Skoči na vsebino

Yamaha XJR 1200/1300


jrakus

Priporočene objave

Vreme ga že nekaj časa biksa, sem že malo nervozen, napoved za soboto je pa odlična. Motor pravkar na servisu, namontiral novo zadnjo gumo Roadsmart 2 - ostane še, da v soboto ob zori poženem 1300 kubikov nekam v neznano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravilna odločitev, pa ne se preveč na vreme ozirat, naše "kravice" delajo v vsakem vremenu. V 1000 kilometrih, kak več ali manj, boš srečal vse sorte vremena.

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo, dans sen zglancal oba izpušna rora. Pa feltno sem spucal. Drugič se bom pa lotil prednjih rorov. Ta žlahtna modra barva bi morala dol.

post-45552-0-78535300-1402758347_thumb.jpg

post-45552-0-87000000-1402758395_thumb.jpg

post-45552-0-86053800-1402758446_thumb.jpg

post-45552-0-78160500-1402758497_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Miha X
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prednjih rorov se ne splača pucat. Jaz sem jih počasi, počasi preko zime, sedaj, po še ne 2000 prevoženih, je pa spet isto. Ampak..če ti je v veselje...uživaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če boš to vse odstranil. Sicer to je posledica zalivanja motorja. Te cevi so dvostenske in se to "ne bi smelo" dogajati.
Jaz sem se zafrkaval z nosilci stranskih kovčkov. Za RP10 se ne dobi nič kompatibilnega. Vzel sem od sw-motech pa še te sem moral predelovati. Še vedno niso 100% brezhibni. Danes sem na testni vožnji ugotovil, da mi ploščica, ki je pritrjena na nosilec zadnjega amortizerja prijemlje v sam amortizer na vrhu. Gumijasti distančnik amortizerja se toliko "spešta", da amortizer doseže to ploščico. Ne moreš verjet. Bo treba še to ploščico brusit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, dans sen zglancal oba izpušna rora. Pa feltno sem spucal. Drugič se bom pa lotil prednjih rorov. Ta žlahtna modra barva bi morala dol.

To star, se lahko pridem obrit, tak da se gledam v njih? :) Motor si pa kr na strop parkiral, da se ti ni blo treba sklanjat, ko si jih pucal?

Naslednji vikend fura?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To star, se lahko pridem obrit, tak da se gledam v njih? :) Motor si pa kr na strop parkiral, da se ti ni blo treba sklanjat, ko si jih pucal?

Naslednji vikend fura?

Nimam cajta za rotiranje slik...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To star, se lahko pridem obrit, tak da se gledam v njih? :) Motor si pa kr na strop parkiral, da se ti ni blo treba sklanjat, ko si jih pucal?

Naslednji vikend fura?

Če bo vreme normalno, je fura obvezna že ta vikend.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni lastniki XJR-a,zanima me,kako ste zadovoljni s tem motorjem,predvsem me zanima mnenje višjega lastnika tega motorja.

Sam merim v višino 190cm,tukaj pa je še žena,ki se tu in tam pridruži na izlet,oz.potovanje.

Trenutno vozim bmw-ja f800gs,sem zadovoljen,vendar za dva,glede na to,da naju je en kos,postaja vseskupaj bolj trpljenje,kot užitek(trda rit,bolečine v križu,trtici,mravljinčasta jajca,....).

Zato sem se odločil,da nabavim nekaj večjega in močnejšega.

Seveda temu primerno je odločitev malenkost težavna,ker sta v igri dva motorja,XJR in XTZ Super Tenere 1.200.Predvsem iz finančnega vidika,ker XJR je lažje dosegljiva,za XTZ pa bi se moral za par let zapufat.Vizuelno mi je absolutno bolj všeč XJR,čeprav tudi Tenerejka ima svoj čar,ampak klasika,je klasika.

Vsak komentar,predlog,izkušnja,....zelo dobrodošlo,hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni lastniki XJR-a,zanima me,kako ste zadovoljni s tem motorjem,predvsem me zanima mnenje višjega lastnika tega motorja.

Sam merim v višino 190cm,tukaj pa je še žena,ki se tu in tam pridruži na izlet,oz.potovanje.

Trenutno vozim bmw-ja f800gs,sem zadovoljen,vendar za dva,glede na to,da naju je en kos,postaja vseskupaj bolj trpljenje,kot užitek(trda rit,bolečine v križu,trtici,mravljinčasta jajca,... .).

Zato sem se odločil,da nabavim nekaj večjega in močnejšega.

Seveda temu primerno je odločitev malenkost težavna,ker sta v igri dva motorja,XJR in XTZ Super Tenere 1.200.Predvsem iz finančnega vidika,ker XJR je lažje dosegljiva,za XTZ pa bi se moral za par let zapufat.Vizuelno mi je absolutno bolj všeč XJR,čeprav tudi Tenerejka ima svoj čar,ampak klasika,je klasika.

Vsak komentar,predlog,izkušnja,....zelo dobrodošlo,hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tenerejke ne boš pozabil...tavelik GS ji sicer konkurira v vožnji, v vsem ostalem je daleč zadaj - cena :BUA:

XJR, FJR...verjetno ni slabo. Se spomniš, da sem ti enkrat predlagal, da počakaš na novo TDM-ko?

Ampak Tenere je zakon, ko bi bila le še malo močnejša...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tenerejke ne boš pozabil...tavelik GS ji sicer konkurira v vožnji, v vsem ostalem je daleč zadaj - cena :BUA:

XJR, FJR...verjetno ni slabo. Se spomniš, da sem ti enkrat predlagal, da počakaš na novo TDM-ko?

Ampak Tenere je zakon, ko bi bila le še malo močnejša...

Spomnem,spomnem,vendar TDM-ke najbrž še nekaj časa ne bo,pa še mašina je vprašljiva,ali bo od MT09,ali še kaj bolj navitega.

Dejstvo je,da hočem motor s prostornino vsaj 1.200ccm,ker sem videl,da v dveh pač bi bolj sedu,ker imajo ful navora.

XJR mi je super,ker je klasika od motorja s sodobno tehnologijo,Tenerejka pa bolj,ker je udobna za mojih 190cm,pa še tu in tam me zamika kakšna neurejena pot.

GS-i so sicer super motorji,F800GS-a vozim,sam za dva je mal prešvoh,no,ni švoh,sam po menjalniku je treba več skakat.Bolj me udobje j....pri mojem BMW-ju,posebej,ko sva dva gor.

Tako,da bi sedaj opravil pošten nakup za nekaj let vnaprej,pred tem pa skrbno izbral.

Hvala Vandrovec za komentar;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam imam 185 cm, večino časa preživim na motorju sam, imam gel sedež, dnevne etape do 1200 kilometrov, motor je že meni premajhen, če si 190 in še žena zraven je XTZ ustreznejša izbira

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam imam 185 cm, večino časa preživim na motorju sam, imam gel sedež, dnevne etape do 1200 kilometrov, motor je že meni premajhen, če si 190 in še žena zraven je XTZ ustreznejša izbira

 

LP Bajsi

Hvala za meni pomembno mnenje,se mi je kar zdelo,da bo premajhna:(

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Sicer sem dons zvedu da tastara XJR-jka ostane, jo naj nebi tale zamenjala 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, ja in ne.

Retro oklepek ni švoh, sam motor je bil pa pred desetimi leti serijsko lepše izveden (dva kromirana auspuha, retro barvne kombinacije.. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jebemtiš! Prejšnji teden skočim na tako malo furco po Črni gori in se mi na poti nazaj zgodi okvara, strgala se mi je števec zajla... že druga v 77000 kilometrih. Mater te okvare se kar vrstijo  ;)

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Update, ni bila zajla ampak ona podložka pod semeringom, ki ima dve "peresci", ki skrbita za to, da se polž vrti. Popravljeno brez menjave delov.

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!