Skoči na vsebino

Poraba goriva


ak

Priporočene objave

1 liter gor dol je zate "naščije" ?

Pri mojem stilu vožnje je bilo to konkretno 1,8 litra/100! Pa tut če bi bil samo 1 liter manj je to še vedno 12% manj... in DA ne omenjamo dejstva, da je accord še nekaj večji od oktavije... TOREJ, JA, JIH "NAŠČIJE"!:trance_33_sleep:

Viva IVTEC!:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk kaj žere Honda Accord 2.4i,maj ko 20 litrov?

Ne, če ga pelješ v prvi na 6000 obratov, potem res ne pije manj.

Drugače so pa 2.5 (in okolica) mašine od 10 za relacije pa do 14, 15 za strogo mestno vožnjo. Neko povprečje za nekoga blizu ljubljane ki se vozi v lj je 12 litrov- je govorim samo iz svojih izkušenj (safr. 2.5) ampak tudi iz izkušenj kolegov (523, 525, vulva 2.4).

Pri porabi pozasbljate da je treba večjo kubikažo manj vrtet da se odzove, zato poraba ne gre "linearno".

Res pa je da v mestu ko se vrti na mestu mašina..a.vsak cilinder prinese dodatno žejo :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk kaj žere Honda Accord 2.4i,maj ko 20 litrov?

Ne, če ga pelješ v prvi na 6000 obratov, potem res ne pije manj.

Drugače so pa 2.5 (in okolica) mašine od 10 za relacije pa do 14, 15 za strogo mestno vožnjo. Neko povprečje za nekoga blizu ljubljane ki se vozi v lj je 12 litrov- je govorim samo iz svojih izkušenj (safr. 2.5) ampak tudi iz izkušenj kolegov (523, 525, vulva 2.4).

Pri porabi pozasbljate da je treba večjo kubikažo manj vrtet da se odzove, zato poraba ne gre "linearno".

Res pa je da v mestu ko se vrti na mestu mašina..a.vsak cilinder prinese dodatno žejo :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1999 Subaru Legacy 2.5 GX - 8,54 l/100km (406km avtoceste, 115km hitre ceste, 70km lokalnih cest)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje:

Subaru Legacy 2.2 (136KM, 4WD, karavan) 1990:

-nekaj čez 9l, vožnja je pa kombinacija čisto vsega (kratke/dolge, mestne/izvenmestne/avtocestne);

-v več kot 4 letih kar ga imam mi ni nikoli popil več kot 10 litrov;

-po pričakovanjih je dosegel rekord v majhni porabi, ko sem šel v Split; bilo je pod 8l, na strehi pa sta bila 2 bicikla ali surf + polno naložen;

od mame:

Toyota Yaris 1.0 + klima:

-kuri med 5 in 6l, vožnja pa je tudi kombinacija vsega, mogoče malo več mestne kot pri meni;

-potovalni računalnik kaže kakšen liter večjo porabo, in si zato na bencinski toliko bolj vesel ko izračunaš pravo;

No, meni isti Subaru ni pil pod 12 litrov,po makadamu pa do 16 .Avto je za vozit ne za šparat bencin!!

Moje geslo: kar je pod 20 l je vse malo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa Lanos vse spije, kolikor mu dam. Sem že zdavnaj nehal meriti in preračunavati. Nekje 8-9 se suče. Bolj važno mi je, da se peljem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Megan 1.4 96l, 6.5l/100km, in sicer sem tankal pri rezervi 50eur in počakal, da se spet prižge lučka, sicer še ne gori na trdo(mal še ugaša lučka) ampak se mi ne da več čakat, naredil sem 672km.

4krat avtocesta lj-nm, enkrat nm-črnomelj in nazaj, ostalo mestna vožnja po lj.

Vožnja, pač koker ta avto da od sebe, če bi hotu it hiter ne bi mogu :D, tiščim ga ne, ker se bojim da bo razpadu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Renault Megane 2004 1.5(diesel) 106konjev

Poraba na 4,8 - 5 /100km

Popravljeno . Popravil MeSkO__
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2003 audi allroad automatic 2.5 tdi. poraba cca 8.5 s peresno lahko nogo.

mislim, da na gor ni omejitve, k sreči se mi nikoli ne mudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Chrysler voyager 2.5 72kW, letnik 1995, 351000 km 9,5 l

Chrysler voyager 2,5 CRDI 104kW, letnik 2004, 90000km 8,5 l

Sta pa to težka avta, prvi ima 1700kg, drugi pa 2100kg, nič kaj aerodinamične oblike, šparamo ju pa tudi ne.

Popravljeno . Popravil Tomyboy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Renault Megane 2004 1.5(diesel) 106konjev

Poraba na 4,8 - 5 /100km

:eek:

Jaz ne vem kje eni staknete te porabe al pa jaz ne znam vozit. :slap:

Renault Megane 2004 1,9 DCI (120 konjev)

Relacija: 6,2-6,8

Kombinirana vožnja z mestno (50% relacija 50% mesto): 7,2-7,5

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:

Jaz ne vem kje eni staknete te porabe al pa jaz ne znam vozit. :slap:

Renault Megane 2004 1,9 DCI (120 konjev)

Relacija: 6,2-6,8

Kombinirana vožnja z mestno (50% relacija 50% mesto): 7,2-7,5

Čisto možno, jaz sem z takim meganom imel 4,7 porabo.. ampak to je pač lagana vožnja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:

Jaz ne vem kje eni staknete te porabe al pa jaz ne znam vozit. :slap:

Renault Megane 2004 1,9 DCI (120 konjev)

Relacija: 6,2-6,8

Kombinirana vožnja z mestno (50% relacija 50% mesto): 7,2-7,5

pošteno je napisat tudi povprečno hitrost po BC.... pa kakšne relacije so v večini...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poraba bencina je najbolj odvisna od človeka, ki vozi avto.

se kdo spomni hrvaške avto revije, tam okoli leta 90.izžrebali so 10 finalistov in kateri od teh bo pokuril najmanj bencina, dobi za nagrado audi 80.vozili so pa golf 2 dizl.med kandidati so bile ogromne razlike.zdaj pa govorim na pamet.najmanj je pokuril okoli 3 lit., največ pa okol 8 lit.vsi ostali pa vmes lepo pošlihtan... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:

Jaz ne vem kje eni staknete te porabe al pa jaz ne znam vozit. :slap:

Renault Megane 2004 1,9 DCI (120 konjev)

Relacija: 6,2-6,8

Kombinirana vožnja z mestno (50% relacija 50% mesto): 7,2-7,5

pošteno je napisat tudi povprečno hitrost po BC.... pa kakšne relacije so v večini...

Pri relacijah gre večinoma za vsaj 100km AC, povprečna hitrost po BC 105 km/h (torej leti med 130-150).

Pri kombinirani vožnji gre za cca 1.000km, cca 500km AC ostalo mestna vožnja (Ljubljana), povrečna hitrost po BC 42 km/h.

Je pa res da na semaforju ne spim ampak potegnem do omejitve, ravno tako moja boljša polovica ki je souporabnica avtomobila.

Me pa res zanima, kako vam rata pri avtomobilih z več kot 100KM in težo nad 1.300 kg porabiti le 4,7l nafte na 100 km...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa res zanima, kako vam rata pri avtomobilih z več kot 100KM in težo nad 1.300 kg porabiti le 4,7l nafte na 100 km...

BC - 17,3951237 KM/H..... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poraba bencina je najbolj odvisna od človeka, ki vozi avto.

se kdo spomni hrvaške avto revije, tam okoli leta 90.izžrebali so 10 finalistov in kateri od teh bo pokuril najmanj bencina, dobi za nagrado audi 80.vozili so pa golf 2 dizl.med kandidati so bile ogromne razlike.zdaj pa govorim na pamet.najmanj je pokuril okoli 3 lit., največ pa okol 8 lit.vsi ostali pa vmes lepo pošlihtan... :slap:

So imeli plombo na keslu? Zgleda da je oni 3-litraš vmes tankal... Lahko pa da se motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!