Skoči na vsebino

Poraba goriva


ak

Priporočene objave

po računalniku?...ker men računalnik tud kaze 6...pa 5,7 tud,...samo mu ne verjamem :P

Nope, kar dejansko.

Točim okoli 60L in naredim okol 1000 km, vedno.

Računalnik mi kaze 6,1 in dejansko drzi.

Na Alfi mislim da mi je kazal 5.8 pa je žrla isto mal čez 6L (1.9JTD)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam po 8000km prevoženih povprečno porabo 6.2,

zadnje 3 tanke pa imam pod 6, pozimi se je poznalo parkrat pohorje in rogla in je bila povprečna na tank okol 7

računalnik mi točno kaže največ 0.1narobe....

avto alfa 147 1.9 jtd 85 kw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Astra 1,7 CDTI 74 KW.

Povprečna 6.4, vožnja pa 80% kratke razdalje.

Seat LEON 1,6 bencinar, tudi 74 KW, pa 7,8.

Moram pa dodat še to: ko dizelaša vozi žena, se poraba poveča tudi za tričetrt litra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nope, kar dejansko.

Točim okoli 60L in naredim okol 1000 km, vedno.

Računalnik mi kaze 6,1 in dejansko drzi.

Na Alfi mislim da mi je kazal 5.8 pa je žrla isto mal čez 6L (1.9JTD)

lepo...samo to je verjetno normalna voznja....ker s tolko moči more tud dizl malo vec spit da se konji prebudijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo...samo to je verjetno normalna voznja....ker s tolko moči more tud dizl malo vec spit da se konji prebudijo

Hm, kaj pa vem, AC kar jo je ponavadi okol 160 tempomat drži, drugače pa poganjanje po ovinkih Vrhnika Idrija dnevno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, kaj pa vem, AC kar jo je ponavadi okol 160 tempomat drži, drugače pa poganjanje po ovinkih Vrhnika Idrija dnevno.

Ah tom, pr 160 ni nobene teorije da ti žre 6L, pa po idriških ovinkih skos 2ga pa 3ja, ne more samo 6L pravih žrt. Sploh pa so teli dizli vsi v K, taprav avto je bencinar, bmw pa sploh...

:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobr sej ne pravim da mi žre 6 pr 160!

Pri 160 mi s tempomatom kaze 8l porabe, Tud skoz ga ne poganjam po ovinkih k norec.

Sem pa tja ze, tko bolj za obcutek sem letne gume zradiral v 17000km, tko da penzija ni.

Je pa dejstvo da naredim z 60L tankom od 950 do 1040km pol pa lahko računate in pametujet naprej :whistle:

Naj pa omenim da imam originalne dimenzije gum, se pravi 205 55 16 če natikate valjarje na voze pol ni čudno da gre poraba gor.

Konkretno pri meni najbrz na porabo vpliva tudi to da delam relacijo, ki je v obe smeri tekoca (brez zastojev in skoraj brez semaforjev)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa še moje športno vozilo hahaha; ax 1.0: 5 litrov-povprečna vožnja (cca 60km dnevno v službo, 80%regionalka - 20% "semafori"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima poraba za golfa4 1.9TDI in bencinarja 1.4

Ne se hecat.. od tega dizel absolutno... :)

Poraba dizla pa tud okol 6 litrov... lahko še liter manj če si res nežn, lahko pa tudi 2 litra več če si dobre volje :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

C4 1.6 HDI; 90KM

POZIMI - 5L

POLETI - 4,7L in manj

MORJE (AC) - 5,4L (hitrost na AC do 140)

Vozim večinoma relacije, po mestu malo!

Na poraba.com imajo C4 porabo 5,3l. Verjetno gre za več mestne vožnje.....in težje noge :naughty: !

LP Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se hecat.. od tega dizel absolutno... :)

Poraba dizla pa tud okol 6 litrov... lahko še liter manj če si res nežn, lahko pa tudi 2 litra več če si dobre volje :whistle:

tok pa še ni žejn biu nikol moj avtek da bi mi 8popiu. bremzam sam k tamodre vidm :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
amm Clio 2 (2003) 1,4 (98km) od 6,2 do 9,3.... čist odvisn od vremena :whistle:

to si ugotovo v enem dnevu? :rolleyes::P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amm ne.. minimalne svoje nevem, sm od kolega napisal, moja povprečna pa je bla 9,3 :whistle:

V enem dnevu ja sej pa sm naredu čeri kakih 300km lolek :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kafe mlinček Renesis povprečje 11.5 - 13L

Kolk pa olja? (pa ne mislt da podj... ker je to majka od avta, sam zanima me da vidim kakšna je realnost)

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

xsara picasso 16 16v 108 konjev, največ kratke vožnje (cca10-12km) bencinarca na plin, 5,88 eura/100km(plina 5,04e + bencina 0,84e /100km).ceneje od večine xp diesel. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

xsara picasso 16 16v 108 konjev, največ kratke vožnje (cca10-12km) bencinarca na plin, 5,88 eura/100km(plina 5,04e + bencina 0,84e /100km).ceneje od večine xp diesel. lp

Kolk te je plin koštal.Jaz sem tudi razmišljal, sam se moraš mal več vozit da se splača, pa še lep konec prtljažnika mi gre.

Že itak ga mam manj zaradi akumulatorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk te je plin koštal.Jaz sem tudi razmišljal, sam se moraš mal več vozit da se splača, pa še lep konec prtljažnika mi gre.

Že itak ga mam manj zaradi akumulatorja.

kateri avto pa imaš?lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!