Skoči na vsebino

Yamaha XJR 1200/1300


jrakus

Priporočene objave

Letos je prvič gor dunlop 252(al neki takega) in če je napumpana tok kot michelin (prejšnji modeli) jo ,,zvija,,--- zato me zanima kaj točno piše v papirjih za letnik 2004.---a te informacije so za letošnje modele?

A guma je pa konstrukcijsko dovolj močna za vajino težo skupaj z motorjem :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A guma je pa konstrukcijsko dovolj močna za vajino težo skupaj z motorjem :hmm:

Folk... a se še zdej niste navadl....

Proizvajalec gume ponavad pove, kolk se more kšna guma napumpat za določene mofe/teže mopedov... Ne pa proizvajalec motorja. Tist vela sam v primeru, da se kupi enake gume kot so bile na novem motorju. Jebiga.

Tega pr nas še serviserji ne vejo, vsaj za avtomobile ne. Mogu menjat vse 4 gume ker so mi jih preveč napumpal.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če se ravno razumeva :hmm:

Jaz sem prejšnji post napisal, ker sem nekaj v tem stilu slišal od Sitarja v Medvodah, je pa res da je takrat Sitar kar nekaj cvetko povedal (po mojem mnenju) :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce čitam tole o porabi...

"Žrejo" vam preveč, absolutno preveč ...

hmmm...

Ne razumem kako to .. najvišjih porab

o katerih govorite (nad 7l/100) sploh nisem še doživel.

Po mojih izkušnjah je poraba tega motorja med

5,6 in 6,4l/100 km .

Ali je vzrok pri prestavljanju?

Za moje pojme ima namreč motor dovolj

navora, da ni treba pretikati v najvišjih obratih ...

Mogoče je pa treba kaj "poštelati".

Pa da ne bi kdo mislil, da se hecam

:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem kako to .. najvišjih porab

o katerih govorite (nad 7l/100) sploh nisem še doživel.

Po mojih izkušnjah je poraba tega motorja med

5,6 in 6,4l/100 km .

Ma ja, Jurči, eni pač mal bolj gonijo, pa radi slišijo zvok motorja, ko tuli v visokih obratih ... pa občutijo, kako zelo vleče, ko tuli ... pol je pa poraba večja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce čitam tole o porabi...

"Žrejo" vam preveč, absolutno preveč ...

hmmm...

Ne razumem kako to .. najvišjih porab

o katerih govorite (nad 7l/100) sploh nisem še doživel.

Po mojih izkušnjah je poraba tega motorja med

5,6 in 6,4l/100 km .

Ni frke se bomo peljali enkrat skupaj, pa boš peljal za mano in ti bo jasno zakaj pije meni 7,5+. Tu ni neke znanosti! Samo ne pol filozofirat, da ni treba tak pa tak pelat, da se tudi počasi kam pride...... :BUA: , ker če je temu tako pol lahko tudi peš kam grem.

lp bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men ga je nov pil 6 litrov, tko da svaka čast če ga spravte pod to cifro.

Od kar sem pa dimnik zamenu, ga pa pod 6.5 še nisem spravu, čeprav sem se ful lepo vozu.

Je pa res da pr 6000 rpm začne šele lepo pet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop 252---je sploh ni (V dUNLOP) v njihovem katalogu zato lohk samo ugibam kok se pumpa in v navodilih za uporabo motorja (ta guma je na xyr 1300 in na fz6-se mi zdi) bi to moralo pisat---seveda če bi jih človek dobil--ne dobiš niti angleških. Najina teža je čist normalna (skupaj ene 140 kg)---in vsaka guma bi jo mogla zdržat.

Glede porabe sem že pisala 7,5l (akrapovič auspuh) in ne vem zakaj bi bilo to tako preveč.

No pa še ena slaba stran xyr: če so ceste mokre je sopotnik totalka moker---prav iz rokavov ti voda teče in do polovice hrbta si čist moker.--Se mi je zgodilo to soboto , ko sva prišla malce za lokalno ploho---iz gume ti prav v slapu meče vodo na hrbet---torej brez dežnika :P si gotov.

Popravljeno . Popravil Ice
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa še ena slaba stran xyr: če so ceste mokre je sopotnik totalka moker---prav iz rokavov ti voda teče in do polovice hrbta si čist moker.--Se mi je zgodilo to soboto , ko sva prišla malce za lokalno ploho---iz gume ti prav v slapu meče vodo na hrbet---torej brez dežnika :P  si gotov.

:(

Ne sam sopotnik, tut šofer je deležen vse mokrote s ceste. Včeraj doživel eno plohico. Še jajca mi je zalilo! :naughty:

Ampak me sploh ne jezi - ob vseh ostalih užitkih s tem motorjem :wub:

Popravljeno . Popravil fifty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

---iz gume ti prav v slapu meče vodo na hrbet---torej brez dežnika :P si gotov.

tu pomaga kak dodaten blatnik

dobijo se prav lepi in skoraj neopazni, ker so montirani čisto ob kolesu

malo poglej razne kataloge na internetu

za silo si ga pa lahko izrežeš iz kake stare traktorske gume, sam ne vem če bi ravno v redu izgledalo - pa montaža bi bila težavna .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V osmih dneh sem naštepal 2600 km po Balkanu.

Velikokrat s precej prtljage.

Danes zjutraj sem kot nov (sam zdi se mi, da sem pado v en tretji svet)

Sam sem totalno zadovoljen s tem motorjem. Mogoče ga res malo več pije, vendar kako naj pije par litrov če nabašem na njega 100 kil, sebe in mu ne zmanjak sape.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V trgovini pravijo da ,,navodila,, še niso prevedena---fifty po moje maš tut ti podtaknjenca---knjižico 03 letnik.

Sicer pa nima veze, ker sem s temi bari nardila cel halo---me je pač samo zanimal, bo že boljš.

lp

Zakon o varstvu potrošnikov (ZVPot), ki je stopil v veljavo 17.1.2003, pa pravi (za take "lumparije", ki si jih upajo privoščiti trgovci - da ne dajo pravih navodil!!!):

- da se kaznuje posameznik, za prekršek z denarno kaznijo najmanj 1,000.000 tolarjev,

- da se kaznuje pravna oseba z denarno kaznijo najmanj 3,000.000 tolarjev.

To piše v 33, 34 in 77. členu tega zakona.

:topic:

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sedaj pa še o:

- mazanju verige: po vsaki furi, tudi če sem naredil le 50 km dam motor na centralca in v prvo, potem PSSSSK po notranji strani verige. Če grem na daljšo furo imam spray sabo. Tudi po vožnji v nalivu se je vredno ustaviti in našpricati verigo.

- s takim vzdrževanjem sem naredil 45.000 km s prvo verigo. Pa bi lahko še kakšne 2 do 3 tisoč, ampak ker sem menjal gumo, sem še verigo.

- poraba je od 6,5 pa do 8 l/100km, če teram.

- gume Dunlop 205 pumpam 2,5 in 2,9 bar.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moji 1.3 gume Dunlop D205 zamenjal z D 208.

Kot da bi bil motor prerojen. Občutek kontrole boljši, vožnja po dežju dobra, pri pospeševanju ne zdrsava (vsaj tolk ne kot učas), edin obraba me mal skrbi kaka bo.

O obrabi gum poročam po nekaj prevoženih kilometrih.

Me zanima če ma ker od vas lastnikov v motorju vgrajen Dynojet al pa drug zračni filter (k&n) in izkušnje s tem!

Tenks.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pitanje za prvo silo! Luč mi je prebil kamen, a kdo ve če se da dobit samo steklo za prednjo luč ali je treba kupit komplet?

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

prejšnji teden dobil novega :rolleyes: in na njem je Dunlop D252. Prevozil sem še samo 80 km, ker še nimam registriranega pa me zanima kako je kaj ta guma. Koliko km zdrži, saj vem, da je odvisno od desnega zapestja pa me vseeno zanima neko povprečje. Malo sem se peljal po dežju (sama kiša) pa je že cel našprican predvsem od zadnje gume, pa sem razmišljal o zadnjem notranjem blatniku. A ga ima kdo in kako se obnese?

Marci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorradovci jo hudo hvalijo, v Münchnu mi je tip na Dunlop štantu razložil, da se vrstijo v takem redu D205 (touring) D220ST (sport touring) D252 (SPORT touring). Glede km pa kakih 8000 odvisno od vožnje. Jaz sem z D220ST prevozil 4000km pa se že precej pozna, kakih 50% obrabe.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pitanje za prvo silo! Luč mi je prebil kamen, a kdo ve če se da dobit samo steklo za prednjo luč ali je treba kupit komplet?

LP Bajsi

Pokliči v LJ v SATURNUS. Tam delajo luči za številne tuje firme. Morda se najde tudi kaj za tebe. Ob tovarni imajo tudi industrijsko prodajalno.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem kako to .. najvišjih porab

o katerih govorite (nad 7l/100) sploh nisem še doživel.

Po mojih izkušnjah je poraba tega motorja med

5,6 in 6,4l/100 km .

Pred prvomajskimi prazniki smo bili na izletu v Trstu. Tja smo šli po stari cesti. "Na žalost" smo vozili največ do 110 km/h. Obrati so bili pa med 2 in 3 tisoč.

Na motorju sva bila dva.

Za 280 kilometrov sem porabil 18,42 litrov. Porba je bila 6,5. In tudi nikoli prej nisem izmeril manjše porabe.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motorju sva bila dva. .. Porba je bila 6,5. ..

Če bi bil sam, bi bila pa pod 6l.

pies: Bajsi ne verjame, da mu "prevečžre" :D

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bajsi ve kak Bajsi vozi, Bajsi je vseeno dal pregledat in poštimat fergazerje poraba padla za 1,8l (prej 9,3 pol 7,5), je pa res da se še nisem počasi vozil celega tanka, najmanjša zabeležena poraba 6,8l pa še to je 120 - 140 po magistralki, z 10 km izletom po AC 230kmh.

LP Bajsi

P.S.: Steklo pride 106€, rabim tel. št. od ovih v Ljubljani, problem je samo ker je še fokus zraven pri originalu, vsaj koliko sem uspel videt na onih skicah iz kompjutera.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 4700 km zadja guma fuč! D 220 ST baš i nije neka touring guma, kaj vozite na XJR in koliko vam zdrži?

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 4700 km zadja guma fuč! D 220 ST baš i nije neka touring guma, kaj vozite na XJR in koliko vam zdrži?

LP Bajsi

Dunlop 205.

Sprednja 15.000 km.

Zadnja 12.000 km.

Tadek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 4700 km zadja guma fuč! D 220 ST baš i nije neka touring guma, kaj vozite na XJR in koliko vam zdrži?

LP Bajsi

Zanima me, ali si se držal priporočil proizvajalca gume glede barov. Za XJR se mi zdijo te vrednosti (2,5; 2,9) kar visoke.

Popravljeno . Popravil Lucky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ves čas imel prednjo na 2,5 in zadnjo na 2,9 bara. Že sam presegam 90kg.

Tadej to so neverjetni kilometri, kaj pa oprijem, pa vožnja v mokrem?

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!