Skoči na vsebino

Galerija risb & slik forumašev


Wobewt

Priporočene objave

ja...

tko kot morš neki znat, da zamenjaš akumulator v motorju....recimo temu osnove :)

...

Khmmkhhmm, še zmeraj ne najdem nobenga pametnega dela :doze:

Bom pa Nagayi odgovoril moje mnenje.

Umetnost, državno podprti umetniki, štipendije, penzije itd. ...

Kdo je tisti, ki lahko zahteva, da se plačuje umetnike katerih dela (drek na palci na primer) razume le peščica izbrancev, pa še ti (kobajagi avantgarda) se v večini le delajo da razumejo.

Kdo je tisti, ki vzame denar od davka delavki v tretji izmeni tekstilne fabrke in ga da nekomu, ki kratkočasi peščico okoli njega nabranih vetrnjakov.

In na koncu koncev se umetnost vedno izkaže skozi denar. Umetnine velikih umetnikov se drago prodajajo. Slikce mojega strica pa pač visijo samo pri njemu pa še kje na steni. Torej dobri umetniki ne potrebujejo našega denarja, ker so pač dobri podjetniki.

Je treba podpreti tiste nadobudne še neizdelane?

Umetnika oblikuje življenje. Trezna Cankar in Prešeren, upam, trditi, bi bila nezanimiva! Pa tudi sicer ne vem, zakaj bi v današnji družbi, ko se mora vsak sam dokazati v kapitalistični družbi, bilo za umetnike drugače!

Torej, za soditi umetnike smo tu vsi tisti, ki barve in platna plačujemo! Kopitarji pač! In bomo sproducirali nove kopitarje ali pa ne. Kakorkoli že, umetnost je vedno nekako pop. Ta o kateri govorimo, absolutno! In pop sodi pop-ulacija. Polde, Francl, jaz, ti, oni ...!

No ja, ba brez slabih abčutkov prosim!

LP HHV

P.S.: Še zmeraj trdim, da se avto pere vsaj zgoraj brez!

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ehm HHV.... :blush:

jest sem, tko kot robi akademik..kar pomeni da na tole gledam malo drgače...

definitivno pa z manj oštro-razumsko-praktičnega vidika....

kar sicer ne pomeni da smatram vsak drek na palici za umetniško inštalacijo...

...ampak za kakšnega izjemnega pa dopuščam moznost, da bi to celo lahko bil - umetnost....

o subjektivnosti umetnin smo enkrat ze debatiral se meni zdi..... :hmm:

sicer pa.....o POP umetnosti....Dali in Shakespeare ti bosta v podporo v tej tezi :)

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nagaya, saj veš, da vaju oba z špeglasto krawo spoštujem. :worship:

Le pri obravnavanju te teme smo malo vsak na svojem bregu.

In da, nikakor in še zdaleč se ne morem meriti z nobenim od vaju.

A kot "uporabnik" umetnosti ima pravico do ocenjevanja vsak kmet. :blush:

Kar sploh ne pomeni, da pozna kar ocenjuje. Mu pač enostavno je ali pa ni všeč.

LP HHV :yea1:

:hmm: Kwa hudiča ma to veze s temo? :eek:

Očitno sem globoooko :topic:

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nagaya, saj veš, da vaju oba z špeglasto krawo spoštujem. :worship:

Le pri obravnavanju te teme smo malo vsak na svojem bregu.

In da, nikakor in še zdaleč se ne morem meriti z nobenim od vaju.

A kot "uporabnik" umetnosti ima pravico do ocenjevanja vsak kmet.  :blush:

Kar sploh ne pomeni, da pozna kar ocenjuje. Mu pač enostavno je ali pa ni všeč.

LP HHV :yea1:

:hmm: Kwa hudiča ma to veze s temo? :eek:

Očitno sem globoooko :topic:

sej mislim da se v bistvu razumemo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja...

tko kot morš neki znat, da zamenjaš akumulator v motorju....recimo temu osnove :)

Vidim, da ste se nekaj o umetnosti razpričali. Ne da se mi vsega brati in ja, vem da je off topic. Kaj čmo. Nagaya, saj veš, da ti na tem mestu moram ogovarjati.

Trdiš torej, da moraš biti kvalificiran, če želiš soditi o umetnosti. In kaj razumeš kot "kvalifikacijo"? Verjetno se strinjaš, da so izvrstni slikarji, kiparji, pisatelji, pesniki in glasbeniki obstajali pred raznovrstnimi šolami in akademijami. Podobno s filozofijo.

Prepričan sem, da nekdo ki je npr. filozof ali umetnik "po duši", lahko opravičeno sodi o tej stvari, četudi morebiti nima ustrezne šole. In končno tako umetnost kot tudi filozofija predstavlja del človekovega bivanja, notranjega doživljanja in podobnih pizdarij, ki so v veči ali manjši meri vsem skupne. Ker gre za nekaj "obče" človeškega, je pač vsak človek opravičen do sodbe o teh rečeh.

Sicer sem pa prepričan, da ni nekih univerzalnih resnic in dognanj o umetnosti, zato je sodba o teh rečeh oz. o (ne)kompetentnosti osebe vedno zelo subjektivna. Kdor je danes umetnik, bo lahko čez 100 let navaden diletant in obratno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem govorila o takšni kvalifikaciji..ker temu topic ni namenjen..

o velikih umetnikih, ki so obstali pred akademijami ---večina jih je solo naredila a so bili nato izvrženi zaradi nesprejemanja uveljavljene doktrine....

kot osnove pa sem imela v mislih razumevanje da umetniška slika ni samo nekaj kar naj bi bilo prijetno za pogledat, ker bi potem namesto slik na stene obešali špegle....

munch ni prijeten za gledat...una muca pa je ...in kaj je zdej umetnost?

post-368-1129047453_thumb.jpg

post-368-1129047537_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

umetnost za rajo (kar smo vsi) je marketing, umetnost za poznavalce nima smisla ker se vsi poznajo in si dobre/slabe kritike talajo al pa nasedejo marketingu.

umetnost za mene je pripravit abstraktnega umetnika da nariše tihožitje, jap pivo če nimaš keša dela čudeže! :devil:

PS: spil sem 7 pirov in 3 male pire - meni je alma ful pička! :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: spil sem 7 pirov in 3 male pire - meni je alma ful pička! :wub:

Nizek prag maš... :grrr

Ta količina je samo za ogrevanje. Je pa problem potem, men lulček pade... :doze: ...ko bi mogu bit u trdem agregatnem stanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj, a za prepiranje okrog BARa pa ni škoda cajta?

To je šele dolgcayt. :yes:

@Avatar: A ma ta slikca umetniško vrednost? Moje personalna risba by pencil, BTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je šele dolgcayt. :yes:

@Avatar: A ma ta slikca umetniško vrednost? Moje personalna risba by pencil, BTW

Ima. in um. vrednost se ji veča s stopnjo alkohola v moji krvi in številčnostjo prisotnih prijateljev, ko te hvalim za šankom Orto bara. In takrat lahko tudi povsem iskreno ter utemeljeno rečem: MI VEMO, DRUGI PA POJMA NIMAJO! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je šele dolgcayt. :yes:

@Avatar: A ma ta slikca umetniško vrednost? Moje personalna risba by pencil, BTW

I love your work Wobewt :grim Čeprav je tale malo huda... :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je šele dolgcayt. :yes:

@Avatar: A ma ta slikca umetniško vrednost? Moje personalna risba by pencil, BTW

U bistvu nima, sej so realisticne risbe z iznajdbo fotoaparata ratale brezvezne.

Moje skromno mnenje :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U bistvu nima, sej so realisticne risbe z iznajdbo fotoaparata ratale brezvezne.

V bistvu bolj brezvezno klišejsko nisi mogel odgovoriti. Se vidi, da si "brihten" na tem področju... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu bolj brezvezno klišejsko nisi mogel odgovoriti. Se vidi, da si "brihten" na tem področju... :rolleyes:

Hvala, hvala, se trudim bit v toku dogajanja moderne umetnosti. :D

Kako pa sploh delas tele risbe. Na sipo pa preisat, photshop... :hmm:

Pa tudi klisejski odgovor bi bil tak kot so ga dali vsi ostali:wobewt ti si car.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa sploh delas tele risbe. Na sipo pa preisat, photshop... :hmm:

Model ženske glave sem imel, dodal štil iz vratu, malo lutko, ozadje in predrugačil lase - na pamet... Risba je formata 70 x 50 cm, risana s tehničnim svinčnikom (mince 2B 0.5 mm).

Žališ me z uporabo šipe, photoshopa.... :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Model ženske glave sem imel, dodal štil iz vratu, malo lutko, ozadje in predrugačil lase - na pamet... Risba je formata 70 x 50 cm, risana s tehničnim svinčnikom (mince 2B 0.5 mm).

Žališ me z uporabo šipe, photoshopa.... :o

Sorry wobewt, nisem te imel namena zalit. Tisto s fotoshopom je bil hec. Sam fora je, da so tvoje risbe tako resnicnostne in obenem CUDOVITE IN ENKRATNE, da verjetno nisem edini, kateri ima pomisleke. Poleg tega, ko se primerjal vec tvojih risb, sem ugotovil, da so imajo vse zenske enak tip las, enako teksturo koze, enak ten koze, enako so osvetljene, lezijo na identicni rjuhi...... Zaradi tega se sklepal da je tu ena fora, da imas ze vnaprej narejene elemente, katere nato sklopis v celoto.

Tisto o fotografiji pa se zdaj enako mislim. Ce bi nekdo nekaj takega narisal (sej upam da znas tut portret narisat v taki kvaliteti) leta 1800, bi bilo noro. Danes je lazje narest skljoc in nest slike razvit. Ucinek je enak.

Tvoja dela se mi zdijo kljub vsemu fascinantna in bi jih enkrat zelel pogledat v zivo :)

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vrednost umetniškega dela se skriva tudi v proceduri izdelave....

mona lisa bi bla brez vrednosti če bi jo kdo naredil danes po enakem postopku kot leonardo? (pa ne govorim o kopistiki)

ccccc :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U bistvu nima, sej so realisticne risbe z iznajdbo fotoaparata ratale brezvezne.

Moje skromno mnenje :blush:

Tudi olje na platno in kake abstrakcije so v času tvrtke Corel in njihovih izdelkov (Draw, Painter, ...) verjetno popolnoma brezveze... da o arhitekturi ne govorimo - zakaj bi gradili, če lahko vse v AutoCADu narišemo in vidimo?

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tudi klisejski odgovor bi bil tak kot so ga dali vsi ostali:wobewt ti si car.

Žal ne. Z Wobewtom ne komuniciramo samo preko foruma, za takimi trditvami se kopičijo ure in ure senzualne komunikacije ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!