Skoči na vsebino

VTISI IZ DNEVNIH VOŽENJ 2011


Sanda7

Priporočene objave

No včeraj je padla turca po južnem delu Slovenije. Štart je bil malo pozneje...se pravi ob 09.00 uri. Pot me je vodila skozi Postojno čez ride proti Ribnici. Po Ribnici sem se ustavil na OMV pri oštariji(tam kjer imajo medvede). Pojedel sem panin, spil eno kofe :kava: in nadaljeval vožnjo za Kočevje. Tu sem zavil levo na zloglasno cesto Kočevje-Dvor. Užival sem v nizanju ovinokov, naredu en par fotk za kafe rejserje in lokalne patriote, ki polagajo ovinke in nimajo časa si razgledovat okolice. :rolleyes:

No v Dvoru sem zavil desno in nadaljeval v Novo Mesto. Tu sem naredu postank, samo da sem napojil konja, tako da sem bil že čez slabih 5 minut ponovno v sedlu ter nadaljeval pot proti Metliki. Pred prihodom v Belo Krajno sem šel čez prelaz Vahta (616m n.v.) .)

V Metliki sem takoj ubral pot proti Črnomlju in med potjo zagledal na gmajni letalo DC-3, ter sem zavil tja, da ga pofotkam. :OK:

Po Črnomlju zavijem desno za Kočevje in nato pridem na razpotje za v Kočevje: ali na Stari trg ali preko Bistrice. Izbral sem za Bistrico. No....regionalna cesta je bila normalno široka in sem užival v nizanju ovinkov. Po parih km je moje veselje uplahnilo, ker se je cesta kar naenkrat zožala v en pas....bem vsaj asfalt je in sem nadaljeval. Pridem v Bistrico in glej ga zlomka, iz asfalta se cesta spremeni v gospoda McAdama. :kva1: . Na avtokarti ne kaže, da je cesta makadamska. Bem rečem...verjetno je kak km tega vraga in pole je spet asfalt.

Vozim......vozim ku po jajcih...povprečna hitrost med 20-25km/h.

Znana turca :), jo vozim kar pogosto, ko grem v belo krajino, žal si falil cesto, pred Bistrico spodaj ko je bil lep ovinek v desno z stransko cesto na levi strani, tam bi moral zaviti iz glavne ceste na levo in smer nadaljevati do Starega trga (če se ne motim je tudi smerokaz Kočevje):),... Boš vedel za drugič :)

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znana turca :), jo vozim kar pogosto, ko grem v belo krajino, žal si falil cesto, pred Bistrico spodaj ko je bil lep ovinek v desno z stransko cesto na levi strani, tam bi moral zaviti iz glavne ceste na levo in smer nadaljevati do Starega trga (če se ne motim je tudi smerokaz Kočevje):),... Boš vedel za drugič :)

Nisem se prvič piljal po teh koncih...samo sem hotu it po drugi cesti za Kočevje in ne vedno preko Starega trga....samo očitno živimo še v banana republiki. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je bil vcer prvi dan trgatve, jutr pa bo drugi dan, je blo seveda treba izkoristit dansanji dan. Ob 13 ih lepo iz sluzbe, se nakobacat v kombinezon in juhu, gremo. Ker sem mel namen it na Kras, je blo treba mal pohitet, zato kar na AC do Vrhnike - Logatec - Planina - Postojna - Ilirska bistrica - Podgrad - Kozina - Crni Kal - Divaca - Razdrto - Vipava - Col - Godovic - Logatec - Vrhnika - po AC do doma.

Vidno je, da sem Kras falil :lol: , se je pa nabralo vseen lepih 380km. Cesta od Razdrtega - Vipave je katastrofa, kako tam premetava - sm mislu, d mi bo okvir zlomilo.

Hvala motoristu v skupini 4ih, ki me je opozoril na policaje na vrhu Crnokalskega klanca, prav tako hvala avtomobilistu (COOPER), za opozorilo na isto patruljo - sem mu dal thumbs up :OK: .

Hvala pa tud punci, ki je na Vrhniskem klancu lepo zapeljala k robu ceste in z zmigovcem nakazala naj jo prehitim..

post-16982-0-98727800-1316198502_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil a79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

The Magistrala - danes enodnevna zaradi jutrišnjega napovedanega dežja (joooj, vremenkoti, če ga ne bo :bum: )

Srečala veliko naših tablic Go+Lj, Mb - smo si mahal :yea1: , Kr ...

Pozno poletni dan s pridihom jeseni:

post-24341-0-19909900-1316284444_thumb.jpg post-24341-0-76373300-1316284536_thumb.jpg post-24341-0-25160900-1316284618_thumb.jpg

Moto strašilo :kva1:

post-24341-0-21654900-1316284729_thumb.jpg

Ni blo dežja...sva pa mi2 z boljšo polovico vseeno danes raje že ob 9h šibala iz Paklenice domov. V Senju smo se drgač vidli ;)

On topic - 844 km..sobota MB-Paklenica, nedelje Paklenica-MB. V soboto srečala Tamau in jvalant-a...hvala za družbo in perfekten tempo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sobota je bla še motorju prjazna, in smva se z MojoMojo zapodila do Umaga in nazaj. Srečala nepregledno dost motorjev in motoristov. V obe smeri mava postank na Vikiju, ker je točno pol poti, in vedno skuhajo odlično kavo. To ful lepo vreme in (pre)toplo morje zelo enostavno zavedejo človeka. Smo septembra in dan se neusmiljeno krajša. ob 19:00 je že precej mračno. :(

točno 200Km.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes skočil na kofe in eno jagodno tortico - v česke budejovice

Si imel pa srečo, v soboto je bilo ob 16 v okolici Beljaka kar hudo, neurje s točo, vode skos 20cm na cesti, po AC smo vozili 20km/h brisalci pa komej odmetavali vodo, sreča sem bil z avtom. Nevihta se je potem odkotalila proti vzhodu. Srečal tudi avstrijski par na Varaderi semizdi, sta bla premočena in pretolčena od toče.

Da pa nebom :topic: Danes gremo na morje, če nas kdo sreča, naj pocuka za rokav :)

LP pa srečno vožnjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak je blo fajn danes :), ni čudno, če se po dveh tednih pavze vsedeš na motor. Ob pol treh sem štartal iz doma, najprej na bencinsko po svež zrak za gume :), pa še tank sem dofilal do konca, da pogledam, če je kakšen pajk že spletel mrežo v njemu.

Destinacija Dvor, kjer sem bil zmenjen z Edotom, poberemo mi njega in naprej proti NM- pokličem Tadeja, halo kje si, ajde hitro se zrihtaj gremo proti Krškemu :), in res on že čez 2min prileti na cesto, Do Šentjerneja bolj počas, ker so se vsi vračali iz službe. Tam nas je čakal Škoda, smo se hitro pozdravli-HOJ in smo šli dalje. Z

Zapuščeni dobri stari Mobikrog, tista ravnina že toliko časa tam stoji, da je vsa prašna :), smo jo pa zato mi malo pometli :P.

--->Sevnica---->Mokronog---> Trebje (kafe in "težke" debate :P)---> Žužemberk in nato vsak svojo pot domov. Priznam čez dvor je šlo bolj penzionistično, ker sem mel občutek, da se katera srna še ni privadla na to, da bo treba kmalu uro prestavit :)

190km, glih prav za popoldanski krog :)

pict0005.jpg

pict0013.jpg

pict0019.jpg

Ajdi bok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj (po službi), za dušo, furca na Vršič (1611m). Na srečo cesto spodaj končno popravljajo ker je v res zelo slabem stanju. Prometa ni bilo veliko. Srečala nekaj motoristov, na vrhu predvsem tujci. Razgled kot v pravljici. Človek bi kar sedel in gledal :yes: - če ne bi bile ovce preveč domače :D . Vsega skupaj samo 110 km, ampak se je prileglo.

post-28996-0-41194900-1316672594_thumb.jpg

post-28996-0-16824800-1316672601_thumb.jpg

post-28996-0-99801300-1316672629_thumb.jpg

post-28996-0-04303300-1316672662_thumb.jpg

post-28996-0-21659300-1316672667_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Heathy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej vsi pišete kak ste se lepo vozli pa še slike prilepite poleg :D Boš še pa jaz (samo brez slik).

Štart: Koper - Kozina - Senožeče - Postojna (kafe pavza) - ride :D - kalce - Godovič - Idrija - Sp. Idrija - Straža (skoraj Cerkno) - Most na Soči - Tolmin - Kanal - Nova Gorica (pojest en sladoled) - Štanjel - Sežana - Kozina - Koper. Skupaj naneslo meda 320 kilometrov (sm pozabo dat števec na nulo) in nekje 4 ure in 30min. Vreme je blo odlično (ni blo vroče) :lol:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej vsi pišete kak ste se lepo vozli pa še slike prilepite poleg :D Boš še pa jaz (samo brez slik).

....

Jaz tudi. Brez slik.

Rutina: Kuča-poso, poso-kuča. Ne čisto naravnost - ene 170 se jih našteje. Dobra rutina, bi rekel.

rrrr

Popravljeno . Popravil rrrr
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sva si z ženo privoščila nekaj sladkih dobrot. V Kopru se dogaja Sladka Istra.

Tako sva jo danes mahnila iz Žalca direkt v Koper. Vreme čudovito, prometa ne preveč.

Ko sva prispela, sva bila edina na mestu, ker sem parkiral motor. Ob odhodu pa je bila že cela riža.

Če imate radi sladko, vam priporočam ogled prireditve. Jutri je še.

Skupaj nekaj čez 300 km.

Ob vračanju je bil na Črnem kalu motorist na tleh, ob znani restavraciji. Upam, da nič resnega.

Še nekaj utrinkov:

post-19544-0-76180900-1316896137_thumb.jpg

post-19544-0-93381200-1316896148_thumb.jpg

post-19544-0-51692600-1316896172_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil zein
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes ob 6 iz postelje, ob 7 pri paviljonu na brezovico, ob 8 omv postojna - pol pa nekam južno od kolpe - do karlobaga in mimo gospoča nazaj:

Vsekakor je Nejc pozabil omeniti naslednje:

1. pot do jezera (kRUŠČIČKO JEZERO) je v bistvu kar prava avantura, ki vsebuje vse elemente presenečenja, od spraševanja lokalcev za pot, do iskanja tabel, izogibanja udarnim jamam, do vožnje po makedamu...a na koncu poti si le nagrajen s čudovitim pogledom:

post-18923-0-29066100-1316947999_thumb.jpg

ne, ne s pogledom na jezero....čez dobre pol ure si ves srečen, ko spet vidiš cesto, ki vsebuje belo črto po sredini in hrbtenica in podvozje motorja se oddahne.

ampak vseeno, furca je vsebovala del Dalmacije do Rovanjske, nato smo zavili okrog Velebita na Obrovac, proti Gospiču in potem pod večer spet gledali zahajanje sonca, ko smo se spuščali proti Senju. Plan furce

Na cesti ni bilo pretirane gneče, ker turizem se poslavlja (se pravi ovinki so bili rezervirani samo za nas trance_25_naughty.gif), a temperature, vsaj ob morju so bile še čudovite. Edino veselje je motila burja, ki se je zaganjala kot nora.

Ampak ker izlet dela tudi dobra družba, nam je bilo čisto fajn in smo zvečer po temi lepo pricapljali domov.

post-18923-0-35893900-1316948426_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!