ta en parameter obdelovat, kar tu počnemo. Kakšen je pa TCO pri tej zadevi? :naughty: morš kupit sorazmerno drag avto, sorazmerno drago plinsko inštalacijo, po možnosti, če je prius hibrid, čez neki cajta še drage akumulatorje ... in pol vidiš, da bi se enako 'drago' vozil tudi s peugeotom 308 dizlom :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri priusu je garancija na akumulatorje 8 let- 160000km(predpostavljena življenska doba vsaj 10-12 let-200-240000km ali več), obraba bencinskega motorja predelanega na plin pa je (dokazano s strani strokovnjakov z meritvami!) manjša do 35 %! dvakrat zamenjaš akumulatorje, ena generalka na mašini(v najslabše primeru) ! pri dizlu pa boš iztrošil 2-3 cele avtomobile ? ekologija ,reciklaža ?? ja res.

ekološki učinek-takojšen! zmanjšanje izpustov-takojšnje! znižanje taks na izpuste(kyotski sporazum) - državi tako ostane kar veliko denarja za reševanje njenih finančnih težav (za katere smo sededa kot zgleda krivi mi in ne ona!)!

čistejši zrak, manj vremenskih težav (toča) - nižje zavarovalne premije , zaloge fosilnih goriv se podaljšajo in s tem

omogočijo razvoj učinkovitih alternativnih pogonov!

mal mam že dost vseh tistih, ki nabijajo o ekologiji pa kolk se pol nobena stvar, ki se vsaj malo obrne v to smer ne splača ! prius stane manj kot 30000e in če bi še država znižala davke na pozitivne alternativne pogone , bi stal lahko še malo manj! performance avta na zadovoljivi ravni max.moč 146 KM, pospešek 10.9s do 100km/h, končna hitrost 170km/h. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena Priusa se začne z 23600 Eur približno.Že ta ima bogato opremo. potovalni računalnik, klimo, avtomatski menjalnik,

proti zdrsevanju.Za to dobiš 20000 eur ekološkega kredita u fiksno OM 3.9%.Cenejše zavarovanje in registracija in cenejši servis kot pri dizlu.Plin pa ti začne prinašat tam po 50000 km, pri takem razmerju cen.Z akumulatorji in z elektomotorjam pa ni problemov tudi preko 12 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alfa Romeo 147 1,9 JTDm ==> 5,9 l/100km :whistle: Če ga lepo vozim.

Velikokrat pa je ponavadi poraba na relaciji po avtocesti hitro na 7,5 l/100km. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Jst mam pa očitno vsa vozila pokvarjena, redko kateri avto mi pije pod 10, pod 8 pa še nikoli nobeden!

CRX esi 9l

Civic 1.8 Vti 11l

prelude 2.2 Vti 12l

Civic 1.6 8

Civic 1.8 8l

Ducato 2.3 10l

Master 2.8 11l

VTR 1000 10l

CBR 600 10l

CBR 900 10l

ZX 10r pa ne upam računat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebi reku. Men se zdi, da so tvoje cifre še najbliže realnosti. Nedvomno jim bolj verjamem, kot tistim, ki navajajo 4 ali pa 5 litrov. Edino, če ni samo AC pa 90 km/h. Takrat tudi moja Astra 1,7 pije 5 litrov. Drugače pa pod 6,5 v povprečju niti pod razno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!