Skoči na vsebino

Avto 3000-5000evrov


durhmarsh

Priporočene objave

Za 5000€ je na avtonetu Opel Astra 1.6 16V sicer classic letnik 04, a s 35000km, pa res zgleda čudovito ohranjena - ni najlepši avto (samo če Golfe gledaš, potem ti lepota tako ali tako ni na prvem mestu), zanesljiv in ugoden po vsemu pa definitivno je. Poraba okoli 7l/100km, stroškov praktično nobenih...

še LINK če bo delal

ajd

te mašine imajo problem z ventili....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te mašine imajo problem z ventili....

Vidiš tega pa nism vedu - hvala. Kaj pa novejši 1.6 in 1.8 če morda kaj veš? Lahko na PM - hvala

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje, da napieš kar tukaj, saj mogoče več ljudi zanima to ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te mašine imajo problem z ventili....

une vectre starejše z 1.6 16v so res kurle olja več kot bencina, sam tale ima pa pomojem to že porihtano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

opel me ne zanima...1.7 dizel pravjo da je samo šraufanje... avto še ne 5000km pa je že menju ležaje itd.

slišmu sm tut da je pač opel nemški yugo.... slišu sm tut vw dizel, opel bencinar....

kaj pa glede porabe? ali je bolše kupit mal močnejši avto, ali se tm že velik pozna poraba ter vzdrževanje, registracija itd.

Popravljeno . Popravil durhmarsh
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 5000€ je na avtonetu Opel Astra 1.6 16V sicer classic letnik 04, a s 35000km, pa res zgleda čudovito ohranjena - ni najlepši avto (samo če Golfe gledaš, potem ti lepota tako ali tako ni na prvem mestu), zanesljiv in ugoden po vsemu pa definitivno je. Poraba okoli 7l/100km, stroškov praktično nobenih...

še LINK če bo delal

ajd

Za ta avto lahko rečem samo 10x ne. Lahko za nekoga, ki so mu pri srcu opli. Prvo kot prvo, avto gre za 100 konj res zelo slabo, zvok motorja mi ni všeč. Ni šel čez 180 po klancu navzdol po števcu. Je letnik 2004 in ga ima dedek, zato ga včasih vozim. Avto je trd za peljat, trdi sedeži, ergonomija je tipično dolgočasno nemška. Sama oblika avta je zadržana, nezanimiva.

Avto neke posebne opreme nima, ko prestavljaš menjalnik klokota in se zatika. Mašina v nobenih vrtljajih ne prepriča.

Sicer se ne kvari in ni z njim stroškov, ampak kaj to pomaga če se mi zdi, da je avto samo za dolgočasne in starejše ljudi.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3748218&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2881193&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3564599&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3757159&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3655853&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3332933&show=1

Od teh pa bi verjetno izbral Focusa, katerega generacija ma že porihtan 'pleh', pa tud mašina (zetec, kokr vem) je ena najboljših bencinarjev, naj bo 1.6, 1.8 ali 2.0. Oblika je pa itak čist nekaj drugega kot opel, imel sem 2 forda in ne rečem NIČ čez njih, razen rje (starejši modeli pač). Poraba goriva je pri 2.0 višja, ampak maš pa zato dinamičen avto, ki lepo vleče čez celo območje.

Seveda pa se itak vsak sam odloči, vsiljevanje mnenja je zadnje, kar bi počel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ta avto lahko rečem samo 10x ne. Lahko za nekoga, ki so mu pri srcu opli. Prvo kot prvo, avto gre za 100 konj res zelo slabo, zvok motorja mi ni všeč. Ni šel čez 180 po klancu navzdol po števcu. Je letnik 2004 in ga ima dedek, zato ga včasih vozim. Avto je trd za peljat, trdi sedeži, ergonomija je tipično dolgočasno nemška. Sama oblika avta je zadržana, nezanimiva.

Avto neke posebne opreme nima, ko prestavljaš menjalnik klokota in se zatika. Mašina v nobenih vrtljajih ne prepriča.

Sicer se ne kvari in ni z njim stroškov, ampak kaj to pomaga če se mi zdi, da je avto samo za dolgočasne in starejše ljudi.

http://www.avto.net/...=3748218&show=1

http://www.avto.net/...=2881193&show=1

http://www.avto.net/...=3564599&show=1

http://www.avto.net/...=3757159&show=1

http://www.avto.net/...=3655853&show=1

http://www.avto.net/...=3332933&show=1

Od teh pa bi verjetno izbral Focusa, katerega generacija ma že porihtan 'pleh', pa tud mašina (zetec, kokr vem) je ena najboljših bencinarjev, naj bo 1.6, 1.8 ali 2.0. Oblika je pa itak čist nekaj drugega kot opel, imel sem 2 forda in ne rečem NIČ čez njih, razen rje (starejši modeli pač). Poraba goriva je pri 2.0 višja, ampak maš pa zato dinamičen avto, ki lepo vleče čez celo območje.

Seveda pa se itak vsak sam odloči, vsiljevanje mnenja je zadnje, kar bi počel.

Mojster potrebuje avto, kjer je poceni vzdrževanje in registracija, ti pa mu predlagaš 2.0 bencinarje... Najbrž ne bo šlo! Mislim, da sem prebral, da je še celo študent (upam da se ne motim), torej bi mu mogoče ravno tisti opel odgovarjal, če "se ne kvari in z njim ni stroškov".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš prav. Eni kar ponujajo avte z 160 KM, in odsvetujejo avte, ki ne grejo čez 180 km/h. Prav važno je, kolk gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojster potrebuje avto, kjer je poceni vzdrževanje in registracija, ti pa mu predlagaš 2.0 bencinarje... Najbrž ne bo šlo! Mislim, da sem prebral, da je še celo študent (upam da se ne motim), torej bi mu mogoče ravno tisti opel odgovarjal, če "se ne kvari in z njim ni stroškov".

Točno to sem sam imel v mislih in ker sem nekje na njegovem stažu najverjetneje razmišljam podobno. Sam bi pač za ta denar kupoval avto za "dedke" od "dedka" saj bi le tako lahko sfolgal - poceni vzdrževanje, poceni registracija, mala poraba, dokaj velik in razmeroma varen - pač ni lep, ja in? To bo ko bo denar, sej tud star model Focusa, Golf IV, Megane, stari Civic, 307...niso ravno biseri lepote ;) Morda bi vseeno v obzir vzel še tisto laguno, ki jo je predlagal RHonda - bencinske so namreč zelo odlične in prav tako razmeroma ugodne za vzdrževanje. Človek, ki skupaj našpara do 5000€ in mora vkalkulirati še 25.000km/leto + zavarovanje + servisi (redni+izredni) + gume + vinjete + kakšno barvanje kdaj + ...ne nabavi večinoma nekaj izjemno lepega, športnejšega z 2.0 motorjem, da bo potegnilo, z ful dobro opremo...to žal ne gre.

Sicer je pa napisal, da ga Opel ne zanima, ker je slišal, da je to Nemški Yugo - s tem si povedal vse! Jao omejenost pa taka!

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opel me ne zanima...1.7 dizel pravjo da je samo šraufanje... avto še ne 5000km pa je že menju ležaje itd.

slišmu sm tut da je pač opel nemški yugo.... slišu sm tut vw dizel, opel bencinar....

kaj pa glede porabe? ali je bolše kupit mal močnejši avto, ali se tm že velik pozna poraba ter vzdrževanje, registracija itd.

To,da je opel nemški jugo je klobasa,vendar drži,da 1.7 motor ni ravno na dobrem glasu,ker je ISUZU,torej daleč od opla :naughty: ,sam osebno si lastim astro 2.0 DTI ima že 180000km,pripeljana l.2005 iz italije(110000km)in dela.Je bilo pa to takrat precej avta,dovolj opreme za soliden denar(sem tudi jaz takrat gledal passate).Tako da naslednji avto bo verjetno tudi astra,ali pa morda saab,ker si lastijo motorje. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suhi...smo imeli doma opel vectro 2.0 bencin....šraufanja veliko, olja popila več kot bencina itd.... letnik pod 2000 je bila....

sj bi imel opel samo 1.7 ne ker baje crkujejo....glede opel- yugo sem slišal od takih ki imajo probleme itd. teh ni glih malo sploh 1.7... drugi spet hvaljo...sj veš kk je to pri avtih.

ja imate prav, nerabim jst neki avto za afnat se itd. pač da se pelem, poceni, ne glih nek majhen avto...da je dizel itd... pa da gre 130km.(bol za šalo kot zares)...če me razumete jst nerabem neki močan avto...npr 110jtd,tdi je čist ok....

kaj pa fiat stilo jtd, baje da so motorji vrhunski pa tut pleh je že kokr tolk ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha, sem vedel da boš tako dolgo izbiral, da boš izbirek kupu.

če te zanima stilo ,ga moj kolega prodaja.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja imate prav, nerabim jst neki avto za afnat se itd. pač da se pelem, poceni, ne glih nek majhen avto...da je dizel itd... pa da gre 130km.(bol za šalo kot zares)...če me razumete jst nerabem neki močan avto...npr 110jtd,tdi je čist ok....

citroen c5 II (do 2008, zamenjava modela) z 1.6 hdi ti lahko mirne volje priporocam (ker ga ze ravno eno leto -29k km- drajsam), kupil 4 leta starega z 64k km

poraba vec kot smesna za tak avto (5,8 povprecje na 29k km, s klimo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suhi...smo imeli doma opel vectro 2.0 bencin....šraufanja veliko, olja popila več kot bencina itd.... letnik pod 2000 je bila....

sj bi imel opel samo 1.7 ne ker baje crkujejo....glede opel- yugo sem slišal od takih ki imajo probleme itd. teh ni glih malo sploh 1.7... drugi spet hvaljo...sj veš kk je to pri avtih.

ja imate prav, nerabim jst neki avto za afnat se itd. pač da se pelem, poceni, ne glih nek majhen avto...da je dizel itd... pa da gre 130km.(bol za šalo kot zares)...če me razumete jst nerabem neki močan avto...npr 110jtd,tdi je čist ok....

kaj pa fiat stilo jtd, baje da so motorji vrhunski pa tut pleh je že kokr tolk ok.

Fiat,opel,saab,alfa,so identični motorji,govorim o 1.9jtd,cdti,je pa menda daleč najboljši 120konjski(obstaja tudi 150konjsi) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja 1.9 motorje sem mislu...

kaj pa kej seat toledo ali pa škoda... mi mamo doma cordobo 1.9sdi letnik 2003 pije zelo malo, servisi in to je to....brez problemov...sam mi ni všeč k je zame mejhen avto....sm velik 188 tak da mi cordoba glih ne odgovarja... nevem pa kak je leon al pa toledo navznoter (za sedet itd)....škoda octavia ima kr velik prostora sam za kak denar pa kako se dobi...če je ok itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja 1.9 motorje sem mislu...

kaj pa kej seat toledo ali pa škoda... mi mamo doma cordobo 1.9sdi letnik 2003 pije zelo malo, servisi in to je to....brez problemov...sam mi ni všeč k je zame mejhen avto....sm velik 188 tak da mi cordoba glih ne odgovarja... nevem pa kak je leon al pa toledo navznoter (za sedet itd)....škoda octavia ima kr velik prostora sam za kak denar pa kako se dobi...če je ok itd....

Jaz bi ti svetoval astro karavan 2.0dti,dobiš jo za cca 4000e,samo pazi da je tip motorja y20dth,letnik 2002 in mlajši,ker tastari x20dth so imeli težave s pregrevanjem.Motor je enostaven za vzdrževanje,vsakih 15000 menjaš olje in filtre in to je to.Motor ima ketno,ki se načeloma ne menja,poraba mestna vožnja med 6.8 in7.2,relacija cca6l :naughty: ,kar pa se tiče SDI motorjev,nevem kolk si mislil" pije zelo malo",to je relativno saj tud nikamor ne gre 65 konjev :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se pa Oplovi diesli 2.2 obnesejo?

Motor je podoben 2.0dti,samo da je 2.2dti ima pa tudi ta ketno,skratka super B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tako ceno dobiš kao Audija. Seat LEON prve generacije ali TOLEDO druge. Je pač koncernovski avto (SEAT, VW, AUDI, ŠKODILAK). Razen zunanjosti,ki je made in Spain, je kokpit in motor od A3. Ostali deli tudi.

Sprašuješ glede SEATA TOLEDA in OKTAVIJE:

Dodajam: imam LEON-a letnik 2000, sicer bencinar. 180K km, sam redni servisi.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

v tem času nisem našel niti en pameten avto, kar je bilo pa res ok pa že prodano.

je pa res da nisem zavzeto iskal...

sedaj imam resno namen nekaj nabavit...pogovarjal sem se z mehaniki o stilotih(fiat), vsi so rekli da motor je odličen, vendar so problem kake roke,ležaji itd. vendar so bili vsi mnenja da za 4000evrov bolšega avta seveda za tak letnik 2003,2004.

glede delov itak ni problem...italija je blizu.

meni je stilo všeč , sploh karavan...

rad bi slišal še vaša mnenja oziroma od kakega ki ga ima.da malo več pove o teh avtih...

če pa ima še kdo kak drug predlog kaj naj nabavim za tak denar pa lahko seveda tudi predlaga.

rabim malo večji avto kajti sem kar precej velik...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O prvem modelu fiat stilo, samo tolko vem da ima serijsko napako pri zadnjih selenih.

Kolega je delal na fiat servisu pri ambrozu, in jih je bilo tudi po 5 na teden. Skoda ker nimam slike, ko je ded slikal 3x stilo karavan na dvigalu, in na vseh treh so se menjali seleni na zadnji premi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!