Skoči na vsebino

Avto 3000-5000evrov


durhmarsh

Priporočene objave

za pežoja ne vem za ziher, vem pa da je citroen začel avte švasat iz pocinkanega pleha že cca. leta 92...pa glede na to da so vsi iz koncerna PSA... :hmm:

Zanimivo, da kombije delajo iz rje... :hmm:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bomo videli kako bo zdaj z zadnjo generacijo 1,5 dci ... do sedaj je še pri vseh vse crkavalo ....

moj je 1.5dci. problem je v dci ne v prostornini. Te dci črpalke se zribajo in z opilki uničijo še injektorje. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma zakaj potem sploh kupujete dizle od Renoja, če pa vsi veste da vsi crkujejo? Če v račun vzamete potem 1l/100km kolko manj pije nikol ne prinese dobička da bi lahko vsa popravila vračunali se vam ne zdi?

Pač dizli niso njihova stran, a še vedno ostajam pri mnenju, da Renaulti niso slabi, saj smo jih že kar precej meli in tudi precej ljudi poznam ki so jih in je vse laufalo odlično - je pa res, da vsi bencinci. Naša Laguna je pila 7.2l/100km, dizlska dvomim da pije kaj precej manj - računice ni torej nobene!

ajd

p.s. je komu jasno kaj naredi Volvo, Saab z dizelskimi motorji Renoja, da laufa vse OK?

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma zakaj potem sploh kupujete dizle od Renoja, če pa vsi veste da vsi crkujejo? Če v račun vzamete potem 1l/100km kolko manj pije nikol ne prinese dobička da bi lahko vsa popravila vračunali se vam ne zdi?

Pač dizli niso njihova stran, a še vedno ostajam pri mnenju, da Renaulti niso slabi, saj smo jih že kar precej meli in tudi precej ljudi poznam ki so jih in je vse laufalo odlično - je pa res, da vsi bencinci. Naša Laguna je pila 7.2l/100km, dizlska dvomim da pije kaj precej manj - računice ni torej nobene!

ajd

p.s. je komu jasno kaj naredi Volvo, Saab z dizelskimi motorji Renoja, da laufa vse OK?

jaz nisem vedel, če ne, verjemi, de bi bil kangu bencinar. prejšnji 1.4 je zvozil 300 000 brez omembe vrednih stroškov. tale pač ni.

glede Volvo in saab, saab je že vsaj 20 let General Motors in si tehniko deli z opli, Volvo je z renaultom sodeloval tja do leta 95, kasneje ne več. v 850 diesel je audijev motor, kasneje jih je kupil Ford in not se vrtijo njihovi motorji, al pa Volvotovi v Fordu. (fokus RS ima 5valjni T5 by Volvo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

da ne odpiram nove teme...moja mama kupuje avto lahko tudi dražji avto do nekje 12000e.

Mora imeti visoko sedišče zaradi težav s hrbtenico , mora bit dizel ne velika poraba. itd....

tourana gledamo...imate kake predloge nasvete itd. nerabi bit močan avto itd...ne preveč drag za vzdrževanje, prodajan avto itd...

vsak nasvet je dobrodošel...

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tourana gledamo...imate kake predloge nasvete itd. nerabi bit močan avto itd...ne preveč drag za vzdrževanje, prodajan avto itd...

Ford C-Max ,Citrone C4 Picasso, Peugeot 807 ... Če hoče poceni kolarnco, pa Hyundai Santa Fe.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi predlagal : http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/_AVTO/ad.asp?ID=4139867&show=1

http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/_AVTO/ad.asp?ID=4081354&show=1

http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/_AVTO/ad.asp?ID=4139272&show=1

http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/_AVTO/ad.asp?ID=3960341&show=1

http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/_AVTO/ad.asp?ID=4198227&show=1

če jo pa slučajno pikne http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/_AVTO/ad.asp?ID=3868457&show=1:OK:

moj izbor bi zgledal približno tako, počasi bi ga ožal.

eh, kaka bedarija je je, da ne smemo linke limat :fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako se pa kaj megane II obnese, letnik 02-05, 1.6 motor

Predvsem me elektronika skrbi, da ne crkuje vse po vrsti. In pa če ima kake znane hibe.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako se pa kaj megane II obnese, letnik 02-05, 1.6 motor

Predvsem me elektronika skrbi, da ne crkuje vse po vrsti. In pa če ima kake znane hibe.

Hvala

Mi smo imeli Laguno 1.6 ene 6 let, pa je blo na njej narejenih prek 240Kkm pa je gladko laufala brez kakršnega koli problema. Glede na to, da je tale Megane ki ga gledaš isti šmorn z večinoma kar identično tehnologijo, istim motorjem...bi moral laufat tudi super fajn. Izrednih stroškov nismo meli res nobenih, prav tako nisem nikjer bral ne slišal kakršnihkoli pritožb čez te bencinske motorje in z njimi povezano elektroniko - to je bolj šibka točka dizlov.

Po mojem mnenju za ta dnar dosti muzke!

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo imeli Laguno 1.6 ene 6 let, pa je blo na njej narejenih prek 240Kkm pa je gladko laufala brez kakršnega koli problema. Glede na to, da je tale Megane ki ga gledaš isti šmorn z večinoma kar identično tehnologijo, istim motorjem...bi moral laufat tudi super fajn. Izrednih stroškov nismo meli res nobenih, prav tako nisem nikjer bral ne slišal kakršnihkoli pritožb čez te bencinske motorje in z njimi povezano elektroniko - to je bolj šibka točka dizlov.

Po mojem mnenju za ta dnar dosti muzke!

ajd

Pa si 100%, da imata ta dva avtomobila iste motorje? Sam ravnokar pogledujem za tema avtomobiloma in že pri osnovnih podatkih (kW) ne gre skupaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdaj sem si nabavil eno fletno opel corso gsi l.05, lepo ohranjena, pa par lepotnih napak za ugodno ceno :)

Kar konkretna razlika od bivše 19 let stare ford fieste :D

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem si nabavil eno fletno opel corso gsi l.05, lepo ohranjena, pa par lepotnih napak za ugodno ceno :)

Kar konkretna razlika od bivše 19 let stare ford fieste :D

lepo jo vozi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pri Alfi sem imel problem z elektriko, pregorevanje varovalk, pa tud računalnik je šel, ne ravno ta model, mlajši brat te omenjene. Motor pa naj bi bil BP. 100 ljudi - 100 različnih izkušenj.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

M-jet motorji so edini od jtd-jev , ki jim strokovnjaki oporekajo zmanjšano vzdržljivost .. elektrika pri alfah pa je itak zgodba zase ... najde se tudi kakšna pri kateri leta ne boš opazil , da elektriko sploh ima ...če ti uspe dobit izjemo seveda...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšne izkušnje s Škodami, v kratkem bo treba menjati. Kaj več, kot je v tej temi govora, pa tudi ne dam. Oko sem vrgel na Octavijo. Kako je kaj z motorji -bi bila boljša izbira diesel ali bencin? Relacije večinoma 5-10 km, torej diesel nekako odpade, ali pa tudi ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker verjetno sprašuješ za Oktavije 1. generacije, boš realne podatke o motorju, podvozju, porabi, servisiranju dobil tudi pri lastnikih Golfa 4, SEAT Leona in Toleda, ter A-3...ker gre za vozila na enaki osnovi....

Bencinci, ki so v teh oktavijah (1,6 100KM in 1,6 16V) iz VW hiše niso prav šparovni. Moj Leon je na kratke ture pil med 8 in 8,5 litra, seveda ob pametni vožnji.

Vsekakor je bila Oktavija Karavan TDI eden redkih avtov, ki si jo po treh letih prodal za ceno novega...takrat so bile Škode še poceni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me mnenje o Audi A3 1.8T letnik 1998. Problemi? Vzdrževanje? Če ima kdo izkušnje s tem avtom ga pozivam, da se čimbolj razpiše :) Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogovarjate se samo o nekih velikih avtih za ta denar 3-5K € lahko kupiš samo kak majhen avto,če sploh hočeš, da se boš še dobro in poceni vozil.Sam sem kupil pred parimi meseci za ženo Toyoto Yaris staro 6 let od prvega lastnika za 3.5K€ z vsemi računi in servisno knjigo, lahko rečem z avtom je vse OK.Zelo majhna poraba,nove gume,narejen servis,nova baterija,lepo ohranjen. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me mnenje o Audi A3 1.8T letnik 1998. Problemi? Vzdrževanje? Če ima kdo izkušnje s tem avtom ga pozivam, da se čimbolj razpiše :) Hvala :)

js si tazga ne bi mogu prvošt...k ga neb mogu tankat :D

za take male pare vzem kj tazga k ne pije an...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni res....maja kupil megana karavan...1.6, 16v, letnik 2000, vsa oprema, klima, abs, potovalni računalnik, 4x airbag..., + thule adapterji, strešne sani...od prvega lastnika, 115.000 km, vseskozi servisiran na uradnem servisu. Poraba po BC je 6,7. Cena 1.650 eur. Zaenkrat dela b.p.

Definitivno varnejši in udobnejši od Yarisa....in pol cenejši tudi.

Pogovarjate se samo o nekih velikih avtih za ta denar 3-5K € lahko kupiš samo kak majhen avto,če sploh hočeš, da se boš še dobro in poceni vozil.Sam sem kupil pred parimi meseci za ženo Toyoto Yaris staro 6 let od prvega lastnika za 3.5K€ z vsemi računi in servisno knjigo, lahko rečem z avtom je vse OK.Zelo majhna poraba,nove gume,narejen servis,nova baterija,lepo ohranjen. :whistle:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!