Skoči na vsebino

Moto oprema LIDL


Blond

Priporočene objave

Sem nabavil polnilec za akumulatorje v lidlu ... dela OK, vmesnik je enostaven, celo pulzno polnjenje omogoča in ima program za polnjenje na mrazu, ko nafila pa samodejno preklopi na vzdrževanje. 

Sem pa neki podobni hec našel tudi v sparu in hoferju, vse za 20-30€, torej tu ne bo neke bistvene razlike v kvaliteti. 

Dvomim pa da polnilec za 100+€ akumulator kaj bolj / boljše nafila od tega. Pač to je potrošna roba, ki se menja na 3-5 let, vzdrževalec pa mu malce pomaga čez zimo. 

 

Ni res, jaz sem kupil nov akumulator, ki se mi je zaradi stika čisto spraznil in ga ni rešil noben 'poceni' polnilec. So ga pa dali filati na servisu, kjer je ponovno oživel..pač nekaj je amaterska, drugo pa profesionalna uporaba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da moraš tudi znati napolniti povsem prazen akumulator. Bi moral opazovati une na servisu kako se dela.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sem že enkrat napisal... da imam doma kup pametnih polnilnikov..... ampak, če je akumulator prazen, nekaterim polnilnikom pamet odpove...in naredi križ čez akumulator.....sploh, če daš filat na AUTO.

...v takem primeru sem samo priklopil na napajalnik 13,8V.... da se je akumulator zbudil.... potem pa ga je zaznal tudi "tapameten" polnilnik...   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da povem še eno naprej. Mogoče bolj spada v drugo rubriko, pa vseeno:

Sem imel priložnost opazovati enega mojstra: Najprej je povezal prazno baterijo z eno polno. Z kabli recimo za vžig avta. + na -. To vzpodbudi baterijo k življenju. Pa je pustil tako kar nekaj ur. Potem, pa je priklopil polnilec in polnil obe bateriji. Čez nekaj časa pa odklopil dobro baterijo in pustil polniti do konca. Isto sem jaz napravil z baterijo motorja, na katerem je ostal prižgan kontakt in je bila sicer dokaj nova, pa mrtva do konca. Opisan postopek in Lidlov ( ali katerikoli) polnilec. Baterija je oživela in ne kaže znakov trajne poškodbe. 

Velja poizkusiti. Vsaj če je baterija relativno dobra preden se je izpraznila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..no sej... al pa tko, če nimaš navadnega switcherja na 13,8V

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..no sej... al pa tko, če nimaš navadnega switcherja na 13,8V

 

Če ne pa 1 let star akumulator vržeš stran :-(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17000 delam na leto... letos 20000!  Lidlov polnilec mi dela že cca 5 let... Obut sem pa v hoferjeve škornje (40 €) kadar je bolj hladno tudi že 4 leta, poleg njih pa še dvojne usnjene čoperske škornje (1 x 50 € 1 x 100 €) stare 8 in 1 leto  in sidijeve poletne kao superge (80 €) stare 3 leta... Vse skupaj me ni koštalo 300 € in nič drugega zaenkrat ne rabim ker je vse še b.p... pa za vsako vreme in namen...

 

 

V Grčiji si se pa pri 40km na uro rastreščil, ko kanta!!!  Če bi imel boljšo opremo bi bile poškodbe sigurno manjše. :grim

 

 

 

Moto rider je hotel povedati: za cafe racerje so vsake teniske dobre!  :kva1:

Popravljeno . Popravil solorider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Moto rider je hotel povedati: za cafe racerje so vsake teniske dobre!  :kva1:

kar tudi ni nujno res - sem si pri praktično nula brzini med vožnjo v AŠ spustila motor na nogo, ko sem imela obute MBR sport touring motoškornje. Pol leta nisem mogla obuti visokih pet zaradi bolečin. S teniskami ne upam pomislit.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) solorider! Vseeno mislim, da ne, ker se tudi z vožnjo na kavo, lahko kar dobro poškoduješ. Te pa razumem, kaj si hotel reči!

 

2) Glede na vročo temo, bom povedal nekaj iz (lastnih) izkušenj glede poceni in "tadrage" robe;

 

Kolega je imel (nizkocenovno) čelado.

Padel je, in kot lubenica se mu je čelada razklala na betici!!

Imel pa je veliiiiiiko srečo, da še danes normalno funkcionira.

 

Jaz pa sem imel čelado, ki slovi kot ena boljših.

Tudi sam sem zaril (in ne sprašujte me kako in koliko sem treščil ob asfalt!)

Rezultat; Odtrgalo je vizir. Olupil sem jo kot krompir! Po tleh sem ril, da mi je še dolgo ropotalo "v podstrešju". Razen površinskih poškodb, jo je odnesla kot na preizkusnem testu! Lak, ter grobe, globoke odrgnine!! Vizirja ni nihče več našel...

Sedaj me pa prosim ne sprašujte, kako, pod kakim kotom, hitrosti, moji nerodnosti itd, ker je vse to brezperdmetno. Ja, dobro sem jo sprobal!! Tako, da tega nobenem ne privoščim.

 

No, to je razlika med dobro in nekvaliteno, (beri nizkocenovno) robo!

Enako je z rokavicami, škornji, kombinezonom in podobno opremo, ki nas ščiti pred poškodbo! :hmm::?

 

P.S. Ko bo v Lidlu ponovno akcija za spodnje perilo pa mi sporočite! Rad bom nabavil še en komplet!

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ma glejte... vsi imate prav.

... vse je relativno.

 

...tudi zaščita služi svojemu namenu... dokler lahko...pod določenimi pogoji... do prve motnje, ko se pogoji začnejo seštevat/odštevat...itd.

 

...lohk ceu dan seksaš... na koncu pa ga za malenkost prepozno vn daš... pa je pizdarija....

 

... kot pravim... vse je relativno..   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Grčiji si se pa pri 40km na uro rastreščil, ko kanta!!!  Če bi imel boljšo opremo bi bile poškodbe sigurno manjše. :grim

 

 

Točno... morda bi pomagala tudi zelo poceni oprema...oziroma že kakršenkoli ščitnik hrbtenice... samo ixonova poletna jakna brez želve pa res ni dala nič od varnosti... Čevlji so pa svoje delo opravili..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no za polnilc sm zvedli da opravlja svoje delo. za ostalo šaro, ki jo nekateri omenjate in o njej polemizirate me pa prav nič ne briga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da povem še eno naprej. Mogoče bolj spada v drugo rubriko, pa vseeno:

Sem imel priložnost opazovati enega mojstra: Najprej je povezal prazno baterijo z eno polno. Z kabli recimo za vžig avta. + na -. To vzpodbudi baterijo k življenju. Pa je pustil tako kar nekaj ur. Potem, pa je priklopil polnilec in polnil obe bateriji. Čez nekaj časa pa odklopil dobro baterijo in pustil polniti do konca. Isto sem jaz napravil z baterijo motorja, na katerem je ostal prižgan kontakt in je bila sicer dokaj nova, pa mrtva do konca. Opisan postopek in Lidlov ( ali katerikoli) polnilec. Baterija je oživela in ne kaže znakov trajne poškodbe. 

Velja poizkusiti. Vsaj če je baterija relativno dobra preden se je izpraznila.

Nauk zgodbe, lahko je polnilec "butast" le mojster mora bit pameten. Obratno pa ne deluje vedno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no za polnilc sm zvedli da opravlja svoje delo. za ostalo šaro, ki jo nekateri omenjate in o njej polemizirate me pa prav nič ne briga.

Podkapa je ok :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Majkemu... Veš kaj se pa jst najbolj sprašujem??

Kaj bi mi delali v temle mrazu, snegu in škripanju, če nebi imeli Lidla in tegale portala???  :hmm:

Po moje, bi imela psihiatrija polno ambulanto motoristov!!! :O:? :grim :kva2::lol1:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem šel v Lidl po kruh in videl, da imajo olje za naše motorje po 16,99€ za 5 litrov. 

Hitro po nakupih, pomlad se bliža!

 

Še nekrat poglej...

Pa si siguren, da ni jedilno?! :hmm::?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem šel v Lidl po kruh in videl, da imajo olje za naše motorje po 16,99€ za 5 litrov. 

Hitro po nakupih, pomlad se bliža!

v bistvu majo olje sam za japonce, ker piše da je azijsko olje za 1,69€/l :P:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je res nekdo pripravljen dat noter "cekin" prišparat 15€ in se ne vprašat: Me ne bo ta šola stala predrago?

Sem prvi kandidat za šparanje kjerkoli se le da a le če je zanesljivo...

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekrat poglej...

Pa si siguren, da ni jedilno?! :hmm::?

Pojdi preveriti, imajo tudi tekočino za šipe po neki zelo nizki ceni (sploh pa ne vem zakaj naj bi bila draga, ker je notri le alkohol, milnica in voda).

 

 

Pa je res nekdo pripravljen dat noter "cekin" prišparat 15€ in se ne vprašat: Me ne bo ta šola stala predrago?

Sem prvi kandidat za šparanje kjerkoli se le da a le če je zanesljivo...

 

Tudi z dragimi olji ni garancije, da se čez 20.let ne bo pokvaril.

 

Prijatelj že leta daje to olje v VW Transporter 1,9TDI in mu preko 300.000km dela brez težav.

Po moje tudi za nek normalen motor, ki ni najnovejši in ni več v garanciji, ne more nič škoditi.  Škoduje le serviserju in prodajalcu, ki manj zaslužita.

Ja, internet je hudič..

smashing-laptop-with-bat.gif

 

Za starejše trpežne Japonce in BMW bokserje, se ne bi preveč sekiral. Bolj je pomemben nivo olja in da se redno menja.

 

Opomba, to je le moje mnenje. Ker imam v garaži novejše motorje, jim dam predpisano olje, seveda ga kupujem v Nemlji, kjer je cenejše (1l Castrol Power 1 Racing pod 9€ za liter). Za Audija in VW pa Castrol Edge po 6,2€ na liter (na uradnem servisu računajo 32€/l).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler dobim preverjeno robo za 40€ (3.8l + filter + delo in prevzem stare brozge) in še kavo povrhu se ne grem... :ras:

Če ne prišparam 10€ in s tem podpiram (dobrega in poštenega) mehanika tudi prav. :)

Velikokrat kupim kaj pri njemu če ni večje razlike v ceni.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!