Skoči na vsebino

Poraba goriva


ak

Priporočene objave

Jst mam pa očitno vsa vozila pokvarjena, redko kateri avto mi pije pod 10, pod 8 pa še nikoli nobeden!

CRX esi 9l ---dokaj star avto, bencin, nihče ne špara

Civic 1.8 Vti 11l ---vti, se sploh ne čudim

prelude 2.2 Vti 12l ---^

Civic 1.6 8 ----normalna poraba za bencinarja

Civic 1.8 8l

Ducato 2.3 10l ---kombi

Master 2.8 11l ---kombi

VTR 1000 10l

CBR 600 10l

CBR 900 10l

ZX 10r pa ne upam računat...

za vse avte in motorje ki si jih nastel je to povsem normalna poraba....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za vse avte in motorje ki si jih nastel je to povsem normalna poraba....

Super, to je poraba ob dokaj normalni vožnji!

Kako je pa potem možno da ljudem pijejo avti 5l kadar tiščijo, pa ne zdej rečt da dizel pije pol manj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, to je poraba ob dokaj normalni vožnji!

Kako je pa potem možno da ljudem pijejo avti 5l kadar tiščijo, pa ne zdej rečt da dizel pije pol manj!

ti povem da golf4 1.9 tdi. popije 6.5l pa se šalta na 4ooo obratou .. :unsure: drgač pa nurmalna puraba 5.5

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je res ja... nam mazda 6 2.0 dizel 120KM pije tudi 5,4-5,5 povprečje. Ampak ne po BC temveč po litrih na omv in dejanskimi narejenimi kilometri. Vožnja pa mešana mesto/relacija/AC. Fabia bencin 1,2 60KM pije 6,0-6,3. Golf 3 bencin 1,6 100KM pa 8,2-8,5.

Naslednji nakup študiram neki okrog 2,4 bencinar pa pol na plin... al pa 2,7-3.0 TDI. Čiste bencinarje imam pol kufr. Sam od pumpe do pumpe se furam zadnje dni in futram državo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, to je poraba ob dokaj normalni vožnji!

Kako je pa potem možno da ljudem pijejo avti 5l kadar tiščijo, pa ne zdej rečt da dizel pije pol manj!

Ker ne vejo, kaj pomeni 'tiščanje'...

Subaru Legacy 2,5, letnik 1999 troši od 7,76 do 13,8 l/10km (93 zapisov, v 42133 kilometrih je povprečje 10,44 l/100km).

Citroen Jumper 2,5 TDi, letnik 1998 pa mi troši od 8,26 do 9,64 l/100 km (7 zapisov, v 3393 kilometrih je povprečje 8,92 l/100km).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ne vejo, kaj pomeni 'tiščanje'...

Subaru Legacy 2,5, letnik 1999 troši od 7,76 do 13,8 l/10km (93 zapisov, v 42133 kilometrih je povprečje 10,44 l/100km).

Citroen Jumper 2,5 TDi, letnik 1998 pa mi troši od 8,26 do 9,64 l/100 km (7 zapisov, v 3393 kilometrih je povprečje 8,92 l/100km).

D.

Očitno, en teden sem imel novo astro 1.7 dizl in mi pod 7.5 ni uspelo spravit porabe, je pa res da moraš skoz tiščat če se hočes peljat ker nikamor ne gre!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je res ja... nam mazda 6 2.0 dizel 120KM pije tudi 5,4-5,5 povprečje. Ampak ne po BC temveč po litrih na omv in dejanskimi narejenimi kilometri. Vožnja pa mešana mesto/relacija/AC.

Očetova Mazda 6, ista mašina, pije v povprečju 7-8 litrov (čez teden samo mestna vožnja, avtocesta ob vikendih). Ko sem jaz šel z njo do Dubrovnika in nazaj (1400 km) je bilo povrečje 6,5. Na avtocesti sem imel tempomat na 150 km/h. Računalnik je kazal 20% manjšo porabo od dejanske.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno, en teden sem imel novo astro 1.7 dizl in mi pod 7.5 ni uspelo spravit porabe, je pa res da moraš skoz tiščat če se hočes peljat ker nikamor ne gre!

Glede porabe te astre je to dejstvo (glej moj post malo višje...). Glede hitrosti je pa relativno. Ne gre nič boljše (ali slabše) od primerljivih vozil po moči (1,6 in 1,7 dizli...).

Če spošuješ CP predpise, gre več kot dovolj.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, to je poraba ob dokaj normalni vožnji!

Kako je pa potem možno da ljudem pijejo avti 5l kadar tiščijo, pa ne zdej rečt da dizel pije pol manj!

5l pije avto tistim ki se vozijo po "jajcih" takih mam na cesti pun k... ker sploh ne ve ce bi se pelo al bi stal....

atu pije mondeo 2.0tdi 6-6,5 normalne voznje, vcasih tudi malo "stisne" na avtocesti....meni alfa 156 2.4m-jet pije od 7,3 do 8, zelo dinamicne voznje...atovga mondeota sem pa tudi ze spravo na 7,5

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma nč ko po jajcih... glej - ko imam js TDI v rokah, se da pelat zelo konstantno v 4. prestavi tudi 50km/h in ni treba da tuli 2. takrat. Ko se pa pelješ vn iz mesta po regionalki je pa itak samo 4-5. prestava pa med 80 in 100km/h in ni treba pred vsakim ovinkom prestave dol metat, pa ni treba se traktorju al pa kamijonu za rit prbit pa pol žlajfat ko majmun in na vso silo potem prehitet... Tako bo itak tudi TDI pil 10/100 vožnja bo pa zate "normalna" in ne tiščač style. Pri moji recimo tekoči vožnji pije naša mazda 4,5-4,7 povprečje po BC... se pravi dejansko okrog 5,5. In redko kdo se drži meni za ritjo ko se vozim pri tej porabi.

Ko sem imel na posojo za vikend 3,0TDI A4 avant mi je pil 7,7 po BC pa nism glih šparal mašine. Res pa da sm naredu samo 280km večinoma regionalne, mogoče od tega 40km AC pri 130km/h dvakrat vmes za kratek čas 230, da se je probalo kolk gre :D Drgač pa tekoča regionalna vožnja s hitrostmi med 70 in 100km/h

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bmw e36 320i letnik 94, mi pije okol 10l/100 dinamične vožnje. Na srečo se pa vozim bolj malo zdej ko imam motor, tko da ne gre preveč bencina, ga pa zapravim tok bolj več v motorju :unsure:

Lp, Blaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No super, če vam pijeno avti tako malo ob dinamični vožnji sm vesel, jst očitno ne znam vozit tako da bi se po porabi približal tem cifram!

Samo še to, na leto naredim cca 80 000 km od tega vsaj 60 000 z kombijem dizlom, ki se smatra za veliko narodno tovorno vozilo in se res ne vozim hitro ( avtocesta cca 150 km/h) ampak me zelo zelo redko kdo prehiti! Zdej me pa zanima kje ste vsi tisti ki vozite dinamično in 200 po avtocestah da se nikoli ne srečamo???

Lep dan, pa po predpisih :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No super, če vam pijeno avti tako malo ob dinamični vožnji sm vesel, jst očitno ne znam vozit tako da bi se po porabi približal tem cifram!

Samo še to, na leto naredim cca 80 000 km od tega vsaj 60 000 z kombijem dizlom, ki se smatra za veliko narodno tovorno vozilo in se res ne vozim hitro ( avtocesta cca 150 km/h) ampak me zelo zelo redko kdo prehiti! Zdej me pa zanima kje ste vsi tisti ki vozite dinamično in 200 po avtocestah da se nikoli ne srečamo???

Lep dan, pa po predpisih :)

Sam vprašam..a nimajo tovorni kombiji (jumper, master...) zadaj nalepko 80 al 100???.

Samo vprašam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam vprašam..a nimajo tovorni kombiji (jumper, master.. .) zadaj nalepko 80 al 100???.

Samo vprašam...

180 majo :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam vprašam..a nimajo tovorni kombiji (jumper, master...) zadaj nalepko 80 al 100???.

Samo vprašam...

Kombiji do 3.5t skupne teže že lep čas nimajo posebej predpisanih omejitev hitrosti, kot je bilo včasih,.... :D So na srečo ukinili to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam vprašam..a nimajo tovorni kombiji (jumper, master...) zadaj nalepko 80 al 100???.

Samo vprašam...

Nimajo, že vsaj tri leta če ne več so do 3,5 tone omejitve enake kot za osebna vozila!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, to je poraba ob dokaj normalni vožnji!

Kako je pa potem možno da ljudem pijejo avti 5l kadar tiščijo, pa ne zdej rečt da dizel pije pol manj!

morš vedet da požre še nekej olja poleg nafte,ta mu da še dodatno energijo! pa zdej se bojo usuli vsi dizelaši,kolk jim nič olja ne pijejo! pa servis na 30000km. ja seveda .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ne vejo, kaj pomeni 'tiščanje'...

Subaru Legacy 2,5, letnik 1999 troši od 7,76 do 13,8 l/10km (93 zapisov, v 42133 kilometrih je povprečje 10,44 l/100km).

Citroen Jumper 2,5 TDi, letnik 1998 pa mi troši od 8,26 do 9,64 l/100 km (7 zapisov, v 3393 kilometrih je povprečje 8,92 l/100km).

D.

saj zato pa so taki zastoji na cestah,ker ljudje vozijo 70 na uro v šesti, da se lahko hvalijo z nizkim povprečjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Kolk kaj žere Honda Accord 2.4i,maj ko 20 litrov?

...zgolj za info: Vozim leto in pol staro acordko (prejšnji model), sicer bencinar 2.0 (155 KM)...Naredil do sedaj cca 35000, trenutna povprečna poraba na zadnjih nekaj 1000 km je 7,2 l/100... Vozim pa zelo ekonomično, skoraj nič po mestu, po AC okrog 160, po podeželju lepo lagano okrog 100, z občutkom in nežnostjo na gasu, edino ko prehitevam "pokaže zobe"!... Tako da ta IVTEC je res vse hvale vreden! Po pogovorih na servisu tudi 2,4 ni ob normalni vožnji nič bolj bistveno požrešen... Vse je odvisno od vožnje... Poznam lastnike ki tud pri 2.0 modelu ne pridejo pod 8,5, ko ga je konstantno vozila moja žena je imela tudi porabo vseskozi čez 8l!...In zgolj za primerjavo: Zadnjič vozil Škodo oktavijo (novo) 2.0 TSI mislim da 160 KS, pa nekako ni hotela pod 9l! Tako da se mi zdi, da honda še kar "naščije" v porabi primerljive bencinarje...:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!